Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Dellorto 17,5 trosi 7 litara, prijedlozi?  (Posjeta: 4972 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Dellorto 17,5 trosi 7 litara, prijedlozi?
« : 17 Travanj, 2012, 18:14:32 »
Imam Dellorto 17,5 PHVA TS, mislim da je to Malossi pakiranje. Kupio sam ga polovnog.

U paketu idu glavna dizna 80, igla A20.

Situacija, stavio sam ga na serijali jos, bila je dizna 66, igla na dnu. Sa Reverse-om

Nakon kratkog vremena, je dosao Malossi Sport kit, s diznom 70, igla opet na dnu, serijski airbox, zatvoren (rupa fi 14), seraf smjese na 2 kruga.

Napravio jos jednu rupu, odlicno to izveo, ponosan sam  :frajer:, fi 12. Znaci, ukupni promjer usisa je sad 18,5.

Dizna 80, igla na dnu.

Danas sam nacrtao kod gasa, oznake, i zakljucio. Ler gas ok, srafic smjese je na krug i pol. Na 3/4 i ful gasu, skoro pa nema razlike.  :dontknow:

Cruising izvodim sa pol gasa, onda ide 85% krajnje.

Ja mislim da mi je igla neadekvatna. Ideja bi mi bila stavit spicastiju iglu, sa manjom glavnom diznom. Tako bi dobio siromasniju smjesu do pol gasa, jer mi se cini da tu lezi prekomjerna potrosnja. Ali sta znaci ako, od lera  do 3/4 gasa ima osjeta u voznji, a iznad 3/4, ne osjetim razlike. Mi je airbox mozda jo uvijek ugusen? Nisam isao za tim prije busenja, tako da neznam, sta dobijem busenjem airboxa. Svjecicu nisam jos pregledavao, krepala mi gedora, malo je nepristupacno za obican ljuc, tako da tu nemogu rec nista. Zadnji put kad sam gledao nakon normalne voznje je bila ok boje.

Kit ima 300km, tako da mi zasad visoka potrosnja i nije tolko kriticna, zdravije je ovako, za razradu. Ali sad to treba spustit!

Jos imam ideju, pomaknut paljenje unaprijed, navodno to trazi bogatiju smjesu. Mozda bude ovako onda taman. Ima ko kakvih misljenja? Ja sam ostao bez  ;D
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: Dellorto 17,5 trosi 7 litara, prijedlozi?
« Odgovori #1 : 17 Travanj, 2012, 18:51:23 »
neznam kakav imaš čok ako je el. provjeri jeli ispravan,meni dok je bio pokvaren sa istim setupom je trošio isto 7-8 litara,stavio ručni čok i potrošnja 4-5l

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16957
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Dellorto 17,5 trosi 7 litara, prijedlozi?
« Odgovori #2 : 17 Travanj, 2012, 19:21:12 »
jel ti to vozis na serijskom filteru zraka ili koji airbox koristis?
jesi pogledo plovak?

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: Dellorto 17,5 trosi 7 litara, prijedlozi?
« Odgovori #3 : 17 Travanj, 2012, 19:45:43 »
Mislim da su i chok i plovak ok, al mogu provjerit. Kako sa chokom, da ga izvadim, dam kontakt, pa gledam dal ce se uvuc/izvuc? Kako za plovak, kako treba bit? Casica ima benge, do pola cca.

Za svjecicu, ako ju sad izvadim, necu nista znat, jer sam vozio u svim rezimim prije, sta ne?

Vozim na serijskom airboxu, Polini spuzva, 2 rupe, skupa fi 18,5 (jedna 14, druga 12), spuzva je ciscena pred 300km.

Evo, 6,6lit na 100km, sad sam provjerio.

Dali je moguce sta dobit da ignem iglu do vrha, pa onda stelam gl. diznu.
Ja sam odmah stelao glavnu, s iglom koja je na dnu, jos od vremena serijale s rezom...
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16957
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Dellorto 17,5 trosi 7 litara, prijedlozi?
« Odgovori #4 : 17 Travanj, 2012, 19:50:30 »
je onda ti je do plovka ili ventila jer preljeva

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Dellorto 17,5 trosi 7 litara, prijedlozi?
« Odgovori #5 : 17 Travanj, 2012, 20:31:34 »
Ako hoćeš manju potrošnju na tom setupu evo ti rješenja:

A12 igla iz dellorta PHBN 17,5 LS na drugom ili trećem zubu
90 dizna (DA, devedeset dizna)
Malossi Red sponge i makni lulicu sa airboxa

Imao na Roxu, savršeno!  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: Dellorto 17,5 trosi 7 litara, prijedlozi?
« Odgovori #6 : 19 Travanj, 2012, 22:33:36 »
Evo danas sam stelao ler gas. Zavrnuo sam seraf lera do kraja, da mi digne okretaje. Zavrnuo sraf smjese do kraja i otpustao polako po 1/4 kruga svakih 30 sec. Do mjesta nakojem su mi bili najvisi okretaji, tj. di je bio najzivlji. Malo prosao dalje, poceo se gubit, pa sam vratio opet nazad. I smanjio ler gas, na neki optimum. Je tako ok. Na kraju mi je ispalo, da sam odvrnuo seraf 2 i pol kruga. (bio je krug i pol).

