Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nista od voznje 125 ccm skutera s B kategorijom  (Posjeta: 23884 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Nista od voznje 125 ccm skutera s B kategorijom
« : 26 Travanj, 2012, 23:34:26 »
Sve pise u naslovu, kontaktirao sam prvo vladu RH, pa su me oni uputili na MUP, da oni nemaju veze s tim, a od doticnih sam dobio odgovor da EU daje svojim drzavama da odluce da li to zele ili ne, i da to nije obaveza, a i da mi necemo to prihvatit.
Evo odgovora:

"Republika Hrvatska nije preuzela obvezu da vozač koji posjeduje vozačku dozvolu B kategorije može upravljati i kategorijom A1 iz razloga što prema Direktivi 2006/126 za to postoji samo mogućnost, ali ne i obveza. Naime, takva opcija vrijedi samo za upravljanje vozilom A1 kategorije na teritoriju matične države i ne smije se upisivati u vozačku dozvolu kako bi se spriječilo upravljanje vozilom A1 kategorije izvan teritorija matične države." 

dragi moji, nista od voznje 125ica, što je za druge drzave pametan potez, za nas je samo smijarija, bilo je za ocekivat tak nesto...

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Nista od voznje 125 ccm skutera s B kategorijom
« Odgovori #1 : 26 Travanj, 2012, 23:37:48 »
pošto je naša država smijarija,ne iznenađuje me ovo  :sad3:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline anton55

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sinj
  • Moj Skuter: luna vision2
  • Moja Kaciga: neka kineska
  • MojSetup: Dr EVO 70
  • MojSpuh: leo vince zx
Odg: Nista od voznje 125 ccm skutera s B kategorijom
« Odgovori #2 : 26 Travanj, 2012, 23:42:34 »
nisam ni očekivao puno da će doniti nešto dobro
hhhhhhhh

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Nista od voznje 125 ccm skutera s B kategorijom
« Odgovori #3 : 26 Travanj, 2012, 23:45:16 »
kad si se vec toliko angažirao jel znaš od kojeg točno datuma stupa na snagu zakon o mladim vozačima do 24 godine?
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Nista od voznje 125 ccm skutera s B kategorijom
« Odgovori #4 : 26 Travanj, 2012, 23:46:56 »
kak misliš od kojeg datuma stupa?pa već je na snazi duže vrijeme
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: Nista od voznje 125 ccm skutera s B kategorijom
« Odgovori #5 : 26 Travanj, 2012, 23:49:52 »
kak misliš od kojeg datuma stupa?pa već je na snazi duže vrijeme
:icon_thumright

mislim, ovo je katastrofa s tim zakonima. nadao sam se ovome, jer stvarno ima puno prednosti.

sada bi isao polozit za A2 kategoriju, ali nisam lud, pricekat cu jos 2 godine kada cu moc za punu A kategoriju polozit, pa onda ko ih sisa. Nema logike da bi covijek 2 puta trebao platit za isto. Logicno bi bilo da nakon sto 2 godine imas A2 dobijes automatski A kategoriju... ovo je sve kaos kod nas. netko ko je lud je lud i sa 20 i 24 i 30 itd, tko je uopce odredio granicu od 24 god.??? ja kaj imam iskustva  4 godine voznje po Zagrebu, i do Istre i do Rijeke i Crikvenice i bez ikakvih sudara ili jedne jedine kaznice nemam uvjete za polozit A kategoriju, a netko kome se digne kara da bi sa 30 godina vozio R1 jer je pre star da zbari trebe moze odmah sjest na pilu bez 1 km pod kotacima, mislim kaos, potpuni kaos. moja baka smije polagat za A kategoriju kaj nije na motor sjela, a ja ne, kaos......
« Zadnja izmjena: 26 Travanj, 2012, 23:56:51 marracc »

Offline ziloryder

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Baotian
  • Moja Kaciga: Ixs
  • MojSetup: 72cc, Malossi 5.1g,
Odg: Nista od voznje 125 ccm skutera s B kategorijom
« Odgovori #6 : 26 Travanj, 2012, 23:57:47 »
eto vidite  :dontknow:

Evo i maloprije ako ste gledali dnevnik povisili cjene energenata i rugaju nam se! Gdje je tu izlazak iz krize mater im je#em, a nece da obrate paznju na:
-Njihove place po 20tkn,i sve ostale bonuse sta dobivaju!! Pa jel vi kuzite da oni svakoj osobi koja radi u saboru skinu 1000kn sa place u godinu dana drzava je vec u oporavku! Ne oni ce srezat place jadnim radnicima koji crnce za posranu placu da bi obitelj prehranili, dok oni neznaju stace od sebe boje se za svoju guzicu i traze zastitare! ZASTO sigurno ne zbog postenja bi ga neko napao!  :dontknow:
-Lazne mirovine
-Lazne bolesnike
-Lazne socialne pomoci
-Na sve vece i vece cijene goriva, na vecu struju na MEGA skupi telefon i ostala sranja,Doprinos za ovo doprinose za slivne vode nekakva sranja!
-Na lopove na svakom koraku, na kriminal teski!! Neee oni idu hvatat nas mulce na 50-eticama
-I zasto nece zato da mogu ubirat pare na placanju polaganja za A1    :sad1: :sad120:

I onda kazu radi se ovo radi se ono, sva sreca da nedode dan kad ce svima puknit film a doce i to vrijeme bit ce kaos u drzavi!
Ne brže od života!!

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: Nista od voznje 125 ccm skutera s B kategorijom
« Odgovori #7 : 27 Travanj, 2012, 00:03:49 »
to: ziloryder

to je zato jer svako svakog drzi za jaja. svi su skupa u istoj juhi, i niko nemoze nikoga smjenit i prokazat da je lopov i kirminalac jer bi sa time i samoga sebe porlazao da je takav. kada netko prokaze lopova, onda se od njega radi luda, i taj covjek nahebe, koji je ukazao na kriminal, a ne kriminalac, a kaj mi tu mozemo? samo bezveze lupetat po forumima i pokazivat svoj jad, jer nikome nije stalo izac na ulice i lupit neki strajk na benziske, eto, takav smo narod, samo bla bla bla bla... ja sam proba par puta nesto poduzet, pogotovo kaj se tice zabrane na 50 km/h, potrazi po forumu pa ces vidjet da me vecina popljuvala, samo svi bla bla bla bla

Offline fleky911

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1360
  • Spol: Muški
  • ok?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Aerox 180
  • Moja Kaciga: Premier Monza
  • MojSetup: hell of BB has come ;)
  • MojSpuh: Fabrizi
Odg: Nista od voznje 125 ccm skutera s B kategorijom
« Odgovori #8 : 27 Travanj, 2012, 00:05:09 »
:icon_thumright

mislim, ovo je katastrofa s tim zakonima. nadao sam se ovome, jer stvarno ima puno prednosti.

sada bi isao polozit za A2 kategoriju, ali nisam lud, pricekat cu jos 2 godine kada cu moc za punu A kategoriju polozit, pa onda ko ih sisa. Nema logike da bi covijek 2 puta trebao platit za isto. Logicno bi bilo da nakon sto 2 godine imas A2 dobijes automatski A kategoriju... ovo je sve kaos kod nas. netko ko je lud je lud i sa 20 i 24 i 30 itd, tko je uopce odredio granicu od 24 god.??? ja kaj imam iskustva  4 godine voznje po Zagrebu, i do Istre i do Rijeke i Crikvenice i bez ikakvih sudara ili jedne jedine kaznice nemam uvjete za polozit A kategoriju, a netko kome se digne kara da bi sa 30 godina vozio R1 jer je pre star da zbari trebe moze odmah sjest na pilu bez 1 km pod kotacima, mislim kaos, potpuni kaos. moja baka smije polagat za A kategoriju kaj nije na motor sjela, a ja ne, kaos......

ako položiš A1 sa 16 , A2 sa 18 onda možeš A sa 20 inaće možeš sa 22-24 nisam siguran sad

bezveze da al kao i sve ostalo :sad3:

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Nista od voznje 125 ccm skutera s B kategorijom
« Odgovori #9 : 27 Travanj, 2012, 00:06:13 »
kak misliš od kojeg datuma stupa?pa već je na snazi duže vrijeme

zanima me točan datum znam da je stupio 2008 i svi koji su polozili  B do tog datuma te godine ne spadaju u mlade vozače

nigdje nisam mogao naći taj datum

uvjet za A kategoriju su A2 kategorija min.2 godine, ili 24 godine života
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: Nista od voznje 125 ccm skutera s B kategorijom
« Odgovori #10 : 27 Travanj, 2012, 00:09:43 »
ako položiš A1 sa 16 , A2 sa 18 onda možeš A sa 20 inaće možeš sa 22-24 nisam siguran sad

bezveze da al kao i sve ostalo :sad3:
sa 24 inace mozes, ovo je sve ok ostalo kak si stavio, i onda te A kateogrija ispadne: 3x3500 + 3Xispit polaganja + 3Xljecnicki = cca 12000 kn. od toga lijepoj nasoj ide 25% znaci cca 3000 kn, ljepo, ni oro ni kopo

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Nista od voznje 125 ccm skutera s B kategorijom
« Odgovori #11 : 27 Travanj, 2012, 00:09:54 »
nema veze to ko je kad položil,jer svako mlađi od 24 spada u mlade vozače,nebitno dal je on odradil već svojih probnih 2 godine
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16945
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Nista od voznje 125 ccm skutera s B kategorijom
« Odgovori #12 : 27 Travanj, 2012, 00:22:18 »
ja ne kuzim sta se vi cudite
pa kaj ne vidite di mi zivimo i da nema teoretske sanse da ti dobijes mrvicu kruha samo zato kaj tvoj susjed od drzave dobiva

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Nista od voznje 125 ccm skutera s B kategorijom
« Odgovori #13 : 27 Travanj, 2012, 00:30:32 »
nema veze to ko je kad položil,jer svako mlađi od 24 spada u mlade vozače,nebitno dal je on odradil već svojih probnih 2 godine

nije istina, baš ima veze  :icon_thumright:
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: Nista od voznje 125 ccm skutera s B kategorijom
« Odgovori #14 : 27 Travanj, 2012, 00:36:16 »
nije istina, baš ima veze  :icon_thumright:
daj ajde covjece, temu mi spamas. nema veze, ako si mladji od 24 mladi si vozac.

ja ne kuzim sta se vi cudite
pa kaj ne vidite di mi zivimo i da nema teoretske sanse da ti dobijes mrvicu kruha samo zato kaj tvoj susjed od drzave dobiva

al ono, ponudi se nesto sto su svi normalni prihvatili,i razumni... da, sad kad procitam kaj sam upravo napisao, sve mi je jasno

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Nista od voznje 125 ccm skutera s B kategorijom
« Odgovori #15 : 27 Travanj, 2012, 00:39:11 »
daj ajde covjece, temu mi spamas. nema veze, ako si mladji od 24 mladi si vozac.

al ono, ponudi se nesto sto su svi normalni prihvatili,i razumni... da, sad kad procitam kaj sam upravo napisao, sve mi je jasno

 :toothy12: :toothy12:

neznam ni sam kako da se izvinem

mogao si odmah napisati da neznaš i mirna maras
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16945
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Nista od voznje 125 ccm skutera s B kategorijom
« Odgovori #16 : 27 Travanj, 2012, 00:44:59 »
razumno je da drzava zeli naplatiti svojim gradanima sto vise moze jer drzava i cijeli sustav zivi odstvari kao pdv, carine, kazne za promet i ostala davanja
zas bi tebi dali rupu da ne platis neku kaznu?

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: Nista od voznje 125 ccm skutera s B kategorijom
« Odgovori #17 : 27 Travanj, 2012, 00:49:52 »
razumno je da drzava zeli naplatiti svojim gradanima sto vise moze jer drzava i cijeli sustav zivi odstvari kao pdv, carine, kazne za promet i ostala davanja
zas bi tebi dali rupu da ne platis neku kaznu?
a što toliko puno nudi da može toliko puno sve naplatit? od sutra plin +35% i voda +19%.
ovo je sve lihvarenje i nis drugo. sirotinja ce umrijet, a srednji sloj postat sirotinja, tako da ce si EU fino napravit drzavu (ljetnikovac) za svoju eliticu gdje ce ic na fjaku, a nas ko hebe

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nista od voznje 125 ccm skutera s B kategorijom
« Odgovori #18 : 27 Travanj, 2012, 08:29:16 »
gle možda bi se oni i bavili time ali trenutno imaju 1000 drugih stvari a ne zamarati se sa zakonom o 50ccm..
ljudi budu ko i zadnjih 15 godina vozili i dalje isto..
poskupljenje energenata smatram sramotnim ali je činjenica da energiju uglavnom uvozimo iz vana a vani je ona dosta skuplja.. hdz je 20 godina imao politiku da se zadužuje vani i onda tim novcem subvencionira dio cijene energenata da građani manje plaćaju, ali zaduživanju je došao kraj..
i euro bi mogao uskoro skočiti na 8-9-10kn jer i ta monetarna politika rohatinskog ne drži više vodu.. kuna ne vrijedi ništa i realna vrijednost joj je puno manja, hrvatska je siromašna država. pomirimo se s tim.
vraćamo se u ekonomskom smislu u 1992. i to je realno jer se u ovoj državi gotovo ništa ne proizvodi.. trgovački lanci uvoze jeftinu robu i prodaju ju pod skupu, domaći poljoprivrednici i poduzetnici propadaju pred nelojalnom konkurencijom.. za sve je to kriv klan HDZ-Todorić i ini tajkuni  koji drži većinu naše trgovine i ekonomije u svojim panđama, ne dopuštajući da se poduzetništvo i proizvodnja kod nas razvijaju a bez domaće proizvodnje nema ekonomskog rasta, a kod nas baš suprotno, domaći proizvođači propadaju i ima ih sve manje.. i tak će bit i dalje sve do ulaska u eu, tada će cijena rada još pasti pa ćemo ko rumunji, bugari i srbi raditi za 200-300 eura na mjesec..

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nista od voznje 125 ccm skutera s B kategorijom
« Odgovori #19 : 27 Travanj, 2012, 09:59:03 »
a morat ce se pljackat,krast,sadit trava doma itd da bi prezivjeli.druge nema..ja doma kolko god stedim i na struji i gorivu, i vodi nisam primjetio da mi se racuni smanjuju osjetno..a sad opet cijene idu gore...za koji k**ra* ja onda štedim?
A ovo za vozacku je cista glupost..gamad jedna..ja imam u planu kroz koju god kupit neki jaci kinez 200cc+ i nepada mi na pamet polagat A2..sve je to isti drek,samo kaj se polaze na razlicitim motorima.i onak jednako pogine i onaj kaj se sa 125 vozi 100 i onaj sa nekim jacim motorom.

Aj bar jedno me tjesi u nasoj drzavi..hrvatice su druge u europi po velicini SISA