Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Supermoto  (Posjeta: 11692 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Supermoto
« : 06 Srpanj, 2008, 17:35:33 »
evo zanimaju me vaša iskustva ili mišljenja o yamahi xt 125,aprilia mx 125 i aprilia sx 125,koji vam je bolji ili kojeg se isplati kupit? namjeravam kupit jednog od tih za mjesec dana. yamahu sam vozio i jako mi se dopao ali fali mu još malo snage,ali je super to šta puno ne troši 3,5l

Offline andre@26

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tu negdje =)
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 Draco
Odg: Supermoto
« Odgovori #1 : 06 Srpanj, 2008, 17:38:54 »
Ja bi na tvojem mjestu uzeo Apriliu SX 125, meni se čini najbolje   :happy8:

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Supermoto
« Odgovori #2 : 06 Srpanj, 2008, 17:42:29 »
Ja bi na tvojem mjestu uzeo Apriliu SX 125, meni se čini najbolje   :happy8:

i meni ali je i puno skuplja

Offline andre@26

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tu negdje =)
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 Draco
Odg: Supermoto
« Odgovori #3 : 06 Srpanj, 2008, 17:47:38 »
Ako ti novac nije problem onda bi ti preporucio SX125 ili ako ne MX125,ja bi to uzeo ili apriliu ili ako ne od KTM druge nebi uzimao nikako

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Supermoto
« Odgovori #4 : 06 Srpanj, 2008, 17:56:13 »
Ako ti novac nije problem onda bi ti preporucio SX125 ili ako ne MX125,ja bi to uzeo ili apriliu ili ako ne od KTM druge nebi uzimao nikako
najvjerojatnije ću uzet mx 125,prodaje se jedna za 2700eu ima i gianelli auspuh

Offline andre@26

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tu negdje =)
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 Draco
Odg: Supermoto
« Odgovori #5 : 06 Srpanj, 2008, 17:58:28 »
Ako je u dobrom stanju onda se isplati, ja bi ga uzeo ako je dobar :icon_thumright:

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Odg: Supermoto
« Odgovori #6 : 06 Srpanj, 2008, 18:55:33 »
nova SX cak nije ni toliko skupa...sjecam se kad je MX bila 40000kn pa je u par mjeseci dosla na 33000kn...masine su brijem iste, sad dal je skroz identicna nova SX i MX ne znam...ali ako nisu skroz iste, onda je 1% razlike u njima...jer na novoj SX na otvorenoj verziji opet ne vrijede one euro norme, pa se drzim onoga sto novije to iskusnije to bolje...prema tome SX...izgled, MX klasika, SX kao SXV...oba su prejebena, ali ipak SX...jedino sta me smeta na tom motoru je onaj mutavi disk 260mm...to nisu trebali tako jer cak kazu da lose koci, zato je za enduro odlicno, ali ipak za supermoto ne...zato ovdje stajem na stranu MX-a koji ima 320mm disk...ono sto me ugodno iznenadilo kod SX-a je cijena...cak jeftiniji od tomosa replice...

ta dva motora i xt nemos usporedjivat

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Supermoto
« Odgovori #7 : 06 Srpanj, 2008, 23:22:15 »
a husqvarna sm 125 i mz 125 sm? husqvarna mi se čini jako dobra,nešto ko sx i mx

Offline spyke#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Supermoto
« Odgovori #8 : 06 Srpanj, 2008, 23:41:11 »
Jedna od Aprilia, definitivno. Dobar je xtx al je preslab, a aprilie idu hebeno i ako se dobro održavaju traju skoro ko i 4t. jedino sto xtx malo trosi...     
....ovisi za sta ti treba motor?
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2008, 23:44:36 spyke#1 »

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Supermoto
« Odgovori #9 : 07 Srpanj, 2008, 00:05:08 »
Jedna od Aprilia, definitivno. Dobar je xtx al je preslab, a aprilie idu hebeno i ako se dobro održavaju traju skoro ko i 4t. jedino sto xtx malo trosi...     
....ovisi za sta ti treba motor?

motor mi treba da se vozim po zavojima u gorskom kotaru,ali za dobru vožnju ne ko penzioner,potrošnja nije uopće bitna. jel aprili-a puno brža od yamahe? yamahu sam vozio i ide ona ali ja bi nešto jače
« Zadnja izmjena: 07 Srpanj, 2008, 00:06:54 seba »

Offline spyke#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Supermoto
« Odgovori #10 : 07 Srpanj, 2008, 00:35:49 »
Onda Aprilia definitivno. Yamaha je odlicna zamjena za skuter po gradu, ali nije za to za šta tebi treba. Aprilia je puno jača i brža, a i kocnice i ovjes su puno kvalitetniji (SX ima malo mali disk, ali nije problem stavit distancu na kljesta i veci disk). Za to za što tebi treba tu su i Husqvarna i KTM. Husqvarna je performansama tu negdje ko i Aprilia, cak je mozda malo i jaca, ali kod nas ih bas nema pa bi mogla bit frka s dijelovima. KTM je prica za sebe, profi motor. Nema serijski SM125, pa treba prerađivat EXC-a ili SX-a(bolje EXC jer su performanse slicne, a homologiran je za cestu). Novog se definitivno ne isplati kupovat jer kosta oko 51000kn (EXC125). Rabljeni se mogu nac za puno manje, al opet treba SM kit .....

Da ja kupujem, bez razmišljanja bi uzeo Apriliu.
« Zadnja izmjena: 07 Srpanj, 2008, 00:38:15 spyke#1 »

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Supermoto
« Odgovori #11 : 07 Srpanj, 2008, 00:42:15 »
ja ću uzet ili mx 125 ili husqvarnu sm 125,a nešto me dida ispituje za novu apriliu sx 125 pa možda i nju kupim ako bude malo sponzorirao. e sad me još zanima otvorena i zatvorena verzija,jel velika razlika i jel se može iz zatvorene poslije napravit otvorena?

Offline ..::Alf::..

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
  • Flegma
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
  • Moj Skuter: NRG Power
  • Moja Kaciga: Arai
Odg: Supermoto
« Odgovori #12 : 07 Srpanj, 2008, 09:01:01 »
Ja sam isto vozio Yamahu XT 125 par puta od prijatelja, a mogu reć da ide malo bolje nego moj skuter (mislim u ubrzanju), ima 5 brzina i fali mu 6a. Tako da bi ja rađe uzeo Apriliu, premda ju nikad nisam vozio :dontknow: :dontknow: :dontknow: :headbang: :headbang:
...svojim dahom zamaglila je vizir moje kacige...

Offline spyke#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Supermoto
« Odgovori #13 : 07 Srpanj, 2008, 09:39:26 »
ja ću uzet ili mx 125 ili husqvarnu sm 125,a nešto me dida ispituje za novu apriliu sx 125 pa možda i nju kupim ako bude malo sponzorirao. e sad me još zanima otvorena i zatvorena verzija,jel velika razlika i jel se može iz zatvorene poslije napravit otvorena?

Razlika je poprilicna, a otvorit se da bez problema. MX ima samo zatvorena(15 ks ) i otvorena (cca 29, 30), a SX ima full zatvorena(15 ks), malo otvorenija (23 ks) i skroz otvorena ( ca 30ks). Evo tu je sve odlicno objasnjeno.

http://www.motori.hr/Aprilia_RX_i_SX_125_Tako_mladi_a_ve_huligani_2391.html

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Supermoto
« Odgovori #14 : 07 Srpanj, 2008, 14:09:27 »
Ja sam isto vozio Yamahu XT 125 par puta od prijatelja, a mogu reć da ide malo bolje nego moj skuter (mislim u ubrzanju), ima 5 brzina i fali mu 6a. Tako da bi ja rađe uzeo Apriliu, premda ju nikad nisam vozio :dontknow: :dontknow: :dontknow: :headbang: :headbang:

jesi ti od zvonka vozio?

Offline FXR180

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 75
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: FXR 180
Odg: Supermoto
« Odgovori #15 : 07 Srpanj, 2008, 14:16:32 »
Čuj kad oćeš 125 neki kroser ovo ono, po mojem mišljenju yamaha yz ti je najveća zvjer u toj klasi, samo što nije supermoto neko cross, uložiš 1000kn i staviš supermoto gume  :headbang: pržiš s njom motore od 400, 500 kubika u startu bez frke samo što je 2t  pa svakih 1500, 2000km skoro pa polu generalka

Offline spyke#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Supermoto
« Odgovori #16 : 07 Srpanj, 2008, 19:47:24 »
Čuj kad oćeš 125 neki kroser ovo ono, po mojem mišljenju yamaha yz ti je najveća zvjer u toj klasi, samo što nije supermoto neko cross, uložiš 1000kn i staviš supermoto gume  :headbang: pržiš s njom motore od 400, 500 kubika u startu bez frke samo što je 2t  pa svakih 1500, 2000km skoro pa polu generalka

Yamaha YZ i ekipa su cross motori, motori za utrke. To nisu motori homologirani za cestu, tj. nemoze ih se registrirati. Preradit cross u SM se isplati ako mislis vozit SM utrke, ovako za cestu ne(a i onda se prerađuje 450). Ne stavljaju se samo gume, nego felge 17'' i gume 17''. Onda jos kocnice, malo ovjes sredit... uglavnom puno para je to.
ako decko hoce 125 SM, Aprilia je zakon!!!

Offline ..::Alf::..

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
  • Flegma
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
  • Moj Skuter: NRG Power
  • Moja Kaciga: Arai
Odg: Supermoto
« Odgovori #17 : 07 Srpanj, 2008, 21:35:47 »
Ja sam isto vozio Yamahu XT 125 par puta od prijatelja, a mogu reć da ide malo bolje nego moj skuter (mislim u ubrzanju), ima 5 brzina i fali mu 6a. Tako da bi ja rađe uzeo Apriliu, premda ju nikad nisam vozio :dontknow: :dontknow: :dontknow: :headbang: :headbang:

jesi ti od zvonka vozio?
E da od Zvone sam vozio Yamahu!!!! :icon_thumright: :icon_thumright:
...svojim dahom zamaglila je vizir moje kacige...

Offline DaBo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 528
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Donji Miholjac- Velika Gorica
  • Moj Skuter: Kymco S9RR 70
  • MojSetup: Airsal T6 70
Odg: Supermoto
« Odgovori #18 : 08 Srpanj, 2008, 10:48:08 »
Majstore..SX je prava stvar. Preporuka
.....:::::2fast4you:::::.....

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Supermoto
« Odgovori #19 : 08 Srpanj, 2008, 12:11:57 »
onda ću uzet apriliu sx ili mx ili husqvarnu sm. pohvalit ću se kad kupim,za nekih mjesec ili dva kad položim vozacki,jer nedaju starci prije da kupim
« Zadnja izmjena: 08 Srpanj, 2008, 12:34:27 seba »