Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Blic pitanja  (Posjeta: 1805524 )

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10700 : 30 Svibanj, 2020, 20:04:52 »
Mozes se zalit upravi vodovoda  :laughing3:
:yamaha:

Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10701 : 30 Svibanj, 2020, 20:56:13 »
Mozes se zalit upravi vodovoda  :laughing3:
Supci su onda bas :toothy10:

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5

Offline Oliverxxx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 214
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sf2
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10702 : 30 Svibanj, 2020, 21:28:08 »
Ja nedavno stavio malossi karbonske lamelice i zijevaju 2 mm...i vratio stare...

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10703 : 30 Svibanj, 2020, 21:36:23 »
Ako zijevaju onda obicno bude ok kada ih okrenes. Tada dobro brtve. Ali kod tebe nije ni to pomoglo ako se dobro sjecam :dontknow:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Oliverxxx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 214
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sf2
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10704 : 31 Svibanj, 2020, 09:07:30 »
Okretanje ne pomaže...probao ih na dva usisa , ista stvar.
Sad vise na čavlu u garaži za ukras

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10705 : 01 Lipanj, 2020, 18:24:51 »
Raspao mi se anlaser nogare na x9 500. Vjerujem da je ovakav identičan na Piaggio 4T 50ccm grupaciji? Pa ako ima netko slučajno da ga trenutno ima po garaži... da mi potvrdi. Eventualno da premjeri ove neke stvari. Plaćam pivo u Splitu ;D E da... 0,25kW je, tj. 250W. Najviše me brine ta snaga, zubci (10 zubaca ovaj ima) i 63mm između rupa gdje prolaze vijci.



« Zadnja izmjena: 01 Lipanj, 2020, 18:28:30 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10706 : 01 Lipanj, 2020, 18:55:23 »
Piaggio 50 2T je odma pal na testu. Ima 11 zubaca. Dalje necu ni gledat.
A mislil sam pivu popit jbg. :hello:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10707 : 01 Lipanj, 2020, 19:12:49 »
U prvom redu sam mislia da je 2T slabiji od 250W (zato sam 4T spomenuo), a usput se i ne slažu u broju zubaca. Hvala na informaciji svejedno, imaš limunsku travu :icon_biggrin:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10708 : 01 Lipanj, 2020, 19:16:52 »
Mislim da imam negdje od chinarellia jedan viška moram vidit paše li
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10709 : 01 Lipanj, 2020, 19:34:05 »
Chinarelli imam sa 9 zuba. Opet nepase
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10710 : 01 Lipanj, 2020, 22:08:16 »
Izgleda da sam naša. Zip, Liberty, Fly, Vespa... 276kn novo. Evo naša sam na njuškalu u dućanu u Požegi. Ili su falili cijenu ili je jeftin
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10711 : 01 Lipanj, 2020, 22:52:53 »
Prika, vjerovao ili ne, ali ovo je anlaser kao na PureJetu.
Otisao upravo i izmjerio ovo sto si i ti. Inace si dobro zapazio, i 4T ima takve od 250W.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Bakonja fra Brne

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: -
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10712 : 02 Lipanj, 2020, 00:13:27 »
Kupio sam Peugeot Elystar 50. Kao i svaki rabljeni skuter ina neku sitnicu koja ga razlikuje od statusa novog. Imam par potanja pa ako tko zna odgovoriti biti ću mu zahvalan.
1.Kad se upali doslovce ne ide. I nakon par minuta treba mu dodati full gas da bi se pokrenuo. Pri tom i jako dimi. Nakon stotinjak metara sve je o.k.  Pri tom moram napomenuti da skuter nakon 5 dana bez problema pali i ne trokira , ali doslovce nema nikakve snage pri kretanju dok je hladan.
2. Primjetilo sam da ne vraća uvijek brzo brzinu vrtnje u normalu. Ponekad kao da i dalje držim motor pod gasom iako sam odavno stao.
3. Skuter ima neke prekide za svjetlima. Svakih 5,6 sekundi sva svjetla trepnu. Kako vanjska rasvjeta tako i ona na ploči s instrumentima. Isto se događa i prilikom pritiska na ručice kočnice.
4. Potrošnja 6,5 l na 100 km. Istina sa gotovo konstantnim full gasom na putu od 100 km. Skuter je još blokiran.
Drugo je wve ok. Pa ako netko ima kakav savjet ili zna razlog ovim nepravilbostima nek napiše nešto.
O povijesti servisiranja ne znam ništa.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10713 : 02 Lipanj, 2020, 00:25:13 »
Prika, vjerovao ili ne, ali ovo je anlaser kao na PureJetu.
Otisao upravo i izmjerio ovo sto si i ti. Inace si dobro zapazio, i 4T ima takve od 250W.

