Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Temperatura...  (Posjeta: 2188 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Temperatura...
« : 23 Svibanj, 2008, 19:08:42 »
aaa idem se provozat da vidim jesam li dobro naštelo prijenos i nakon 3-5 km samo počne svijetlit lampica od temperature...vozio se jesam full gasom al opet jbt..i to mi se dogodilo 2 puta znači svaki put nakon točno te udaljenosti...kiler nije topao...vode ima taman...al mi se čini da dok otvorim posudicu voda kao da stoji...nisam siguran...
aerox je na vodeno hlađenje... :angry9: :angry9: :angry9: :angry9: :angry9: :angry9:


edit: evo sad sam opet išo i stanem kad je počelo svijetlit crveno i otvorim posudicu i onako voda miruje malo se mučkalo jer sam gas nabijo al niš kao da je tjeralo....
joooooooj....koja kita mu je saaaad :angry7: :angry7: :angry7:
« Zadnja izmjena: 23 Svibanj, 2008, 19:31:32 andy »

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Temperatura...
« Odgovori #1 : 23 Svibanj, 2008, 23:20:07 »
a šta j#bote niko nezna niš napisat... :angry7:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Temperatura...
« Odgovori #2 : 23 Svibanj, 2008, 23:21:49 »
Nemoj ga paliti i nece ti se vise paliti lampica ;D

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Temperatura...
« Odgovori #3 : 23 Svibanj, 2008, 23:25:38 »
Nemoj ga paliti i nece ti se vise paliti lampica ;D

 :duckie:

i sta to samo odjednom, mora da je zbog zx-a

koliko se muckalo kad si gas nabijao (snimi kamerom), da ti nije vodena pumpa u k....

koliko ti km imas na roxu?
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Temperatura...
« Odgovori #4 : 23 Svibanj, 2008, 23:31:42 »
jel me i ti sa slowom ideš prcat.aaaa.... :toothy11:
šta vas moj zx muči...ccc :icon_scratch:

a ima 8700 km...ma onak sam ga malo zatreso ga...i od tog se zmučkalo...
ma pumpa neradi bar ja mislim..al ja sam tulav pa neću niš govorit...

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Temperatura...
« Odgovori #5 : 23 Svibanj, 2008, 23:34:47 »
a ima 8700 km...ma onak sam ga malo zatreso ga...i od tog se zmučkalo...
ma pumpa neradi bar ja mislim..al ja sam tulav pa neću niš govorit...

aha znaci muckalo se u posudi kad si zatreso skuter, a ne kad si gas nabijao

znaci nista se ne desava u posudi kod dodavanja gasa

a nista kupiti onaj set za reparaturu vodene pumpe kosta nekih 150kn mislim i gas dalje, il trazi polovnu vodeu
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Temperatura...
« Odgovori #6 : 23 Svibanj, 2008, 23:37:55 »
Prvo utvrdi jel radi vodena pumpa... rekao sam kako...


ovo su ti "friske" slike, kada skuter ostane bez vode onda se zeger fino potpise tj. ugravira na klip:
« Zadnja izmjena: 23 Svibanj, 2008, 23:53:30 SlowRider »

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Temperatura...
« Odgovori #7 : 24 Svibanj, 2008, 01:38:10 »
provjeri kabel na senzoru da ti se nije otkopčao, i onda da ti svijetli kad kabel dodirne senzor..
i vidi si masu da ti nije odtegnuta...
jel ti curi voda negdje?
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Temperatura...
« Odgovori #8 : 24 Svibanj, 2008, 02:53:56 »
Ako se voda u glavi motora grije, a kiler je hladan, onda moze biti samo 3 stvari:

1. zastekao je termostat (vjerojatno)
2. vodena pumpa je rikla i ne tjera vodu kroz sistem (provjeri)
3. zbog zraka u sistemu nema cirkulacije (zanemari ako nisi ispustao i dodavao vodu jer zrak nece sam od sebe uci u sistem)


U svakom slucaju, ne vozit dok se kvar ne otkloni.

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Temperatura...
« Odgovori #9 : 24 Svibanj, 2008, 11:16:22 »
Ako se voda u glavi motora grije, a kiler je hladan, onda moze biti samo 3 stvari:

1. zastekao je termostat (vjerojatno)
2. vodena pumpa je rikla i ne tjera vodu kroz sistem (provjeri)
3. zbog zraka u sistemu nema cirkulacije (zanemari ako nisi ispustao i dodavao vodu jer zrak nece sam od sebe uci u sistem)


U svakom slucaju, ne vozit dok se kvar ne otkloni.

pa kolko sam ja vidio vodena pumpa nije tjerala vodu...vodu sam dodavao sam mrvicu i to prije 700 km i više...
...sad di je termostat taj i šta ako je on zašteko treba novi il se ovaj da sredit...

@ gumy-->žica je prikopćana to sam prvo provjeravo, a za masu nevjerujem da je odtegnuta jert se lampica upali nakon nekoliko km a ne odmah...
btw. nigdje niš ne curi.. :icon_thumright:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Temperatura...
« Odgovori #10 : 24 Svibanj, 2008, 12:24:52 »
kolko sam ja vidio vodena pumpa nije tjerala vodu...vodu sam dodavao sam mrvicu i to prije 700 km i više...
...sad di je termostat taj i šta ako je on zašteko treba novi il se ovaj da sredit..

Termostat je element koji je najcesce zaserafljen u glavu motora i na dijelu gdje se spaja sa crijevom za vodu. Kada se zagrije voda u glavi motora, vosak u termostatu se pocinje siriti i otvarati termostat pa voda pocne cirkulirati kroz cijeli sistem.
Ako on iz nekog razloga zasteka, ne moze se siriti i cirkulacije nece biti. Zato i nemas u kileru protoka vode.
Ponekad zaglavi i u otvorenom polozaju pa imas obratnu situaciju (kod koje ipak ne moze doci do stete kao kod pregrijavanja).

Najbolje rjesenje je da taj termostat izvadis i spojis crijevo bez njega.
Tako imaju svi pravi tuneri  ;D
Malo ce skut trebati dulje da se zagrije jer ce odmah cirkulirati sva voda, ali barem nece doci do pregrijavanja.
Ako bi primjetio da nikako ne mozes u voznji imati dobru temperaturu jer je skut stalno prehladan (serijale bi znale biti takve, pogotovo sa velikim kilerima kak ima rox) onda ipak ugradi novi termostat.


Za serijale bi preporucio termostat, ali za nakitane motore nikako - skroz otvoren protok. Eventualno kod voznje za hladnijih dana nekim kartoncicem prekriti odredjenu povrsinu kilera da hladjenje bude manje ucinkovito. Koliku povrsinu - ovisi od skuta do skuta.
« Zadnja izmjena: 24 Svibanj, 2008, 12:29:06 3alfa3 »

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Temperatura...
« Odgovori #11 : 24 Svibanj, 2008, 13:58:47 »
u aeroxa je na glavi termostat
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Temperatura...
« Odgovori #12 : 24 Svibanj, 2008, 16:08:53 »
Voda ne cirkulira dok je termostat zatvoren, znaci kada se ugrije masina onda treba vidjeti jel baca mlaz vode u posudicu.

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Temperatura...
« Odgovori #13 : 26 Svibanj, 2008, 16:44:58 »
kolko ja vidim ne baca mlaz u posudu a i kiler je vruć jaaako :hmh:

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Temperatura...
« Odgovori #14 : 26 Svibanj, 2008, 17:31:41 »
ako ti je ista temp na kileru i na cilindru nemoraš ni vidjet dal baca mlaz  :icon_biggrin: znači da radi sve oko hlađenja, ako ti tak lako grije traži problem negdje drugo
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Temperatura...
« Odgovori #15 : 26 Svibanj, 2008, 17:37:27 »
zašteko ti termostat nevozit dok ne popraviš.
davidiš što uradi to sranje od termostata u autu i koliki su tek tamo izljevi love iz džepa zbog reda veličine oko 170kn.

dakle neizazivati kvar deset puta teži financijski od cijene termostata ili kako su to rekli samo ga izvadiš poljeti a najesen montiraš novoga.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Temperatura...
« Odgovori #16 : 26 Svibanj, 2008, 17:42:09 »
ako ti je ista temp na kileru i na cilindru nemoraš ni vidjet dal baca mlaz  :icon_biggrin: znači da radi sve oko hlađenja, ako ti tak lako grije traži problem negdje drugo

kuree svaka cirkulacije vode se vidi kod čepa kilera.

ako je termostat ispravan kad se zagrije voda nebu stajala mirno kao kod kolegiča več bu se spustila te bu vidio kretanje vode u kileru ponad čelija.
ako je zrak u vodi voda bu se bučkala i izlazila na odušku.to se meni desilo na krmku poslije servisa mašine kad mašina nije bila dovoljno odzračena.
ako je termostat u komi znači zablokiran voda bu ista kao kad je zapalio makinu i kad je dovoljno zagrijana da on otvori a zapravo začepi daljni protok vode radi boljeg hlađenja.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Temperatura...
« Odgovori #17 : 26 Svibanj, 2008, 18:11:46 »
ako ti je ista temp na kileru i na cilindru nemoraš ni vidjet dal baca mlaz  :icon_biggrin: znači da radi sve oko hlađenja, ako ti tak lako grije traži problem negdje drugo

kuree svaka cirkulacije vode se vidi kod čepa kilera.

ako je termostat ispravan kad se zagrije voda nebu stajala mirno kao kod kolegiča več bu se spustila te bu vidio kretanje vode u kileru ponad čelija.
ako je zrak u vodi voda bu se bučkala i izlazila na odušku.to se meni desilo na krmku poslije servisa mašine kad mašina nije bila dovoljno odzračena.
ako je termostat u komi znači zablokiran voda bu ista kao kad je zapalio makinu i kad je dovoljno zagrijana da on otvori a zapravo začepi daljni protok vode radi boljeg hlađenja.

ja ni nemam termostat,pa se i ne bojim da bu zastekal,i voda je uvijek mlaka i nakon full opterecenja

Offline milja180sp

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 504
  • Spol: Ženski
  • SP TEAM 65#
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: IZA ZAVOJA
  • MojSetup: alumini
Odg: Temperatura...
« Odgovori #18 : 26 Svibanj, 2008, 19:26:28 »
to je nesto predivno  :laughing7:
NEZOVITE ME VISE ZA DIJELOVE OD GILERE BILO CEGA JER SENABVIM STIM . A NA OVOM FORUMU NEPOSTOJI DA MOGU SAM AUTOMCKI IZBRISTI SVOJ OGLAS JER JE TAKO DOBAR ... PA VAS MOLIIM LJEPO NEZOVITE ME DIJELOVA NEMA VISEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Temperatura...
« Odgovori #19 : 26 Svibanj, 2008, 23:11:38 »
Al on je reko da mu je isto vruć i kiler i cilindar znači da funkcionira hlađenje
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije