Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: 4T pitanje  (Posjeta: 8177 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline speedburn2

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1925
  • Spol: Muški
  • U raju je ljepo, al u paklu je bolje društvo
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin (Oštarije)
  • Moj Skuter: sad vise nis i najbolje mi je
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: malo je sa strane kitan
4T pitanje
« : 08 Srpanj, 2008, 11:36:34 »
evo ovako

prije nekih mjesec dana prosupljila mi se membrana na karbu, ja to zakrpao i motor odjednom ide 65 - 70 km/h, a prije toga je isao 50 i to jedva. e sad sam nesto gledao i stavim ga na nogaru i dam gas, i kad se kotac razvrtio na full poceo je trokirat i bacat crni dim iz auspuha. idem se probat voziti i sve 5, e sad me zanima zasto na nogari trokira na full gasu a u voznji ne??

sto bi to moglo biti, rijec je o baotianu naravno
Bolje biti malo lud nego malo pametan


moji remixevi:  http://www.speedyshare.com/162452628.html. http://www.speedyshare.com/971695594.html.

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: 4T pitanje
« Odgovori #1 : 08 Srpanj, 2008, 11:54:48 »
inace,nemoj motor stavljat na nogaru i razvrtavat do kraja jer ga tako jednostavno ubijas jer motor nema otpora i zavrti se puno puno . probvo sam i ja vxr na nogarama do kraja i malo se gusio kad se zavrtio do kraja ali na cesti se ponasa sve najbolje u krajnjoj

a to kaj dimi. kolko dugo si se vozio s šupljom membranom-ako jesi? jer inace membrane se ne krpaju jer znaju vuč falšni zrak nakon krpanja,pa odu ventili ili gumice ventila,te radi toga moze bit da baca crni dim.inace crni dim iz auspuha na 4t govori najcesce o gumicama ventilia.a kad izgore ventili,nastane havarija u motoru tak da s tim ti se nije za zezat

Offline speedburn2

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1925
  • Spol: Muški
  • U raju je ljepo, al u paklu je bolje društvo
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin (Oštarije)
  • Moj Skuter: sad vise nis i najbolje mi je
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: malo je sa strane kitan
Odg: 4T pitanje
« Odgovori #2 : 08 Srpanj, 2008, 12:11:29 »
ma nisam se dugo vozio mozda dan jedan, al ne vuce fals zrak to je dobro zakrpano, al vrag zna, kupit cu ja novu membranu, j#bo je pas bar nije skupa ako nis, al me zanima jel zbog tog trokirao jer prije nije trokirao na full gasu
Bolje biti malo lud nego malo pametan


moji remixevi:  http://www.speedyshare.com/162452628.html. http://www.speedyshare.com/971695594.html.

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: 4T pitanje
« Odgovori #3 : 08 Srpanj, 2008, 12:14:14 »
pogledaj boju sviječice nakon duze vožnje

Offline speedburn2

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1925
  • Spol: Muški
  • U raju je ljepo, al u paklu je bolje društvo
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin (Oštarije)
  • Moj Skuter: sad vise nis i najbolje mi je
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: malo je sa strane kitan
Odg: 4T pitanje
« Odgovori #4 : 08 Srpanj, 2008, 15:06:14 »
boja bijele kave malo tamnija
Bolje biti malo lud nego malo pametan


moji remixevi:  http://www.speedyshare.com/162452628.html. http://www.speedyshare.com/971695594.html.

Offline milja180sp

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 504
  • Spol: Ženski
  • SP TEAM 65#
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: IZA ZAVOJA
  • MojSetup: alumini
Odg: 4T pitanje
« Odgovori #5 : 08 Srpanj, 2008, 17:06:41 »
to ti je isto koda plivas na povrsini ,nema otpora .. ;D
NEZOVITE ME VISE ZA DIJELOVE OD GILERE BILO CEGA JER SENABVIM STIM . A NA OVOM FORUMU NEPOSTOJI DA MOGU SAM AUTOMCKI IZBRISTI SVOJ OGLAS JER JE TAKO DOBAR ... PA VAS MOLIIM LJEPO NEZOVITE ME DIJELOVA NEMA VISEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: 4T pitanje
« Odgovori #6 : 08 Srpanj, 2008, 18:04:56 »
inace,nemoj motor stavljat na nogaru i razvrtavat do kraja jer ga tako jednostavno ubijas jer motor nema otpora i zavrti se puno puno . probvo sam i ja vxr na nogarama do kraja i malo se gusio kad se zavrtio do kraja ali na cesti se ponasa sve najbolje u krajnjoj

