Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ebay / Aliexpress  (Posjeta: 307424 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline bjela04

  • Tržnica : (+29)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 607
  • Spol: Muški
  • ".....-->LiVe ExTrEmE-DiE ExTrEmE<--....."
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runner SP180
  • Moja Kaciga: AGV GPpro
  • MojSetup: tvornica
Odg: Ebay
« Odgovori #240 : 17 Prosinac, 2012, 21:18:53 »
odes i napravis si refresh karticu, jednom platis 25 kn i ne placas vise nista ni vodjenje racuna ni drugo... a ovo za carinu mislim da ste stvarno pretjerali, ako ste toliko lijeni prolistat par stranica unatrag ako vec necete cijelu temu onda ni ne trebate znati dali se i na sto se placa carina.
... //...BoRn To Be FiGhTeR... //...

092 304 83 40

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Ebay
« Odgovori #241 : 17 Prosinac, 2012, 21:27:03 »
Odeš na Splitsku banku i izvadiš Visu je jedno od rješenja..Registriraš se na stranici https://www.paypal.com/hr te zatim na stranici paypala uneseš podatke o kartici koje već traže..Zatim se registriraš na stranici http://www.ebay.com/ i kad naletiš na neku zgodnu stvarčicu klikneš "Buy now" i zatim te pita kako želiš platiti i ti klikneš da želiš platiti "Paypal" načinom i zatim uneseš korisničko ime i zaporku Paypala tako da ebay može uzeti određenu svotu sa tvog računa koliko već košta ta stvarčica koju si kupio..Kako osigurat da na Paypalu imaš novca ? Pa jednostavno odeš u banku u koju si izvadio karticu i rečeš da želiš uplatiti lupam 100, 200, 300 kuna na tu karticu i direktno čim si ti uplatio na tu karticu direktno imaš tu svotu na Paypalu..Imaš dvije ebay stranice http://www.ebay.com/ te http://www.ebay.co.uk/..Ova prva je kineska i na njoj su svote izražene u dolarima za razliku od ove britanske stranice gdje su svote u funtama i iz iskustva mogu reći da te plaćanje na prvoj stranici ispadne jeftinije nego na ovoj drugoj valjda po valuti koju uzimaju..Ako je dolar recimo 5.5 kuna u nas ti kontaj da će ti za dolar skinuti 6 kuna jer valjda sebi uzimaju neku proviziju pri konverziji il šta ti ja znam..Logično je i da tražiš stvari od "Top rated sellera" odnosno ljudi koji imaju veliki postotak uspješnosti odnosno da je ocjenjen sa dobrim ocjenama u prethodnim trgovanjima sa ostalim ljudima u svijetu..
Reci kakvog tipa je ta kartica, i plaća li se carina ako si npr uvezem kit?
E sad šta se tiče ovog pitanja carina se plaća tipa 30-ak% od ukupne vrijednosti robe ukoliko roba koju kupuješ prekoračuje određenu svotu novca koja je ja mislim 200-injak kuna al nisam siguran tako da ti savjetujem da odeš na http://www.carina.hr/Pocetna/index2.aspx i potražiš iznad koje vrijednosti se plaća carina..Ali postoji caka koju većinom u 99.5% ljudi koristi je da prilikom kupovine pošalju mail prodavaču u kojem navedu da okategorizira navedenu stavku koju si kupio sa manjom vrijednošću npr. da zalijepi na paket da je cijena kita 30$ umjesto 70$ koliko zapravo košta i tako možeš pokušat izbjeć carinu..Carinska Uprava može i otvoriti paket ukoliko ga smatra sumnjivim il slučajnim odabirom il šta već i utvrditi pravu vrijednost paketa te u tom slučaju platiš carinu..Uglavnom probaj na ovaj prvi način jer nemaš šta izgubiti..A za karticu odeš u Splitsku banku i izvadiš Visu odnosno dođeš i kažeš: "Ja bi tia izvadit neku karticu koju mogu povezati sa Paypalom al da mi se ne skida nikakva naknada za vođenje računa ili bilo što te da nemogu u minus s njom"..To je sve što ti treba za trgovanje na ebayu.. :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 17 Prosinac, 2012, 21:29:40 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline svbeljan

