Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Low budget ulja?  (Posjeta: 42696 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #20 : 15 Svibanj, 2012, 22:11:20 »
Di je najjeftiniji Repsol scooter 2t, ako tko slucajno zna, ili je vidio?
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #21 : 15 Svibanj, 2012, 22:14:31 »
U metro-u je po 49. Sad je nedavno bilo na alkciji elf po 39 i sve je planulo
i fuks je planuo ili samo elf??
uzimo sam u metrou elf al se ne sječam fuksa ????

Offline Go-Go RUNNER

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #22 : 15 Svibanj, 2012, 22:15:36 »
cccc ivane, nisam to od tebe očekivao.....

Dobro si me sjetio, ulio sam bio i dec dvotaktola jer me bilo strah da ne zariba....

I ne može bit smeće, kad ape  na njem vrti preko 70000 na njemu... da ne spominjem motorku i trimer... nema smrti

ako je opće ok, ali vidim da nas je jako malo koji livamo ovo , ja mislim da se boje priznati  :laughing7:

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #23 : 15 Svibanj, 2012, 22:23:50 »

evo izgleda da smo mi zatucani šta te "pi*darije" livamo...

Ivanm-  mogu si priuštit, ali zašto bih? Da mogu govorim kako livam shell ili tako?  Progutat će i ovo isto kao i shell i seleniu, inu itd.  Bitno je da piše ime jebiga...  Kreno kupit shell 65kn i kaže mi imaš i ovo poljsko 30kn, i uzeo poljsko boli me... ako zariba neću više i amen, a neće zaribat



GoGo nemoj se ljutiti,  ali to meni više djeluje kao škrtost ne kao neki pincip o čemu pričaš, a kamoli razumni savjeti skuterašima......sorry
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline Go-Go RUNNER

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #24 : 15 Svibanj, 2012, 22:26:10 »
a nist onda, vraćam se shellu....  ili fuschu u metrou

Offline lukaex1t155

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pgz
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #25 : 15 Svibanj, 2012, 22:27:41 »
ja u tomosu uzeo sad neko ulje za skutere polusintetika,plava neka boca oko 70kn dode
1. i zadnji put ...dok se zagrijava na minimumu cjelo susjedstvo se zadimi  :dontknow: :dontknow:

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #26 : 15 Svibanj, 2012, 22:30:17 »
ja u tomosu uzeo sad neko ulje za skutere polusintetika,plava neka boca oko 70kn dode
1. i zadnji put ...dok se zagrijava na minimumu cjelo susjedstvo se zadimi  :dontknow: :dontknow:

ak si platio 70 kuna onda si morao dobiti najkvalitetniju polusintetiku, e sad ili je tebe neko opako prevario pa ti uvalio minelarno ulje ili si ti sasuo puno previše ulja
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #27 : 15 Svibanj, 2012, 22:30:54 »
sipaj ti gogo šta hoćeš al to ti je klasa ko inin dvotaktol - smeće



Dvotaktol nije ni namjenjen da se koristi u motorima koji sami rade mjesavinu. Druga stvar je sto dimi i izbacuje se dosta toga van i onda ako je serijski auspuh ubrzo ce nastat problemi.


cccc ivane, nisam to od tebe očekivao.....

Dobro si me sjetio, ulio sam bio i dec dvotaktola jer me bilo strah da ne zariba....

I ne može bit smeće, kad ape  na njem vrti preko 70000 na njemu... da ne spominjem motorku i trimer... nema smrti

ako je opće ok, ali vidim da nas je jako malo koji livamo ovo , ja mislim da se boje priznati  :laughing7:

Kao sto sam i gore naveo za dvotaktol + jos ne mozes usporedjivat motorku,trimer,apn di ti sam radis mjesavinu. U skuter stavit dvotaktol i vozit ga na ful gasu 30km po magisrali sumnjam da bi dvotaktol dobro odradio svoj posao. Tj znam 2-3 koja su zaribala bas zbog dvotaktola i oneih 2t ulja koje pojedine benzinske prodaju

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #28 : 15 Svibanj, 2012, 22:31:33 »
Mineralna ulja su majka za Tomosa, polusintetika trazi teze uvjete rada da bi kvalitetno izgorila. :drunken_smilie:
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #29 : 15 Svibanj, 2012, 22:31:36 »
koješta. inin dvotaktol je smeće nad smećima. Sipalo se u tomose jer nije bilo drugog ulja za kupiti. Sipali smo ga u sluzbene tomose kratko i štopali su se auspusi, zaribavale mašine, karike trošile ko da su od kartona. Radilice prolupavale. Onda je rubelj poceo uzimat repsol polusintetiku i ja sam stavio na novog apn-a novi l klip i laser i nakon 50000km sve u odličnom stanju. Cak se ni spuh nije zaštopao!

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #30 : 15 Svibanj, 2012, 22:33:00 »
Repsol je vrhunska polusintetika  :headbang:
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline lukaex1t155

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pgz
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #31 : 15 Svibanj, 2012, 22:35:10 »
ak si platio 70 kuna onda si morao dobiti najkvalitetniju polusintetiku, e sad ili je tebe neko opako prevario pa ti uvalio minelarno ulje ili si ti sasuo puno previše ulja

78 kuna ako se dobro sjecam :icon_scratch:
pise polusintetika,nisam previse sasuo jer ima miselator,a sve je nastelano kako treba...2 min dok se ne zagrije dimi ko blesav,a onda kasnije je ok
...ma to ono đubre u tomosu u rijeci
bio pitat i za brtvu glave 42 za tomos,i kaze da nema da treba cekat mjesec dana
 :sad3: :sad3: :sad3:-.-''

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #32 : 15 Svibanj, 2012, 22:35:37 »
i isto je oko 55-60kn

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #33 : 15 Svibanj, 2012, 22:38:00 »
A ona zuta Ina kantica, je to sta bolje?
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #34 : 15 Svibanj, 2012, 22:39:12 »
koješta. inin dvotaktol je smeće nad smećima. Sipalo se u tomose jer nije bilo drugog ulja za kupiti. Sipali smo ga u sluzbene tomose kratko i štopali su se auspusi, zaribavale mašine, karike trošile ko da su od kartona. Radilice prolupavale. Onda je rubelj poceo uzimat repsol polusintetiku i ja sam stavio na novog apn-a novi l klip i laser i nakon 50000km sve u odličnom stanju. Cak se ni spuh nije zaštopao!

E,bas to. Zato i neki isticu da je ulje low smoke,da bolje izgaraju itd samo sto neki misli da je to da manje smrde oni i susjedstvo.
Ja dvotaktol rijetko kad koristim u alatu. Koristim stihl pa kad ostanem bez uzmem dvoaktol  jer ga ima svuda za kupit.

Davno sam vozio sam bt i stavljao u njega dvotaktol i nisam imao probema. Ali danas ga ne bi koristio  :icon_thumright:

Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #35 : 15 Svibanj, 2012, 22:39:57 »
ja ne zelim isprobavati nova ulja vec koristim castrol, motul polusintetike ovisi koje imaju za prodat...
ali isto tako radni kolega ima starog nrg i presa je sa njime 60 000 km bez diranja sa ininim uljem...i tek mu je ovo lito zariba...rastavija ga prominija karike, klip isto ima par sitnih frizi, ali nije ga minja, sastavija i gasss
PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP

Offline danyq7

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 677
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ◘Minarelli◘
  • Moja Kaciga: Uvex
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #36 : 15 Svibanj, 2012, 23:12:45 »
A sad su odjedamput svi stručnjaci za ulja, di piše da je neko poznato ulje bolje od neke no name polusintetike za 35kn.

Ja 1000km napravim za pol mjeseca i zašto bi davo 20kn više za ulje iste kvalitete. Na ovom kaufland ulju su apsolutno sve norme zadovoljene ko i na motulu i ostalim, iako mi to baš previše ne znači. Znam kolko sam skutera i motora promjenio i kak sam ih i na čemu vozio, te u kakvom su stanju prodani.

Tako su i za japanska vozila prije dosta godina govorili da su sranje i da se to ne kupuje... Kupujte samo poznate marke(opel, mercedes), a sad se zapravo vidi kolko je to bilo krivo razmišljanje.

Neka svatko uljeva šta hoće, ali tvrditi da je nešto bolje od nečega, a da pojma nemate o uljima je suludo. To je takva velika znanstvena disciplina da dok sam išo to malo proučavat sam odusto u roku 5 minuta, tako da sumnjam da je netko iz ove teme doktoriro tu znanost pa može pričat šta je bolje. Sve su to vaša subjektivna mišljenja koja iznosite ko da su 100% točna...

Tolko od mene, ne želim nikog popljuvat ili ismijat jer toči to što toči, nego samo dat do znanja da treba imat otvoren um za sve mogućnosti, a ne samo tupit jedno te isto...

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #37 : 15 Svibanj, 2012, 23:19:55 »
Ja osobno od kad vozim skutere točim motul ili fuchs polusintetiku i s tim uljima sam zadovoljan,ne radim neke ogromne kilometraže tak da mi to nije neki problem.
S ovim jeftinijim takozvanim no name uljima se nisam susretao niti ih ne mislim kupovat,to je samo moj osobni izbor,mada ne mislim da su ta ulja baš totalno smeće kak većina govori jer bi onda svaki motor u koji se ulije cviknul il krepal.Zato je danas izbor velik i nek svako toči kaj misli da je dobro za njega i njegov skuter i novčanik  :icon_thumright:

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #38 : 15 Svibanj, 2012, 23:36:26 »
A sad su odjedamput svi stručnjaci za ulja, di piše da je neko poznato ulje bolje od neke no name polusintetike za 35kn.

Ja 1000km napravim za pol mjeseca i zašto bi davo 20kn više za ulje iste kvalitete. Na ovom kaufland ulju su apsolutno sve norme zadovoljene ko i na motulu i ostalim, iako mi to baš previše ne znači. Znam kolko sam skutera i motora promjenio i kak sam ih i na čemu vozio, te u kakvom su stanju prodani.

Tako su i za japanska vozila prije dosta godina govorili da su sranje i da se to ne kupuje... Kupujte samo poznate marke(opel, mercedes), a sad se zapravo vidi kolko je to bilo krivo razmišljanje.

Neka svatko uljeva šta hoće, ali tvrditi da je nešto bolje od nečega, a da pojma nemate o uljima je suludo. To je takva velika znanstvena disciplina da dok sam išo to malo proučavat sam odusto u roku 5 minuta, tako da sumnjam da je netko iz ove teme doktoriro tu znanost pa može pričat šta je bolje. Sve su to vaša subjektivna mišljenja koja iznosite ko da su 100% točna...

Tolko od mene, ne želim nikog popljuvat ili ismijat jer toči to što toči, nego samo dat do znanja da treba imat otvoren um za sve mogućnosti, a ne samo tupit jedno te isto...


Ja sam imao jedan divan predmet koji se zove ulje,mazivo i voda ....

To ulje sto kupujes po trg centrima je reiklirano ulje,koje se reciklira u jedno 5 faza i u svakoj se dodaju aditivi....
Sad ja bas ne bi to stavljao u aute jer starnjem ulje postaje gusce,gubi aditive,maziva svojstva itd....a sumnjam da to moze odradit reciklirno ulje
Reciklirana ulja su tamnija,smrde na benzinu,sumpor,zagoreno ulje. Nova ulja su zuckasta,mirisljava,bistra. Ima i novih tamnih ali ne smrde.

Sad u eu sva ulja moraju imat jedan dio recikliranog ulja u svojem sastavu jer se inace placaju penali.

Ja vjerujem da to jeftino 2t ulje moze odradit svoj posao ali to uljevat u auto svjesno za par kn. Ne hvala

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #39 : 15 Svibanj, 2012, 23:44:35 »
Di imas taj predmet, ako se smije znat?

Ja osobno, sam procitao, o tim klasifikacijama, i sta znace, tj. kako testiraju ulje. I Ako je ISO-LEGD i/ili JASO FD, onda uzimam.
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...