Hvala frende na trudu. Cijenim :icon_thumright:

Rješenje 2. i 4. problema bi rekao da je u karburatoru. Ako se okretaji ne smire u roku sekunde-dvi dok pustiš gas, puno zraka imaš u smjesi. 6.5l za serijski skuter je katastrofa.

Za svjetla sretno u potrazi, negdje imaš slab kontakt ili masu. Trebalo bi to sve protrest malo, uključujući i prekidače. Ili odvest kod autoelektričara.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10714 : 02 Lipanj, 2020, 05:32:17 »
Kupio sam Peugeot Elystar 50. Kao i svaki rabljeni skuter ina neku sitnicu koja ga razlikuje od statusa novog. Imam par potanja pa ako tko zna odgovoriti biti ću mu zahvalan.
1.Kad se upali doslovce ne ide. I nakon par minuta treba mu dodati full gas da bi se pokrenuo. Pri tom i jako dimi. Nakon stotinjak metara sve je o.k.  Pri tom moram napomenuti da skuter nakon 5 dana bez problema pali i ne trokira , ali doslovce nema nikakve snage pri kretanju dok je hladan.
2. Primjetilo sam da ne vraća uvijek brzo brzinu vrtnje u normalu. Ponekad kao da i dalje držim motor pod gasom iako sam odavno stao.
3. Skuter ima neke prekide za svjetlima. Svakih 5,6 sekundi sva svjetla trepnu. Kako vanjska rasvjeta tako i ona na ploči s instrumentima. Isto se događa i prilikom pritiska na ručice kočnice.
4. Potrošnja 6,5 l na 100 km. Istina sa gotovo konstantnim full gasom na putu od 100 km. Skuter je još blokiran.
Drugo je wve ok. Pa ako netko ima kakav savjet ili zna razlog ovim nepravilbostima nek napiše nešto.
O povijesti servisiranja ne znam ništa.

Hej bok, pa to je moja sudbina bila kupnjom Peugeota s euro 2 masinom, sve potpuno isto sam i ja prozivljavao hehehe

Tocka 1 je nesto brutalno, skuter ima doslovno nula snage kad das prvi gas na hladno, toliko trokira, dimi, vrti se, a nista se ne desava haha, nevidjen fenomen. Tu te zeza vjerojatno elektronski cok, preporucujem manulani koji ce ti skinuti cak i pola litre dole. Cak i kad se karb fino podesi, nula snage ce i dalje biti prisutno, ali u malo manjoj mjeri.

2. Treba prpvjeriti karburator, te da li vuce igdje fals zrak (spoj karba i airboxa, sam airbox, spoj karba i prirubnice te prirubnice i bloka, a imas i semeringe u igri. Glavna dizna je 53 u karbu i nju bi trrbao imati, ali ovavezno od Gurtnera jer je Dellortova veca i zbog nje trosi kao auto.

3. Prekidi na struji bi mogli imati veze sa reglerom, ili je negdje los kontakt

4. Potrosnja od 6.5l je cirkus, za tako slabasne i nikakve performanse, to je opako visoka potrosnja i govori da nesto definitivno nije na mjestu. Trrbao bi provjeriti postavke karburatora za pocetak, te testirati rad elektronskog coka. To sto je blokiran, takodjer mu dize potrosnju, jer masina radi u okretajima, a moze ici brze tada. Tako da bi bilo pozeljno odblokirati masinu. Blokada je na variomatu u obliku onog limenog poklopca, i morao bi imati na auspuhu slijepu cijev cca 20cm duzine koja se odsjece i zavari. Najniza potrosnja koju sam uspio ostvariti nakon mnogo dana muke, nakon mnogo dana experimentiranja i pokusaja ukrocivanja, nakon sto sam prestao vjerovati u sebe jer me je Peza brutalno ponizila, posrala, ubila u pojam, nakon sto sam stavljao kompletne druge karburatore, pa mjenjao cak i karike da budu u TOP conditionu, znaci too masina dovedena da sve bude provjereno i poslozeno, je 4.5l na 100km. To mi je bio poraz.
Nakon toga sam stavio vodeno hladjen cilindar, naravno, top stanje i original. Te getribu LC. Potrosnja je pala na 4.2l, i performanse su osjetno porasle, medjutim dotukao me Peugeotov mali prijenos koji je topio performanse kao sladoled na suncu. Tu je dosao kraj muci i nepotrebnoj, te robijaskoj zajebanciji gdje opet nemas niti performase, niti ekonomicnost uz te silne musice.

