Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Dilema oko kupnje runnera st 125/200/novo/rabljeno..?  (Posjeta: 2294 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline oldmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 200
Dilema oko kupnje runnera st 125/200/novo/rabljeno..?
« : 08 Travanj, 2013, 23:02:09 »
napokon ugovor na neodredjeno i neka ozbiljnija lova pa sto drugo nego odmah motor :happy6:

izbor je definitivno na runneru, samo prva mi je dilema 125 ili 200? na papiru mi je to manje vise isto, registracija isto neka mala razlika? ima neka druga kvaka? pa bi volio konkretna misljenja iskustva jer sam se vec pogubio u brojkama s neta...

druga stvar financije(novo/rabljeno) situacija je da ustedjevine trenutno nemam, do pocetka ljeta bi mogao ustekati 10-15tkn za rabljeno, al radije bi tu lovu spi*kao na nesto gluplje:D i nekog sam razmisljanja da bi lakse podnio uzet novo(30tkn) na kredit/provuc karticu sto vec na 4-5godina uz ratu nekih 700kn, novo garancija ovo ono bez brige i pameti :icon_biggrin:

sto bi vi napravili i koliki je uopce rizik uzeti runnera s 15tkm+? vozio bi se normalno bez ikakvog divljastva, po gradu na kavu, po cigare, eventualno preko velebita do mora 50km, ja 100kg, cura 50:D nekakvi visegodisnji kvarovi pa barem i sitni mi nebi bas bili zgodni posto najblizi majstor 150km udaljen..

slobodno se raspisite :icon_thumright:

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Dilema oko kupnje runnera st 125/200/novo/rabljeno..?
« Odgovori #1 : 09 Travanj, 2013, 11:09:55 »
15soma kilometara nije puno , i da ih se naci s tom kilometrazom u dobrom stanju..  :icon_thumright:

Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Dilema oko kupnje runnera st 125/200/novo/rabljeno..?
« Odgovori #2 : 09 Travanj, 2013, 11:58:39 »
prvo da riješimo prvu dilemu :P

ako imaš A ili A" kategorijju (pretpostavljam da imaš) onda nemaš kaj mislit nego uzet 200cc...razloga je i više nego dovoljno..
više nego osjetno jači i brži skuter naspram 125cc,pogotovo sa dvoje ljudi na njemu a održavanje isto (jedino je remen skuplji za 200cc ali postoje alternative koje i to kompromitiraju)..

drugi dio,financije..ako uzmeš na kredu znaš da taj skuter više ne košta 30tkn nego 40+ nakon 5 6 ili kolko već godina,ovisno o kamatnoj stopi..
ali naravno novo je novo i rizik je nikakav da bude nešt neispravno,zakamuflirano ili da te neko zezne i za najmanu sitnicu..garancija je tu i toe to.
uz to nema boljeg osjećaja nego čekat skuter i telefonski poziv da je stigel u salon i da ga dođeš preuzet,pa kad ga prvi put ispeljaš van :P

za neki runner 125/200  15tkm nije nikakva kilometraža ako je sve uredno servisirano i da nije nešt previše čačkano po njemu.
mašine su pouzdane i ne kvare se..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline oldmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 200
Odg: Dilema oko kupnje runnera st 125/200/novo/rabljeno..?
« Odgovori #3 : 09 Travanj, 2013, 12:38:47 »
dakle definitivno 200ccm(imam A) briga manje hvala  ;D

glede financiranja koliko sam povrsno gledao na 30tkn i 4godine ostavim im kamata nekih 500e sto i nije tako strasno, +vidio u par trgovina imaju nekakave popuste na skutere s lagera pa bih mogao u cijenu ubaciti i recimo novu kacigu, bocnu nogaru i tako par sitnica, i sve tu uz realizaciju svega toga u uru vremena(bar tako reklamiraju) najvise zbog toga mi je novo napeto i nekako bih lakse podnesao 10% place kroz 4godine i imao novo, nego da se sad kad se dokopao place odmah stiskam iducih 3mj cijelu placu za nesto rabljeno :dontknow:

inace bilo bi mi savrseno da nadjem negdje nesto rabljeno u moto kuci pa da mogu kreditirati kao novo, ali koliko vidim tako nesto bas i nema kod nas, a previse je komplikacija naci motor kod privatne osobe pa traziti kucu preko koje bih uzeo, placati njima proviziju itd...

