Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pitanje za električare  (Posjeta: 1094 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline roadrunner

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner pj 50, madison 250
pitanje za električare
« : 21 Travanj, 2008, 18:11:45 »
kako spojiti 12v utičnicu da se može koristiti za mali el.kompresor ili el.pumpu za napuhavanje luftmadraca pošto troše dosta struje pa da se nešto ne sjebe ili izgori?

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: pitanje za električare
« Odgovori #1 : 21 Travanj, 2008, 18:19:13 »
kako spojiti 12v utičnicu da se može koristiti za mali el.kompresor ili el.pumpu za napuhavanje luftmadraca pošto troše dosta struje pa da se nešto ne sjebe ili izgori?

di ti to mislis prvo upotrijebiti,na skutu ili ovako u garazi preko akumulatora ili ispravljaca za punjenje akumulatora

Offline roadrunner

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner pj 50, madison 250
Odg: pitanje za električare
« Odgovori #2 : 21 Travanj, 2008, 18:27:11 »
na skuteru

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: pitanje za električare
« Odgovori #3 : 21 Travanj, 2008, 18:48:37 »
ovako povuces sa + na akumulatoru zicu do prekidaca i od prekidaca ides dalje na uticnicu,drugi kraj zice spojis na - i on je stalno spojen,sad ja neznam kakav ima prihvat utikaca,ako bi mogla kakva slika puno bi pomogla

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: pitanje za električare
« Odgovori #4 : 21 Travanj, 2008, 18:55:07 »
ja to nebih tako.

kupiš prekidač i relej pa spojiš to sa utičnicom. današnji prekidači su mali i izdrže 220v ali nemogu zdržati veliku struju. zato su tu releji.kupiš jedan za maglenke nabaviš postolje za njega i lagano to stručno napraviš.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline roadrunner

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner pj 50, madison 250
Odg: pitanje za električare
« Odgovori #5 : 21 Travanj, 2008, 19:06:36 »
ima u louis-u za kupit (neznam kako stavit sliku gore), utičnica je ko u autu za punit mobitele i kolko vidim spaja se direktno na akumulator i ima na + žici  osigurač 5A, al piše da je namjenjeno za punit mobitele i za lampe, ja sam mislio sam sebi tak nešto napravit al me zanima dal trebam stavit još nešto ili drugačije ga spojit pošto bi potrošnja struje bila veća



« Zadnja izmjena: 21 Travanj, 2008, 19:09:42 roadrunner »

Offline metalac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Pimp My Pickup
  • Mjesto: ?akovec
  • Moj Skuter: Gilera Runner
Odg: pitanje za električare
« Odgovori #6 : 21 Travanj, 2008, 19:31:50 »
ja imam maloga kompresorćeka za 12V i na njemu imam klješta.. i sam zakvačim na akomulator od skutera dok trebam i odštekam dok ne trebam  :icon_thumright:

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: pitanje za električare
« Odgovori #7 : 21 Travanj, 2008, 23:11:03 »
ja sam vidio u pevcu da ima za kupit taj drek za upaljač za auto, to si budem stavio da imam za mob punit gdje kad odem na more sa skuterom
stavit ga gore sam prek nekog osigurača možda da ide  ???
nebi trebao ,al radi reda
..::4T Powaa::..