Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Shoei X-12 VS. X-Lite X802 VS. Hjc R-PHA 10  (Posjeta: 14626 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Shoei X-12 VS. X-Lite X802 VS. Hjc R-PHA 10
« : 08 Ožujak, 2013, 23:00:54 »
Znaci dosad san ima jednu staru shoei koja je po kvaliteti ubijala sve ove nove iz nize klase vemara i slicnih..
Sad je vrime za kupnju nove i ova 3 modela dolazu u obzir, kad vec kupujen novo onda nek je bar top model
Posto san vec dosad ima Shoei, tija bi i ostat na njemu, al posto je on cjenovno najskuplji onda se jos dvoumin, ali igrala bi tu i arai rx7 ako bi uletila na nekom popustu.
Evo ovo su i grafike koje bih uzea, dok x-lite-ov x802 mi nema neke zanimljive pa bi uzea amo reci ovu od lorenza
Ova shoei-eva je predobra :D
http://img.f.ridersdiscount.com/forum/shoei/shoei_x-12_elias_2-1.jpg
http://www.moto-net.com/images/equipement/hjc/essai-replica-ben-spies/hjc-replica-ben-spies-2010.jpg
http://3.bp.blogspot.com/-xXq12AgpClM/Tpm8F8p8gYI/AAAAAAAAElo/tPVvYKW25sw/s1600/X-lite%2BReplica%2BLorenzo%2B2012.JPG

Eto pa sad me zanima ako ima netko od vas ove kacige da pomogne malo u odabiru, koji su in plusevi i minusi i tako to?
Unaprid zahvaljujem ;)

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Shoei X-12 VS. X-Lite X802 VS. Hjc R-PHA 10
« Odgovori #1 : 08 Ožujak, 2013, 23:12:11 »
Neznam da li će ti pomoći ali HJC bi odma izbacio jer koliko se god trude kupce uvjeriti da su permium brand još uvijek su Shoei i Arai nazovimo legende i neko mjerilo kvalitete i tehnološkog napretka.
Ne kažem da HJC nije dobra nego da usporedba sa Shoei i Arai nije realna.
Imam Shoei XR 1100 Conqueror sam kupio samo zbog izgleda a kvaliteta mi je bila usputna misao ali sad kad vidim koliko je to precizan i kvalitetan proizvod čudim se sebi koje sam poluproizvode imao na glavi i još sam živ.
Po meni,između Shoei i Arai odluči prema grafici i cijeni jer su to i dalje vrhunske kacige a nemoj zaboraviti uvijek dobar Nolan i Schuberth.

Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Shoei X-12 VS. X-Lite X802 VS. Hjc R-PHA 10
« Odgovori #2 : 09 Ožujak, 2013, 00:41:16 »
Shoei je favorit zasad, samo sve je pitanje ocu li uspit naci bas ovu boju, samo mi je jos ova x-lite zanimljiva, kolega je ima unazad 2-3 god x-701 i kaciga je predobra, tako da virujen da bi ova x-802 tribala bit jos bolja..
Posto san ja iz sibenika i u cilom gradu ima jedan ducan sa malo kvalitetnijin kacigama, ima li neki ducan malo ozbiljniji sta se tice kacige i da drzi shoei?

Offline intoxic

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastela
  • Moj Skuter: NRG power,VX
  • Moja Kaciga: VEMAR
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: reZZa
Odg: Shoei X-12 VS. X-Lite X802 VS. Hjc R-PHA 10
« Odgovori #3 : 09 Ožujak, 2013, 00:52:39 »
Shoei jako kvalitetna i lijepa kaciga, neces se pokajat ako je kupis ;)

Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Shoei X-12 VS. X-Lite X802 VS. Hjc R-PHA 10
« Odgovori #4 : 09 Ožujak, 2013, 00:59:40 »
Znam znam :D
Gledan bas sad di se mogu kupit shoei i nasa san ovaj neki ducan moto oprema amd tako nesto i za sve ove x-12 i x spirit pise da nema na zalihama, al je cijena paprena, pa moran jos dobro prigledat ima li neka alternativa, ovaj ben spies hjc mi djeluje ovako na oko dobra, samo sta vridi ako kvaliteton ne prati taj dizajn..

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Shoei X-12 VS. X-Lite X802 VS. Hjc R-PHA 10
« Odgovori #5 : 09 Ožujak, 2013, 08:25:19 »
Nisu svi kalupi isti...

Da ti kaciga sidne kako triba tj. da je kalup odgovarajući, je najbitnije...

Nađi modele i grafike koji ti pašu, pa ih probaj prije kupnje... Kupi koji najbolje sidne...

 :icon_thumright:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Shoei X-12 VS. X-Lite X802 VS. Hjc R-PHA 10
« Odgovori #6 : 09 Ožujak, 2013, 13:46:41 »
Problem je sta u mene u gradu nema skoro nista, pa moran ici okolo trazit i isprobavat, a zagreb mi je predaleko da bi samo isproba..
Ima li u splitu koji ozbiljniji ducan da drzi shoei?

Offline marioro

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: vxr 180,ice 180
  • Moja Kaciga: hjc
  • MojSetup: se treba podesit
  • MojSpuh: Normal
Odg: Shoei X-12 VS. X-Lite X802 VS. Hjc R-PHA 10
« Odgovori #7 : 09 Ožujak, 2013, 14:36:21 »
po meni x spirit je naj kaciga nisam je ni mogao gledat jer nemam tu lovu a opet to je racing kaciga.imao sam prilike probat rx7 i x802 koje su isto race kacige i moje misljenje je da su preplitke i ne osjecam se u njoj najugodnije steta sto ovi nasi kakti zastupnici nemaju vise vrsta kalupa mozda bi dosao na svoje...ista prica bi bila s suomy ex il excel...mislim dobra stvar je sto su male ljepa konstukcija kacige i naravno grafike pogotovo replice...a sad sto se tice hjc ja nosim rpha spies i kaciga je zbilja super udobna ljepog dizajna dobro zraci il ne zraci ima lock vizir dobijes dva a mozes i kupit razne vizire i tonza 250- 300 kn preko neta(arai i shoei 100€ neki sminka) 5 g garancije periva unutrasnjost i to za 3000 kn.meni se dopala i shoei xr1100 nju bi cak i mogao vani nac za 400€ samo prije isprobat.nesto ostalo onak...shubi mi djeluje ogromno pa ipak ak mislis dat 500€ za kacigu mislim da mora zadovoljit sve moguce elemente a opet prek 100 na sat...sve je upitno ak dobro naciljas i japan i,kina i korea i svabo i talijan
a sta rec

Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Shoei X-12 VS. X-Lite X802 VS. Hjc R-PHA 10
« Odgovori #8 : 09 Ožujak, 2013, 15:34:15 »
istina, zato mi se hjc i x-lite i svidaju jer djeluju nekako manje, dok ona shubert il kako se pise djeluje ogromna, mada je nisan vidija uzivo, tako da moran jos to sve isprobat, jer ako x-lite zadovolji sve uzet cu nju, jer je isplativije nego dati jos skoro toliko za shoei..sad sve ovisi kako ce mi koja pasati..
al da shoei uleti na nekoj dobroj akciji uzeja bi je bez razmisljanja :)

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Shoei X-12 VS. X-Lite X802 VS. Hjc R-PHA 10
« Odgovori #9 : 09 Ožujak, 2013, 15:41:59 »
.meni se dopala i shoei xr1100 nju bi cak i mogao vani nac za 400€ samo prije isprobat.nesto ostalo onak...
Istina.
Ja sam svoju pred Božić 2011. na sniženju u Louis At platio 399 eur i još povrat poreza.  :)

Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Shoei X-12 VS. X-Lite X802 VS. Hjc R-PHA 10
« Odgovori #10 : 09 Ožujak, 2013, 16:21:08 »
To se do lita mora rijesit obavezno, moran jos vidit oce li bit kakvih popusta i to  ;D

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Shoei X-12 VS. X-Lite X802 VS. Hjc R-PHA 10
« Odgovori #11 : 09 Ožujak, 2013, 16:23:16 »
Imam samo jedan savjet (koji je i najbitniji).


Probat na glavi prije kupnje. Jedno je opseg glave koji je bitan kod odabira mjere, ali oblik glave je isto tako bitan. Odprilike, 3 vrste kalupa postoje, a jedino Arai ima model kacige kojeg radi u sva 3 kalupa iako je nazivna velicina ista





EDIT:


Nisu svi kalupi isti...

Da ti kaciga sidne kako triba tj. da je kalup odgovarajući, je najbitnije...

Nađi modele i grafike koji ti pašu, pa ih probaj prije kupnje... Kupi koji najbolje sidne...

 :icon_thumright:


Sad tek vidio  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 09 Ožujak, 2013, 16:25:08 3alfa3 »

Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Shoei X-12 VS. X-Lite X802 VS. Hjc R-PHA 10
« Odgovori #12 : 09 Ožujak, 2013, 17:26:08 »
upoznat san sa tim vec, a dosad san ima shoei vec i stala mi je ko salivena tako da nebi tribalo bit problema nadan se  :icon_tongue:

Offline marioro

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: vxr 180,ice 180
  • Moja Kaciga: hjc
  • MojSetup: se treba podesit
  • MojSpuh: Normal
Odg: Shoei X-12 VS. X-Lite X802 VS. Hjc R-PHA 10
« Odgovori #13 : 09 Ožujak, 2013, 17:32:03 »
uzmi i u obzir da ce se formirat po tvojoj glavi nakon nekog vremena ljeto znoj i to pa kad operes unutrasnjost vec ce bit bolje...ja sam 6 mj gledao trazio i zbilja sam zadovoljan formom hjc al sam siguran da ce sljedeca bit shoei xr i to bijela pa grafika nek bude po tvom za tu razliku u cjeni izmedu oslikane i ciste nades nekog davti ju oslika kako ti zelis...al opet c checa x lite je nesto neopisivo ljepo...a sto se tice lorenzo replice hjc mislim da je hjc dao masnu lovu da ju ovaj nosi ipak su oni najveci svjetski proizvodac(prodaju najvise kaciga al naravno ne top modela nego nekih klasicnih u sad aziji ne mora bit mjerilo kvalitete)mozda da ti sugeriram na hjc fg15 il shark rsr nisu toliko skupe al mislim da svakako vrjede te pare mislim da bi mogao nac do 1700 kn tu kod nas novema nova
a sta rec

Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Shoei X-12 VS. X-Lite X802 VS. Hjc R-PHA 10
« Odgovori #14 : 09 Ožujak, 2013, 17:43:05 »
Nisan zainteresiran za te shark i ostalo, svejedno fala na prijedlogu, eventualno u obzir dolazu neke malo bolje suomy, pa mozda cak i agv, al prioritet su x-lite i shoei

Offline marioro

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: vxr 180,ice 180
  • Moja Kaciga: hjc
  • MojSetup: se treba podesit
  • MojSpuh: Normal
Odg: Shoei X-12 VS. X-Lite X802 VS. Hjc R-PHA 10
« Odgovori #15 : 09 Ožujak, 2013, 17:52:41 »
e te slatke brige koju kacigu kupit jedva cekam bolja vremena...mislim da ti suomy daje super popust na spec r i extreme a i novi excel nije vise tako skup...s agv nemam iskustva
a sta rec

Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Shoei X-12 VS. X-Lite X802 VS. Hjc R-PHA 10
« Odgovori #16 : 09 Ožujak, 2013, 18:09:45 »
Bas gledan za ovu suomy excel, dobro izgleda, pogotovo sa ravnim viziron
I njoj je cijena oko 3500 i to san samo jednu nasa, uzet cu i nju u obzir, samo svima su cijene tu negdi samo shoei i arai cijenu svoje duplo  :'(

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Shoei X-12 VS. X-Lite X802 VS. Hjc R-PHA 10
« Odgovori #17 : 09 Ožujak, 2013, 18:13:24 »
uzmi i u obzir da ce se formirat po tvojoj glavi nakon nekog vremena ljeto znoj i to pa kad operes unutrasnjost vec ce bit bolje...


Nista od toga. Ako kalup ne pase, nece nikad pasat.
Malo se razradi mekani dio koji pritisce obraze vremenom, (cheek  pads), ali to nije stvar kalupa. Kalup je oblik glave koji je iznad obrva



To sto Shoei neki model pase, ne znaci da ce i neki drugi.
Obavezno probat prije kupnje

Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Shoei X-12 VS. X-Lite X802 VS. Hjc R-PHA 10
« Odgovori #18 : 09 Ožujak, 2013, 18:17:35 »
kuzin ja to sve, jos razmatran koje cu uopce ici trazit pa onda koja najbolje bude pasala ta ce se kupit
Sican se kad san ovu kupova pa san probava, sa nekima san ima osjecaj kuda mi cila brada viri van kacige koliko mi nisu pasale  ;D

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Shoei X-12 VS. X-Lite X802 VS. Hjc R-PHA 10
« Odgovori #19 : 09 Ožujak, 2013, 18:20:03 »
kuzin ja to sve, jos razmatran koje cu uopce ici trazit pa onda koja najbolje bude pasala ta ce se kupit
Sican se kad san ovu kupova pa san probava, sa nekima san ima osjecaj kuda mi cila brada viri van kacige koliko mi nisu pasale  ;D

Koliko para misliš potrošiti i za šta ti treba ,za 50 ccm ili nešto brže?