kad smo vec tu koliki troskovi bi se mogli ocekivati kod rabljene 200ccm nekih 15tkm. servis nakon kupnje i takve stvari

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Dilema oko kupnje runnera st 125/200/novo/rabljeno..?
« Odgovori #4 : 09 Travanj, 2013, 12:48:47 »
ako naletis na dobrog rabljenog, taman razradjenog  :toothy11: , troskovi su i manji...  :toothy9:
lijep je osjecaj kupiti novog, dobijes i garanciju i servisnu, ali onda ides u skuplje ovlastene servise i tako to jel  :toothy3:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Dilema oko kupnje runnera st 125/200/novo/rabljeno..?
« Odgovori #5 : 09 Travanj, 2013, 13:11:02 »
rekel bi da si ti skoro odlučil samo ti treba 'poticaj' :)
ako si u mogućnosti i ako ti je to prihvatljiva opcija,uzmi onda fino novo i toe to..
novo je novo,onaj miris novog (tj smrad :P ) i spoznaja da niko nikad nije čačkal po njemu prije i vozil ga su neprocjenjivi..ioako ima onih koi misle da se tak nešt neisplati kupovat novo (isto tak neki misle i za aute) al to je stvar individualnog mišljenja i svako raspolaže sa svoim parama kak more i kak najbolje zna..
tak da,kupi novi skuter fino i to je to :)
bočnu nogaru dobiješ na skuteru već a za kacigu si pogledaj malo bolje i kupi nešt dobro,za to ti treba oko 1000-1500 kn (govorim to da ti ne utrpaju neke kineske plastičnjake po 500 kuna tipa held i slično).

servis u ovlaštenom serivu je obavezan zbog garancije ali ni to nije tak skupo jer ako se ikaj sje.. u tom periodu to ispadne puno skuplje nego ta razlika u servisima al to garancija pokriva (osim padova,razbijenih plastika itd :P )..ali to nije nešt s čim bi se sad previše zamarali :P
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15003
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Dilema oko kupnje runnera st 125/200/novo/rabljeno..?
« Odgovori #6 : 09 Travanj, 2013, 13:22:57 »
Najkrace moguce....
1. 200ccm u svakom slucaju
2. Novo ako si mozes priustit

Sent from my HTC One X


Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15003
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: Dilema oko kupnje runnera st 125/200/novo/rabljeno..?
« Odgovori #7 : 09 Travanj, 2013, 13:25:18 »
novo je novo,onaj miris novog (tj smrad :P )

Drito to. Ovih dana me bas taj smrad uveseljava kad nakon voznje udjem u garazu. Ko kad kupis novi auto pa prvih mjeseci snifas ljepila i materijale od kojih je unutrasnjost :)

Sent from my HTC One X

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Dilema oko kupnje runnera st 125/200/novo/rabljeno..?
« Odgovori #8 : 09 Travanj, 2013, 13:33:30 »
I moje je mišljenje da uzmeš novo ak možeš,samo kaj se tiče garancije,servisa i ovlaštenih piaggio dilera nemam baš dobro mišljenje i iskustvo s njima,to su sve nesposobni cirkusanti,lažovi i muljatori tak da pripazi di kupuješ ak budeš novo uzimal

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15003
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Dilema oko kupnje runnera st 125/200/novo/rabljeno..?
« Odgovori #9 : 09 Travanj, 2013, 13:40:41 »
Kaj se tice odrzavanja i garancije....