Pitanje. Seraf za smjesu ima nekog ucinka kroz cijeli spektar, a najvise do 1/4. Dali meni moze utjecat skosenje na klipicu, na moje podesavanje na leru, a time poremetim cijeli spektar? Ovdje tocno mislim na Jog-ov prijedlog da se klip pobrusi s 30 na 40. Neznam dali u ovij temi ili sam drugdje procitao, osnosilo se na Piaggio originalni Dellorto 17,5 karb...?

P.S. Pomaknuo sam tocku paljenja za cca 3.6* u advance. Promjena je osjetna, na bolje. Reakcija na gas, ubrzanje...krajnja mi se zasad cini da je ista. Ali mi sad ubrzava na uzbrdici do 75kmh, na kojoj sam prije bio sredan ako mi sa zaletom ostane iznad 70kmh.
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Dellorto 17,5 trosi 7 litara, prijedlozi?
« Odgovori #7 : 19 Travanj, 2012, 22:38:35 »
Evo danas sam stelao ler gas. Zavrnuo sam seraf lera do kraja, da mi digne okretaje. Zavrnuo sraf smjese do kraja i otpustao polako po 1/4 kruga svakih 30 sec. Do mjesta nakojem su mi bili najvisi okretaji, tj. di je bio najzivlji. Malo prosao dalje, poceo se gubit, pa sam vratio opet nazad. I smanjio ler gas, na neki optimum. Je tako ok. Na kraju mi je ispalo, da sam odvrnuo seraf 2 i pol kruga. (bio je krug i pol).

Pitanje. Seraf za smjesu ima nekog ucinka kroz cijeli spektar, a najvise do 1/4. Dali meni moze utjecat skosenje na klipicu, na moje podesavanje na leru, a time poremetim cijeli spektar? Ovdje tocno mislim na Jog-ov prijedlog da se klip pobrusi s 30 na 40. Neznam dali u ovij temi ili sam drugdje procitao, osnosilo se na Piaggio originalni Dellorto 17,5 karb...?

P.S. Pomaknuo sam tocku paljenja za cca 3.6* u advance. Promjena je osjetna, na bolje. Reakcija na gas, ubrzanje...krajnja mi se zasad cini da je ista. Ali mi sad ubrzava na uzbrdici do 75kmh, na kojoj sam prije bio sredan ako mi sa zaletom ostane iznad 70kmh.
probaj ga uz pehlin, mora doć na vrh bar 70 realne da imaš izlaznu brzinu, bez zaleta

igla a12 i dizna 90, kao što reče kolega iznad, ta igla ruši potrošnju a performanse ostaju iste
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: Dellorto 17,5 trosi 7 litara, prijedlozi?
« Odgovori #8 : 19 Travanj, 2012, 23:09:01 »
Probat cu. Jos bi jednu kombinaciju sa ovom A20 pokusao. Kad se stela karb, prvo se stela velicina glavne dizne, i onda polako prema dolje. Igla, skosenje, ler. Dali kod stelanja glavne, igla mora bit u najvisljoj pozici, na sredini ili nesto trece?
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Dellorto 17,5 trosi 7 litara, prijedlozi?
« Odgovori #9 : 19 Travanj, 2012, 23:13:11 »
Probat cu. Jos bi jednu kombinaciju sa ovom A20 pokusao. Kad se stela karb, prvo se stela velicina glavne dizne, i onda polako prema dolje. Igla, skosenje, ler. Dali kod stelanja glavne, igla mora bit u najvisljoj pozici, na sredini ili nesto trece?
igla na sredinu, zrak krug i pol i štelaj pun gas sa diznom, kad to riješiš sa iglom zakrpaj probleme do 3/4 ako ih imaš

sa tom iglom ja bi išao na diznu 85 jer 80 mi ne uljeva povjerenje
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: Dellorto 17,5 trosi 7 litara, prijedlozi?
« Odgovori #10 : 24 Travanj, 2012, 00:50:26 »
IWO nemoj se poremetit, ali ja sam ubo 5% manju glavnu diznu, sa iglom u sredini. Isao djir i bio jako zadovoljan. Drugi dan sam probao jos i iglu spustit za jedan zub, i skuter ubija.

Evo i slike svjecica...

1. Malossi Sport 70cc - serijski airbox, fi usisa 18,5mm. NGK iridium 8 - Dell 17,5 gl. dizna 80, igla A20 spustena na dno (zadnji zub)






2. Sport 70, isti airbox, ista svjecica, pomaknuto paljenje za 3,5* u advance (sad je na 16,5* PGMT), gl.dizna 76, igla na sredini



Vrh je posvjetlio dosta, pa sam odlucio stavit hladniju, NGK iridium 9. Temperatura vode mi je na 90, pri punom gasu i uzbrdicama, a padne do 75, po manje zahtjevnim dionicama. Usporedba NGK 8 lijevo, i NGK 9 desno



I danas slikana NGK 9, sa diznom 76, i iglom spustenom na predzanji zub.



Suha, cista (doduse ima samo 60km), mislim da sam sad pogodio smjesu. Barem sam za sad zadovoljan. Potrosnja...mjerenje u tijeku.



Oprostite na lila slikama, ako treba slikat cu detaljnije sa fotoaparatom, ovo je mobitelom. Muci ga zoom na blizu.





« Zadnja izmjena: 24 Travanj, 2012, 00:52:28 Gelipterina »
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16957
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Dellorto 17,5 trosi 7 litara, prijedlozi?
« Odgovori #11 : 24 Travanj, 2012, 15:29:23 »
stavi 82-84 svjecicu malo je svjetla i presuha

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Dellorto 17,5 trosi 7 litara, prijedlozi?
« Odgovori #12 : 24 Travanj, 2012, 21:19:37 »
ubio si ga brutalno  :headbang:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: Dellorto 17,5 trosi 7 litara, prijedlozi?
« Odgovori #13 : 01 Svibanj, 2012, 14:34:50 »
Potrosnja 6, sad sam iglu spustio za jos jedan zub. Sad ce bit jos manja, samo sta kad sam krenuo s ovim, su mi 6g. role bile malo preteske, na dizni 74 i igli na 2 zubu idealne, a sad su mi prelagane. Prividno sam imao manje snage. Al mislim kako je to radi sad prelaganih rola, a ne presiromasne smjese. Tj. uvjeren sam u to.
Izasao sam iz rezonantnog podrucja sa povecanjem snage na termogrupi. Hebem ti skutere, lako se covjek preracuna  ;D

Do daljnjeg  :hello:
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Dellorto 17,5 trosi 7 litara, prijedlozi?
« Odgovori #14 : 01 Svibanj, 2012, 15:21:59 »
Ne znam kak si došel na ideju da uopće štelaš A20 iglu i to na zadnjem zubu( ako gledamo od tupog dijela prema skošenju) Zeger na igli stavi na 2. zub, vijak smjese 1.5 kruga od skroz zatvorenog. A glavnu diznu štealj prema potrebi.

Vijak smjese ima utjecaj na cijeli gas i odaziv, osim na full punom gasu, tak da ak si fulal sa vijkom smjese odaziv ti neće biti dobar...imat ćeš sporije ubrzanje. Na skroz punom gasu nema tolko veze ali ako je totalno nepoštelan nećeš imat max br okretaja.

Glavna dizna također ovisi i o srednjem gasu(ak je prevelika imaš slabiji odaziv na okretaje) i o ukupnoj porošnji ali najviše na max gasu...ona se bar lako provjeri i najlakše. Igla ti je dobra ali ju pomakni na 2. zub kak sam ti rekel pa probaj.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: Dellorto 17,5 trosi 7 litara, prijedlozi?
« Odgovori #15 : 01 Svibanj, 2012, 15:40:53 »
Mislis da ju dignem za 4 zuba (na drugi zub od gore)? I onda stelam glavnu diznu i vijak smjese?
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Dellorto 17,5 trosi 7 litara, prijedlozi?
« Odgovori #16 : 01 Svibanj, 2012, 15:48:19 »
Mislis da ju dignem za 4 zuba (na drugi zub od gore)? I onda stelam glavnu diznu i vijak smjese?

da, to je mislio, jer logicki je da kad je u visem polozaju da propusta vise goriva pa ti je eventualno zato i sarafic smjese na dva i pol kruga

meni je iz malossi pakiranja oznaka phva 17,5 ED i imam siljastu iglu a7 na predzadnjem zubu od gore i dizna je 75
potrosnja je 4-4,5l ali je kod mene stock s yasuni r, pa ti to ne igra ulogu