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1018
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastav
Odg: Ebay
« Odgovori #242 : 17 Prosinac, 2012, 21:55:15 »
carina se plaća na iznose veće od 160 kn gledano samo vrijednost robe.
i carina ne puši te fore kada se napiše gift ili manja cijena.
sve veće pakere otvaraju. potraze na ebayu ako im se cini skuplje i traze te racun. i onda po tvom racunu sa paypala carine.
da se sjebat jedino ako posaljes mail trgovcu da ti posalje ponudu porukom posebno za tebe i da stavi vrijednost robe npr. 25dolara sto je ispod vrijednosti carinjenja, a da onda za iznos koji je skinuo na cijeni uveća poštarinu.
naravno ako će se trgovcu dat zajebavat  :dontknow:

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Ebay
« Odgovori #243 : 17 Prosinac, 2012, 21:58:49 »
Odeš na Splitsku banku i izvadiš Visu je jedno od rješenja..Registriraš se na stranici https://www.paypal.com/hr te zatim na stranici paypala uneseš podatke o kartici koje već traže..Zatim se registriraš na stranici http://www.ebay.com/ i kad naletiš na neku zgodnu stvarčicu klikneš "Buy now" i zatim te pita kako želiš platiti i ti klikneš da želiš platiti "Paypal" načinom i zatim uneseš korisničko ime i zaporku Paypala tako da ebay može uzeti određenu svotu sa tvog računa koliko već košta ta stvarčica koju si kupio..Kako osigurat da na Paypalu imaš novca ? Pa jednostavno odeš u banku u koju si izvadio karticu i rečeš da želiš uplatiti lupam 100, 200, 300 kuna na tu karticu i direktno čim si ti uplatio na tu karticu direktno imaš tu svotu na Paypalu..Imaš dvije ebay stranice http://www.ebay.com/ te http://www.ebay.co.uk/..Ova prva je kineska i na njoj su svote izražene u dolarima za razliku od ove britanske stranice gdje su svote u funtama i iz iskustva mogu reći da te plaćanje na prvoj stranici ispadne jeftinije nego na ovoj drugoj valjda po valuti koju uzimaju..Ako je dolar recimo 5.5 kuna u nas ti kontaj da će ti za dolar skinuti 6 kuna jer valjda sebi uzimaju neku proviziju pri konverziji il šta ti ja znam..Logično je i da tražiš stvari od "Top rated sellera" odnosno ljudi koji imaju veliki postotak uspješnosti odnosno da je ocjenjen sa dobrim ocjenama u prethodnim trgovanjima sa ostalim ljudima u svijetu..
Reci kakvog tipa je ta kartica, i plaća li se carina ako si npr uvezem kit?
E sad šta se tiče ovog pitanja carina se plaća tipa 30-ak% od ukupne vrijednosti robe ukoliko roba koju kupuješ prekoračuje određenu svotu novca koja je ja mislim 200-injak kuna al nisam siguran tako da ti savjetujem da odeš na http://www.carina.hr/Pocetna/index2.aspx i potražiš iznad koje vrijednosti se plaća carina..Ali postoji caka koju većinom u 99.5% ljudi koristi je da prilikom kupovine pošalju mail prodavaču u kojem navedu da okategorizira navedenu stavku koju si kupio sa manjom vrijednošću npr. da zalijepi na paket da je cijena kita 30$ umjesto 70$ koliko zapravo košta i tako možeš pokušat izbjeć carinu..Carinska Uprava može i otvoriti paket ukoliko ga smatra sumnjivim il slučajnim odabirom il šta već i utvrditi pravu vrijednost paketa te u tom slučaju platiš carinu..Uglavnom probaj na ovaj prvi način jer nemaš šta izgubiti..A za karticu odeš u Splitsku banku i izvadiš Visu odnosno dođeš i kažeš: "Ja bi tia izvadit neku karticu koju mogu povezati sa Paypalom al da mi se ne skida nikakva naknada za vođenje računa ili bilo što te da nemogu u minus s njom"..To je sve što ti treba za trgovanje na ebayu.. :icon_thumright:

tnx na opsežnom odgovoru punom informacija

Offline bjela04

  • Tržnica : (+29)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 607
  • Spol: Muški
  • ".....-->LiVe ExTrEmE-DiE ExTrEmE<--....."
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runner SP180
  • Moja Kaciga: AGV GPpro
  • MojSetup: tvornica
Odg: Ebay
« Odgovori #244 : 17 Prosinac, 2012, 22:01:21 »
carina se plaća na iznose veće od 160 kn gledano samo vrijednost robe.
i carina ne puši te fore kada se napiše gift ili manja cijena.
sve veće pakere otvaraju. potraze na ebayu ako im se cini skuplje i traze te racun. i onda po tvom racunu sa paypala carine.
da se sjebat jedino ako posaljes mail trgovcu da ti posalje ponudu porukom posebno za tebe i da stavi vrijednost robe npr. 25dolara sto je ispod vrijednosti carinjenja, a da onda za iznos koji je skinuo na cijeni uveća poštarinu.
naravno ako će se trgovcu dat zajebavat  :dontknow:

ili jednostavnije ako znas baratat photoshopom.
... //...BoRn To Be FiGhTeR... //...

092 304 83 40

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4128
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Ebay
« Odgovori #245 : 17 Prosinac, 2012, 23:40:07 »
Roc, mozes i u PBZu uzet ziro racun, nista ne kosta dobis Visu electron...

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Ebay
« Odgovori #246 : 18 Prosinac, 2012, 00:59:15 »
navodno je sad i pbz tekuci visa elektorn

2 bjela ne to raditi, neki su radili pa su se malo zajebali  :dontknow:

i non stop plasite s tih 160kn carina otvaranje paketa, to sve ovisi od carine do carine
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline bjela04

  • Tržnica : (+29)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 607
  • Spol: Muški
  • ".....-->LiVe ExTrEmE-DiE ExTrEmE<--....."
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runner SP180
  • Moja Kaciga: AGV GPpro
  • MojSetup: tvornica
Odg: Ebay
« Odgovori #247 : 18 Prosinac, 2012, 12:06:16 »
navodno je sad i pbz tekuci visa elektorn

2 bjela ne to raditi, neki su radili pa su se malo zajebali  :dontknow:

i non stop plasite s tih 160kn carina otvaranje paketa, to sve ovisi od carine do carine

jel to iz iskustva ili?
... //...BoRn To Be FiGhTeR... //...

092 304 83 40

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4128
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Ebay
« Odgovori #248 : 18 Prosinac, 2012, 14:32:11 »
evo ja narucio iz hong konga neki sal, dosao je za 10 dana :)

Offline bjela04

  • Tržnica : (+29)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 607
  • Spol: Muški
  • ".....-->LiVe ExTrEmE-DiE ExTrEmE<--....."
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runner SP180
  • Moja Kaciga: AGV GPpro
  • MojSetup: tvornica
Odg: Ebay
« Odgovori #249 : 18 Prosinac, 2012, 14:43:30 »
meni je noz iz hong konga stigao za 7 dana  :toothy3:
... //...BoRn To Be FiGhTeR... //...

092 304 83 40

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Ebay
« Odgovori #250 : 18 Prosinac, 2012, 16:02:26 »
Smijem li s ebay-a kupiti npr. 100+ komada nečega i to ponovno prodavati tipa na njuškalu i to ili s ebay-a mogu naručit samo za osobne potrebe? Čuo sam nešto da se ta roba ne smije dalje distribuirati? ???

Offline bjela04

  • Tržnica : (+29)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 607
  • Spol: Muški
  • ".....-->LiVe ExTrEmE-DiE ExTrEmE<--....."
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runner SP180
  • Moja Kaciga: AGV GPpro
  • MojSetup: tvornica
Odg: Ebay
« Odgovori #251 : 18 Prosinac, 2012, 16:07:56 »
pa naravno da ne smije ali tko ce znat dali ju ti distribuiras ili ne? kod tolike kolicine ce ti naplatit pdv, onda radi s njima sto god hoces.
... //...BoRn To Be FiGhTeR... //...

092 304 83 40

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Odg: Ebay
« Odgovori #252 : 18 Prosinac, 2012, 16:09:55 »
Ne, to je protuzakonito. Roba za daljnju distribuciju je oslobođena nekih davanja (ubi me, ne znam kojih),
ali ju ti kao fizička osoba (ne bauštelac, to znači da nemaš firmu ili obrt) ne možeš prodavati. Sa obrtom bi,
ajmo reći, mogao, ali bi bio dužan plaćati porez na dobit, voditi knjigovodstvene knjige i sl. Neisplativo.
Tako ti po tom pitanju stoji zakon.

