Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: kroser zongshen 200--> cvokotanje u masini i gasenje na leru, molim pomoc  (Posjeta: 6958 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aprilia maniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 370
  • Spol: Muški
  • Aprilia <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50 ditech
  • Moja Kaciga: AGV V. ROSSI
  • MojSetup: Volan i dva kotača
  • MojSpuh: ručni rad sa BRUSILICOM
pozz svima
evo ovako imam doma ovaj kroser koji rijetko vozim jer imam apriliu ditech a i kroser je neregistriran te ga vozim samo po poljskim putevima, kupio sam ga novog 2010 godine i sačuvao sam ga maksimalno,rijetko kad radi tek je presao 6900km,redovito je mijenjano ulje i sve, sve do prije nekih pola godine je super radio, ali tad se je odjednom počeo gasiti na leru koje uvijek poprati neko "CVOKOTANJE" ili lupkanje u mašini...motor se gasi stalno samo nekih prvih 10 minuta dok je još hladan, a kasnije kad se dobro zagrije ti problemi skoro pa nestanu i rijetko se kad to dogodi....ali je problem sto se to cvokotanje s vremenom sve više i više čuje i osjeti i ja nemam pojma što mu je, strah me je da mi se ne dogodi neki veći kvar na njemu ako to uskoro ne popravim...
znam da se ovdje ne radi o skuteru ali stvarno neznam gdje bih iznio ovaj svoj problem drugdje i ispričavam se ako sam falio rubriku u koju sam postavio temu...


evo i videa u kojima se vidi kako motor radi (kvaliteta videa je malo losija jer mi je internet doma spor pa sam morao uploadati videa niske rezolucije ali isto se dobro cuje ovaj "problem" koji ja imam):
u prvom videu motor radi na hladno i dobro se čuje koji se problemi javljaju, nesto čupne u masini te se motor ugasi, a u drugom motor je vec zagrijan i radi na leru baš lijepo bez ikakvih problema...
i da, na zvucnicima vam mora biti uključen bass bar malo da bi čuli lupanje u mašini jer sa običnim zvučnicima koji nemaju opciju pojačavanja bassa se to lupkanje čuje jako slabo ili nikako...

http://img708.imageshack.us/img708/9735/b3knllnoclinclhqgkjyyl.mp4


http://img593.imageshack.us/img593/4482/mmuzzrytdlqcmycvxlbyac.mp4
Ako niste spremni voziti po kiši-niste za motore!!!

Prijatelj je onaj koji će ustati u ponoć kako bi došao do vukojebine u kojoj ste ostali u kvaru!!!

Offline fleky911

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1360
  • Spol: Muški
  • ok?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Aerox 180
  • Moja Kaciga: Premier Monza
  • MojSetup: hell of BB has come ;)
  • MojSpuh: Fabrizi
nisam gledao video ali jesi štelao ventile ?

Offline Caky644

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 781
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: komplet 200
  • MojSpuh: serijalovic
meni zvuci koda mu struje nestaje in nema goriva

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16957
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
ventili se dosta cuju tak da ili su rastelani
jos jedna stvar zvuci ko da nemas redovitu iskru
moze bit da je svjecica sva puna cade ili  da kabel probija

Offline neuromaniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 625
  • Spol: Muški
  • Who dat ?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
zvuči kao da struja i karb prave problem
I'm Burning Inside

Offline Aprilia maniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 370
  • Spol: Muški
  • Aprilia <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50 ditech
  • Moja Kaciga: AGV V. ROSSI
  • MojSetup: Volan i dva kotača
  • MojSpuh: ručni rad sa BRUSILICOM
a goriva ima, tako uvijek radi, i kad je rezervar pun i kad je prazan....
Što se ventila tiče, znam da su malo raštelani ali nemam špijune da ih naštelam a i nisam nikad rastvaljao ovaku "jaču" mašinu pa neznam dal je to problem na takvom motoru naštelati ventile...dosad jedini četverotakni motor na kojem sam štelao ventile su bili baotiani od 50ccm...i sad nezz dal je ovo neki problem za rastaviti ili je lako kao i na baotianu da sam probam ih samo malo naštelati?   :icon_scratch:

Svjećicu još nisam mijenjao jer nisam mislio da je u njoj problem zato što motor uvijek upali iz prve pa sam pretpostavljao da je svijećica ok ali uzet ću novu u ponedjeljak pa ću vam javiti dal je u njoj bio problem  :)

a struju stvarnjo neznam kako da detaljno testiram dali uvjek ima redovitu iskru ili je nekad isprekida, dal neko zna kako bih to možda mogao testirati,dali se to može napraviti sa multimetrom,voltmetrom ili nečim?

i napisali ste mi da bi karb mogao tu biti problem, ja sam očistio dizne obadvije,smjesa je namještena, i ler gas sam isto namještao, ali ako ga previše pojačam onda motor kad se ugrije full jako radi na leru, radi pod pola gasa tako da ne mislim da mi karb ovdje problem stvara... :dontknow:




Ako niste spremni voziti po kiši-niste za motore!!!

Prijatelj je onaj koji će ustati u ponoć kako bi došao do vukojebine u kojoj ste ostali u kvaru!!!

Offline fleky911

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1360
  • Spol: Muški
  • ok?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Aerox 180
  • Moja Kaciga: Premier Monza
  • MojSetup: hell of BB has come ;)
  • MojSpuh: Fabrizi
meni se je tak isto cuo i gasio se ali nakon štelanja ventila toga više nema...
imam takav motor samo moj je keeway ali isto izgleda sve je isto.. to je jeftini tip mašine imaš gore na glavi poklopac sa 3 šarafa njega skineš i tamo su ti odma ventili.. :icon_thumright:

Offline Aprilia maniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 370
  • Spol: Muški
  • Aprilia <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50 ditech
  • Moja Kaciga: AGV V. ROSSI
  • MojSetup: Volan i dva kotača
  • MojSpuh: ručni rad sa BRUSILICOM
meni se je tak isto cuo i gasio se ali nakon štelanja ventila toga više nema...
imam takav motor samo moj je keeway ali isto izgleda sve je isto.. to je jeftini tip mašine imaš gore na glavi poklopac sa 3 šarafa njega skineš i tamo su ti odma ventili.. :icon_thumright:


a probat cu i to napravit sljedeci tjedan odmah čim ovi uskrsnji blagdani prodju pa ti javim dal je do toga,bio problem :)

i samo da te pitam, kad si stelao ventile, dali si radio precizno sa spijunima ili onako si onako "odokativnom metodom" na usisnom ventilu ostavio skroz skroz malo lufta a na ispusnom malo vise lufta?
Ako niste spremni voziti po kiši-niste za motore!!!

Prijatelj je onaj koji će ustati u ponoć kako bi došao do vukojebine u kojoj ste ostali u kvaru!!!

Offline Grotty

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner
  • Moja Kaciga: Lazer Venom
  • MojSetup: Malossi Sport Stage 2 , Multivar , 15%+
  • MojSpuh: Yasuni R
ventilčeke ljepo naštelat nikakve odokativne fuš metode, probaj posudit od nekog   ....   doma imam istu mašinu samo vodenjak i sve je skoro isto ko na baotianu samo baotian ima fazni lanac i bregu  u glavi , dok mi ovaj ima bregu u bloku  ....

Offline Aprilia maniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 370
  • Spol: Muški
  • Aprilia <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50 ditech
  • Moja Kaciga: AGV V. ROSSI
  • MojSetup: Volan i dva kotača
  • MojSpuh: ručni rad sa BRUSILICOM
ventilčeke ljepo naštelat nikakve odokativne fuš metode, probaj posudit od nekog   ....   doma imam istu mašinu samo vodenjak i sve je skoro isto ko na baotianu samo baotian ima fazni lanac i bregu  u glavi , dok mi ovaj ima bregu u bloku  ....

može posudit cu ovaj tjedan od nekog spijune ili.cu ići kupit nove(nadam se ih ima kupit negdje da ne koštaju preko 100kn..)..
i u maintenance manualu od motora,mi piše da trebam usisni ventil naštelati na 0,06 a ispušni na 0,08, a sad dal je to trebam naštelati na toliko kad je,motor hladan ili kad je već zagrijan? to mi nigdje nije navedeno... :icon_scratch:
Ako niste spremni voziti po kiši-niste za motore!!!

Prijatelj je onaj koji će ustati u ponoć kako bi došao do vukojebine u kojoj ste ostali u kvaru!!!

Offline Grotty

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner
  • Moja Kaciga: Lazer Venom
  • MojSetup: Malossi Sport Stage 2 , Multivar , 15%+
  • MojSpuh: Yasuni R
inace spijuni idu po pet tj 0.05 pa 0.10 itd tak da ces teze nac 0.06 tj te mjerre ... stela se na hladno i ja sam stelal 0.10 usis i 0.15 ispuh i sve je odlicno tak da mislim mozes i ti tak jer imamo briem istu konstrukciju masine osim hladenja ...

Offline ruffryder_93

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 229
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nemačka
  • Moj Skuter: SR 150, vx 125
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Fazni lanac
  • MojSpuh: FXR, fazni lanac
novi špijuni u Tokiću su 40kn samo ih je dosta teško nać, jer se prodaju dosta brzo. ja sam poludio dok sam našo  :redface:

Offline Aprilia maniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 370
  • Spol: Muški
  • Aprilia <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50 ditech
  • Moja Kaciga: AGV V. ROSSI
  • MojSetup: Volan i dva kotača
  • MojSpuh: ručni rad sa BRUSILICOM
svijecicu sam promijenio, ali to jos nije rijesilo problem,motor možda radi malo mirnije ali još to nije to...u subotu kad uhvatim malo vremena slijedi stelanje ventila pa vam javim dali je u njima bio problem :)
Ako niste spremni voziti po kiši-niste za motore!!!

Prijatelj je onaj koji će ustati u ponoć kako bi došao do vukojebine u kojoj ste ostali u kvaru!!!

Offline Aprilia maniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 370
  • Spol: Muški
  • Aprilia <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50 ditech
  • Moja Kaciga: AGV V. ROSSI
  • MojSetup: Volan i dva kotača
  • MojSpuh: ručni rad sa BRUSILICOM
evo nabavio sam mjerne listice, otvorio masinu, i kad vjerovali ili ne zazor ventila je ok, u manualu pise da.usis ide na 0.06mm i ispuh na 0,08mm, a meni je usis sad na.0,08mm a ispuh na 0.1mm sto je.sasvim ok i mislim da ih netreba uopce dirat iako u radu motora se cuje da lagano klackaju iako je zazor sasvim u redu sto je za nepovjerovat...
probat cu ovih dana i bobinu promjenit da eliminiram struju...
dali ima jos nesto sto bi moglo stvarat problem, mozda kvacilo,mjenjac ili nesto?
i probat cu mu smjesu malo pojacat,odnosno povecat dotok goriva, mozda ima premali dotok goriva na leru pa to stvara problem iako u voznji ne trokira ni nista...a mozda i da probam ler diznu malo prosirit, sto mislite o tome?  :icon_scratch:
Ako niste spremni voziti po kiši-niste za motore!!!

Prijatelj je onaj koji će ustati u ponoć kako bi došao do vukojebine u kojoj ste ostali u kvaru!!!

Offline neuromaniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 625
  • Spol: Muški
  • Who dat ?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
jesi provjerio španer i fazni lanac ?
I'm Burning Inside

Offline Aprilia maniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 370
  • Spol: Muški
  • Aprilia <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50 ditech
  • Moja Kaciga: AGV V. ROSSI
  • MojSetup: Volan i dva kotača
  • MojSpuh: ručni rad sa BRUSILICOM
a nisam jos to provjerio, imam jedan problem, a to je taj sto njih ne mogu provjeriti bez da skinem kompletnu masinu dole sa rame jer je to sve na totalno nepristupacnom mjestu kod ovog mog motora...tako da i nemam nas volje i vremena za skidanje kompletne masine dole pa ce provjeravanje tog morati pricakati jos,neko vrijeme...
mozda cu sutra stavit drugu bobinu da eliminiram struju kao moguci uzrok problema :)
Ako niste spremni voziti po kiši-niste za motore!!!

Prijatelj je onaj koji će ustati u ponoć kako bi došao do vukojebine u kojoj ste ostali u kvaru!!!