Imas temu u garazi o mom Elystaru, makar sam postao slucaj za ludnicu, i vokabular je iznimno neprimjeren i uzasan, ali to zaradi svaki vlasnik euro2 pezo agregata, a prica koju si ti zapoceo, je od rijeci do rijeci jednaka onoj kakvu sam ja prosao.
Cinjenica je kako Peugeot ima samo jednu masinu, euro1 vertikalnu, koja se proizvodila do 2002 godine, sve iznad toga je jedan drugi svijet koji drasticno odskace, i to je jedna velika tuga.
« Zadnja izmjena: 02 Lipanj, 2020, 05:42:10 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Bakonja fra Brne

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: -
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10715 : 02 Lipanj, 2020, 10:13:43 »
He he. Ako ti misliš da si mazohist što sam tek onda ja koji sam pročitao tvoju temu i unatoč tome odlučio kupit ovaj skuter. Iako svi preporučuju Talijane ja sam uvijek jahao protiv vjetra.
Nije baš da me to toliko smeta jer nemam gotovo nikakvog iskustva sa skuterima tj. zadnji put sam bio vlasbik Kymca Spacera 50 prije 17 godina , a sad me u drugom pubertetu šuknulo. I naravno da ja sa svojom težinom ne mogu uzeti neki mali skuter jer se ispod mene ne bi vidio.
Meni je i Kymco trošio oko 4.5 l što mi je bilo donekle prihvatljivo, ali ovo mi se čini ipak previše.
Taj gubitak snage je isključivo dok je hladan. Zavrneš gas, a on zuji i ne ide. Brzo on dođe sebi. Najjače je kad dođem na semafor, a on i dalje bruji kao da de vozi. A ponekad normalno vrati turažu u ler. Ipak koliko me sjećanje služi bolji je od Kymca uzbrdo. Iako je još blokiran uzbrdo ide gotovo kao i nizbrdo. Vozio sam ga 100 km do Zagreba  kad sam ga kupio, a iako je bio vožen gotovo stalno s gasom do kraja 6.5 l mi se čini peviše. Skuter je inače o.k. Malo me zbunjuje što uvijek dobro upali i ne guši se i ne trokira što bi pretpostavljam trebali biti znaci loše podešenog fergazera. I naravno namamila me na kupnju godina proizvodnje i cijena mada je sve to po meni preskupo u odnosu na cijene novih skutera.

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10716 : 02 Lipanj, 2020, 15:51:56 »
....tgb r50x, uzeo bih novi akumulator, dim kutije su D150mm, Š75mm, V180mm. Prije 2.5g kupio sam najjeftiniji od 5Ah koji sam našao, uredno dodavao desrilirane da stoji između max i min svaka 2-3mj., stavljao ga na pametni punjač od 11.-3. mjeseca, sad nakon punjenja lidlovim punjačem pali 10ak puta i, dalje samo na kurblu dok ga opet ne spojim na punjač. Uzeo bi sad malo jači, s više startne struje, ciljam gel (AGM) 6 ili 7Ah, naravno da stane u kutiju, dosta sam googlao, nekako mi na Best buy vuku Ciak (u Ciaku) i Unibat (u Berenu). Valjaju li što oni Vrla u usporedbi sa gel akumulatorima. Što je po vama najbolje za uzet da nije preko nekih 220kn?

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10717 : 02 Lipanj, 2020, 16:47:20 »
Bojim se da novi aku nece rijesit problem.
Ako pali kad ga napunis, onda bi i dalje trebao palit. Ja sumnjam da ti skuter ne puni akumulator. Kako bi ga inace ispraznil kad ga voznja puni.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10718 : 02 Lipanj, 2020, 17:13:38 »
13,2-14,8V daje na ACU ovisno o okretajima.... Da ne puni pa koliko bi puta mogao alnasovat, svjetla rade skroz, a 5Ah je.... Mali, jeftin, ja bi rekao da mu je smrt blizu.... Pa na autima 70-80Ah znaju prdnut odmah nakon 24mj garancije, ponekad i ranije.... Prošle godine je uredno palio cijelu sezonu....

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Blic pitanja
« Odgovori #10719 : 02 Lipanj, 2020, 17:15:52 »
Sad računam.... Ima on i 3.5 godine.... 120kn sam dao, bijelo tijelo, žuti čepovi vidi se jedino neka zelena LP oznaka, te max i min.... Onaj kod modela se izlizao ali znam da je bio 5Ah, a onaj prije njega 4Ah, a u zagubljenim manualima sam pročitao 7Ah....
« Zadnja izmjena: 02 Lipanj, 2020, 17:18:42 jony b. »