Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Proces nove tablice,prometne,rega,pomoc!!  (Posjeta: 942 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zika

  • Tržnica : (+13)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 952
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Štitar city
  • Moj Skuter: Aerox 50
  • Moja Kaciga: Cross
  • MojSpuh: LeoVince ŽX
Proces nove tablice,prometne,rega,pomoc!!
« : 15 Lipanj, 2012, 22:57:46 »
istekla mi je danas registracija skuter je na sb tablicama,ja sam iz stitara ( zupanja ) sta prvo treba,odjavit ga sa sb tablica,ili na tehnicki,nisam pametan,znaci trebo bi ga prebacit na zu tablice i novu prometnu napravit,di prvo idem,bilo bi super kad bi mi neko napisao proces cijeli,ili kopiro  :icon_thumright:
ko ce kome ako nece kome ako

Offline StudioIT

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 500
  • Moja Kaciga: Nolan N85
Odg: Proces nove tablice,prometne,rega,pomoc!!
« Odgovori #1 : 16 Lipanj, 2012, 08:48:07 »
Jesu li papiri na tebe?
Ukratko, vlasnik vozila odjavljuje i vraća tablice na području svoje županije. Kupac u svojoj županiji plaća osiguranje, ode na tehnički sa odjavljenim knjižicama i kupoprodajnim i radi tehnički, nove papire i tablice. Sa novim papirima i kupoprodajnim ide na mup gdje dobije pečat u knjižicama i vraća se na tehnički po tablice.

Ne znam zašto nisi odmah papire riješio, mislim da u zakonu postoji rok od 10 dana i ne bi smio voziti vozilo registrirano u drugoj registracijskoj zoni. Ako je bio osiguran mogao si na sebe prebaciti bez dodatnih troškova osiguranja (osim standardnih za prijepis i knjižice što ionako moraš a tehnički je koliko, 100kn?). A cijeli je prijepis ispod 500kn...
« Zadnja izmjena: 16 Lipanj, 2012, 08:52:41 StudioIT »
Nexus 500: mašina Master 492 ccm + polirana glava + "sportskija" bregasta + ravan usis i konusni filter + vanjski regulator pritiska goriva + Auspuh R1 + tokaren variomat, polutke i zvono + razdvojene kočnice s pumpicama od GP800 i opletene cijevi

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: Proces nove tablice,prometne,rega,pomoc!!
« Odgovori #2 : 16 Lipanj, 2012, 13:54:04 »
ovako, trebaju ti stara tablica, prometna, knjižica vozila i ovjereni kupoprodajni ugovor sa vlasnika u papirima na tebe(ako je više od 50ccm i potvrda o plaćenom porezu, ako je 50ccm onda je to to)
ideš s plaćenim osiguranjem na svoje ime na tehnički pregled, tamo ti ga pogledaju i naprave nove papire, te ti pripreme sve što moraš nosit na mup(stare knjižice i tablicu + nove knjižice) te s time odeš na mup gdje stare papire ponište, a nove ovjere i popečatiraju. zatim nazad na tehnički po još jedan pečat i pokupit novu tablicu, i to je to.

tko god ti kaže drukčije nije upućen, ovo sam radio ovog proljeća za 2 auta, i postupak je ovakav. vlasnik u knjižicama više nemora odjavljivat stare tablice i papire u matičnoj PP, već se to sad može napravit u bilo kojoj sa važećim ugovorom.
rab

Offline mark055

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Proces nove tablice,prometne,rega,pomoc!!
« Odgovori #3 : 16 Lipanj, 2012, 14:17:26 »
odi samo na tehnički,,na policiju moraš tek poslije kad na tehničkom sve riješiš

na tehničkom će ti sve objasnit i riješit..šta kompliciraš  :icon_biggrin:

Offline StudioIT

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 500
  • Moja Kaciga: Nolan N85
Odg: Proces nove tablice,prometne,rega,pomoc!!
« Odgovori #4 : 16 Lipanj, 2012, 14:31:45 »
ovako, trebaju ti stara tablica, prometna, knjižica vozila i ovjereni kupoprodajni ugovor sa vlasnika u papirima na tebe(ako je više od 50ccm i potvrda o plaćenom porezu, ako je 50ccm onda je to to)
ideš s plaćenim osiguranjem na svoje ime na tehnički pregled, tamo ti ga pogledaju i naprave nove papire, te ti pripreme sve što moraš nosit na mup(stare knjižice i tablicu + nove knjižice) te s time odeš na mup gdje stare papire ponište, a nove ovjere i popečatiraju. zatim nazad na tehnički po još jedan pečat i pokupit novu tablicu, i to je to.

tko god ti kaže drukčije nije upućen, ovo sam radio ovog proljeća za 2 auta, i postupak je ovakav. vlasnik u knjižicama više nemora odjavljivat stare tablice i papire u matičnoj PP, već se to sad može napravit u bilo kojoj sa važećim ugovorom.

Vidiš to nisam znao, ja kad sam radio mene potjerali da stari vlasnik mora odjaviti tablice u svojoj županiji. Ovako je bolje i definitivno jednostavnije.
Nexus 500: mašina Master 492 ccm + polirana glava + "sportskija" bregasta + ravan usis i konusni filter + vanjski regulator pritiska goriva + Auspuh R1 + tokaren variomat, polutke i zvono + razdvojene kočnice s pumpicama od GP800 i opletene cijevi

Offline Zika

  • Tržnica : (+13)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 952
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Štitar city
  • Moj Skuter: Aerox 50
  • Moja Kaciga: Cross
  • MojSpuh: LeoVince ŽX
Odg: Proces nove tablice,prometne,rega,pomoc!!
« Odgovori #5 : 16 Lipanj, 2012, 14:52:41 »
ok hvala,i stari vlasnik nemora odjavit,nego ja mogu u svojoj zupaniji,to nam je jos javni biljeznik rekao,tj pitzao nas je di cemo odjavit...
ko ce kome ako nece kome ako