Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pure jet,trokira gubi gas, pali se narancasta lampica..greske 8,6,7  (Posjeta: 11496 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Pozdrav,
   
    Trebala bi mi jedna velik pomoc oko pure jeta. Naime radi se o tome da me u zadnjih 5 dana je*e neopisivo. Uvijek je znao tu i tamo malo zastekat,ugasit se,ali rijetko,nista extra,pali vozi dalje. Ali u zadnjih tjedan dana ma doveo u stanje da sam bio spreman pustit kljuc i papire na njemu i nek si ga uzme tko hoce. A kolike sam srece i vratili bi mi ga -.- . Salu na stranu.

  Dakle radi se o sljedecem.Palila mi se lampica u voznji pa se sama ugasi,pa se opet upali pa se ugasi,nije blinkala samo svjetlila ali motor je radio normalno i vozio,i nakon toga pocela mi je blinkati,motor bi izgubio gas moro bih stat.Motor je radio odlicno zvuk je takoder bio normalan ali kad bih davao gas,nista.Prigusi zvuk motor i to je to.Ugasim ga upalim,krenem,nakon 10 metara ponovo isto,blinka izgubi gas,i tako 5-6 puta za redom.Stao sam i napravio IC i izbacio mi je greske 8,6,7 .na nekih 500 metara je bila benzinska pa sam ga odlucio odvest tamo tek toliko da ne stoji na cesti,upalio sam ga i vozio do tamo ali nisam smio voziti preko 20-30 na sat jer bi odmah izgubio gas,a dok sam vozio 20-30 trokirao je u pm* ali je isao,naime cim dam malo jaci gas upali se lampica i on izgubi gas i neda je ga visenego samo prigusen zvuk motora se cuje kad dajem gas,a cim usporim ili stanem na sekundu dvije opet mogu dati gas i tako u nedogled
 
   Dakle izbacuje greske 8,7,6 provjerio sam popis gresaka i kaze sve struja,cdi,slabe konekcije,voda,prljavstina..e sad, otvoren je ociscen i osusen skroz,svaka konekcija ponovo izolirana i ucvrscena,resetiran  a on se i dalje ponasa identicno..cdi sumnjam da je riknuo jer pretpostavljam da onda nebi ni palio ..dali bi mi netko mogao pomoci i reci barem otprilike u cemu je problem i sta vise da gledam provjerim i slicno.
 
  Cuo sam da je moguce da je tps u pitanju i ujedno sam vidio,na ovom forumu ako se ne varam da je jedan decko imao slican ili identican problem pa da je zamijenio plavi injektor jer je on otiso.P ako ima netko da mi malo pojasni sta mogu napraviti gledano cjelog problema i gledano tps-a i plavog.


>i samo da napomenem,neznam koliko ima veze s time,mozda je samo slucajnost ali opet nek se nade..sve je to pocelo nedavno i to bas par dana poslije nakon sto sam stavio novu bateriju ( Unibat CB9-B/SM ) i isto tako dan dva poslije s bocne nogare pao je na ljevi bok.Vjerujem da je samo slucajnost ali tek toliko da napomenem jer mozda i ima veze s time jer prije tog nije radio nista takvo s lampicom <

 zahvaljujem na svakoj pomoci..saljem gajbu pive (ili castim cime god hoce) onom ciji  odgovor bude tocan uzrok problema   :headbang:

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Pure jet,trokira gubi gas, pali se narancasta lampica..greske 8,6,7
« Odgovori #1 : 20 Listopad, 2012, 14:23:24 »
Nova svjecica i probaj posudit ispravan tps,vjerojatno je do njega
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Pure jet,trokira gubi gas, pali se narancasta lampica..greske 8,6,7
« Odgovori #2 : 20 Listopad, 2012, 15:21:40 »
Ok moze,probat cu sa novom svjecicom,iako sumnjam :/ jer sam prije niti 2000 stavio novu Denso   :dontknow:  probat cu i sa tps-om samo moram naci za posudit ili kupit barem ako nis..

 I reci mi ako znas ili ako netko na forumu zna koji bi mogli otprilike biti uzroci kvara na tps-u (voda prljavstina vlaga :dontknow: )
 i dali kad stavljam novi tps radim reset prije nego skinem stari ili kad stavim novi radim reset.
 

..i usput samo dali bi moglo biti sve ovo do neispravnog cdi-a,s obzirom da mi ocitava greske  pod kojima stoji i cdi,ili stvarno nebi ni palio da je do njega,a i dosta je skup za kupovat ga ako samo sumnjam na njega.

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: Pure jet,trokira gubi gas, pali se narancasta lampica..greske 8,6,7
« Odgovori #3 : 22 Listopad, 2012, 09:56:20 »
Ako se pali lampica to je do injektora i treba isprobad koji je plavi ili zeleni, komp ne diraj ništa do njega ti nije, sam nisam shvatio dal lampica blinka kad daš kontakt dakle samo okreneš ključ ili samo gori dok on vrti pumpu
4t u srcu <3

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Pure jet,trokira gubi gas, pali se narancasta lampica..greske 8,6,7
« Odgovori #4 : 24 Listopad, 2012, 00:02:24 »
hmmm..evo mali update..mozda malo preziznije da jos pojasnim i dodam koju recenicu,mozda netko pepozna u cemu je rjec..

dakle zaboravio sam napomenuti da mi je znao svako toliko sam od sebe povecavat okretaje u leru,nesto kao da dajem gas ali bez da ista diram i uocio sam da mi je voda za hladenje curila vani kroz cep i po njemu unutra koliko god  da  stisnem cep,a kad otvorim  pjena bude  do vrha skoro.Za taj dio sam ja sam kriv jer ocito nisam dobro uocio koliko sam sipao vode,malo sam se precjenio,voda mi je bila  prst iznad maximuma. a sve to sa lampicom zapocelo je 20 minuta nakon sto je mi skuter  pao na ljevi bok prije toga nikad (tu i tamo nesto je uvjek bilo neke sitnice druge ali lampica ne),prvo se pocela jednom palit pa dvaput pa ni jednom i onda sve cesce i cesce dok nisu pocela sva ova sr*nja sa gasenjem gasom i time.sve postepeno do ovog sada..

hmm..dakle prica sljedeca..

Tu vecer prije nego sam postavio pitanje  pustio sam skuter na benzinskoj otprilike 5-6 kilometara od kuce jer je nepodnosljivo trokirao,palila se lampica gubio gas drugim rjecima ko da je umirao.Tu vecer sam uocio to s vodom i nako sto se motor ohladio izvukao sam vodu vani iz skutera do minimuma,misleci da je to mozda to,s obzirom da ga moci izunutra i s obzirom da mi baca greske 8,7,6 vezano za struju gdje se spominje i mokri spojevi i sve to.Dakle izvukao sam vodu,i dalje se on ponasao kad sam ga upalio i vozio isto,mislim pretpostavljao sam da je i i dlaje mokar unutra pa sam ga pustio preko noci i sutra dan po danu da se osusi pa sam oko 5-6 otisao po njega.Dosao sam upalio ga lampica je i dalje svjetlila i dalje se on ponasao isto nekih 20-30 metara,tu sam stao pustio ga da malo radi u leru i procackao rukom po konekcijama na tps-u i zelenom injektoru,kad sam se digo lampica je bila ugasena..e sad dali je to bilo slucajno i nepovezano sa time sto sam napravio pa mi se samo ucinilo da moze bit  do neceg od toga,ili je stvarno bilo do neceg od toga nemam pojma ugl. sjeo sam na njega i odvezao se doma bez problema,na pola puta sam stao i namjerno opet rukom procackao sve i lampica se upalila sam skuzio ,opet malo sve procackao ugasila se i nastavio doma.Dali je to povezano sa mojim cackanjem ili ne,ili stvarno sasvim slucajnost,pojma nemam iskreno.Uglavnom ja sam stigo doma bez problema,kao da mu nikad nista nije bilo..hmm dali je do mog cackanja ili vode neznam opet..jer evo od kad sam izvuko vodu i kad se osusio sve je bilo ok..znaci doso sam po njega 2-3 minute me za*ebavao i vise nista..

e sad sljedece..dosao sam doma i na posao:

-izvuko sam vodu (tu vecer) i sad je recimo  prst iznad minimuma i nista ne curi,to je ok.

-ocistio,osusio,izolirao sve spojeve i kojekakve konekije

-tps nisam mjenjao,vec sam malo povecao ler gas (jer vidim da mi je limitator bio malo prenizak),izolirao i ucvrstio
 tps  konektor i ocistio usput filter zraka

-svjecicu sam zamjenio,tek toliko da isprobam obje kako se ponasa za svaki slucaj i obje rade vrhunski i vratio sam ovu koja je i do sad bila Denso jer nema  ni 2000 kilometara na njoj

-povecao sam zazor na svjecici na 0.9 (i mogu reci da osjecam da puno bolje radi nego prije na 0.6 sto mi je bila)


Koliko se sjecam to je bilo to nista vise nisam radio ja mislim..kresnuo sam ga i upalio bez greske bez lampice,trokiranja,ler gas radi super odlicno vrti tocak ljepo lagano zvuk sve 5 nikakve naznake icemu losem..provozam ga 10-20 kilometara po kvartu ako stane bar da sam blizu..i nista,ni A ni B,sve radi sve funkcionirao sve super.

I znaci evo vec 4-5 dana vozim se bez greske,bez ijedne naznake pa ni najmanje da nesto ne funkcionira.

I danas negdje oko 5-6 krenem doma upalim ga sve 5 napravim 2-3 kilometara rastegnem ga 80 ravnica i ulazim u kruzni tok,nisam niti zakocio niti stao,nego kako sam pustio gas radio je jos 2-3 sekunde i ugasio se sam,ostala samo lampica injektora upaljena (i svjetla naravno)..znaci bez ikakve naznake samo paff..palim verglam nece,nece i nece..kao da uhvati na pola sekunde da se upali ali nista,dk drzim dugme nekako se napreze ali cim pustim opet se ugasi sam..takoder greske pokazuje 8,7,6..

E sad,skuzio sam da mi je konektor na zelenom injektoru nekako labav,i nakon odredenog vremena voznje kao da malo ispadne van,nemoze ispasti s obzirom da ima onu zicu preko koja ga osigurava ali opet se malo izvuce van..hmm mislim da to nije dovoljno da izgubi kontakt,ugl.stisnuo sam ga unutra i rukom malo ocistio vanjsku glavu svjecice i malo odvijacem porcackao po kapici svjecice..te dvije tri naizgled glupe stvari ali nakon toga upalio je iz prve i to bez verglanja  :dontknow:
i bez problema ikakvih..i nastavio sam vozit dalje i poslje toga sam se jos namjerno provozao 10-20 kilometara i isto nista,radi bez greske opet.

zanima me sta bi moglo biti problemjer sumnjam da bi zeleni konektor mogo izgubit kontakt i da bi moglo biti do kapice svjecice (s obzirom da sam samo to dirao danas kad je stao)



@ivek_sr     -Evo prijatelju  da ti odgovorim na pitanje

      Dakle,nema blinkanja,jedino mi blinka kad tps iskopcam i jedino mi je blinkala (kontinuirano bez error coda) kad mi se odgadalo ovo sto sam reko prije 5-6 dana kad je gubio gas.Vozio bih i upalila bi se i nakon cca 20 metara pocne kontinuirano blinkat u nedogled i motor bi izgubio gas ali bi ostao i dalje upaljen,davao bih gas ali samo bi prigusio zvuk nista drugo..i jednako tako  bi se dogadalo da cim bi dao gas do kraja da bi izgubio gas i cim osjeti da sam stao u ler opet bih imao mogucnost dati gas s time da nesmijem preko 20-30 km/h ici a lampica bi svjetlila non stop bez blinkanja.

