Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: '07 Aprilia SR 70R (Jorge Lorenzo #48 Replica)  (Posjeta: 143178 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: '07 Aprilia SR 70R (Jorge Lorenzo #48 Replica)
« Odgovori #300 : 04 Listopad, 2012, 00:53:01 »
Nažalost nemam, ali radio sam prirubnicu za Mikuni TM24 i nigdje ne zapinje sa tim kutom od 32.

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: '07 Aprilia SR 70R (Jorge Lorenzo #48 Replica)
« Odgovori #301 : 04 Listopad, 2012, 16:52:59 »
Kako ti zapinje? Pa kažem ti da sam neki dan radi to za novi sr i da je ok. Metalna homemade.

čašica od PWK (točnije onja dolje šraf) mi zapinje u blatobran (od NRG je onaj mali blatobran), a ak ga stavim dalje iza onda gore undertail zapinje u lulicu od sajle kad si sjednem na motor (ili nedaj bože 2).
Ali budem još točno pogledal kroz ove dane jer nisam ni imal vremena za mjerenje baš puno. A i bolje je kad je čim krača prirubnica.

Imaš koju sliku od toga komplet, prirubnica  kut 32 + karb 24/28 na srki novoj?

svakako će ti zapinjat  :icon_thumright:

Offline Marekk

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: '07 SR 50R Lorenzo
  • Moja Kaciga: Airoh Stelt
  • MojSetup: Due+ Limited
  • MojSpuh: Yasuni C16/07
Odg: '07 Aprilia SR 70R (Jorge Lorenzo #48 Replica)
« Odgovori #302 : 04 Listopad, 2012, 18:07:12 »
Kako ti zapinje? Pa kažem ti da sam neki dan radi to za novi sr i da je ok. Metalna homemade.

čašica od PWK (točnije onja dolje šraf) mi zapinje u blatobran (od NRG je onaj mali blatobran), a ak ga stavim dalje iza onda gore undertail zapinje u lulicu od sajle kad si sjednem na motor (ili nedaj bože 2).
Ali budem još točno pogledal kroz ove dane jer nisam ni imal vremena za mjerenje baš puno. A i bolje je kad je čim krača prirubnica.

Imaš koju sliku od toga komplet, prirubnica  kut 32 + karb 24/28 na srki novoj?

svakako će ti zapinjat  :icon_thumright:

i ja si mislim da bude. zludela me bude ta prirubnica, kaj god pogleda mda bi stavil, niš ne stane nutra.

Otišla danas ova prva SRka, sad je samo ova zadnja ostala koja se bude i slagala  8) 8)



Sad bude odma nekima jasnije zake sam nabavil dijelove a SRka je bila u oglasu  :toothy12:

btw. danas ili sutra budem rastepel i krenul slagat

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: '07 Aprilia SR 70R (Jorge Lorenzo #48 Replica)
« Odgovori #303 : 04 Listopad, 2012, 18:13:49 »
Za mareka i josipa aka nevjerne tome  :) za vikend ću poslikat da može stat bez da igdje zapinje.

Offline Sonny br.11

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mače
  • Moja Kaciga: Cross
  • MojSetup: Naturpijani polini
Odg: '07 Aprilia SR 70R (Jorge Lorenzo #48 Replica)
« Odgovori #304 : 04 Listopad, 2012, 19:17:18 »
kaj si s YZ napravil sušilo za veš :laughing7:

šala mala
Ak me netko traži, ja sam u garaži, tjuniram svoj motor stari xD..