Ali ako kupiš npr 5-10 komada nekih potkapa, uvijek možeš reći da ti je za ekipu, poštare i sl. Nekada te
traže opravdanje, nekada ne. Nemoj sada naručiti 30 miksera, to ti neće proći.
Razmisli si malo isplati li ti se riskirati. Šta si mislio uzimati na veće količine (ako nije tajna)?
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline svbeljan

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1018
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastav
Odg: Ebay
« Odgovori #253 : 18 Prosinac, 2012, 16:10:11 »
i ako zelite da prije stigne, birajte trgovce iz hong konga ili beijinga(citaj peking )
izbjegavajte shenzhen jer meni od tamo uvijek ali bas uvijek kasni. nikad ispod 4 tjedna nije stiglo

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Ebay
« Odgovori #254 : 18 Prosinac, 2012, 16:59:54 »
Ja sam preprodavao flet kabele za mobitele jer tamo dođu 3-4$ a kod nas u servisu minimalno 150-200 kuna te ekrane za mobitel i slične gluposti al ih ne bih nikad 100-injak uzeo odjednom već ako misliš uzimat uzmi max 10-ak i nastoj ne uzet sve od istog prodavača jer ti onda on šalje sve u kompletu pa bi te možda skužili nego uzmeš po 2-3 u svakoga i to ti stigne u različitim paketima i nemaš nikakvog problema te kad stigne opet ista procedura i za koji mjesec bi se toga nagomilalo kući već.. :icon_thumright:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Ebay
« Odgovori #255 : 18 Prosinac, 2012, 17:24:23 »
navodno je sad i pbz tekuci visa elektorn

2 bjela ne to raditi, neki su radili pa su se malo zajebali  :dontknow:

i non stop plasite s tih 160kn carina otvaranje paketa, to sve ovisi od carine do carine

jel to iz iskustva ili?

ne, ali sam pitao druge, pa su mi objasnili da carina provjerava po transakciji na paypalu i da se nije zaj s time
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline bjela04

  • Tržnica : (+29)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 607
  • Spol: Muški
  • ".....-->LiVe ExTrEmE-DiE ExTrEmE<--....."
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runner SP180
  • Moja Kaciga: AGV GPpro
  • MojSetup: tvornica
Odg: Ebay
« Odgovori #256 : 18 Prosinac, 2012, 17:31:31 »
pa i provjerava, posalju ti pismo u kojem te zamole da im faksiras izvod sa paypala sa citko vidljivim podatcima, adresom imenom i prezimenom, nazivom robe te njenom cijenom. tako fino isprintas izvod s paypala i fino im faksiras. dosad proslo vec 4 puta. ne neke velike cifre nego tamana na prijelazu dopustene vrijednosti :)
... //...BoRn To Be FiGhTeR... //...

092 304 83 40

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Ebay
« Odgovori #257 : 18 Prosinac, 2012, 17:36:11 »
ovaj forum je javan, ne valja biti previse iskren

 :toothy11:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline bjela04

  • Tržnica : (+29)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 607
  • Spol: Muški
  • ".....-->LiVe ExTrEmE-DiE ExTrEmE<--....."
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runner SP180
  • Moja Kaciga: AGV GPpro
  • MojSetup: tvornica
Odg: Ebay
« Odgovori #258 : 18 Prosinac, 2012, 17:38:37 »
upravo zato i pazim sto pisem, mislim da se iz zadnjeg posta ne moze nista "lose" iscitat. svi smo mi fini i posteni ljudi, zato nam i jeste drzava ovakva kakva jeste  8)
... //...BoRn To Be FiGhTeR... //...

092 304 83 40

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Ebay
« Odgovori #259 : 18 Prosinac, 2012, 18:12:45 »
Ne, to je protuzakonito. Roba za daljnju distribuciju je oslobođena nekih davanja (ubi me, ne znam kojih),
ali ju ti kao fizička osoba (ne bauštelac, to znači da nemaš firmu ili obrt) ne možeš prodavati. Sa obrtom bi,
ajmo reći, mogao, ali bi bio dužan plaćati porez na dobit, voditi knjigovodstvene knjige i sl. Neisplativo.
Tako ti po tom pitanju stoji zakon.

Ali ako kupiš npr 5-10 komada nekih potkapa, uvijek možeš reći da ti je za ekipu, poštare i sl. Nekada te
traže opravdanje, nekada ne. Nemoj sada naručiti 30 miksera, to ti neće proći.
Razmisli si malo isplati li ti se riskirati. Šta si mislio uzimati na veće količine (ako nije tajna)?
Ma mislio sam uzet led žarulje, ali mi se čini da ne bude ništa od toga...zakon...