Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nexus 500 gramatura rolnica?  (Posjeta: 13807 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline _r0bi_

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1396
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 500ie
  • Moja Kaciga: Scorpion
Odg: Nexus 500 gramatura rolnica?
« Odgovori #20 : 12 Srpanj, 2012, 13:43:26 »
Znaci 27,3 su seriske a da uzmem 24(polini malossi?)dobro ok ak vi kazete da su bolje  :icon_thumright:
Na koliko okretaja je blokada?Moram i remen promjenit,uzet seriski najbolje?
I dali je otrebno sta opruge na kvacilu dirat?

Hvala na odgovorima  :notworthy:  :icon_thumright:
_M.r. Team Valpovo_

Offline StudioIT

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 500
  • Moja Kaciga: Nolan N85
Odg: Nexus 500 gramatura rolnica?
« Odgovori #21 : 12 Srpanj, 2012, 14:10:08 »
Sam odluči, ako si zadovoljan kako je do sad išao ostavi serijske, ako hoćeš malo više ubrzanja stavi nešto lakše.
Blokada je na 8200 okretaja.
Remen original, kevlar je nepotreban i nešto je kraći (sad kad razmislim možda zato nemam krajnju kao prije...)
Federe kvačila ne trebaš mijenjati osim ako nisu dali svoje.
Nexus 500: mašina Master 492 ccm + polirana glava + "sportskija" bregasta + ravan usis i konusni filter + vanjski regulator pritiska goriva + Auspuh R1 + tokaren variomat, polutke i zvono + razdvojene kočnice s pumpicama od GP800 i opletene cijevi

Offline _r0bi_

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1396
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 500ie
  • Moja Kaciga: Scorpion
Odg: Nexus 500 gramatura rolnica?
« Odgovori #22 : 12 Srpanj, 2012, 15:16:08 »
ma da remen seriski cu kupit ima 12 tkm mislim da je vrijeme za zamjenu ;) kvacilo je sve ok znaci nediram ;) aaaaa j#botee di sam ja od 8200 xD max je mislim 6600-700 hahah xD
dali treba zajedno sa remenom i ublazivac udaraca mjenjat ili samo ga prekontrolirat i ak je ok vratit nazat??
_M.r. Team Valpovo_

Offline StudioIT

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 500
  • Moja Kaciga: Nolan N85
Odg: Nexus 500 gramatura rolnica?
« Odgovori #23 : 12 Srpanj, 2012, 18:29:25 »
Pa daj gas, na 7000 tek krene...  :icon_biggrin:
Kad skineš sve vidjet ćeš u kakvom je stanju svaki dio i ono što je za zamjenu - zamjeni, ono što je u redu vrati.
Nexus 500: mašina Master 492 ccm + polirana glava + "sportskija" bregasta + ravan usis i konusni filter + vanjski regulator pritiska goriva + Auspuh R1 + tokaren variomat, polutke i zvono + razdvojene kočnice s pumpicama od GP800 i opletene cijevi

Offline _r0bi_

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1396
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 500ie
  • Moja Kaciga: Scorpion
Odg: Nexus 500 gramatura rolnica?
« Odgovori #24 : 12 Srpanj, 2012, 23:19:23 »
Pa daj gas, na 7000 tek krene...  :icon_biggrin:
Kad skineš sve vidjet ćeš u kakvom je stanju svaki dio i ono što je za zamjenu - zamjeni, ono što je u redu vrati.

eee bratic pa ti mene jebes  :icon_biggrin: ocito da mu trebaju lakse rolnice da se to razvrti  :icon_thumright:
btw koja godina je tvoj nex i koliko km,si imo kakih problema na koliko km mijenjas ulje i koje??
_M.r. Team Valpovo_

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: Nexus 500 gramatura rolnica?
« Odgovori #25 : 12 Srpanj, 2012, 23:49:55 »
rastepi to ti sve, pa vidi u kojem grmu lezi zec, a ako treba precizna vaga, ali samo za vagati rolice, javi se :)

Offline _r0bi_

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1396
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 500ie
  • Moja Kaciga: Scorpion
Odg: Nexus 500 gramatura rolnica?
« Odgovori #26 : 12 Srpanj, 2012, 23:51:43 »
rastepi to ti sve, pa vidi u kojem grmu lezi zec, a ako treba precizna vaga, ali samo za vagati rolice, javi se :)

ma tako ce i bit  :toothy12: vec da si mi doneo tu vagu jbte  :angry7:  :icon_biggrin:
_M.r. Team Valpovo_

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: Nexus 500 gramatura rolnica?
« Odgovori #27 : 12 Srpanj, 2012, 23:53:53 »
ma tako ce i bit  :toothy12: vec da si mi doneo tu vagu jbte  :angry7:  :icon_biggrin:

eto racunaj da imas vagu, kada treba :)

A mogu i pomoci rastepsti :)

Offline StudioIT

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 500
  • Moja Kaciga: Nolan N85
Odg: Nexus 500 gramatura rolnica?
« Odgovori #28 : 13 Srpanj, 2012, 00:54:54 »
eee bratic pa ti mene jebes  :icon_biggrin: ocito da mu trebaju lakse rolnice da se to razvrti  :icon_thumright:
btw koja godina je tvoj nex i koliko km,si imo kakih problema na koliko km mijenjas ulje i koje??

Ma malo  :icon_thumright:

2004. godište, 2. vlasnik, prešao za sad 36000km, od čega mojih 3000. Odmah kod preuzimanja sam ga otvorio i bio je u super stanju. Master mašine su mazge, 500 cm i 40 CV mora trajati još barem toliko.
Ulje i filter sam odmah promijenio i upravo prošlu nedjelju ponovo (planirano svakih 3000km radi poznatog problema s benzinom u ulju) a nakon 1000km zamijenio i variomat i remen (ovaj totalno nepotrebno, bačeno 600kn). Sad stižu razni dijelovi pa čekam da se skupi i stavljam bi-ksenon leće (baš leće, ne samo žarulje) u oba fara s angeleyes pozicijama i relejem da pali nakon 15 sekundi od paljenja motora, razdvajam kočnice od glupog integralnog kočenja i stavljam pumpice od Ducati Monstera, crvene ergal podesive ručkice i pletene cijevi (ovo još čekam da stigne). Mislio sam i auspuh (čisto radi težine jer ovaj original ima mislim 15 kg) i veće diskove naprijed s radijalnim kliještima ali trenutno mi financije ne dozvoljavaju (priprema je tu pa kad bude...).
Jedina mana ovog Nexusa je grebanje centralne nogare, mašine, auspuha u zavojima, haha.
Nexus 500: mašina Master 492 ccm + polirana glava + "sportskija" bregasta + ravan usis i konusni filter + vanjski regulator pritiska goriva + Auspuh R1 + tokaren variomat, polutke i zvono + razdvojene kočnice s pumpicama od GP800 i opletene cijevi

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Nexus 500 gramatura rolnica?
« Odgovori #29 : 15 Srpanj, 2012, 00:13:44 »
Ma malo  :icon_thumright:

2004. godište, 2. vlasnik, prešao za sad 36000km, od čega mojih 3000. Odmah kod preuzimanja sam ga otvorio i bio je u super stanju. Master mašine su mazge, 500 cm i 40 CV mora trajati još barem toliko.
Ulje i filter sam odmah promijenio i upravo prošlu nedjelju ponovo (planirano svakih 3000km radi poznatog problema s benzinom u ulju) a nakon 1000km zamijenio i variomat i remen (ovaj totalno nepotrebno, bačeno 600kn). Sad stižu razni dijelovi pa čekam da se skupi i stavljam bi-ksenon leće (baš leće, ne samo žarulje) u oba fara s angeleyes pozicijama i relejem da pali nakon 15 sekundi od paljenja motora, razdvajam kočnice od glupog integralnog kočenja i stavljam pumpice od Ducati Monstera, crvene ergal podesive ručkice i pletene cijevi (ovo još čekam da stigne). Mislio sam i auspuh (čisto radi težine jer ovaj original ima mislim 15 kg) i veće diskove naprijed s radijalnim kliještima ali trenutno mi financije ne dozvoljavaju (priprema je tu pa kad bude...).
Jedina mana ovog Nexusa je grebanje centralne nogare, mašine, auspuha u zavojima, haha.

mislim da nemaš potrebe menjati ulje na svakih 3000 km-a, po svim manualima je negde 5 a negde 6.000 km-a...Po meni je samo dovoljno kontrolisati na svakih recimo 500 km-a da vidiš da li je ulje klizavo pod prstima...

S druge strane, ja sam u svoj Atlantic ugradio Xenone i sija nenormalno...Svima smetam na putu i samo blicaju...spuštao sam ih već 5 puta i nikad dovoljno, stalno smetam u prometu...al vidim sve kao po danu!!! ;)

Zašto bi izbacivao integralno kočenje??
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline StudioIT

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 500
  • Moja Kaciga: Nolan N85
Odg: Nexus 500 gramatura rolnica?
« Odgovori #30 : 15 Srpanj, 2012, 01:27:44 »
mislim da nemaš potrebe menjati ulje na svakih 3000 km-a, po svim manualima je negde 5 a negde 6.000 km-a...Po meni je samo dovoljno kontrolisati na svakih recimo 500 km-a da vidiš da li je ulje klizavo pod prstima...

Ma kontroliram ja svako toliko a nije mi problem promijeniti, bolje spriječiti...

S druge strane, ja sam u svoj Atlantic ugradio Xenone i sija nenormalno...Svima smetam na putu i samo blicaju...spuštao sam ih već 5 puta i nikad dovoljno, stalno smetam u prometu...al vidim sve kao po danu!!! ;)
Pitanje jesi li ugradio samo Xenon žarulju ili komplet leću. Sa žaruljom nema šanse namjestiti jer far raspršuje na sve strane.

Zašto bi izbacivao integralno kočenje??

Zato jer želim kočiti kao čovjek! Prednji desni disk je praktično neiskorišten, hoću da oba prednja koče kad ja hoću kao na svakom normalnom motoru! Druga stvar je kad sam u zavoju i želim malo po zadnjoj da ispravim putanju ovaj zakoči s obje i ispravi mi ga, par puta me tako skoro izbacio iz zavoja. Ne mogu se nikako naviknuti na tu nebulozu i sad čekam samo opletene cijevi (Ducati pumpice i ergal ručke su tu...) da to dovedem kako je trebalo tvornički biti!
Nexus 500: mašina Master 492 ccm + polirana glava + "sportskija" bregasta + ravan usis i konusni filter + vanjski regulator pritiska goriva + Auspuh R1 + tokaren variomat, polutke i zvono + razdvojene kočnice s pumpicama od GP800 i opletene cijevi

Offline zich

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 859
  • Spol: Muški
  • Propali profesor
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Re: Nexus 500 gramatura rolnica?
« Odgovori #31 : 16 Srpanj, 2012, 08:33:38 »
mana integralnog kocenja, di sam ja skoro pljusnu je soder/pjesak
Sa skroz malo kocenja prednji je zablokirao, a zadnji zbog ukopcanog prijenosa nije. I motor je zacurio prema naprijed, tako da na kliskom je to velika mana jer ne mozes dozirati snagu kocenja na prednji kotac.
Naprotiv na suhome, ka lupis ljevu motor samo sjedne i koci ko blesav, cijeli se spusti, a onda jos malo dodas desne do granice, i motor staje nenormalno.
There is no replacement for displacement

Offline StudioIT

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 500
  • Moja Kaciga: Nolan N85
Odg: Re: Nexus 500 gramatura rolnica?
« Odgovori #32 : 16 Srpanj, 2012, 10:13:14 »
mana integralnog kocenja, di sam ja skoro pljusnu je soder/pjesak
Sa skroz malo kocenja prednji je zablokirao, a zadnji zbog ukopcanog prijenosa nije. I motor je zacurio prema naprijed, tako da na kliskom je to velika mana jer ne mozes dozirati snagu kocenja na prednji kotac.
Naprotiv na suhome, ka lupis ljevu motor samo sjedne i koci ko blesav, cijeli se spusti, a onda jos malo dodas desne do granice, i motor staje nenormalno.

Upravo tako, velika mana je što ne mogu sam odlučivati kako će kočiti jer koče obje (što i nije loše za početnike) pa ne mogu dozirati samo zadnju u zavoju. Zamisli kako bi kočio kad bi lupio desnu a ono stisne oba prednja diska a s lijevom samo doziraš zadnju da ga spustiš... jedva čekam cijevi da to konačno sredim!
Nexus 500: mašina Master 492 ccm + polirana glava + "sportskija" bregasta + ravan usis i konusni filter + vanjski regulator pritiska goriva + Auspuh R1 + tokaren variomat, polutke i zvono + razdvojene kočnice s pumpicama od GP800 i opletene cijevi

Offline zich

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 859
  • Spol: Muški
  • Propali profesor
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Re: Nexus 500 gramatura rolnica?
« Odgovori #33 : 16 Srpanj, 2012, 17:10:57 »
Javi kako ce ti to igrati, jer i ja pocinjem sve vise o tome razmisljati, samo ne znam oce li ljeva pumpica imati snage za obje prednje celjusti.
There is no replacement for displacement

Offline StudioIT

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 500
  • Moja Kaciga: Nolan N85
Odg: Nexus 500 gramatura rolnica?
« Odgovori #34 : 16 Srpanj, 2012, 17:45:59 »
Uf, debelo smo u off-u već neko vrijeme, možemo otvoriti novu temu za ovo ali ukratko, lijeva ručka - zadnja kočnica, desna ruča - prednja, lijeva pumpica je dovoljna, čak i prejaka za samo zadnju ali može proći ako ostaje onaj razdjelnik sile kočenja a desnu treba obavezno promjeniti jer je premala za dvoja kliješta. Ja sam nabavio od Ducati Monstera i idu bez problema umjesto ovih i rupe u plastikama za pumpice su taman.
Nexus 500: mašina Master 492 ccm + polirana glava + "sportskija" bregasta + ravan usis i konusni filter + vanjski regulator pritiska goriva + Auspuh R1 + tokaren variomat, polutke i zvono + razdvojene kočnice s pumpicama od GP800 i opletene cijevi

Offline _r0bi_

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1396
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 500ie
  • Moja Kaciga: Scorpion
Odg: Nexus 500 gramatura rolnica?
« Odgovori #35 : 09 Kolovoz, 2012, 18:33:54 »
poooz ekipaaaa ajd da ponovimo gradivo znaci 25x21.8  24 grama,seriski remen i ublativac udaraca toeto el?
sutra se narucuju dijelovi iz ami trejda ;)
btw koja je cijena klizaca za vario?

                                  tenkiju ;)
_M.r. Team Valpovo_

Offline Homer

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Burgman 650
  • Moja Kaciga: Nitro
Re: Nexus 500 gramatura rolnica?
« Odgovori #36 : 12 Kolovoz, 2012, 09:36:01 »
Ajde budi poduzetan pa odi na www.ebay.it i potrazi "cinghia transmissione" za Piaggo ili Gileru 500. Original remen je 35-40€, ima cijelih setova remen+rolice+filteri+ulje za cca 70, za usporedbu sa nasim cijenama. Ali sa tim kompletom bi mogao imati problema sa carinom.

Nego, tamo uzmes remen i u www.sip-scootershop.com ili na http://www.drpulley.info/shop/ uzmes Dr. Pulley rolice. Preporod za tebe i skuter!

Savjeti iz prve ruke. Kad se vratim s godisnjeg (na skuteru :)) opisat cu dojmove i staviti par slika, sad tipkam s mobitela pa mi bas i nije prakticno. I prouci linkove koje sam stavio na prosloj stranici.
« Zadnja izmjena: 12 Kolovoz, 2012, 09:39:02 Homer »

Offline _r0bi_

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1396
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 500ie
  • Moja Kaciga: Scorpion
Odg: Re: Nexus 500 gramatura rolnica?
« Odgovori #37 : 13 Kolovoz, 2012, 21:39:09 »
Ajde budi poduzetan pa odi na www.ebay.it i potrazi "cinghia transmissione" za Piaggo ili Gileru 500. Original remen je 35-40€, ima cijelih setova remen+rolice+filteri+ulje za cca 70, za usporedbu sa nasim cijenama. Ali sa tim kompletom bi mogao imati problema sa carinom.

Nego, tamo uzmes remen i u www.sip-scootershop.com ili na http://www.drpulley.info/shop/ uzmes Dr. Pulley rolice. Preporod za tebe i skuter!

Savjeti iz prve ruke. Kad se vratim s godisnjeg (na skuteru :)) opisat cu dojmove i staviti par slika, sad tipkam s mobitela pa mi bas i nije prakticno. I prouci linkove koje sam stavio na prosloj stranici.

moze stari  :icon_thumright: hvala ti na pomoci linkovi nerade ali nema veze kasno si se javio  :notworthy: s ovim tako da su dijelovi iz ami trejda dosli  :icon_thumright: sutra preksutra montaza pa cemo vidit kako i sta  :toothy9:
_M.r. Team Valpovo_

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nexus 500 gramatura rolnica?
« Odgovori #38 : 14 Kolovoz, 2012, 08:22:22 »
mislim da na webshopu ima dijelova za sve to..
dakle kontaktiraš eladia i napišeš mu sve kaj treba i mislim da ćeš bit sretniji i ti i on jer reklamiranje sipa i sličnih stranica ovdje nije poželjno..
dakle eladio naručuje sa sipa, sc-a sa-a i to ti sve dođe doma u paketu za 29kn poštarine.

Offline Homer

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Burgman 650
  • Moja Kaciga: Nitro
Re: Nexus 500 gramatura rolnica?
« Odgovori #39 : 14 Kolovoz, 2012, 08:44:04 »
Pa, ulje i filtere sam uzeo u mojskuter webshopu, ali kad sam pitao za Dr. Pulley nisam dobio odgovor. Mozda bas i nije tako jednostavno?

I ovo nije reklamiranje nego prenosenje iskustva. Al ok, meni svejedno C:-)
« Zadnja izmjena: 14 Kolovoz, 2012, 08:46:46 Homer »