Ako covjek ima alat i zna sam odradit ono sto servisiranje trazi - zaboravi garanciju i nek si sam to obavlja. Ionako ce ako postoje greske na skuteru one isplivat prije prvog servisa, a do tada ima garanciju.

Ako ne zna serafat po skutu, onda u ovlasteni servis u garantnom roku, a dalje gdje hoce

Sent from my HTC One X


Offline abarth46

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly
  • Moja Kaciga: SHARK
Odg: Dilema oko kupnje runnera st 125/200/novo/rabljeno..?
« Odgovori #10 : 09 Travanj, 2013, 13:45:36 »
Ja kada sam uzima beva novoga bio je 31k kn a runner 200 skoro 30t kn a 125 je 29 skoro
Svaka cast runneru ali da je takva cijena novoga...po meni neisplativo jer za par god ce biti upola jeftiniji

Offline oldmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 200
Odg: Dilema oko kupnje runnera st 125/200/novo/rabljeno..?
« Odgovori #11 : 09 Travanj, 2013, 14:27:07 »
rekel bi da si ti skoro odlučil samo ti treba 'poticaj' :)
ako si u mogućnosti i ako ti je to prihvatljiva opcija,uzmi onda fino novo i toe to..
novo je novo,onaj miris novog (tj smrad :P ) i spoznaja da niko nikad nije čačkal po njemu prije i vozil ga su neprocjenjivi..ioako ima onih koi misle da se tak nešt neisplati kupovat novo (isto tak neki misle i za aute) al to je stvar individualnog mišljenja i svako raspolaže sa svoim parama kak more i kak najbolje zna..
tak da,kupi novi skuter fino i to je to :)
bočnu nogaru dobiješ na skuteru već a za kacigu si pogledaj malo bolje i kupi nešt dobro,za to ti treba oko 1000-1500 kn (govorim to da ti ne utrpaju neke kineske plastičnjake po 500 kuna tipa held i slično).

servis u ovlaštenom serivu je obavezan zbog garancije ali ni to nije tak skupo jer ako se ikaj sje.. u tom periodu to ispadne puno skuplje nego ta razlika u servisima al to garancija pokriva (osim padova,razbijenih plastika itd :P )..ali to nije nešt s čim bi se sad previše zamarali :P


hehe iskreno ocekivao sam veci poticaj na rabljeno pa da cu si tu razbijati glavu :toothy11: svjestan sam i sam da je novo veci financijski gubitak al treba i to jednom probati :) moram jos konkretno provjeriti brojke oko tog kreditiranja jel to ide kako sam ja zamislio tj. jednostavna realizacija i bez prevelikog izuvanja na kamati..

hvala na info glede nogare nisam znao da to dolazi serijski jer sam prosle godine bio uzeo rabljenog 50ccm runnera nije je imao pa sam morao kupiti, tako da imam mada kratko iskustvo s runnerom, samo sto mi je na r50 islo na zivce zujanje, smrad po ulju i bio mi je mrvicu preslab za van grada, r200 nisam nikad probao al mislim da je to to :binkybaby:

kacigu cu kupiti najbolju sto mi se bude svidjala ne mislim na tome stediti, a umjesto bocne nogare vec mi padaju na pamet mali zmigavci(ipak sam stajler u dusi :frajer:)

hvala i svima ostalima na komentarima, ako imate sto dalje dodati slobodno :headbang:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15003
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Dilema oko kupnje runnera st 125/200/novo/rabljeno..?
« Odgovori #12 : 09 Travanj, 2013, 14:35:55 »
Uz kacigu, pokusaj nabavit i dobre rukavice i obucu za to, a bome i jakna nebi bila na odmet.
Al najcesce stradaju ruke, stopala, skocni zglob, laktovi itd. Glava se podrazumijeva kao prva koju treba stitit

Sent from my HTC One X


Offline oldmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 200
Odg: Dilema oko kupnje runnera st 125/200/novo/rabljeno..?
« Odgovori #13 : 09 Travanj, 2013, 14:44:33 »
jaknu sam uzeo prosle godine novu, a glede ostaloga jebga klišejski receno ne mislim padati :laughing6: a bome ni zamatati se u rukavice i ostalo na +30, nisam usijana glava da cu biti u nekom velikom riziku, cisto kulturna voznja po iskljucivo lijepom vremenu

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Dilema oko kupnje runnera st 125/200/novo/rabljeno..?
« Odgovori #14 : 09 Travanj, 2013, 15:33:37 »
kacigu kupi svakako novu  :toothy3:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Dilema oko kupnje runnera st 125/200/novo/rabljeno..?
« Odgovori #15 : 09 Travanj, 2013, 15:58:42 »
mislim ako kupuje nov skuter i kupuje ono kaj mu se najavise svidja ne gleda na to kolko bude izgubil ili kolko pada cijena jer sigurno mu kod kupnje skutera nije prvo na pameti kak i za kolko ga bude prodal nekad jednom..mozda ga zadovoljava u svim moto ambicijama i skuter nebude nikad ni prodal tak da o tome ni netreba raspravljat previse.
ni ja nebi nikad po tom krteriju kupil skuter a ni po tome da uzmem nest samo zato jer da uzmem a nije mi prvi izbor..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15003
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Dilema oko kupnje runnera st 125/200/novo/rabljeno..?
« Odgovori #16 : 09 Travanj, 2013, 16:14:06 »
jaknu sam uzeo prosle godine novu, a glede ostaloga jebga klišejski receno ne mislim padati :laughing6: a bome ni zamatati se u rukavice i ostalo na +30, nisam usijana glava da cu biti u nekom velikom riziku, cisto kulturna voznja po iskljucivo lijepom vremenu

OK, osobni odabir. Meni glavno da sam upozorio, a dalje - sretno  ;D

Offline dominik202

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 437
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dilema oko kupnje runnera st 125/200/novo/rabljeno..?
« Odgovori #17 : 29 Travanj, 2013, 17:06:07 »
definitivno 200, :))

Offline oldmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 200
Odg: Dilema oko kupnje runnera st 125/200/novo/rabljeno..?
« Odgovori #18 : 26 Lipanj, 2013, 21:23:28 »
pozdav sviraci evo mene opet  ;D uspio nekako uštekati neku lovu dovoljnu za polovni motoric, za novo se vise nemam volje ni vremena stiskat, kredit isto tako sve manje drag...

prva opcija nasao st 200 tako reci kod susjeda, crni 07'(mislim) 7000km kao novi, treba registraciju i preventivno gume promjeniti, ponudio 17k za reganog, covjek zavrnuo na 16500 nereganog.. vrijedi li to toliko? nije toliko stvar u tih +1000kn nego principu jer smatram da je 17k skroz fer cijena gledajuci ostale po oglasniku mada takvo stanje ne vjerujem da cu naci..(dada zvao za onog crvenog u oglasniku s 1500km, covjek trazi 19500. a to mi je vec na financijskoj granici :angry7:

+pitanje postoji li za runera nekakav set naljepnica ili se da kvalietno izraditi posto mi je cisto crni ruzan ko lopov, i ima vizir onaj veliki, moze li se nabaviti/kupiti/staviti onaj manji?


ostatak njuskala je prosjek 13-15tkn za 15tkm regano, spremno za voznju(bar tako pise) sad isplati li mi se krenuti gledati to ili da progutam ponos i iskrcam covjeku iz grada 16500+rega+gume i mozda jos sto posto ima godina al je jako malo vozen, samo prvi servis napravljen??

dao bi za uredan regan motor max 17k s tim da mi ostane ako treba love za servis, gume, kocnice i dobru kacigu