Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem na Full gasu?  (Posjeta: 2855 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Problem na Full gasu?
« : 26 Svibanj, 2008, 23:18:24 »
Prije mi skuter išo jako dobro mislim oko 115, kad pređe 100 čuje se iz dekla da je remen do kraja a na otprilike 115 počne trest volan... sad mi ne ide više od 95, zvuk je isti kroz cijelo ubrzanje(na isto obrtaja ide kroz cijelo ubrzanje) i skuter je fino podešen danas je zvono drugo stavljeno i rolice 4.1g vrti se fino, al na kranjoj koda ga nešto vuče i neda da ide dalje od 95 ko zatrzaje a ima isti zvuk? centralni je hebo creni (90%jači od seriskog) star 2 godine sumljam na njega ili na polutki nešta uglavnom nikako nisam zadovoljan i kad se ugrije skuter nekad ima rupu malu do 20 nekad ne?
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem na Full gasu?
« Odgovori #1 : 26 Svibanj, 2008, 23:30:04 »
kolko km ima remen?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem na Full gasu?
« Odgovori #2 : 26 Svibanj, 2008, 23:33:40 »
Danas je bilo dosta toplo pa uz rastegnutiji remen racunaj da je i smjesa u cilindru slabija. jel prosle godine skuter isao 115 po ljeti?

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Problem na Full gasu?
« Odgovori #3 : 26 Svibanj, 2008, 23:46:11 »
remen je kevlarski ima oko 1500km, prije 2 tjedna je išo 115... Klip je novi i rasklapo sam čak da vidim jel do tog (da se nije opet počeo topit) sve je uredno s klipom i cilindrom dobro sam ga očistio i opet ista priča, štelovo sam ga prošli tjedan stavio diznu 90 i iglu podigo skroz jer mi tak najbolje ide i ne trokira... a kužim za ovu rupu u startu al ovo za kranju me jebe, centralni je i dalje jak dal more polutka štekat al baš da svaki put tu na krajnjoj zašteka il nešta?
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem na Full gasu?
« Odgovori #4 : 26 Svibanj, 2008, 23:54:50 »
Skini polutke i centralni feder pa vidi da li se sire bez zapinjanja. Vjerujem da nije u njima problem.
Provjeri i da li vario klizi do kraja po bolcni.

Jesu okretaji manji nego prije? Ako nisu, a brzina je manja, onda definitivno prijenos nije u max omjeru.

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Problem na Full gasu?
« Odgovori #5 : 27 Svibanj, 2008, 00:00:43 »
morat ću se sutra tim zabavit markerom ću označit na variomatu,pa ću vidjet a mogo bi i podmazat polutku dosta je suha  :laughing6: :toothy9: al onaj dio gdje su ležajevi i i onu bolcnu po kojoj klizi jedna strana polutke  :icon_tongue:
mislim da su okretaji isti ko prije jer uopće ne slabe na full gasu nit šta, nebi reko da je do snage skutera nego baš do prijenosa nešta ne štima
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Problem na Full gasu?
« Odgovori #6 : 27 Svibanj, 2008, 11:54:09 »
to se desava nakon sto si promijenio zvono? mozda je zvono dublje pa onda polutke zapinju o zvono i nemogu se do kraja prosiriti...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Problem na Full gasu?
« Odgovori #7 : 27 Svibanj, 2008, 13:13:29 »
Sto se tice kevlarskog remena, promjenio sam ih vec par komada i svi su durali oko 5000km, uglavnom sam ih mjenjao na tim km i stavljao novi. Ali jedan sam vozio i puknuo je iznenadno nesto prije 5000km.

Mogu reci da mi je krajnja uvijek bila ista bez obzira na km, a i taj remen se malo trosi. Serijala remen jako zaprlja dekl dok kevlar puno manje zaprlja...


Imas pravo za ovo kada se cuje zvuk prijenosa u max. omjeru, to i ja cujem, ali vise ne nakon promjene omjera zupcanika jer namjerno ne zelim postelati prijenos jer mi sada pase 9800rpm a realnih 100km/h, netreba mi vise okretaja :laughing7:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem na Full gasu?
« Odgovori #8 : 27 Svibanj, 2008, 13:26:50 »
Sto se tice kevlarskog remena, promjenio sam ih vec par komada i svi su durali oko 5000km, uglavnom sam ih mjenjao na tim km i stavljao novi. Ali jedan sam vozio i puknuo je iznenadno nesto prije 5000km.

Ko da sam ja pisao - identicna stvar. Samo jedan je ruknuo na 4970km pri povratku kuci, a taj dan sam ga planirao zamijeniti.  ;D


Mogu reci da mi je krajnja uvijek bila ista bez obzira na km, a i taj remen se malo trosi. Serijala remen jako zaprlja dekl dok kevlar puno manje zaprlja..

I kod mene je tako

Imas pravo za ovo kada se cuje zvuk prijenosa u max. omjeru

Da, ruzan zvuk i kad ga cujem, usporim tek toliko da ga vise nema. Samo kaj sam ja lijen raskapati getribu, a trebao bi - na dugoj ravnici (recimo, Slavoska avenija) dodjem do max. omjera, a imam gas otvoren mozda na pola. Brijem da ni 15-20% dulja getriba nebi bila predugacka

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Problem na Full gasu?
« Odgovori #9 : 27 Svibanj, 2008, 13:47:59 »
Sto se tice getribe, sama pomisao na ugradnju me odbijala i dugo sam razvlacio sa ugradnjom. Eto slucajno :laughing7: dosao jedan dan i odlucim to ugraditi. Bila je i velika dilema koju kombinaciju ubaciti unutra i odlucim se za nesto krace produljenje. I moram priznati da sam odusevljen i sada opet nema sanse da bih ista mjenjao iako ide bez beda jos malo vece produljenje, jer jednostavno sam dobio i nemogu reci da sam ista izgubio osim starta. Onaj prvi sus do 10km/h i manje, tu se osjeti razlika... ali to je za mene zanemarivo jer poslje ide samo na bolje. I zvono malo duze proklizuje tako da se cesto suzdrzim od punog gasa u startu do nekih 20-ak km/h.
Sada imam volju ugraditi getribu koja mi se cini laksom nego zamjeniti centralni feder. :laughing7:



Sada se cesto vozim na nizim okretajima nego prije, manja buka, manja potrosnja ;D ubrzanja su bolja od 80km/h pa na vise po satu nego prije...

da i dobio sam onaj "kul" zvuk, neki me pitaju jel imam turbinu
« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2008, 13:53:17 SlowRider »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem na Full gasu?
« Odgovori #10 : 27 Svibanj, 2008, 13:53:13 »
ubrzanja su bolja od 80km/h pa na vise po satu nego prije...

Zbog toga jer centralni feder nije tako jako stisnut kao prije pa i ne pruza veci otpor.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Problem na Full gasu?
« Odgovori #11 : 27 Svibanj, 2008, 13:55:14 »
ubrzanja su bolja od 80km/h pa na vise po satu nego prije...

Zbog toga jer centralni feder nije tako jako stisnut kao prije pa i ne pruza veci otpor.

da, i imas pravo za drukciji prijenosni omjer variomata sa i bez produljenja, osjeti se da remen nije u istoj poziciji....




meni je prije nakon 3/4 predjenog puta do vrha Sljemena snaga padala i okretaji za nekih 1000-1500 i imao sam rupu u ubrzanju, kada bi se skuter ohladio sve bi bilo normalno.

Nedavno sam isao sa trenutnim setupom i isto nakon 3/4 puta snaga je vrlo malo opala i okretaji su pali za samo 500rpm, uz brdo sam navukao 10km/h vise nego prije.

I kada mi se upalila ledica od 85° uz Bukovac takodjer su performanse osjetno oslabile (namjerno sam dizao temp.)

inace nikada ne dostize 85° termo grupa, vidjeti cu za koji dan kada upece....

jutros se nije upalila ledica od 75° znaci temp. je bila izmedju 62° i 75°, po danu se pali ledica od 75° ali nikada na ravnoj cesti se nije upalila od 85°.

malo se vozim od semafora do semafora tako da je to isto razlog nesto nizoj temp.
« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2008, 14:15:02 SlowRider »

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Problem na Full gasu?
« Odgovori #12 : 27 Svibanj, 2008, 14:54:58 »
to se desava nakon sto si promijenio zvono? mozda je zvono dublje pa onda polutke zapinju o zvono i nemogu se do kraja prosiriti...
Bilo je i prije zvona novog, nego zvono staro je bilo potrošeno i dugo je izdržalo a s ovim nisam baš nešta posebno dobio možda malo manje proklizuje, mislio sam da je do zvona to što ne ide u max. al nije... i ja ću stavit getribu ili polini ili od aeroxa sekundar ako rođak kupi jednog aeroxa, istina da za manje obrtaja ide bolje čak se da uštelat da start ostane isti do 60 a od 60 da ide bolje + krajnju za 10 veću
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Problem na Full gasu?
« Odgovori #13 : 27 Svibanj, 2008, 14:58:22 »
istina da za manje obrtaja ide bolje čak se da uštelat da start ostane isti do 60

Ja sam snimao ubrzanja i mjerio do 60km/h i mogu ti reci da sam i dobio nesto vrlo malo.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem na Full gasu?
« Odgovori #14 : 27 Svibanj, 2008, 17:40:32 »
...do vrha Sljemena...
...uz Bukovac...


Hehe, a ja zivim u Remetama i bas danas sam iso na Sljeme (jebeni soder na spustanju u skoro svakom zavoju) i nakon toga jos laganih 50-tak km (Sesvete, Vugrovec, prek brda, Cucerje, Dubrava, Maksimir...)

 Aj ak si za voznju do Sljemena sutra/preksutra bumo se prek PM-a dogovorili jer zanimljivije je do Sljemena u drustvu, a nizbrdo sa ugasenim skutom pogotovo.  ;D

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Problem na Full gasu?
« Odgovori #15 : 27 Svibanj, 2008, 17:47:09 »
...do vrha Sljemena...
...uz Bukovac...


Hehe, a ja zivim u Remetama i bas danas sam iso na Sljeme (jebeni soder na spustanju u skoro svakom zavoju) i nakon toga jos laganih 50-tak km (Sesvete, Vugrovec, prek brda, Cucerje, Dubrava, Maksimir...)

 Aj ak si za voznju do Sljemena sutra/preksutra bumo se prek PM-a dogovorili jer zanimljivije je do Sljemena u drustvu, a nizbrdo sa ugasenim skutom pogotovo.  ;D

Moze za voznju sam, naci cemo termin i idemo  :toothy10:
Isao sam ja sa frendovima i zanimljivije je kad nas je vise, imas pravo za onaj bijeli soder u zavojima, ali pazimo na to. Problem je kada je netko sa laksim skuterom i ako ima manje kg, onda mu i niz brdo bjezimo pa moramo kociti :laughing7:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem na Full gasu?
« Odgovori #16 : 27 Svibanj, 2008, 18:00:22 »
...do vrha Sljemena...
...uz Bukovac...


Hehe, a ja zivim u Remetama i bas danas sam iso na Sljeme (jebeni soder na spustanju u skoro svakom zavoju) i nakon toga jos laganih 50-tak km (Sesvete, Vugrovec, prek brda, Cucerje, Dubrava, Maksimir...)

 Aj ak si za voznju do Sljemena sutra/preksutra bumo se prek PM-a dogovorili jer zanimljivije je do Sljemena u drustvu, a nizbrdo sa ugasenim skutom pogotovo.  ;D

Moze za voznju sam, naci cemo termin i idemo  :toothy10:
Isao sam ja sa frendovima i zanimljivije je kad nas je vise, imas pravo za onaj bijeli soder u zavojima, ali pazimo na to. Problem je kada je netko sa laksim skuterom i ako ima manje kg, onda mu i niz brdo bjezimo pa moramo kociti :laughing7:


Steta za soder, inace sam imao samo 2 mjesta kod kojih sam kocio na silasku. Sada ih je bilo malo vise....
dogovorimo se... Mozda cak i sutra - dodjem do PC-a oko 23+h veceras pa ti posaljem PM...

Offline marin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aerox R
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Problem na Full gasu?
« Odgovori #17 : 27 Svibanj, 2008, 21:57:19 »
jel se mogu i ja uguzit ak idete za vikend,naravno pod uvijetom da mi žuta krava bude gotova do vikenda
Hell was full sa I came back !

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Problem na Full gasu?
« Odgovori #18 : 27 Svibanj, 2008, 22:26:04 »
jel se mogu i ja uguzit ak idete za vikend,naravno pod uvijetom da mi žuta krava bude gotova do vikenda

Zasto ne  :headbang: vikendom najcesce i idem, ovo bi bilo preko tjedna

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem na Full gasu?
« Odgovori #19 : 27 Svibanj, 2008, 22:33:27 »
idem i ja da mi se totalno razleti blok i onda ga odguramo u garažu...