Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: dimenzije lezajeva ??  (Posjeta: 3207 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
dimenzije lezajeva ??
« : 09 Svibanj, 2008, 16:30:25 »
koje su dimenzije lezajeva za peugeot masine sa starim blokovima.cini mi se da sam uzeo krive  :angry7: ajd ako netko zna.da mi kaze ..hvala

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: dimenzije lezajeva ??
« Odgovori #1 : 09 Svibanj, 2008, 16:59:37 »
52x20x12 su ležaji na starim blokovima,na novima je jedan 52x20x12 a drugi je manji ovaj vanjski promjer,ne znam napamet točno..........evo ti šifra za skf C3 BB1 3055 B cijena je 77 kn/kom ti su klasični sa metalnim kavezom ležaji,za NTN zvao sam  lagerkomerce i imaju samo NTN tajvan ležaje ,te ti ne bi preporučio
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: dimenzije lezajeva ??
« Odgovori #2 : 09 Svibanj, 2008, 17:06:27 »
52x20x12 znaci.e hvala ti puno  :icon_thumright:

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: dimenzije lezajeva ??
« Odgovori #3 : 10 Svibanj, 2008, 13:22:16 »
e kupio sam SKF lezaje s plasticnim kavezom i kaze mi lik da nebi trebalo biti problema da se ta plastika ne topi platio sam ih 88,00kn komad.

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: dimenzije lezajeva ??
« Odgovori #4 : 10 Svibanj, 2008, 16:22:51 »
SKF BB1B 447205 A ?....jesi te ležaje uzeo,meni su danas stigli isto,platio sam 61 kn+pdv......poliamidna rešetka,odlićni su ležaji samo moraš vrlo pažljivo montirat jer su osjetljivi ,kod stavljanja u blok smiješ lupit samo to vanjskom rubu,najbolje iskoristit stari ležaj ,staviš ga na ovaj novi ..... toplo/hladno sistem i lagano lupkanjem plastičnim čekićem preko starog ležaja,neče bit nikakvih problema ako dobro montiraš
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: dimenzije lezajeva ??
« Odgovori #5 : 10 Svibanj, 2008, 16:25:04 »
e kupio sam SKF lezaje s plasticnim kavezom i kaze mi lik da nebi trebalo biti problema da se ta plastika ne topi platio sam ih 88,00kn komad.

Njih ne smijes grijat fenom prilikom ugradnje. Eventualno ih zagrijat u ulju do 100C, stavit na radilicu, pa grijat blokove, a radilicu s lagerima u frizer. To je najbezbolnije.
« Zadnja izmjena: 10 Svibanj, 2008, 16:26:42 3alfa3 »

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: dimenzije lezajeva ??
« Odgovori #6 : 10 Svibanj, 2008, 19:13:31 »
SKF BB1B 447205 A ?....jesi te ležaje uzeo,meni su danas stigli isto,platio sam 61 kn+pdv......poliamidna rešetka,odlićni su ležaji samo moraš vrlo pažljivo montirat jer su osjetljivi ,kod stavljanja u blok smiješ lupit samo to vanjskom rubu,najbolje iskoristit stari ležaj ,staviš ga na ovaj novi ..... toplo/hladno sistem i lagano lupkanjem plastičnim čekićem preko starog ležaja,neče bit nikakvih problema ako dobro montiraš
da ta je oznaka...reko kad vec kupujem lezaje kupit cu najbolje,skupi su ko sam vrag ali kako kazu kolko para tolko muzike ovi bi trebali svirat majku im njihovu.sad ste me uplasili s tom ugradnjom ali pazit cu ja na njih
e sad kad stavljam radilicu i lezajeve skupa u frizer jel trebam lagere nabit na radilicu ??  ???

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: dimenzije lezajeva ??
« Odgovori #7 : 10 Svibanj, 2008, 22:00:09 »
odvojeno ih stavi u frizer,prvo ugriješ blokove i onda staviš ležaje unutra,sačekaj 2 min da ležaji prime temp od bloka ,možeš još grijat lagano fenom po bloku,al ne po ležajima i onda lagano hladnu radilicu upresas.....nemoj direkt grijat lagere ,primit če oni dosta temp od blokova
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: dimenzije lezajeva ??
« Odgovori #8 : 10 Svibanj, 2008, 23:11:10 »
pretpostavljao sam da ce primiti dovoljno topline.toga se I bojim a nadam se da se nece otopit.pratit cu korake koje mi je hac napisao I nadat se da ce sve proci u najboljem redu

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: dimenzije lezajeva ??
« Odgovori #9 : 10 Svibanj, 2008, 23:59:14 »
lagercommerce?
ležajtrade mi se kunuo da su NTN japan..
ima lageros SKF poliamid..
neću to, to treba svake godine mjenjat..

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: dimenzije lezajeva ??
« Odgovori #10 : 11 Svibanj, 2008, 00:51:49 »
pa vjerojatno ces sljedece godine opet otvarati masinu tak ti svejedno.ili ces prodati pilu  :dontknow:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: dimenzije lezajeva ??
« Odgovori #11 : 11 Svibanj, 2008, 06:38:04 »
otvarat ću ove godine al ić će NTN Japan ili SKF C3..
ili ak nađem one Koyo u toj dimenziji..

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: dimenzije lezajeva ??
« Odgovori #12 : 11 Svibanj, 2008, 07:07:39 »
imaš u lagerosu skf c3 sa metalnom rešetkom,mislim 77 kn/kom,trgovina u velikoj gorici,lik je stvarno ok,još mi je negdje u zg kupio INA igličasti i sve poslao pouzećem.......ovi u ležajtrade  imaju još 100 kom NTN tajvan i nema čovjek pojma kad če imat made in japan ntn ležaja

@ neer.....trebaš pripazit kod montaže ,poliamid ležaj ima s jedne strane zatvoreniju košuljicu,tu stranu prema radilici treba okrenut
« Zadnja izmjena: 11 Svibanj, 2008, 07:09:16 hac »
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: dimenzije lezajeva ??
« Odgovori #13 : 11 Svibanj, 2008, 07:12:05 »
Lageros je na Brozovoj, to mi je 5 minuta od posla, zaletit ću se tamo..
znači ovaj Ležajtrade ima NTN Taiwan?
zakaj je meni reko Japan?

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: dimenzije lezajeva ??
« Odgovori #14 : 11 Svibanj, 2008, 09:11:45 »
e ne znam zašto ti je rekao japan,ja sam ga naterao da mi ode pročitat na tel šta točno piše na ležaju,i meni je prvo rekao japan......a ovaj lageros,adresa Andrije Kačića Miošića 52,Velika Gorica tu sam uzeo SKF ležaje
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: dimenzije lezajeva ??
« Odgovori #15 : 12 Svibanj, 2008, 00:11:58 »
ista firma samo druga lokacija..

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: dimenzije lezajeva ??
« Odgovori #16 : 12 Svibanj, 2008, 01:10:13 »
Metoda 1:
1. dobro ocistiti dosjede lagera u blokovima
2. fenom za visoke temperature zagrijati blokove do nekih 80-110 stupnjeva C
3. brzo staviti lagere u dosjed i po potrebi cekicem lupiti po (iskljucivo) VANJSKIM rubovima lagera da sjednu do kraja
4. namazati prije dobro ocisceni rub velikog bloka tankim slojem diht mase
5. fenom ne pretjerano zagrijati lager (ako ima teflonski kavez onda bolje ne grijati) u velikom bloku
6. staviti radilicu u taj lager i po potrebi gumenim cekicem laganim udarcima ugurat je do kraja

7. sto prije (da se radilica ne ugrije) staviti na radilicu mali blok i stegnuti serafe
8. Pazljivo odstraniti visak diht mase sa unutarnjih strana blokova (oko usisa, dijela di ide cilindar...)
9. Staviti semeringe tako da udju do kraja, ali ne jako nabijati kako nebi bili jako naslonjeni na lager(e)
10. Okrenuti par puta radilicu rukom da se vidi da je sve dobro sjelo

evo citam sad o stavljanju radilice i zanima me ako nesmijem grijati lezajeve kako da stavim radilicu u njih stvarno mi nije jasno evo radilica i lageri su u frizeru i hlade se..samo jos par stvari da skontam pa cu to ici sve montirat ujutro..nesmijem grijati nesmijem lupati nesmije nista sta da radim kako da naguram radilicu u lezajeve  ???

txt sam kopirao iz faq od 3alfa3 ak s nevaram to je on napisao  :icon_thumright:

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: dimenzije lezajeva ??
« Odgovori #17 : 12 Svibanj, 2008, 01:21:45 »
po lezaju smijes udarat (ne jako) SAMO po vanjskom rubu lezaja!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: dimenzije lezajeva ??
« Odgovori #18 : 12 Svibanj, 2008, 08:10:27 »
kad mrzle ležajeve staviš u vrući blok oni će sjest, a onda treba ostaviti da se oni ugriju..
možeš onda i kompletne blokove sa ležajima ubacit u pećnicu na 100°C, onda će radilica stvarno upast ko da ne velim u kaj.. :jerk:

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: dimenzije lezajeva ??
« Odgovori #19 : 12 Svibanj, 2008, 09:17:03 »
kad mrzle ležajeve staviš u vrući blok oni će sjest, a onda treba ostaviti da se oni ugriju..
možeš onda i kompletne blokove sa ležajima ubacit u pećnicu na 100°C, onda će radilica stvarno upast ko da ne velim u kaj.. :jerk:
a poliamid nece se istopit ipak je to plastika pa se bojim