    A sto se tice lampice opcenito i sad i prije,nikad nije blinkala kad bih dao kontakt,samo bi svjetlila dok pumpa radi..i ovih dana kad me za*ebavao svjetlila je konstantno i kad dam kontakt i kad ga upalim  nastavila bi svjetliti.

   

I evo kad smo vec kod lampice i paljenja zanima me nesto ako mi mozes rec.Od kad imam PJ,i jos kad je radio normalno prije ovog sada sto se pocelo dogadati,kad dam kontak,samo kljuc okenem,upale 3 lampice (svjetlo,ulje i injektor) i pumpa krene odradit svoje..e sad svjetla naravno ostanu upaljena uvjek,lampica ulja mi se normalno ugasi pola sekunde prije nego pumpa odradi svoje i prestane zujat,ali injektor mi ostane upaljen i svjetli.Kad kresnem skuter lamipca se ljepo ugasi i motor radi sve super.E ali mene zanima,dali  ona mora gorit kad dam kontakt sve dok ne upalim motor,ili bi se i ona trebala ugasiti kao i lampica ulja i ostat svjetlit samo lampica svjetla.

 

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: Pure jet,trokira gubi gas, pali se narancasta lampica..greske 8,6,7
« Odgovori #5 : 24 Listopad, 2012, 09:52:58 »
Lampica od injektora ti uvijek gori na danom kontaktu tek kad skuter zapali ona se gasi, eh sad ako imas problem sa konektorima onda naspricaj wd-a na to. Uglavnom meni se jedan purejet gasio u zavoju zbog pumpe goriva jer je gubila kontakt pa si i to pogledaj
4t u srcu <3

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Pure jet,trokira gubi gas, pali se narancasta lampica..greske 8,6,7
« Odgovori #6 : 24 Listopad, 2012, 10:01:43 »
Očito je bilo vode po instalacijama....
Ako sad ide ok,nemoj ga dirat...
A ovo za pumpu,meni je isto gubila kontakt,al nije više dugo ni radila
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Pure jet,trokira gubi gas, pali se narancasta lampica..greske 8,6,7
« Odgovori #7 : 25 Listopad, 2012, 12:57:42 »
@ ivek_sr- Hvala na odgovoru,zanimalo me to za lampicu al nikako da pitam nekog kako stoje stvari sa tim injektorima pa evo zahvaljujem  :) a sto se pumpe tice nju sam bragicama fiksirao i konekcija na njima je odlicna tako da je pumpa tip top,provjerena je..a i ovo je nova,ima 2 mjeseca vise manje.

@grale- Da moguce da je bilo do te vode s obzirom da sad funkcionira,iako me ovo prekjucer malo iznenadilo..radio je 5 dana vrhunski nakon onog incidenta s vodom i onda se nakon ravnice u kruznom toku kad sam pustio gas ugasio,isto tako upalila se lampica i greske 8,7,6 i gresku 12 mi je pokazao sto bi bila pumpa goriva  ali to je prvi put da nju pokazuje,tako da uz to s vodom pretpostavljam da gubi negdje kontakt svako toliko s obzirom po kakvim cestama vozimo nebi se cudio ni da mi se sve iskopca  :angry7: i takoder hvala na odgovoru  :)

Evo javim vam za koj dan stanje pa cemo vidjeti u cemu je bio problem

p.s jedno kratko pitanje cisto radi sigurnosti
   Stavljanje gljive na pure jet  -    moze ili bolje ne?

  i dali se ista drugo treba promjeniti i staviti ako se stavlja gljiva gore ili sve ostaje isto i samo se airbox skida i zamjenjuje sa gljivom
« Zadnja izmjena: 25 Listopad, 2012, 13:12:26 Lumos_ »

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Pure jet,trokira gubi gas, pali se narancasta lampica..greske 8,6,7
« Odgovori #8 : 25 Listopad, 2012, 13:09:06 »
Gubi kontakt na pumpi...
Drugi put dok ti krepa zbog toga,rastavi ju i počisti iznutra...
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Pure jet,trokira gubi gas, pali se narancasta lampica..greske 8,6,7
« Odgovori #9 : 25 Listopad, 2012, 19:28:59 »
Gljiva - bacanje para, vremena, živaca...pogotovo na injection makinama...zaboravi...

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Pure jet,trokira gubi gas, pali se narancasta lampica..greske 8,6,7
« Odgovori #10 : 25 Listopad, 2012, 20:04:09 »
Gljiva bi igrala samo uz polini časicu...
Dobio bi dernjavu i gotovo niš na performansama
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: Pure jet,trokira gubi gas, pali se narancasta lampica..greske 8,6,7
« Odgovori #11 : 26 Listopad, 2012, 09:45:48 »
Sa gljivom ne dobiš apsolutno... al apsolutno ništa... ja probao isti k... ko i prije mi je bilo sam se više derao.
4t u srcu <3

Offline *JOHNSON*

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 326
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia sr50 Ditech
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSpuh: Serijala :D
Odg: Pure jet,trokira gubi gas, pali se narancasta lampica..greske 8,6,7
« Odgovori #12 : 26 Listopad, 2012, 10:39:02 »
Rodjak malo pumpu procackaj ja sma imo purejta i vozio sam ga po kisama,po neasvalitranim cestama i nikad se nije ugasio niti ista.Jedino kad mi je pumpa bila osla tad se gasio u voznji i to se ugasi moras ga ostaviti minut dva i onda opet upali.i svjecica ti je bolja ngk jer je to na mom uvjek radila nekad je znala izdrzat i vise od 10tkm tj sam je jedna tolko izdrzala :D.Ja sam na svom motoru napravio 24tkm.I sad sam ga prodo i evo covjeku se pokvario :SS.
Nevozi brze nego sto tvoj andeo cuvar moze letjeti.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Pure jet,trokira gubi gas, pali se narancasta lampica..greske 8,6,7
« Odgovori #13 : 26 Listopad, 2012, 10:50:27 »
To sa pumpom ti vrijedi samo da do doma dođeš,koda je programirana tak :toothy9:
Drugi dan nebude vrtila da je neznam kaj...
Da, meni se isto cpr8e najbolje pokazala, s jednom serijom denso, 3 ditecha nisu htjela palit, al to sve iz istog dućana :dontknow:
S ostalim denso su ok radili
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Pure jet,trokira gubi gas, pali se narancasta lampica..greske 8,6,7
« Odgovori #14 : 04 Studeni, 2012, 15:56:09 »
Mi moze netko preporuciti koju dobru  svjecicu za pure jet,di kupit i koliko kosta  :happy3:

Dakle rjesio sam sve probleme i od zadnjeg posta do jucer radio vrhunski i evo sad opet neko njesra   :icon_scratch: jako cudno je palio zapravo nije ni verglao nego bi puknuo jednom i onda se natezao neki cudan zvuk,stajaznam neznam ni kako da objasnim hehe ugl. jako lose..i to samo kad je hladan,kad ga ugasim nakon voznje i upalim ponovo normalno pali ali cim se ohladi,jako lose pali ali upali..

skinuo sam svjecicu,inace bi bila onako glatka crna ali sad je bila ne samo na opip vec i odmah na pogled kao da je hrapava,odnosno crno smeda hrapava kao hrdava,bas tako je izgledala..ali samo onaj luk..dali je to naznaka da ce riknut ubrzo?

..i usput,koliko sam ja upoznat Pure Jetu je kao neki standardni zazor svjecice na kojem radi 0.6 ili 0.65 nisam tocno siguran,ali mogu reci da sam ga povecao na 0.9 i da radi puno puno bolje..na manjem zazoru mi se gusio dosta,nemirno radio u leru i gasio se..pa ako neko ima iskustva s time nek podjeli malo  :happy3:

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Pure jet,trokira gubi gas, pali se narancasta lampica..greske 8,6,7
« Odgovori #15 : 04 Studeni, 2012, 16:05:21 »
Neznam za pj,al ja na ditechu oko 0,7 imam zazor...
Uzmi ngk cpr8e,meni se dobra pokazala,70+- par kn košta,zavisi o dućanu...
Svjecica bi trebala bit smeđe boje,dok ti je crna,to je znak da bude crkla zbog previše benzina koji je zaljeva
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Pure jet,trokira gubi gas, pali se narancasta lampica..greske 8,6,7
« Odgovori #16 : 14 Studeni, 2012, 14:16:27 »
hmm.evo jos mali update hehe nikad dosadno sa ovim jetom  majke mi :notworthy:

dakle,kao sto sam zadnji put napisao neki problem sa paljenjem se javljao cudan onako odjednom,jer naravno to nebi bilo to a da se opet ne javi neko sranje    :toothy9: heheh i ugl. kupio sam novu svjecicu ngkCpr8e kao sto je savjetovao Grale (usput hvala Grale na savjetu  :headbang: ) ali ju nisam odmah stavio vec sam izvadio staru,uzeo brus papir i ocistio ju komplet,ispuho propuho da bude cista,zazor na cca 0.8-0.9,bila je ko nova..vratio sam ju na motor kresnuo ga,zapjevao je samo tako,ugasim,upalim,ugasim,upalim,i tako jedno 5-6 puta zaredom,perfektno radi,bez greske pali :happy3: ..i tako reko necu zamjeniti jos svjecicu da vidim kako ce se ponasati ova i koliko ce trajati i kad rikne zamjenim..

i evo do jucer je bilo sve super i onda opet isti problem  :angry7: iz cista mira,parkirao sam ga i pustio u gradu mozda 2 sata,sjednem na njega dam kontakt stisnem i drzim botun i cuje se klik i onda 1 sekunda tisine,mrtve tisine,ni verglanja ni nis..i onda odjednom zavergla normalno i upali motor  :dontknow: i kad upali,radi cisto,zvuk ljep,gas super,ler odlican ne gasi se nista,nikakve naznake icega (na ocitavanju greska ne pokazuje apsolutno nikakvu gresku  :dontknow:  )

doso sam doma,opet izvadio svjecicu,bila smeda sa crnim po onom pipku ispod luka,i kad sam htio stavit ngk ispala mi iz kutije jer sam okrenuo naopako i pukla  :angry7: nisam imao druge nego pnovo ocistiti ovu,ocistio sam vratio i opet upalio bez problema,ugasi upali ugasi upali,sve super..pustio sam ga oko sat ipo vremena i da cu krenut u grad kupit novu svjecicu,on mi opet napravi isti mot,klikne,tisina,malo malo kao da zavergla i onda odjednom zavergla ljepo i upali -.- ..hmm malo sam lulicu procackao da nije mozda  s njom nesto posto je svjecica ociscena,i neznam ni sam sta sam tocno napravio ali uglavnom evo jucer i danas pali nakon toga sasvim normalno  :dontknow:

danas sam kupio ponovo ngk hehe i uzeo usput novi kabel i lulicu ngk pa cemo vidit,mozda nije uopce do toga ali kad vec mjenjamo nek promjenimo komplet..

je li moguce da je do startera ? ili alternatora ?


I jedno pitanje usput,dali bi drzanje na bocnoj nogari moglo utjecati na njegov rad ii nebi smijelo,jar neposredno prije toga stajao mi je na bocnoj nogari tih 2 sata,a sjecam se da mi se i jednom dok je u leru stajao ugasio na bocnoj,pa mi nije bilo jasno zasto se to dogodilo,a rjetko ju inace i koristim..

prije otprilike mjesec ipo dva sam cistio casicu ,jeli moguce da je prljava i naginjanjem na ljevo da zacepi stogod?
i dali itko ima kakvu ideju kako da ju skinem,jer zadnji put kad sam ju cistio izgubio sam onaj zvjezdasti nastavak za gedoru i nadobudno sam skinuo sa imbusom,skinuo sam je bez problema ali kad sam isao zavidat sam se precjenio stegnuo malo previse i izlizao zube a naravno jos uvjek nemogu naci zvjezdasti a bojim se da ni on vise nece pomoci  :angry7:

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Pure jet,trokira gubi gas, pali se narancasta lampica..greske 8,6,7
« Odgovori #17 : 14 Studeni, 2012, 15:15:12 »
Mislim da tebe benz pumpa zeza...Kad ti se desi problem, probaj da le lagano kucneš par puta...moguće da trunje i prljavština prave problem...Probaj da je rasklopiš i očistiš...A ćopava apsolutno nepravi smetnje, i ja je imam i često je koristim...A komplet zvezdastih - Torex - ključeva, kod kineza je više nego jeftin...pažljivo sa tim šrafovima od čašice, lako držač oblajzne...ako ti već nije kasno, jer ćeš morati celu čašicu menjati, ako ti oni odu...

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Pure jet,trokira gubi gas, pali se narancasta lampica..greske 8,6,7
« Odgovori #18 : 14 Studeni, 2012, 15:23:42 »
Pa ja bi rekel da te zeza alnaser...
Ako veliš da ti neće verglat...
Što se tiče bočne nogare, nije sigurno do nje,jer ja ni nemam centralnu više,tak da mi stalno stoji na bočnoj...
A torxove si kupi neki mali set bitova, imaš u kineskom za 10 kn, svejedno nesmiješ stezat previše te šarafe na čašici jer je čašica plastična pa bi pukla ak bi prejako stegnul...
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Pure jet,trokira gubi gas, pali se narancasta lampica..greske 8,6,7
« Odgovori #19 : 15 Studeni, 2012, 01:26:39 »
casicu cemo rjesit kroz narednih par dana a sutra cemo pumpu procackati malo  :laughing6:

cek alnaser je starter? i negdje sam vidio da pise ALNaser a negdje ANLaser :icon_scratch:  neka razlika ili  :dontknow: i di on tocno dode?


uploadat cu jednu sliku s interneta od auspuha,nije to moj auspuh ali je takvog oblika pa da slika posluzi kao primjer jer imam pitanje ako mi neko moze dati koju informaciju

Dakle ovo di je crveno zaokruzeno je mjesto di mi je nastala mala pukotinas gornje strane tog ispupcenja u tom kao kutu i prati tu crtu,cca 1 cm duljine i 1mm sirine,i koliko mi se cini raste lagano i vidim da se iznad toga dosta crni,kao i kraj auspuha di izlaze plinovi,pa me zanima sta napravit i kakav utjecaj ima ta rupa.a ovo zuto oznaceno,zanimam me taj spoj s motorom nisam prije obracao roliko pozornost ali sam uocio da je sve crno masno prljavo mokro i da ne nabrajam sta sve nije oko toga spoja..jeli to tako mora doc s vremenom ili nesto ne stima,da sucajno spoj nije dobar ili da nesto nije u redu,jer auspuh je skidan bio pa ponovo vracan da napomenem,pa da nisam ja nesto sjebao?



[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]