a to kaj dimi. kolko dugo si se vozio s šupljom membranom-ako jesi? jer inace membrane se ne krpaju jer znaju vuč falšni zrak nakon krpanja,pa odu ventili ili gumice ventila,te radi toga moze bit da baca crni dim.inace crni dim iz auspuha na 4t govori najcesce o gumicama ventilia.a kad izgore ventili,nastane havarija u motoru tak da s tim ti se nije za zezat


s ničim se ne slažem

zašto bi otišli ventili i gumice ventila??
i ako odu gumice ventila onda nebude dimio crno nego bijelo-plavkasto zato jel će onda trošit ulje
ak ventili zgore neu nikak išao mada nikad još uopće nisam ćuo da su nekome zgorili ventili jel stvarno neznam šta bi se moralo desit da ventili izgore

ventili ak zgore nebu se ništ desilo nikakva havarija
glavu sredit, ventili novi i vozi dalje, jel ak progore budu puštali i skuter nebu radio il bude jaako teško

si kad vidio progoren ventil?
..::4T Powaa::..

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: 4T pitanje
« Odgovori #7 : 08 Srpanj, 2008, 18:34:53 »
jandro

pitaj malo decke kolaka jurcu svena
da bi ventili izgorili treba bit membrana frgica strgana da fuče falš zrak

od toga da ispušni izgore do svega ostalog-sta mislis zasto svi koji znaju 4t kako spada znaju da se glava slaze nakon 10-15.000 km s otvorenim ispuhom?
ak ventil zgori,dobit ce i glava i klip-a uz klip i cilindar vjerovatno

tak da.. temelji ti ne drze pricu.. pitaj isto na SS forumu pa če ti decki rec,a ne tu di je prosjek 15-16 god
« Zadnja izmjena: 08 Srpanj, 2008, 18:45:48 Aleksandar »

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: 4T pitanje
« Odgovori #8 : 08 Srpanj, 2008, 19:22:47 »
jandro

pitaj malo decke kolaka jurcu svena
da bi ventili izgorili treba bit membrana frgica strgana da fuče falš zrak

od toga da ispušni izgore do svega ostalog-sta mislis zasto svi koji znaju 4t kako spada znaju da se glava slaze nakon 10-15.000 km s otvorenim ispuhom?
ak ventil zgori,dobit ce i glava i klip-a uz klip i cilindar vjerovatno

tak da.. temelji ti ne drze pricu.. pitaj isto na SS forumu pa če ti decki rec,a ne tu di je prosjek 15-16 god


budem te zvao ako hoćeš dok rastvorim svog ubrzo il brokenovog koji su napravili 20tkm + sa otvorenim spuljama, glava i ventili nikad dirani, sve u predobrom stanju

meni nejde u glavu kakve veze jel otvoren ispuh ili ne i kakve on veze ima s ventilima

sam dok se sjetim onih priča da nestavlja se otvoreni auspuh ,da će otić ventili, karike i šta ja znam šta, sere mi se
prije da će otić ak je gore seriski auspuh koji guši mašinu i sve se bolje grije nego ako je neki otvoreni i svi plinovi izlaze van i neopterečuju glavu


ajd mi objasni onda ak zgori ventil ,kak će dobit klip po tamburi i cilindar??

i ono još da ak su gumice u kur*u da dimi crno???

ljepo pitam, neprovociram ni ništ, nego me baš zanima jel sam budala što nevjerujem da otvoreni ispuh radi sranja il to je baš tak  :dontknow:

a ovo pitaj jurcu kolaka i svena, po meni od njih je jedini doktor kolak , ovi ostali nek se sakriju, a s kolakom sam razgovarao prije
i jurča dosta toga zna sam šta je više na 2t orijentiran, a sven i zna nešto al previše pametuje
sam treba čitat malo po ss-u dok je pisao da je t
« Zadnja izmjena: 08 Srpanj, 2008, 21:53:39 Jandro »
..::4T Powaa::..

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: 4T pitanje
« Odgovori #9 : 08 Srpanj, 2008, 23:21:27 »
ma lol jandro

opet ti velim pitaj isto na SS a ne ovdje ,zacudit ces se  :icon_thumright:
btw covjek prije moze isprovocirat mrtvaca neg mene lol =)

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: 4T pitanje
« Odgovori #10 : 08 Srpanj, 2008, 23:38:38 »
ma lol jandro

opet ti velim pitaj isto na SS a ne ovdje ,zacudit ces se  :icon_thumright:
btw covjek prije moze isprovocirat mrtvaca neg mene lol =)

ma nabijem ss nak**ra*, ko tamo ima više pametan

al budem ak mi se bu dalo i ak ću imat viška vremena
..::4T Powaa::..

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: 4T pitanje
« Odgovori #11 : 08 Srpanj, 2008, 23:49:55 »
ohoho ima tamo iskusnih itekako
pitaj na ss ,da ne useremo temu speedu..makar nije daleko lol

Offline Broken

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Gilera VX(R)
  • MojSetup: Da, onaj jaki
Odg: 4T pitanje
« Odgovori #12 : 09 Srpanj, 2008, 10:53:52 »
Znas sta cu ti ja rec Aco, j#bo ja SS i sve vas sta vozite 4t  i mislite da ste popili svu pamet svijeta, imam ja oci j#bo te.

Kad smo bili u zg na meet-u na semaforu sve face sa spuhovima turiraju na semaforu a to dimi crno strasno da nije za gledat, i to svi do jednog, sta je face? Sta ste se okretali kad sam ja proso sa svojim kak puca iz spuha a samo pustim gas, nista drugo, mi je rastelan motor? Karb? Ventili? Gumice? Sta? Nekuzim zasto puca? Znas zasto zato sta mora, zato sta pusti kompresiju kad treba. To sta se sven sj#bo, i sta mu je otisla glava, ventili, sta ja znam sta tocno i onda takvim pricama puni glavu tebi i ostalima i odma svakih ideja na forumu ima, bu ti ventil izgorio? KAK TO IZGORI? Iss, ne ajde zasto bi izgorio, to pitam profesore i tebe, zasto ventil izgori ako motor ima protocni auspuh...

Gle imam puk k djelova na motoru, polini, struja, komplet prijenos i glava, i protocan auspuh kakav nema bas svako, jer top je šupalj skroz, bez komora a grana od glave do topa fi40, i ja ti kazem da sad dok ga slozim mora vozit 50000km bez greske, i necu ga uopce rastavljat 20000km i onda cu sve te slike stavit na sve forume za vas znalce da vidite kak mi je ventil izgorio...

Sa SS-a jedino postujem Kolaka i Ancu, Jurcu i Genu, ovo sve drugo je k**ra*...


Admini i moderatori nemojte se ljutit ali nemogu vise trpit takve stvari.
Zgorio mi ventil ! ! !

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 4T pitanje
« Odgovori #13 : 09 Srpanj, 2008, 10:59:44 »
 :popc1:  ja neam blage o 4t  :binkybaby:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: 4T pitanje
« Odgovori #14 : 09 Srpanj, 2008, 12:07:38 »
Ajde Broken kaj se furis... Aleksandar i sam priznaje da se ne smatra nekim specijalistom za 4t nego govori ono sto je cuo od drugih, samoprozvanih majstora... Treba dosta toga filtrirati sto cujes i najbolje naucis kada sam radis i bitno je shvatiti princip rada pa znas sto utjece na koji dio i kako funkcionira.

Broken govori ono za sto je siguran i ne sumnjam u njegove rijeci  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: 4T pitanje
« Odgovori #15 : 09 Srpanj, 2008, 12:19:33 »
Znas sta cu ti ja rec Aco, j#bo ja SS i sve vas sta vozite 4t  i mislite da ste popili svu pamet svijeta, imam ja oci j#bo te.

Kad smo bili u zg na meet-u na semaforu sve face sa spuhovima turiraju na semaforu a to dimi crno strasno da nije za gledat, i to svi do jednog, sta je face? Sta ste se okretali kad sam ja proso sa svojim kak puca iz spuha a samo pustim gas, nista drugo, mi je rastelan motor? Karb? Ventili? Gumice? Sta? Nekuzim zasto puca? Znas zasto zato sta mora, zato sta pusti kompresiju kad treba. To sta se sven sj#bo, i sta mu je otisla glava, ventili, sta ja znam sta tocno i onda takvim pricama puni glavu tebi i ostalima i odma svakih ideja na forumu ima, bu ti ventil izgorio? KAK TO IZGORI? Iss, ne ajde zasto bi izgorio, to pitam profesore i tebe, zasto ventil izgori ako motor ima protocni auspuh...

Gle imam puk k djelova na motoru, polini, struja, komplet prijenos i glava, i protocan auspuh kakav nema bas svako, jer top je šupalj skroz, bez komora a grana od glave do topa fi40, i ja ti kazem da sad dok ga slozim mora vozit 50000km bez greske, i necu ga uopce rastavljat 20000km i onda cu sve te slike stavit na sve forume za vas znalce da vidite kak mi je ventil izgorio...

Sa SS-a jedino postujem Kolaka i Ancu, Jurcu i Genu, ovo sve drugo je k**ra*...


Admini i moderatori nemojte se ljutit ali nemogu vise trpit takve stvari.

kaj se živciras lol
malo previse pametujes a prije 2 god  si pitao na ovom forumu,cak su i postovi tu,osnovne stvari dok sam ispravljao i tebe i vecinu vas i tvoja pitanja o federima rolicama i ostalom
svi govorili sta ce ti multivar sta ce ti kit kad kosta 1000 kn više,govorili da nisam normalan sta sam dao 2400 kn jos tada za kit,kako to da ga sad ne serete nego ga isto neki imaju? a?
i kuzim ja vrlo dobro 4t sam sta se meni neda natezat s likovima koji misle da sve znaju jer imaju struju prijenos i ostala sranja lol -ja to imam od 2005 god pa kaj? -ja svoje znanje o 4t imam i ne mislim ga dijelit sa svakim.
jebga broken  :laughing9:

i da puca ti jer ti je jbte PREOTVOREN AUSPUH sta je to teško za razumit-uostalom i sam si to napisao
« Zadnja izmjena: 09 Srpanj, 2008, 12:33:54 Aleksandar »

Offline Broken

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Gilera VX(R)
  • MojSetup: Da, onaj jaki
Odg: 4T pitanje
« Odgovori #16 : 09 Srpanj, 2008, 12:32:01 »
Da prije dvije godine sam bio tukac, ali danas samo svoj majstor, plus jesi me ispravljo prije 2 godine, ok, ali di si sad, osto si isti samo na rjecima ja bar svoju glavu sam skinem i sredim a ne da mi to mora neko drugi doc i napravit. Kuzis?

Tu si saz zapeo za menbranu i prirubnicu a prije 2-3mj se tak tebi dogodilo i cijeli SS si digo na noge.

Jos jedno ako ti imas struju, prijenos, i sva ta sranja od 2005 zasto ti onda motor neide?

Ja to imam, ali sam sam stavljo i sam se ucio, tako da.

A ovo za otvoren auspuh, ima i drugih koji i imaju prigusivac i tanju granu pa pucaju, ali nedime crno i neskidaju glavu svakih 10tkm.



Zgorio mi ventil ! ! !

Offline Broken

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Gilera VX(R)
  • MojSetup: Da, onaj jaki
Odg: 4T pitanje
« Odgovori #17 : 09 Srpanj, 2008, 12:35:38 »
Plus napiso si da kao ja sve znam, e mili moj da ja sve znam moj cigan bi imo 40ks i jeo sve zivo i metvo po cesti, daleko od toga da je sve znam, ali barem ne pametujem deckima da ti bude ventil izgorio, i nedajem glupe tuning komentare.
Zgorio mi ventil ! ! !

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: 4T pitanje
« Odgovori #18 : 09 Srpanj, 2008, 12:36:31 »
pa zar 4t ne pucaju zbog malo benze u spuhu pa se stvaraju detonacije pri naglom pustanju gasa, evo ima rodjak mi nexus 500 sa full otvorenim auspuhom (neznam koja je marka, nije neka poznata), i tutnji uzasno, ono na 3 km se cuje, a puca mu iz spuha strasno, presao je oko 67t km, i nikakvih problema nije imao do sada
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: 4T pitanje
« Odgovori #19 : 09 Srpanj, 2008, 12:39:45 »
normalno da sam digo jer nisam znao sta je-tad mi je popio 2 god zivota -mozda i vise  :confused5:..jos su tamo postovi di nitko nije znao o cem se radi chupsy sven anco i ostali jer nije bila stvar u membrani i prirubnici  :icon_scratch:
ko kaze da motor nejde? motor sad kad je sve slozeno u zadnje vrijeme ide i to vrlo vrlo dobro  :icon_thumright:
sto se tice glave..skido ju 2 puta opce nije problem.problem je sta sam ja nju necu sam obradivat nego nosim majstoru da mi ispita ventile ,dosjed i ostalo.. nis strasno