Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: gasenje?  (Posjeta: 1011 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
gasenje?
« : 13 Srpanj, 2008, 14:57:22 »
eo ovako posto sam vec odvozio oko 150 km, samo juce oko 80,90 kilometara od toga 30 kilometara sa pola gasa bez pustanja gasa znaci u komadu
i tak sinoc ja se vozikam i dam ful gas malo da vidim kako ide kad ono moooozda za 1000 km je podigao okretaje posto polako ubrzava zbog teskih rolica i odjedanput samo sve mrtvo svijetla se ugase, motor samo baaaaaaaaaaaaaaaaaaa i mrtav, cak i lampica od ulja (a ona uvijek gori cim kontakt das)

ja mislio et zaribo u PM jbg, kad rastavim danas ono sve 5 nist cilindar ok klip ok, mislim da je npr lose iszuben tj. premala tolerancija onda bi mi zaribao odma jos i prije neg sam odvezo tih 30 km u komadu, zar ne? sad u struji jer moze bit sta da je tak odjedanput puklo i necu vozit vise, e i da ugl. on se tak ugasio ja nist lud zapalio cigaru ostavio ga malo, probam upalit ono od prve trrrrrrrrr i vozi i dalje koda nista nije bilo?

sad mene zanima zasto to? bez goriva nije ostao jedino struja il nest?? haa?
« Zadnja izmjena: 13 Srpanj, 2008, 15:00:05 vpucko »

Offline Micky_Slick

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Ciak Majesty Bravo 1.616v
Odg: gasenje?
« Odgovori #1 : 13 Srpanj, 2008, 20:16:41 »
osigurac.
Burn your tyres,not your soul

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: gasenje?
« Odgovori #2 : 13 Srpanj, 2008, 20:34:23 »
al sad i dalje sve radi ok, svijetla rade, zmigavci rade, bash sve ko i prije ???

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: gasenje?
« Odgovori #3 : 13 Srpanj, 2008, 20:38:04 »
Nekako mislim da naglo zaustavljanje je ipak vezano uz zaribavanje. Da je negdje kontakt los, barem bi tu i tamo doslo do iskre i imao bi eksploziju iz spuha, ali totalno gasenje upucuje na zaribavanje.

Pogotovo zato jer sad radi kako treba, a da se radi o losem ili nikakvom spoju negdje na struji, nebi ni sada radio kako treba.
Jedino sto kazes da nema niti najmanjeg traga zaribavanju - to je cudno


Edit:
sad vidim da se i lampica ulja zgasila... Dakle, ocito nije mehanicki nego el. kvar.
Sve prekontroliraj kaj ima veze sa strujom
« Zadnja izmjena: 13 Srpanj, 2008, 20:40:19 3alfa3 »

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: gasenje?
« Odgovori #4 : 13 Srpanj, 2008, 20:42:54 »
ma cudno i meni bilo ja odma reko zaribo je i cao! i onda se sjetim da kad se gasio ugasila se i lampica od ulja! jer znam da sam pogledo u kontrolnu plocu ???

a dva sata prije toga sam dosao iz miholjca vozio 30 km bez stajanja i stalno do pola gasa! tak da ak je htio zaribat vjerujem da je tu vec postigao dovoljnu temp za zaribavanje! eo i danas vozikam se sve ok jedino mi el. paljenje ne radi, sam se cuje tkc tkc tkc!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: gasenje?
« Odgovori #5 : 13 Srpanj, 2008, 20:44:19 »
,,,el. paljenje ne radi, sam se cuje tkc tkc tkc!!!


Ili je zaglavio bendiks, ili je akumulator preslab

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: gasenje?
« Odgovori #6 : 13 Srpanj, 2008, 21:13:39 »
ili se otegnula masa na alnaseru ,to ti je moglo izgasit scoot tako
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: gasenje?
« Odgovori #7 : 13 Srpanj, 2008, 21:49:34 »
,,,el. paljenje ne radi, sam se cuje tkc tkc tkc!!!


Ili je zaglavio bendiks, ili je akumulator preslab

Nema bendiksa, kuplung anlasera je u igri, on kad zariba onda najcesce vrti u prazno. To sto se cuje tkc tkc vjerojatno cujes spajanje kotvi od releja za pokretanje anlasera. Onda je problem u anlaseru.
« Zadnja izmjena: 13 Srpanj, 2008, 21:58:25 SlowRider »

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: gasenje?
« Odgovori #8 : 13 Srpanj, 2008, 23:48:03 »
ili se otegnula masa na alnaseru ,to ti je moglo izgasit scoot tako
spojena masa :) ehehe zasarafljeno sam tako, ma neznam sto bi eo vozi normalno sad, ma necu se zamarat vise uopce nek vozi i cao!