Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: poliamid ležaj  (Posjeta: 7749 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: poliamid ležaj
« Odgovori #20 : 05 Lipanj, 2008, 06:04:56 »
sinoć sam ti na sms odgovorio,kod tebe bi mogao bit izvor tih zvukova to što imaš c4 ležaje i relativno malo vrtiš setup,c4 su predviđeni za setupe koji se više vrte 12-14 trpm,a tvoj se setup sad vrti max 9 trpm i ležaji su hladni,tj. ne mogu doć na radnu temp i zato se čuju,sam kažeš da vibracije i zvuk prestaju na višim okretijama što potvrđuje ovu moju teoriju
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: poliamid ležaj
« Odgovori #21 : 05 Lipanj, 2008, 14:45:48 »
evo uzeo lezajeve BB1-3055B (C3) 71,28 kn komad


i uzeo sam jos neke lezajeve po onoj tablici sto sam bio stavio u jednoj temi

6203 LLUC3 NTN .....23 kn
6201 2RSC3FG KOYO .....19 kn
6204 LLUC3 NTN .....27 kn
638 LLU NTN .....30 kn

uzeo sam i jos neke semeringe.
Zanima me posto svi ovi lezajevi imaju onu neku gumu preko kuglica jel mogu ja to skinut ako na starom lezaju nije bila ta plastika?
slika


i treba li stavit nove semeringe od radilice (ako ovi imaju jako malo km i sve je u redu s njima) prilikom mijenjanja lezajeva radilice?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: poliamid ležaj
« Odgovori #22 : 05 Lipanj, 2008, 14:52:11 »
Dakle, ima i "C3" lagera...


Uvijek nove semeringe.

Guma na lageru je zato da zadrzi mast koja je u njemu i da onemoguci prodor prljavstine i vode u njega. Ne znam samo za sto je taj lager...
« Zadnja izmjena: 05 Lipanj, 2008, 14:53:52 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: poliamid ležaj
« Odgovori #23 : 05 Lipanj, 2008, 15:09:34 »
znači uzeo si SKF..
meni je lik reko da ima i NTN Japan, ja bi radije to..
pa neznam gdje je kraj mojoj gluposti da pored lagercommerca u kojem sam bio već X puta odem u Lageros i tam kupim taj poliamid..
mislim, užas..

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: poliamid ležaj
« Odgovori #24 : 05 Lipanj, 2008, 15:12:06 »
Dakle, ima i "C3" lagera...


Uvijek nove semeringe.

Guma na lageru je zato da zadrzi mast koja je u njemu i da onemoguci prodor prljavstine i vode u njega. Ne znam samo za sto je taj lager...

pitam jer sam zaboravio kupit semeringe od radilice.
Dao mi je sve sa gumom, i rekao mi da ako je originalni lezaj bez nje , da je samo skinem.

To je lezaj u deklu, i svi su s tom gumom, koja se moze skinut. Sutra cu ionako otic po semeringe. pa ako je problem, pitat cu jel mogu zamjenit.
to je onaj tvoj 638z, a ovaj je 638LLU ntn, dimenzije su iste.
« Zadnja izmjena: 05 Lipanj, 2008, 15:38:16 charnel »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: poliamid ležaj
« Odgovori #25 : 05 Lipanj, 2008, 16:11:52 »
To je lezaj u deklu, i svi su s tom gumom, koja se moze skinut. Sutra cu ionako otic po semeringe. pa ako je problem, pitat cu jel mogu zamjenit.
to je onaj tvoj 638z, a ovaj je 638LLU ntn, dimenzije su iste.

638Z ima metalni poklopac kuglica. Ne smijes skidati taj poklopac jer se lager nece moci podmazivati, a ovako on ima malu kolicinu masti u sebi.
Ja bi ga mijenjao na tvom mjestu za 638Z ako je moguce.

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: poliamid ležaj
« Odgovori #26 : 05 Lipanj, 2008, 16:16:49 »
imam pitanje jedno posto ste otvorili ovu temu o lezajevima.ja bi rastavio blokove a imam skf s poliamid resetkom dali ce se oni razdrmati ako otvorim blokove i vadim radilicu a zelim ostaviti te lazejeve jer su u perfektnom stanju??oprstite to ovako upadam ali nezelim otvarati temu novu !

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: poliamid ležaj
« Odgovori #27 : 05 Lipanj, 2008, 16:18:47 »
To je lezaj u deklu, i svi su s tom gumom, koja se moze skinut. Sutra cu ionako otic po semeringe. pa ako je problem, pitat cu jel mogu zamjenit.
to je onaj tvoj 638z, a ovaj je 638LLU ntn, dimenzije su iste.

638Z ima metalni poklopac kuglica. Ne smijes skidati taj poklopac jer se lager nece moci podmazivati, a ovako on ima malu kolicinu masti u sebi.
Ja bi ga mijenjao na tvom mjestu za 638Z ako je moguce.

probat cu zamjenit, al lik mi je rekao da se to moze skinut ako originalni lezaj nema takvu zastitu??
a i ovi u prijenosu sta sam kupio su mi svi sa gumom. sta cu s njima? jel mogu kod njih skinut zastitu? ako originalno nemaju zastite
« Zadnja izmjena: 05 Lipanj, 2008, 16:21:03 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: poliamid ležaj
« Odgovori #28 : 05 Lipanj, 2008, 16:23:47 »
imam pitanje jedno posto ste otvorili ovu temu o lezajevima.ja bi rastavio blokove a imam skf s poliamid resetkom dali ce se oni razdrmati ako otvorim blokove i vadim radilicu a zelim ostaviti te lazejeve jer su u perfektnom stanju??oprstite to ovako upadam ali nezelim otvarati temu novu !

Nakon svakog rastavljanja blokova bi trebao mijenjati lagere. Sve ostalo je fush metoda.

probat cu zamjenit, al lik mi je rekao da se to moze skinut ako originalni lezaj nema takvu zastitu??
a i ovi u prijenosu sta sam kupio su mi svi sa gumom. sta cu s njima? jel mogu kod njih skinut zastitu? ako originalno nemaju zastite

Originalni u deklu ima zastitu, ali je metalna. Za ove u getribi ti nebi znao reci sa sigurnoscu sto da radis. Ja zapravo nebi niti kupio neki drugi lager osim originalnog.

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: poliamid ležaj
« Odgovori #29 : 05 Lipanj, 2008, 16:31:05 »
imam pitanje jedno posto ste otvorili ovu temu o lezajevima.ja bi rastavio blokove a imam skf s poliamid resetkom dali ce se oni razdrmati ako otvorim blokove i vadim radilicu a zelim ostaviti te lazejeve jer su u perfektnom stanju??oprstite to ovako upadam ali nezelim otvarati temu novu !

Nakon svakog rastavljanja blokova bi trebao mijenjati lagere. Sve ostalo je fush metoda.

probat cu zamjenit, al lik mi je rekao da se to moze skinut ako originalni lezaj nema takvu zastitu??
a i ovi u prijenosu sta sam kupio su mi svi sa gumom. sta cu s njima? jel mogu kod njih skinut zastitu? ako originalno nemaju zastite

Originalni u deklu ima zastitu, ali je metalna. Za ove u getribi ti nebi znao reci sa sigurnoscu sto da radis. Ja zapravo nebi niti kupio neki drugi lager osim originalnog.

probat cu zamjenit za taj s metalnom zastitom,iako mislim da bi i ova bila ok. a ovi u getribi, originalni, neki su sa gumenom, zastitom, a neki nemaju nikakve zastite. a ja imam sve sa gumom, jer kaze mi ovaj ima i bez gume, ali ako originalno nema gume, gumu skines i to je to. a ne znam valjda ce bit ok. a probat cu vratit onaj od dekla. e i jos nesto , u vezi semeringa od radilice, prosli put sam uzeo dimenziju 19mm x 30mm x 6.5mm, a sad vidim u tablici da je 19x30x7, razlika je jako mala, pa jel to bitno?, tj koji uzet?
« Zadnja izmjena: 05 Lipanj, 2008, 16:33:59 charnel »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: poliamid ležaj
« Odgovori #30 : 05 Lipanj, 2008, 16:34:27 »
u vezi semeringa od radilice, prosli put sam uzeo dimenziju 19mm x 30mm x 6.5mm, a sad vidim u tablici da je 19x30x7, razlika je jako mala, pa jel to bitno?, tj koji uzet?

To je dubina koliko udje u blok. Ono sto je bitno je da ne pritisce lager u bloku. Mislim da mozes slobodno uzeti bilo koji od ta 2.