Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ulja u motoru/nova masina  (Posjeta: 1254 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline prpa7677

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2
  • Moja Kaciga: mds
ulja u motoru/nova masina
« : 04 Veljača, 2013, 22:09:32 »
ovako, znaci za par dana se spremam  promijeniti masinu na megeliju. masina koju stavljam je stara i nema ni kapi tekucine u njoj.
sada par pitanja:
stavlja se unutra neko posebno ulje za gearbox? tamo gdje su brzine, ili točim kroz regularnu rupu ulje koje inace koristim?
dali bi bilo dobro da zupcanike podmazem nekom posebnom masti ili nesto?
nemojte se vcudit decki ako su vam ovo glupa pitanja nikad nisam radio nista slicno..

btw, mjenjam masinu jer  mi je zaribala 3 brzina (trebutno mi ima funkciju lera) nista cudno to je megelli njemu se svasta desi..
koje ulje di preporucili do sada sam bio nA valvoline-u za 4t motore 10w40 (litra oko 70kn) ima mozda neko bolje za iste novce ili nesto?

do sada se nisam susreo sa rastavljanjem masina s ventilima,  rastavljo sam skuter (sf2) vise puta i sastavljo ali nikad vise od cilindra  i klipa.. na sto moram pazit kod promjene? znam princip rada takvog motora ali ne ga i sastavit i rastavit zato sam dosao po par savijeta.
decki nadam se da ce te me razumjeti i pomoci, hvala..
prodajem sf u djelove..

Offline jozy

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: exc 525
Odg: ulja u motoru/nova masina
« Odgovori #1 : 04 Veljača, 2013, 22:29:57 »
Sa razinom znanja koju si pokazao u ovom postu, najbolja preporuka je da se ostavis toga i prepustis posao nekom ko zna sto radi.
Ne zelim te podcjeniti ili vrijedati, ali 4t masinu je jako osjetljivo sastavit i ako nisi stavio sve lipo u fazu moze se dogodit da budes opet trazio novu
Lipo stavi sve u kutiju, odnesi nekom mehanicaru plati par stotina kuna, to ti je najeftinija varijanta