Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ciscenje Bloka ?!  (Posjeta: 1994 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Ciscenje Bloka ?!
« : 15 Svibanj, 2008, 13:20:42 »
Pitanje je sljedece...kako cekam djelove i nemam sta radit dao sam se na ciscenje Karba,mjenjaje vode u hladnjaku i uglavnoom ciscenja motora....sitnica dok djelovi ne dodju...eh kad sam skino deklo ,bilo je i unutar na deklu dosta prasine i masnoce ...isto tako i na strani gdje dodje vario,kvacilo tj na bloku....eh kupio sam onu tecnost za pranje auto motora...uglavnom probo na deklu skida masnocu ko nista ...poprsces ostavis 5 minuta i samo speres vodom..........sad se sjaji deklo...ali nisam htio prati blok unutra  iz razloga sto neznam hocel sta ta tecnost i voda kad budem spiro sjebat ...mislim znam da je pitanje pomalo i glupo...i 95% sam siguran da nista ne moze uradit voda&tecnost ta a niti moze uci ondje kroz primar ili sekundar ili gdje drugo.... ali opet bolje pitat ,jer za takve stvari i sluzi forum :) ajde sad da cujem vase misljenje ? hvala

« Zadnja izmjena: 15 Svibanj, 2008, 13:28:43 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Ciscenje Bloka ?!
« Odgovori #1 : 15 Svibanj, 2008, 14:34:48 »
slobodno s time operi! nemoze nikud uc! kod radilice imas semeringe kao i na prijenosu :)

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Ciscenje Bloka ?!
« Odgovori #2 : 15 Svibanj, 2008, 15:13:53 »
jos jedno pitanje kad sve ocistim od masnoce i toga...jel treba kad budem vraco sta namazt masti kakvom ?? npr bolcnu od multivara ,ili primar ? sekundar ?? i cime da namazem ako treba.......posto sam vidio da u onoj nepomicnoj polutki unutra ima mast nekakva valjda u lezajima ili gdje vec ali vidi se kad pogledas ima je onako podosta...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Ciscenje Bloka ?!
« Odgovori #3 : 15 Svibanj, 2008, 15:37:53 »
bolcnu nemoj mazati snicim ona mora biti suha ...moze ti se masnoca prosirit po remenui a onda nastaje proklizavanje..a i nema potrebe stvarno to mazat  s nicim jer i ovako je bolcna ispolirana i sve lijepo klizi

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Ciscenje Bloka ?!
« Odgovori #4 : 15 Svibanj, 2008, 15:50:12 »
ok thx na odgovorima :)
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Ciscenje Bloka ?!
« Odgovori #5 : 15 Svibanj, 2008, 16:36:08 »
bolcnu nemoj mazati snicim ona mora biti suha ...moze ti se masnoca prosirit po remenui a onda nastaje proklizavanje..a i nema potrebe stvarno to mazat  s nicim jer i ovako je bolcna ispolirana i sve lijepo klizi

neznam ja uvijek kad rastavljam prvih 1 cm malo namazem obicnim uljem! mislim nema potrebe al ono ;) hehehe bolje se osjecam :)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Ciscenje Bloka ?!
« Odgovori #6 : 15 Svibanj, 2008, 17:02:10 »
Pretpostavljam da ces izvaditi variomat, uljnu pumpu i njen zupcanik, zadnje polutke, remen - dakle sve sto mozes.

OPREZ:
Trebas OBAVEZNO zastititi osovinu vodene pumpe i lagere na njoj od vode kako nebi lageri popili vode i bili unisteni.


Bolcna se NE MAZE, a isto tako se niti broncana piksa u variu kroz koju prolazi bolcna NE CISTI. Eventualno ocistiti bolcnu, ali piksu ne. Stvar je u tome da ona trosenjem podmazuje sebe i bolcnu i zato se ne pere.
« Zadnja izmjena: 15 Svibanj, 2008, 17:03:52 3alfa3 »

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Ciscenje Bloka ?!
« Odgovori #7 : 15 Svibanj, 2008, 18:19:38 »
Pretpostavljam da ces izvaditi variomat, uljnu pumpu i njen zupcanik, zadnje polutke, remen - dakle sve sto mozes.

OPREZ:
Trebas OBAVEZNO zastititi osovinu vodene pumpe i lagere na njoj od vode kako nebi lageri popili vode i bili unisteni.


Bolcna se NE MAZE, a isto tako se niti broncana piksa u variu kroz koju prolazi bolcna NE CISTI. Eventualno ocistiti bolcnu, ali piksu ne. Stvar je u tome da ona trosenjem podmazuje sebe i bolcnu i zato se ne pere.
a kako da je zastitim i cim ,imas li kakvu ideju?? posto stvarno me nervira sve je prljavo i ako stalno brisem unutra prljavstinu i masnocu ali opet ostane... ?? ili da je skinem skroz ???
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Ciscenje Bloka ?!
« Odgovori #8 : 15 Svibanj, 2008, 20:28:39 »
pa ta masnoca i necistoca se nevidi izvana izvana obrisi a ko ce ti gledati unutra

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ciscenje Bloka ?!
« Odgovori #9 : 15 Svibanj, 2008, 22:03:12 »
ja sam stavio malo tot masti na piksu da lakše "klizi"..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Ciscenje Bloka ?!
« Odgovori #10 : 16 Svibanj, 2008, 00:44:24 »
a kako da je zastitim i cim ,imas li kakvu ideju?? posto stvarno me nervira sve je prljavo i ako stalno brisem unutra prljavstinu i masnocu ali opet ostane... ?? ili da je skinem skroz ???

Ne znam, daj masti na volju, ali svakako to zastiti ako ces prati tekucinom.

Masnoce u prijenosu nebi smjelo biti nego samo prasine od hladjenja prijenosa (manje) i trosenja remena (vise). Meni kad se toga dosta nakupi raspusem komprimiranim zrakom i to je to.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ciscenje Bloka ?!
« Odgovori #11 : 16 Svibanj, 2008, 07:01:49 »
masnoće hoće biti jer povremeno iz stražnjih polutki leti mast, a na serijskom variju često su rolice malo namašćene..
zaštiti vitalne dijelove krpom i sl, a zatim Ivasolom i kistom poslije laganim mlazom vode i bude ko novo..
nek se osuši i možeš slagat..

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Ciscenje Bloka ?!
« Odgovori #12 : 16 Svibanj, 2008, 10:16:41 »
ma vise je ot prljavstina ona crna ...a i kad predjes prstom vidi se da je malo i masna....meni to smeta,sve prljavo onako i crno ....uglavnom skontat cu nesto pa da ocistim to :) hvala na odgovorima :)
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: Ciscenje Bloka ?!
« Odgovori #13 : 16 Svibanj, 2008, 17:04:06 »
meni se na bolcni nakupilo prljavistine i bila je zapinjala kad je guram kroz vario, uzeo wd i posprico je i zatim suhom krpom jebacki obriso, da bude suho, na kraju se sjaila ko nova i klizila kao sto bi i trebala, motor radi ko sat, remen ne klizi, znaci da sam napravio sto sam i mislio...  :headbang:
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake: