Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Fly 4t4v blokade!  (Posjeta: 3876 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nikola89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Fly 4t4v
Piaggio Fly 4t4v blokade!
« : 10 Listopad, 2012, 15:27:13 »

Pozdrav svima ja sam Nikola iz Varaždina, imam skuter naveden u profilu, Piaggio Fly 4t4v, prije pet dana sam obavio prvi servis na 1000 km, prošli tjedan u petak, znači skuter ima nešto preko 1000 prijeđenih kilometara, naravno dogovorim se i za skidanje blokada na tom prvom servisu, lik u servisu veli ok skinut ćemo i dali budemo vam prsten od variomata da si ga stavite za dvije godine kad budete išli na tehnički opet... Isprobao sam skuter kroz vikend i do danas i mislim da to nije to...

E sad imam par nedoumica oko kojih bi molio da mi odgovorite ako znate, prvo kada sam došao na preuzimanje skutera lik veli da je skinuta blokada, ali da taj skuter nema blokada na variomatu, nego da ima električnu blokadu i da je ta skinuta, pa da zato neću dobiti prsten od variomata...

Drugo, ide maximalno 56-57 i onda kao da udari u blokadu, još jače izraženo nego prije, imam osjećaj da su odblokirani okretaji, motor se brže vrti nego prije, ima dosta snage kad prijeđe 50 km/h, drukčiji zvuk i sve, on se vrti i nakon što udari u tu blokadu pa malo smanjim gas jer nema smisla... Nakon toga skočim do servisa evo danas i pitam dal bi se moglo to odblokirati još nešto na njemu jer da ide 57-58 i stane kazaljka i ja smanjujem gas, lik veli nene mi smo sve odblokirali a to na 57-58 je "njegova blokada", evo tim rječima mi veli, ja sad neznam ko je tu lud, kakva njegova blokada ako ja velim da odblokiraju sve, i kak nema na variomatu prsten, i koja mu je to blokada na elektronici dal je mislil lik da su odblokirali CDI, ništ ne kužim više oko toga, pa me zanima da li neko zna koje taj novi fly ima točno blokada da to pokidam van i da ga više ništa ne koči i da ne udara u tu šugavu blokadu...
« Zadnja izmjena: 10 Listopad, 2012, 16:48:53 nikola89 »

Offline nikola89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Fly 4t4v
Odg: Piaggio Fly 4t4v blokade!
« Odgovori #1 : 10 Listopad, 2012, 17:17:04 »
...i da, nizbrdo samo još jace udara u blokadu i cuka nejde ni kilometar više, tak da neznam kaj su to oni odblokirali, max brzina stane na 58 i gotovo... nikud nikam dalje samo se muči i cuka ako ga držim na gasu i dalje...

Offline IceMan

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1654
  • Spol: Muški
  • Black Bird
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t
  • Moja Kaciga: IXS HX 253
  • MojSetup: Polini Hi speed
  • MojSpuh: Leo Vince RR
Odg: Piaggio Fly 4t4v blokade!
« Odgovori #2 : 10 Listopad, 2012, 17:43:20 »
neznam za novi ali stari fly je imao blokadu na variomatu(prsten), cdi i na karburatoru
Piaggio Zip 50 2t

Offline nikola89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Fly 4t4v
Odg: Piaggio Fly 4t4v blokade!
« Odgovori #3 : 10 Listopad, 2012, 18:09:02 »
ma tak sam i ja mislil da ima i moj, sad veli lik u servisu da nema na variomatu, je moguće da neznaju to u ovlaštenom servisu? i inače ne diraju CDI u servisima, kakvu su mi to onda električnu blokadu maknuli, rezeli CDI ili kaj? Kak se miće ova blokada na karburatoru?

Offline Johnny iber

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1446
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: je u dijelovima
  • Moja Kaciga: kapa glavu cuva
  • MojSetup: naturpijan tupom turpijom
  • MojSpuh: pofarban
Odg: Piaggio Fly 4t4v blokade!
« Odgovori #4 : 10 Listopad, 2012, 18:18:54 »
Pozz i dobrodošao  :hello:



Vjerovatno imas zablokirani cdi kako je IceMan napisao, ako se ne varam jedina solucija je da ga zamjenis sa nekim odblokiranim.
A i sumnjam da u ovlastenom servisu neznaju da li skuter ima zablokirani variomat ili ne.


Pricekaj strucnjake za 4t pa ce ti oni sve objasnit
Ubit cu se ladno jos ovoga sata jer u kladioni ostade mi plata

Offline nikola89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Fly 4t4v
Odg: Piaggio Fly 4t4v blokade!
« Odgovori #5 : 10 Listopad, 2012, 21:48:41 »
da li se možda može nać na internetu ili negde neki koristan manual za taj model da si pogledam koje blokade jesu na njemu, dosta čudno da nema blokadu na variomatu... I da vidim ako je ukljonjena ekektrična blokada(kak su rekli u servisu), da li se može možda djelomično odblokirati CDI na njemu, pa su oni to napravidli, a ne potpuno... Jer logično je da on sad ima neku električnu blokadu pošto nizbrdi ide isto toliko, da ima neku mehaničku išel bi nizbrdo brže...

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Fly 4t4v blokade!
« Odgovori #6 : 10 Listopad, 2012, 23:29:14 »
da nema on možda ko i neke batine onaj čitač u deklu variomata kod zvona kvačila.. mislim taj sistem blokade  :icon_scratch:   taj sistem kad je upaljen skut ni nizbrdo nejde preko 50 i cuka.. znači da mu CDI prekida iskru :?

Offline nikola89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Fly 4t4v
Odg: Piaggio Fly 4t4v blokade!
« Odgovori #7 : 11 Listopad, 2012, 01:13:27 »
hmmm... po nekakvom osjećaju mojem laičkom moguće da je i to kaj veliš  :toothy10: Jer dok ga držim na gasu koda prekida i cuka, znači ide ide sve naravno 58 pa svakih 100-150 metara kad bi htio povuć jače kao da prekine nešto... tak da moguće, budem probal u drugom servisu reći nek maknu sve kaj god postoji od blokada i doviđenja  :headbang:

Offline nikola89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Fly 4t4v
Odg: Piaggio Fly 4t4v blokade!
« Odgovori #8 : 11 Listopad, 2012, 01:15:01 »
najgore kaj sam pital čoveka koje blokade ima sve, ako nema na variomatu, on veli pa skinuta ti je na elektrici a to on udara u svoju blokadu, kao od skutera blokada, wtf  :toothy12:

Offline nikola89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Fly 4t4v
Odg: Piaggio Fly 4t4v blokade!
« Odgovori #9 : 19 Listopad, 2012, 17:05:14 »
evo misterij se rješil, zamolil sam frenda koji se kuži u skutere da pogleda kaj bi to moglo biti, pošto su mi se likovi na servisu činili malo čudni kaj se tiće poznavanja skutera, i to meni laiku koji tu nešto zna s foruma... I naravno ispostavilo se da nisu napravili ama baš ništa, znači bilo je u pitanju skidanje blokade i problem da se skuter gasi kad je mokra cesta, skuter se i dalje gasio i postizao 58 Km/h, otpelam ga frendu iz kvarta koji je sam svoj majstor od rođenja i vidi čuda, skuter naravno da ima prsten na variomatu(za koji sam nekoliko puta u ovlaštenom servisu pitao da dal su sigurni da nema blokade na varitomatu, da mi je to čudno malo, na kaj su oni rekli ma naravno da nema pogledali smo) kao i svaki piaggio skuter do sad, + pročistio fergazer i filter zraka i isprobali smo sa šlaufom dal se gasi kad je mokro od ispod i radi ko vurica... Tak da ako bude neko pital za blokade na ovom modelu skutera, to su prsten na variomatu i blokada na CDI-u... Išel sam tam samo zbog garancije, mislim da bude mi od sad sused garancija :)

Offline nikola89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Fly 4t4v
Odg: Piaggio Fly 4t4v blokade!
« Odgovori #10 : 19 Listopad, 2012, 17:08:54 »
P.S skuter sad ide 72-73 bez vjetra ili malo u leđa, kad puše u mene nejde preko 65, prema njegovom satu naravno :) ja sam zaovoljan  :toothy9: