Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kupujem rabljeni skuter, pa se informiram  (Posjeta: 1945 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline newbie21

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
Kupujem rabljeni skuter, pa se informiram
« : 25 Travanj, 2008, 08:33:42 »
Ovako.

Kupil bi si neku gileru runner koja mi je vec godinama prije bila tiha patnja i uvijek sam sa sjetom u ocima gledal kad bi neko razmazeno deriste proslo kraj mene na tom motoru.

nesto sam malo pretrazivao forum i citao na sto sve treba pripaziti kod kupnje i slicno. malo se tesko snaci u moru informacija za nekoga ko se ne razumije u to bas previse.

Slijede pitanja:

1. Posto planiram potrositi do 7000 kn, pretpostavljam da bi to bilo dovoljno za 50 ccm?

2. ne mislim se zafrkavati sa polaganjem A kategorije tak da lagano mogu zaboraviti na 125 ili 180 ccm. Ili se varam? se mogu ti skuteri iznad 50 ccm registrirati ko mopedi? vjerojatno ne, ali ipak moram pitati.

3. Bilo bi idealno kad bi nasao 2003. godiste ili iznad. Kad je uopce pocela proizvodnja novog modela? nakon koliko tisuca km bi bilo potrebno napraviti generalku? Tj. kak vidjeti dal je skuter puno vozen i dal je odrzavan. Da se otprilike znam orijentirati prema omjeru starosti - kilometraze.

4. Prilikom kupovine  - ako skuteru jos nekoliko mjeseci vrijedi registracija dovoljno je ispuniti i ovjeriti kupoprodajni ugovor, a vlasnik mi samo preda prometnu i knjizicu vozila?

5. idem sad pretrazivati oglasnike, ali bude sigurno jos pitanja  :dontknow:

cujemo se. Hvala unaprijed
« Zadnja izmjena: 26 Travanj, 2008, 13:59:47 newbie21 »

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Kupujem rabljeni skuter, pa se informiram
« Odgovori #1 : 25 Travanj, 2008, 09:01:06 »
Prvo se predstavi: http://www.mojskuter.com/forum/index.php?board=3.0

1. Za 7000 kuna dobivaš neki runner 50 ccm u dobrom stanju, ali onaj stariji model

2. Kategorija ze moped ti je jedino za do 49 ccm

3. novi model se počel proizvodit 2005, mislim.. Generalka ti ovisi o onome ko ga vozil, ali u principu najviše ljudi generalku radi na 20 tkm. Skuter mora biti što bolje očuvan i mora imat što manje kilometara, ali i nisu kilometri tolki bitni kolko je bitan prvi vlasnik. Dobro ga preglaj da nebi bio karamboliran, da ne trese.. i bilo bi jako dobro da ima servisnu...

4. Moraš na murju po novu knjižicu.. Sve skupa košta oko 300 kuna..

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Kupujem rabljeni skuter, pa se informiram
« Odgovori #2 : 25 Travanj, 2008, 09:02:52 »
i krivo si pozicinirao temu! to je tema za opčenitu diskusiju!

Offline newbie21

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
Odg: Kupujem rabljeni skuter, pa se informiram
« Odgovori #3 : 25 Travanj, 2008, 09:38:02 »
Ko ce kome ako ne svoj Varazdinec svome. Hvala. Sorry admin ako je tema postavljena na krivom podforumu. Naslo se vec dosta toga lijepoga na auti.hr i 4kotaca. Svakak budu mi dalje trebali vasi savjeti

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Kupujem rabljeni skuter, pa se informiram
« Odgovori #4 : 25 Travanj, 2008, 10:39:22 »
Ko ce kome ako ne svoj Varazdinec svome. Hvala. Sorry admin ako je tema postavljena na krivom podforumu. Naslo se vec dosta toga lijepoga na auti.hr i 4kotaca. Svakak budu mi dalje trebali vasi savjeti

svoj svome, haha!

Takva su pravila, prvo se treba predstavit i popunit profil...


Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Kupujem rabljeni skuter, pa se informiram
« Odgovori #6 : 25 Travanj, 2008, 19:12:56 »
Pure jet izbjegavaj.. Uzmi karb verziju...
Po meni je najbolji ovaj zadnji...

Offline zoki_NRG

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Kraljevic
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power
  • MojSetup: Unique
Odg: Kupujem rabljeni skuter, pa se informiram
« Odgovori #7 : 25 Travanj, 2008, 19:20:29 »
- prvi link pure jet ne uzimaj, jer ko je god imo svi se izjebali sa tim
- drugi link, izgleda gilera lijepo, ako je ocuvana...
- ovaj crno zuti, mora da je bio skašen mozda se i varam, ali nebi uzimo tako pofarban motor, nego preferiram ako je serijki da ima servisnu knjizicu, prvi vlasnik, i da je serijski pofarban, jer mi ovako drugacije izgleda ko da neko divljo i unistavo motor, ili tako nesto (ovo sta sam napiso nemojte komentirat jer 100 ljudi 100 cudi)
- cetvrti link, pure jet, nebi uzimo...
- peti link izgleda mi dobro, ko da je neki starkelja vozio, jer jos ima i produzetak za rep, i izgleda ko da je vozen do ducana i tako, to mi se svida
- 6 link pure jet, nebi uzimo, a kad neko stavlja slike di neko cima, jos bi ga manje kupio, jer je to po meni unistavanje motora, i mucenje...
- 7 link pure jet, nebi uzimo...iako motor ima 18 000 ne znaci da ne valja, samo da je odrzavan uredno i ok....
- 8 link izgleda ocuvano, ali imam mušice u glavi cim fale naljepnice na boku da je bio farban ili slicno...
- 9 ovaj sa koferom izgleda mi ok, ali kad kupujem, kupujem serijski, tako da pripazi

ja sam dao svoje misljenje ovdje....

Offline newbie21

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
Odg: Kupujem rabljeni skuter, pa se informiram
« Odgovori #8 : 25 Travanj, 2008, 19:27:25 »
zakaj bi trebal naginjati ovima s klasicnim ubrizgavanjem? zakaj pure jet ne valja? Edit. evo vidim. odgovoreno je vec. Brzi ste. nema sta...

Kad bi sad npr. odlucio otici uzivo pogledati neki skuter radio bi po ovoj proceduri kao sto je kolega forumas ovdje opisao http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=1683.0. Naravno ne bi ga otvarao da pregledam dijelove jer nemam pojma kak se to radi. Ima jos kakvih napomena za testiranje?

hvala na brzom odgovoru. Btw. imas icq, msn ili e-mail. Ovi iz profila nisu ti bas aktivni.

@zoki . ja sam se isto vodio prema tome da nisu prefarbani i moddani, jer nikad ne znas dal je to bilo iz estetike ili zbog karambola.

tesko je to procijeniti kod kupovine rabljenog, ali ako za tu cijenu do 1000 E uspijem dobiti ocuvanog runnera, nitko sretniji od mene.  :happy6:
« Zadnja izmjena: 25 Travanj, 2008, 19:40:31 newbie21 »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kupujem rabljeni skuter, pa se informiram
« Odgovori #9 : 25 Travanj, 2008, 19:55:34 »
- prvi link pure jet ne uzimaj, jer ko je god imo svi se izjebali sa tim
- cetvrti link, pure jet, nebi uzimo...
- 7 link pure jet, nebi uzimo...iako motor ima 18 000 ne znaci da ne valja, samo da je odrzavan uredno i ok....

Istina da injection rade probleme jbg, ali evo znam par primjera, ditech sa preko 40000km za dostavu pizze, takodjer ditech od prijatelja, purejet, nikad sarafa taknuli na skuteru samo redovito odrzavani, svijecice drze preko 3000km.

Offline deky_vk

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 890
  • Spol: Muški
  • ma ko još stavlja multivar i 25-icu na sp-a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci-kvart
  • Moj Skuter: SP180
  • Moja Kaciga: pitanje dana kad idem po novu kacigu
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: stock
Odg: Kupujem rabljeni skuter, pa se informiram
« Odgovori #10 : 26 Travanj, 2008, 00:55:07 »
moj prijatelj prodaje runnera za 6000kn fiksno....motor je u super stanju na njemu je hrpa novih dijelova...ako te zanima javi se na pm
EKIPA IZ KVARTA(štekanje,kvart,pomfrit)


da,da,da kad sam ja to znao :)

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: Kupujem rabljeni skuter, pa se informiram
« Odgovori #11 : 27 Travanj, 2008, 17:34:35 »
pur šit ne bi izeo jedino iz razloga sto 50ccm brzo dopizdi pa ces htjet to malo nabrijat a karb verzija je stvorena za to, dok pur jet i ne bas.

a kad bi uzimo direktno ubrizgavanje odna to sigurno ne bi bio runner nego sr-ka (ditech).  :icon_thumright:
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake: