Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: motor do 15000 kn  (Posjeta: 7747 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline neuromaniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 625
  • Spol: Muški
  • Who dat ?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
motor do 15000 kn
« : 23 Veljača, 2013, 20:45:33 »
Tražim neki motor do 15000 kn , nemam nekih ideja , sve dolazi u obzir , do nekih 600 kubika (radi ragistracije) a može i više / manje.
Gledam oglasnike par dana i stvarno neznam šta bi uzeo , naravno polovno , pucajte prijedloge ovdje.
I'm Burning Inside

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Odg: motor do 15000 kn
« Odgovori #1 : 23 Veljača, 2013, 21:23:22 »
Daj barem neke smjernice;
-naked ili cruiser ili R ili cross ili chopper ili šta?
-dolaze li u obzir Kinezi?
-igra li ti godište ulogu?
-je li ti bitna potrošnja?
-a cijene održavanja?

Prijelomne granice za registraciju su ti 250ccm, 500, 750 itd (nisam točno siguran za ove daljnje kategorije).

Ja vozim Yamahu Virago XV250, preporučio bi ju kao početni motor. Potrošnja 3.0-3.2l (znam, skuter mi više troši),
zračno hlađen, troškovi održavanja su zanemarivi (izmjena ulja i slične sitnice), mala cijena registracije (900tinjak kn sveukupno).

Baci oko na Kawasaki ER5, cijena im je dosta niska za ono što nude. Ali, to nije baš motor za dvometraše. Koliko si uopće visok?
Za šta bi ti služio motor? Vožnja na posao-s posla? Putovanja? Trke po gradu od birtije do birtije? Penjanje u brda? Šumarija?

Moraš dati neke smjernice, ovo je kao da pitaš koju curu da odabereš, a ne znamo koje fetiše imaš...
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline neuromaniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 625
  • Spol: Muški
  • Who dat ?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
Odg: motor do 15000 kn
« Odgovori #2 : 23 Veljača, 2013, 21:34:12 »
 :laughing6:  reponja svaka čast za usporedbu  :icon_thumright:

uglavnom čoperi i kinezi nedolaze u obzir , motor bi mi služio za svaki dan  i na posao i za svakodnevne potrebe , visok sam 180 . Godište motora mi je nebitno ako je održavan .

Er-5 ima kolega i redovno ima problema sa karbovima , konstantno preljevaju , možda je to samo kod njega slučaj  :dontknow:

nadam se da je sada lakše malo  :toothy3:

I'm Burning Inside

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Odg: motor do 15000 kn
« Odgovori #3 : 23 Veljača, 2013, 21:40:01 »
Pa, dosta lakše. Budžet ti je dosta malen, a za mjesec dana će narasti cijene svim dvotočkašima, tako da nemaš neki izbor.
Da imaš 20ak tisuća, imao bi 5 puta veći meni, ovako ti ne ostaje bogzna što. Računaj da će to još para izbiti registracija,
gume, poneki komad opreme (npr kofer, rukavice, hlače, vjetrobran) i nemaš baš balansa. Moj savjet bi ti bio da se strpiš
i pričekaš jesen, do onda si skupi koliko god možeš i onda kreni u razgledavanje. A i onda bi trebali biti u Uniji, što ti otvara
vrata preko granice i, naravno, izbor je puno veći. Sad, ostaje pitanje koliko si nestrpljiv i jesi li spreman na kompromise zbog toga?
Mislim da je blesavo zbog žurbe uzimati MZ-e i Jawe, radije popravi budžet, jer, koliko para - toliko muzike.
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline josip46

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Banned!
  • Postova: 286
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Baotian,Malaguti F15
  • MojSetup: Serijalović
  • MojSpuh: Tvornicki
Bolje da vozim motor i mislim na Boga nego da sjedim u crkvi i mislim na motor!

Offline neuromaniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 625
  • Spol: Muški
  • Who dat ?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
Odg: motor do 15000 kn
« Odgovori #5 : 24 Veljača, 2013, 04:30:16 »
Reponja znam da je budžet dosta mali , ali tako je trenutačno ispalo , situacija bi se trebala znatno popraviti do jeseni a motor mi je spas preko ljeta a može se reći i nužda.
Većinu opreme imam (rukavice, jakna, kaciga, čizme) pa to nije problem. Ovo za uniju ću svakako iskorištavati  :laughing7: . Mz i jawe mislim da nema smisla uzimati , definitivno ih je vrijeme
pregazilo.

josip46 , hvala na prijedlozima , pogledat ću pa vidit  :icon_thumright:
i jedan dodatak za ovog gs-s 500 motor je bio u vinkovcima kod nekoliko vlasnika i doslovno je ubijan kod svakoga , osobno sam vidio kako se vozi na zadnjem po parsto metara i slične radnje  :angry7:
I'm Burning Inside

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: motor do 15000 kn
« Odgovori #6 : 24 Veljača, 2013, 09:49:10 »
To su skoro iznosi koji su za ozbiljan motor tih godista potrebni da ga se uopce dovede u red. Jako tesko je nac motor spreman za sezonu, a da ne trazi ulaganja.
Razmisli o tome

Sent from my HTC One X


Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: motor do 15000 kn
« Odgovori #7 : 24 Veljača, 2013, 10:02:48 »
Neznam dali te ovo zanima ali ja ti imam trenutno motor za 15000Kn bi ga dao jer je već drugi u garaži i nema ulaganja apsolutno nikakvog u njega samo pali i vozi.Na motoru je sve sređeno,ali baš sve šta se tiče mehanike,guma,kočnica,samo te čeka registracija u 4 mjesecu koja je u rangu skutera.Motor ide jako dobro,malo troši,jeftina registracija,idealan za mlade vozače,odličan zvuk.Prodajem ga isključivo i samo zato jer sam kupio drugi motor koji je već u garaži i nema smisla da ovaj stoji u garaži i nitko ga ne vozi.

http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/honda-cb-1-399-cm3-oglas-5311337
Marino

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Odg: motor do 15000 kn
« Odgovori #8 : 24 Veljača, 2013, 10:16:27 »
Moj savjet ti je da si razmisliš i o kinezima. Ok, nećemo se lagati, nisu iste kvalitete kao brendirani, traže
dodatna dotezanja vijaka i malo češće provjere stanja, ali dosta ih ima sa Hondinim i Suzukijevim mašinama.
Malo gledam po čoperskom forumu, ljudi se ne žale baš na njih. Nisam točno siguran kakva je situacija sa
cestovnim modelima, to bi si malo trebao pogledati. Sa tim budžetom si ne možeš priuštiti brendirani bike
u stanju koje ne zahtjeva ulaganje. Mislim, možda i odguraš sezonu sa njim, ali onda budi spreman nakon
te sezone uložiti koju kintu u njega. Za početak ti može i kinez pasati, kasnije uvijek možeš prodati i kupiti
nešto jače i bolje (pod uvijetom da imaš para).
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: motor do 15000 kn
« Odgovori #9 : 24 Veljača, 2013, 13:21:15 »
Ako gledaš kineze preporučio bi ti neki Zongshen. Moj otac vozi Zongshen-a 125 cruisera već 6 godina i izgleda kao da je sad izašao iz salona (ne zezam se) i napravio je s njim 15k. Što se tiče ulaganja nije uopće zahtjevan, pred sezonu promijeniš ulje i gume nakon nekih 14k (to je možda i malo kasno je su neke kineske gore). Možda nećete vjerovati ali 6godina je originalni kineski akumulator i još uvijek pali i u tih 15k nije trebalo raditi nikakve zahvate na mašini  :toothy10: čak je i sviječica originalna

Offline lukaex1t155

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pgz
Odg: motor do 15000 kn
« Odgovori #10 : 24 Veljača, 2013, 13:30:05 »
po meni nije pametno kupovat motor oko 600cc sa tom cifrom...
mislim da ces morat jos pun k ulozit u njega,a za te pare koje ulozis + sta si dao za motor,mozes kupit uredan i odrzavan motor spreman za sezonu

Offline playaa

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VX 125
  • Moja Kaciga: HJC Lotus
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Serijala

Offline neuromaniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 625
  • Spol: Muški
  • Who dat ?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
Odg: motor do 15000 kn
« Odgovori #12 : 24 Veljača, 2013, 14:51:48 »
To su skoro iznosi koji su za ozbiljan motor tih godista potrebni da ga se uopce dovede u red. Jako tesko je nac motor spreman za sezonu, a da ne trazi ulaganja.
Razmisli o tome

Sent from my HTC One X


         bitno mi je samo da motor izdrži ovu sezonu , lagano bi ja onda napravio pošteni servis, kupio gume itd

Neznam dali te ovo zanima ali ja ti imam trenutno motor za 15000Kn bi ga dao jer je već drugi u garaži i nema ulaganja apsolutno nikakvog u njega samo pali i vozi.Na motoru je sve sređeno,ali baš sve šta se tiče mehanike,guma,kočnica,samo te čeka registracija u 4 mjesecu koja je u rangu skutera.Motor ide jako dobro,malo troši,jeftina registracija,idealan za mlade vozače,odličan zvuk.Prodajem ga isključivo i samo zato jer sam kupio drugi motor koji je već u garaži i nema smisla da ovaj stoji u garaži i nitko ga ne vozi.

http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/honda-cb-1-399-cm3-oglas-5311337
    taman tako nešto bi mi odgovaralo , još ću razgledati pa ćemo vidjeti
Moj savjet ti je da si razmisliš i o kinezima. Ok, nećemo se lagati, nisu iste kvalitete kao brendirani, traže
dodatna dotezanja vijaka i malo češće provjere stanja, ali dosta ih ima sa Hondinim i Suzukijevim mašinama.
Malo gledam po čoperskom forumu, ljudi se ne žale baš na njih. Nisam točno siguran kakva je situacija sa
cestovnim modelima, to bi si malo trebao pogledati. Sa tim budžetom si ne možeš priuštiti brendirani bike
u stanju koje ne zahtjeva ulaganje. Mislim, možda i odguraš sezonu sa njim, ali onda budi spreman nakon
te sezone uložiti koju kintu u njega. Za početak ti može i kinez pasati, kasnije uvijek možeš prodati i kupiti
nešto jače i bolje (pod uvijetom da imaš para).
    kupio sam bio prije par godina novog zongshena 125 u početku mi je motorić bio super , dva cilindra 125 kubika četverotaktni , ima kao nešto malo momenta , i jako malo troši , ali nakon godinu dana (taman je istekla garancija) su počeli problemi sa instalacijom. Trza radi samo jedan cilindar , trokira ko blesav , tako da sam se skroz razočarao u kineze
po meni nije pametno kupovat motor oko 600cc sa tom cifrom...
mislim da ces morat jos pun k ulozit u njega,a za te pare koje ulozis + sta si dao za motor,mozes kupit uredan i odrzavan motor spreman za sezonu
   u svakom slučaju bi ulagao u njega , pa bi na kraju donekle znao šta imam , jednostavno mi je dosadilo ulaganje u skutere a stalno se vrtim oko iste kubikaže koja mi je postala monotona i dosadna


po vašim prijedlozima vidim da se može "iskopati" nekakav normalan motor koji je donekle održavan samo treba "njušiti"
I'm Burning Inside

Offline zwer_1982

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Runner 50, Aprilia p
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: motor do 15000 kn
« Odgovori #13 : 27 Ožujak, 2013, 12:23:28 »
za 15 000 kn nađeš dobru apriliju pegaso. Ima odlična vozna svojstva, upravljivost, ima snage i komfora za duža putovanja. Taj motor ima 2 mane, jedna je da prelazi 500ccm i da je samim time osiguranje skupo. Druga mana su 2 aljkavosti na mašini - brtva glave i spojka kvačila na anlaseru. (popravak i jednog i drugog je max 200eur) Inače nerjetki su primjerci s po preko 100 000km

druga opcija ti je da malo navučeš preko 15 000kn i uspiješ nać  kawasaki kle500. Isto tako jako vozan motor, malo lošije kočnice i ovjes neg na pegasu, odlična provjerena mehanika, može se proputovat s njime iako je malo neudobniji od aprilije, pogotovo za guzicu. Mana a ujedno i prednost mu je da je nešto skuplji i da drži cijenu. razliku u cijeni u odnosu na apriliju ako nemaš bonusa kompenziraš ktoz 4 god na osiguranju...
Prodajel gileru runner vx 125, 2004god 1000 eur

Offline neuromaniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 625
  • Spol: Muški
  • Who dat ?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
Odg: motor do 15000 kn
« Odgovori #14 : 27 Ožujak, 2013, 13:50:50 »
idući tjedan bi trebao ići pogledati jednog suzukija , pa ako to otpadne opet idemo u potragu
I'm Burning Inside

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: motor do 15000 kn
« Odgovori #15 : 01 Travanj, 2013, 16:10:32 »
Moja Honda je i dalje na prodaju i kako ističe registracija i cijena ide dole za taj iznos a napominjem nema apsolutno nikakvog ulaganja,samo registriraj i vozi. ;D ;D ;D ;D
Marino

Offline neuromaniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 625
  • Spol: Muški
  • Who dat ?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
Odg: motor do 15000 kn
« Odgovori #16 : 25 Svibanj, 2013, 23:25:04 »
danas kupio kawasaki klr 650 , motor je star ali je održavan , sve plastike čitave i na broju , ima nove gume i nedavno je napravljen servis  :toothy10:
I'm Burning Inside

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: motor do 15000 kn
« Odgovori #17 : 25 Svibanj, 2013, 23:42:28 »
http://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/kawasaki-kle-500-498-cm3-oglas-8028919   po meni najisplativije od svega za te pare  :icon_thumright:

ispricavam se nisam skuzio uopce tvoj odgovor da si kupio motor a predlozio sam ti ubiti isti hahah  :laughing7:
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline neuromaniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 625
  • Spol: Muški
  • Who dat ?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
Odg: motor do 15000 kn
« Odgovori #18 : 25 Svibanj, 2013, 23:54:39 »
kle je dva cilindra 500 kubika , mašina kao na er-5 , a na klr-u je jedan cilindar 650 kubika

u svakom slučaju dobar motor
I'm Burning Inside

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: motor do 15000 kn
« Odgovori #19 : 25 Svibanj, 2013, 23:58:28 »
kle je dva cilindra 500 kubika , mašina kao na er-5 , a na klr-u je jedan cilindar 650 kubika

u svakom slučaju dobar motor

da nije lose, bolje jedna briga nego 2  ;D
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!