Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problemi sa paljenjem  (Posjeta: 1322 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Problemi sa paljenjem
« : 11 Svibanj, 2008, 10:03:23 »
skuter se poceo cudno ponasat prije par dana kad nije htio upalit iz nepoznatog razloga! najnormalnije sam se vozio, ugasio ga na 2 sata i iso upalit i nece...ostavio sam ga prek noci i slijedeci dan rano ujutro iso a upalit! upalio je iz prve! nisam se vozio, nego sam ga ugasio i oko podneva ga iso ponovo upalit! nema boga da uopce zatrokira, nista, mrtav, nece upalit da ga hebes...pustio sam ga do navecer i iz ciste zajebancije ga iso probat upalit i zamisli cuda, RADI iz prve ko bubica! jucer sam isprobao opet istu shemu i zakljucio da skuter ne zeli upaliti prek dana! stvarno ne znam koji je vrag...mislim, sve glupo zvuci, al ocito ga nekaj hebe u el. instalacijama kod vise temperature!  :icon_scratch:  :dontknow:
uglavnom, skino sam karb, ocistio ga, skup sa filterom zraka...podesio mjesavinu kak spada, zamjenio svijecicu, pogledao prijenos...sve je kak spada! jednostavno, skuter radi ko nov po noci, dok po danu nema sanse da upali!  :sad1: :sad1:

i jos jedan problem mi se poceo javljat prije kojih 2 tjedna...prilikom starta kad odvrnem gas, masina se zavrti i na 1/4 sekunde ko da se ugasi i onda potegne i to sve prije nego kuplung spoji...uzasno iritantno...pogledal sam prijenos i usis i nigde nikaj ne cvika...auspuh sumnjam da je jer najnormalnije sve radi pri visim obrtajima...i da js jedna stvar, nakon kojih 10 minuta voznje na full gasu, kad se sve posteno zagrije, kad pustim gas i malo usporim i hocu opet ubrzat, nece mi zapalit smjesu! pocne pucat iz auspuha i ono, tek negdje na 70 opet ulovi i pocne ubrzavat! a smjesa je dobro nastelana...

i da dijelovi su gore za base tuning (malossi sport, leo RR, multivar, frga 17.5) skut ima 22 500 km i bio je na 20 000 km na servisu...


pliz help ak znate u cem je problem i ak to mogu na bilo koji nacin sam srediti da bas ne dajem pare za servis i tak...Hvala!

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Problemi sa paljenjem
« Odgovori #1 : 11 Svibanj, 2008, 11:35:14 »
provjeri jel masa spojena, zna se desit da se šarafić odvrne pa nekad radi nekad ne i tak ko u tebe, a neznam gdje na runneru masa
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Problemi sa paljenjem
« Odgovori #2 : 11 Svibanj, 2008, 13:23:54 »
a ne znam...kuis, nitko ga ne dira, nema nikakvih vibracija od popdneva do navecer...ono nemres ga upalit skroz dok je sunce i vruce vani...kad padne mrak i zahladi upali iz prve! a kaj je najzesca stvar, kontakt radi, zmigavci rade, anlaser vrti i sve kak spada! samo kaj prokleta svijecica nece baciti iskru!!! benzin normalno ide, osjeti se miris kad ga zalijem kolko poludim od kurblanja jer nece zapalit...mislim, stvarno nikad nisam cuo za tak neki problem...  :sad1:

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Problemi sa paljenjem
« Odgovori #3 : 11 Svibanj, 2008, 20:52:22 »
Pa te struja jebe Tj namotaji mogu bit,impulsator, CDI može svašta od struje to odvedi na servis osim ak sam znaš struju provjeravat
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: Problemi sa paljenjem
« Odgovori #4 : 11 Svibanj, 2008, 21:26:37 »
bobina?

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Problemi sa paljenjem
« Odgovori #5 : 11 Svibanj, 2008, 23:10:13 »
 :sad3: :sad3: :sad3:

jbga, struju ne znam sam slagat niti imam alata...sutra ide u auto-bil pa nek oni sloze...al dobro je ajde...tek prvi "kvar" nakon 22 500 km

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: Problemi sa paljenjem
« Odgovori #6 : 12 Svibanj, 2008, 09:24:51 »
pa onda ga upali preko dana u zamracenoj prostoriji i zajebi dan :laughing6:
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Problemi sa paljenjem
« Odgovori #7 : 12 Svibanj, 2008, 11:04:08 »
pa onda ga upali preko dana u zamracenoj prostoriji i zajebi dan :laughing6:

mislis da vec nisam??? sam kaj je problem kad ga ugasis, nema boga da opet upali... :(

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: Problemi sa paljenjem
« Odgovori #8 : 12 Svibanj, 2008, 13:19:04 »
pa onda ga upali preko dana u zamracenoj prostoriji i zajebi dan :laughing6:

mislis da vec nisam??? sam kaj je problem kad ga ugasis, nema boga da opet upali... :(

mozda mu je vampir isisao gorivo pa i on sam postao jedan od njih...

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Problemi sa paljenjem
« Odgovori #9 : 12 Svibanj, 2008, 16:27:57 »
pa onda ga upali preko dana u zamracenoj prostoriji i zajebi dan :laughing6:

mislis da vec nisam??? sam kaj je problem kad ga ugasis, nema boga da opet upali... :(

mozda mu je vampir isisao gorivo pa i on sam postao jedan od njih...

nije stvar u danu, noci...neg u temperaturi...

ewo, danas je najnormalnije upalio po danu na vrucini...

otfuro sam ga na servis pa su rekli da ce se s njim vozikat skroz dok nece htjet upalit, tak da mi bezveze ne kopaju po motoru neg da vide tocno zast nece...

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: Problemi sa paljenjem
« Odgovori #10 : 12 Svibanj, 2008, 18:26:40 »
moze bit ovak,nepravilna toplinska vrijednost svijecice sto se tice ovog propucavanja...sto se paljenja tice moze bit i to lako moguce da si karike sahranio,otidji u bilo koji autoservis nek ti izmjere kompresiju i tak ces najbolje znat jel su karike u pitanju;) i da moze takodjer bit da je do smjese
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Problemi sa paljenjem
« Odgovori #11 : 12 Svibanj, 2008, 19:59:46 »
moze bit ovak,nepravilna toplinska vrijednost svijecice sto se tice ovog propucavanja...sto se paljenja tice moze bit i to lako moguce da si karike sahranio,otidji u bilo koji autoservis nek ti izmjere kompresiju i tak ces najbolje znat jel su karike u pitanju;) i da moze takodjer bit da je do smjese

svjecica je dobra Denso W27ESRU, inace bi isla 24 ali 27 jer ima kit.
Karike su brand new s tim da je klip skup sa karikama mjenjan prije 2500 km, a prosli je trajal 14 000 km...
Smjesa je dobra jer sam nedavno slagal airbox natrag gore i gledal boju na svjecici i bila je kak spada, oker. :D:D

imam taj skuter vec 4 godine, od toga 3 godine sa kitom i ostalim pi*darijama i svi "normalni" problemi koji su mogli biti sam provjerio i otpisao...

ja mislim da je bobina jer mi je stari prije par godina na autu imal takav problem...nakon nekoliko minuta na tempu iznad 130 km/h je pocel usporavat i trokirat i pal na 90 i onda pocel opet ubrzavat pa oko 120 opet trokirat...
i to se sve dogadjalo po zimi i upalil je bez beda, a kad bi se zagrijal trebalo mu dosta vremena da upali ponovo...


Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Problemi sa paljenjem
« Odgovori #12 : 13 Svibanj, 2008, 13:34:27 »
hebem ti i elektronsku blokadu!!!!  :angry9:

problem privremeno rijesen, a sistem el. blokiranja ide na servis...