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: '07 Aprilia SR 70R (Jorge Lorenzo #48 Replica)
« Odgovori #305 : 04 Listopad, 2012, 21:02:03 »
znači ti si otprije imal već istu srku serijalu?! :toothy9:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: '07 Aprilia SR 70R (Jorge Lorenzo #48 Replica)
« Odgovori #306 : 04 Listopad, 2012, 22:03:46 »
Za mareka i josipa aka nevjerne tome  :) za vikend ću poslikat da može stat bez da igdje zapinje.

ti pwk karbovi su vanjslim dimenzijama isti, razlike su u promjerima i setupu carba
imam keihin i ne stane s prirubnicom kupovnom pod 45°, jer, em casica sa naslanja na blatobran em gore zapinje u kadu em neznam koji bi filter stao
nestane ni s R/T distancer+prirubnica, ocu rec stane, samo se nesto mora uklonit/ispilat da bi stalo  :dontknow:
probao sam pa zato govorim  :icon_thumright:

P.S. jedva 19 i 21 stane da nigdje ne zapinje, pa malar i gljiva  :icon_thumright:

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: '07 Aprilia SR 70R (Jorge Lorenzo #48 Replica)
« Odgovori #307 : 04 Listopad, 2012, 23:23:32 »
Meni Tm28 na bb stane bez problema pod 45,nisam bas zagledao koliko vise prostora bb ima  :dontknow:

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: '07 Aprilia SR 70R (Jorge Lorenzo #48 Replica)
« Odgovori #308 : 05 Listopad, 2012, 08:22:26 »
Meni Tm28 na bb stane bez problema pod 45,nisam bas zagledao koliko vise prostora bb ima  :dontknow:
Jel ti slozeno sve na skuter kada blatobran i sve ostalo, jel ti i filter montiran na carb?

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: '07 Aprilia SR 70R (Jorge Lorenzo #48 Replica)
« Odgovori #309 : 05 Listopad, 2012, 18:52:36 »
Meni Tm28 na bb stane bez problema pod 45,nisam bas zagledao koliko vise prostora bb ima  :dontknow:
Jel ti slozeno sve na skuter kada blatobran i sve ostalo, jel ti i filter montiran na carb?
Da,sa blatobranom,ako nadjem sliku postavicu ovde

marek,uzmi onu s6 prirubnicu sa distancerom i vidi jel ima da se kupi prirubnica samo za 24 ako ne mozes uzet i za 28icu i napravit redukciju od plastike

Offline Marekk

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: '07 SR 50R Lorenzo
  • Moja Kaciga: Airoh Stelt
  • MojSetup: Due+ Limited
  • MojSpuh: Yasuni C16/07
Odg: '07 Aprilia SR 70R (Jorge Lorenzo #48 Replica)
« Odgovori #310 : 05 Listopad, 2012, 19:43:00 »
znači ti si otprije imal već istu srku serijalu?! :toothy9:

hm, nije komplicirano, ali i je  ;D ;D

Kad sam kupil prvu SRku onda sam otvoril temu, 30.6. je to bilo, u Rijeci sam ju uzel, 18tkm, Gianeli next. Na nju sam stavil onu repliku i R1200, bijele felge i Molasice (prije su bile origigi još). I onda sam se dvoumil dal uzet jači kit, ili slabiji spuh.

No međutim, 11.8. mi je uletela jedna isto taklva replika iz Varaždina s 6500 kilometara, sused pozna vlasnika i bila je prilika za ne propustit nikako, original stanje, bez točkice, još su origigi gume gore bile, sreberne plastike dolje kod aku su isto bez crtice, i čovjek je zbilja betežnik kaj se čuvanja tiće, salon stanje motor. Sve blokade na motoru, nikad otvarano deklo. I dal mi je ZX uz motor jer je on stavio ga gore i naravno d amu s serijala prijenosom i diznom i limićem nije išao, pa ga nakon 5 km skinuo dolje. Onda sam na njega preselil si bijele felge i molasice od ovog prvog. Sad sma prvog prodal i slaže se ovaj drugi, eto.

p.s. Sumnjam da bi i s S6 distancerom i prirubnicom isto išlo bez rezanja kad ili blatobrana, a to neželim, s 30-35 bi trebalo pasati samo me brine nije li to preveliki kut  :dontknow: :dontknow: Ak nebude radilo kak treba, ide nastranu ferga.
btw. pwk 24-30 istog proizvođaća su svi izvana 34mm (ili 35) tako da je prirubnica ista.

Offline MALES SR180r

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1960
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zx6r '07
Odg: '07 Aprilia SR 70R (Jorge Lorenzo #48 Replica)
« Odgovori #311 : 05 Listopad, 2012, 20:22:59 »
najveća greška je kaj nisi uzo još jedne blokove za 200kn i složio drugu mašinu,šteta je mašinu od 6-7tkm raskopusat i uništit, ionak u blokove ide sve drugo sporcko!  :dontknow:
Volio bi' posijati dulum marihuane,cugat' neku brlju što je stigla iz Tijuane,
volio bi' da je para više nego manje i da svaki dan za ručak mezim sushi, jedem janje...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: '07 Aprilia SR 70R (Jorge Lorenzo #48 Replica)
« Odgovori #312 : 05 Listopad, 2012, 20:24:12 »
pa baš.. prava šteta...
to se zemu blokovi i to oni stari koji su bolji od ovih novih...
prerade se malo da ima bolji flow i slaže se..

Offline MALES SR180r

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1960
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zx6r '07
Odg: '07 Aprilia SR 70R (Jorge Lorenzo #48 Replica)
« Odgovori #313 : 05 Listopad, 2012, 20:26:50 »
seriski djelovi niš ne vrijede,a zdrava mašina u komadu neotvarana vrjedi po meni!  :dontknow:
Volio bi' posijati dulum marihuane,cugat' neku brlju što je stigla iz Tijuane,
volio bi' da je para više nego manje i da svaki dan za ručak mezim sushi, jedem janje...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: '07 Aprilia SR 70R (Jorge Lorenzo #48 Replica)
« Odgovori #314 : 05 Listopad, 2012, 20:31:34 »
pa da, jednog dana plug sve nazad gore i play u njuskalo cijeli skuter..

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: '07 Aprilia SR 70R (Jorge Lorenzo #48 Replica)
« Odgovori #315 : 05 Listopad, 2012, 22:04:45 »
Za mareka i josipa aka nevjerne tome  :) za vikend ću poslikat da može stat bez da igdje zapinje.

ti pwk karbovi su vanjslim dimenzijama isti, razlike su u promjerima i setupu carba
imam keihin i ne stane s prirubnicom kupovnom pod 45°, jer, em casica sa naslanja na blatobran em gore zapinje u kadu em neznam koji bi filter stao
nestane ni s R/T distancer+prirubnica, ocu rec stane, samo se nesto mora uklonit/ispilat da bi stalo  :dontknow:
probao sam pa zato govorim  :icon_thumright:

P.S. jedva 19 i 21 stane da nigdje ne zapinje, pa malar i gljiva  :icon_thumright:

Je li Keihin veći od TM-a? Kažem ti, TM24 i prirubnica 32°. Stane bez ikakvog rezanja. Istina, problem je bio filter pa sam i to morao kemijati jer ništa kupovno ne bi stalo. Ali ako si u mogućnosti variti alumini i imaš malo volje, napraviš si kakav ti treba, a da nitko ne skuži da je homemade. :)

Offline Marekk

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: '07 SR 50R Lorenzo
  • Moja Kaciga: Airoh Stelt
  • MojSetup: Due+ Limited
  • MojSpuh: Yasuni C16/07
Odg: '07 Aprilia SR 70R (Jorge Lorenzo #48 Replica)
« Odgovori #316 : 05 Listopad, 2012, 22:14:38 »
daj mi samo reci jel ti karb funkcionira dobro pod tim kutom od 30-35?
Mislim d aje ova keisler pod kutom 35 kad s espominje 10 stupnjeva strmije nego malossi
nebum ju radil doma jer moram kupovat sav materijal, cijev, pločicu bušit s rupom 28mm, nemam doma varstroj  ;D, leti okolo, prosi ovog, kupuj ovo, i nakraju mi ispadne pola ove kupovne koja je opet kraća 3×. A i d aradim bila bi od željeza. Ajde daj sliku, čeakom mi nevjernici.
Jedino za nju možda neki distancer između bude potreban da se malo zakosi prema 30, no otom potom

p.s. Znam da je šteta sad tu mašinu rastavljati, ali kaj sad, najbolje bi ga bilo ne opće voziti ičuvati doma  ;D ;D :toothy12: :toothy12:


Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: '07 Aprilia SR 70R (Jorge Lorenzo #48 Replica)
« Odgovori #317 : 05 Listopad, 2012, 22:38:23 »
Pa što ako je prirubnica metalna? Bar znaš da je vječna i da nikad neće puknuti i vući falš zrak.  :) I zašto bi gumena bila kraća? Moja metalna je dugačka svega 5 cm, a kupovna vjerujem nije kraća. Skuter radi normalno, isto kao i sa 45°.  :) I za BB mašinu sam si radio manji kut od 45, ali ipak sam morao rezati kadu zbog sajle i mogućeg zapinjanja prilikom amortizacije, a podizač nisam htio stavljati.

Offline Marekk

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: '07 SR 50R Lorenzo
  • Moja Kaciga: Airoh Stelt
  • MojSetup: Due+ Limited
  • MojSpuh: Yasuni C16/07
Odg: '07 Aprilia SR 70R (Jorge Lorenzo #48 Replica)
« Odgovori #318 : 05 Listopad, 2012, 22:43:15 »
pa znam ja to, ali kad ti velim, ne isplati mi se raditi ju, jer nemam doma ni alata za to napraviti, a nemam ni materijala takvog, inače nije to nikakav kunst za izraditi  :icon_thumright:
ova je dugačka 2cm koju bi uzel :icon_thumright:
http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621640248688&category1=A&category2=CAT&lang=de

Znači TM24 može radit s prirubnicom 30, nadam se da nebude PWK zezal s takvim nagibom.

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: '07 Aprilia SR 70R (Jorge Lorenzo #48 Replica)
« Odgovori #319 : 06 Listopad, 2012, 09:48:55 »
Za mareka i josipa aka nevjerne tome  :) za vikend ću poslikat da može stat bez da igdje zapinje.

ti pwk karbovi su vanjslim dimenzijama isti, razlike su u promjerima i setupu carba
imam keihin i ne stane s prirubnicom kupovnom pod 45°, jer, em casica sa naslanja na blatobran em gore zapinje u kadu em neznam koji bi filter stao
nestane ni s R/T distancer+prirubnica, ocu rec stane, samo se nesto mora uklonit/ispilat da bi stalo  :dontknow:
probao sam pa zato govorim  :icon_thumright:

P.S. jedva 19 i 21 stane da nigdje ne zapinje, pa malar i gljiva  :icon_thumright:

Je li Keihin veći od TM-a? Kažem ti, TM24 i prirubnica 32°. Stane bez ikakvog rezanja. Istina, problem je bio filter pa sam i to morao kemijati jer ništa kupovno ne bi stalo. Ali ako si u mogućnosti variti alumini i imaš malo volje, napraviš si kakav ti treba, a da nitko ne skuži da je homemade. :)

imam doma 24 tm i on je igracka naspram 28 keihin-a, a tmx 27 je zanjih ko cigla  :icon_thumright:

pa znam ja to, ali kad ti velim, ne isplati mi se raditi ju, jer nemam doma ni alata za to napraviti, a nemam ni materijala takvog, inače nije to nikakav kunst za izraditi  :icon_thumright:
ova je dugačka 2cm koju bi uzel :icon_thumright:
http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621640248688&category1=A&category2=CAT&lang=de

Znači TM24 može radit s prirubnicom 30, nadam se da nebude PWK zezal s takvim nagibom.

ne stoji na pia makina skroz ravno ko na minarelli-ju tako da ti ovaj kut nije previse bitan
jos i sama baza di se montira prirubnica stoji nagnuta pod nekim kutem, a ti imas apriliju kojoj je zadnji amortizer oko 300mm ako nije cak i 310mm tako da ti to jos dodatno smanji kut
ako ti fizicki sve to moze stat tu nemas nikakve brige sa samom funkcijom carba, lako se postela da u casicu dolazi veca razina goriva tj da se kasnije zatvara
ja sam igrom slucaja nabavio taj TMX koji je bas za cross i njemu takve egzibicije poput skakanja i naginjanja manje smetaju  :icon_thumright: