Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: kad se ugrije ide cudno  (Posjeta: 1723 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Burnout

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Stalker
kad se ugrije ide cudno
« : 03 Lipanj, 2008, 12:52:23 »
imam gileru stalkera i kad vozim jedno 3-4 km pun gas onda mi nakon toga cudno ide od recimo 30-55 km/h a nakon toga ide dobro, znaci samo u tom rezimu rada. u cemu bi mogao bit problem? btw auspuh bude sav uzaren iznutra, to je normalno ili?

pozzz

Offline devilldey

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 285
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: K.Gomilica
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 R
  • MojSetup: serijala
Odg: kad se ugrije ide cudno
« Odgovori #1 : 03 Lipanj, 2008, 12:54:36 »
vozio sam stalkera 2g. . Pošto on ima zračno hlađenje znao je i meni malo čudno radit po ovim vrućinama. Samo ovisi šta smatraš pod tim "čudno"?
SMK Predatori Member

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kad se ugrije ide cudno
« Odgovori #2 : 03 Lipanj, 2008, 12:59:24 »
daj malo bolje opiši... :toothy11:

jel serijala, itd...

Offline Burnout

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Stalker
Odg: kad se ugrije ide cudno
« Odgovori #3 : 03 Lipanj, 2008, 13:02:25 »
znaci kad upalim motor dok je hladan ide super, znaci ubrzava konstantno do recimo 80 km/h ali kad se zagrije ili kad vozim neko vrijeme pod punim gasom onda mi nakon toga ne ubrzava kako treba znaci, normalno ubrzava do 30 ali onda se nekako muci do 50. bude i zvuk motora nekako drugaciji. onda od 50 ide opet kao da je hladan tj dobro. nadam se da je sad malo jasnije.  :icon_biggrin:

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: kad se ugrije ide cudno
« Odgovori #4 : 03 Lipanj, 2008, 13:25:53 »
Da, remen.

Čim se ugrije, razvuče se, i promjeni ponašanje variomata. Ono inicijalno ubrzanje je koliko toliko ok, ali nakon onih 20/30 km/h pre brzo "brebaci u višu brzinu" tj pre brzo ode na obod varia jer je remen duži, i uguši tj uspori mašinu, te se čuje onako broooooooom, broooooooom, dok konačno mašine ne uđe u okretaje di dobije momenta i eventualno ulovi rezonancu pa dobiješ bolje ubrzanje...

Klasika po ovakvim vrućinama...

Offline Burnout

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Stalker
Odg: kad se ugrije ide cudno
« Odgovori #5 : 03 Lipanj, 2008, 13:30:49 »
jel bi se problem rjesio promjenom remena? ako ne da li ima kakvog rjesenja?


Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kad se ugrije ide cudno
« Odgovori #6 : 03 Lipanj, 2008, 13:53:58 »
novi remen se obično stavlja prije velikih vrućina, i probaj pola grama lakše rolice..
to bi trebalo ublažit simptome..
ali užareni auspuh, to mi je čudno..
kako užaren, crven?
znači da je temperatura ispušnih plinova previsoka i motor se pregrijava, to nije dobro..
koji je setup karba?

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: kad se ugrije ide cudno
« Odgovori #7 : 03 Lipanj, 2008, 14:02:29 »
pa ako je serijski auspuh normalno je da se sav zagreje, ako ima katalizator a pretpostavljam da ima...

ne verujem da je problem u setupu karba nego jednostavno serijski spuh + ove vrućine i to ti je to...
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kad se ugrije ide cudno
« Odgovori #8 : 03 Lipanj, 2008, 14:04:35 »
da se sve rješit, novi remen i lakše rolice i može motor ić i na +40°C..

Offline Burnout

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Stalker
Odg: kad se ugrije ide cudno
« Odgovori #9 : 03 Lipanj, 2008, 14:39:33 »
ne znam stvarno kakav je setup karba... auspuh je serijski pa pretpostavljam da ima katalizator. uglavnom nakon duze voznje je sav crven kada gledam u njega.
btw jel moze netko preporucit koje rolice uzet. btw koliko kostaju i na sta moram pazit osim na tezinu. koliko se krece cijena remena? tnx

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kad se ugrije ide cudno
« Odgovori #10 : 03 Lipanj, 2008, 16:05:24 »
ja imo slične probleme usred zime isto tak, pa stavio druge rolice, lakše i ide ko zmaj...nije to do remena po meni...

a užaren spuh je i meni bio al serijski sad je reza gore i sve je normalno, naravno zx... ;D

a kod rolica pazi na dimenzije i gramažu :icon_thumright:

Offline YamahaSpy

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 806
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.mojskuter.com
  • Mjesto: Velika Goric
  • Moj Skuter: Yamaha Spy
  • MojSetup: Top Performance
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: kad se ugrije ide cudno
« Odgovori #11 : 03 Lipanj, 2008, 16:28:08 »
ja imo slične probleme usred zime isto tak, pa stavio druge rolice, lakše i ide ko zmaj...nije to do remena po meni...

a užaren spuh je i meni bio al serijski sad je reza gore i sve je normalno, naravno zx... ;D

a kod rolica pazi na dimenzije i gramažu :icon_thumright:
:laughing7: covjek ti je gore lijepo opisao kako se to dogada kada se remen ugrije i sada ti imas drugu tvrdnju. Pa to se osjeti jako, narocito ako stuntas. U pocetku ga samo malo  trznem, a kasnije puno vise. Kada se ugrije i pustis gas, ima zvuk koda da mu okretaji sporije padaju... po mojem sluhu  ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: kad se ugrije ide cudno
« Odgovori #12 : 03 Lipanj, 2008, 16:34:07 »
...auspuh je serijski pa pretpostavljam da ima katalizator. uglavnom nakon duze voznje je sav crven kada gledam u njega...

Onda ti nick na forumu odgovara.  ;D


Kao sto su decki vec rekli - remen se rastegne i produlji prijenos. Ili stavi kevlar remen, ili lakse rolice, ali onda ces imati previse okretaja dok se remen ne rastegne pa je kvalitetniji remen bolje rjesenje. Osim Malossi Kevlara nebi mogao drugi preporuciti jer nisam probao, ali taj je jebeno dobar i mojih 92kg+ tezina skutera me uredno dopelja do vrha Sljemena kad se vozim do daske...

Jedino kaj ga treba mijenjati svakih 5000km (bez obzira koliko bio potrosen), a kosta oko 250 kn.

Offline Burnout

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Stalker
Odg: kad se ugrije ide cudno
« Odgovori #13 : 04 Lipanj, 2008, 18:46:07 »
jel se moze nekako provjerit stanje remena? danas sam skinio poklopac i mogu ga dosta pomjerat gore dolje. imam i clip ako treba  :toothy9:

btw skuzio sam kad dam na rucicu gas da jos uvijek mogu dolje, znaci kod leptira, pomaknuti rukum taj dio nazad tj dat vise gasa. da li je to tako normalno ili?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: kad se ugrije ide cudno
« Odgovori #14 : 04 Lipanj, 2008, 19:00:36 »
Remenu izmjeri sirinu. Za Piaggio 50-tke ne smije biti uzi od 17,5mm. Ako je uzi, nabavi novi.
To sto je labav nema veze.