Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Oprez sa vulkanizerima!!  (Posjeta: 17904 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Oprez sa vulkanizerima!!
« : 06 Travanj, 2012, 17:43:56 »
evo da podijelim svoje danasnje iskustvo,koje me skoro kostalo glave zahvaljujuci vulkanizeru  :angry7:
odnio sam gume da ih montira na felge,rekao mu stavi u tom smjeru kako sam ti okrenuo,balansiraj i promjeni ventile...on kaze razumijeli smo se dodi ih kasnije pokupiti,ja reko ok...

i stari kako se vraco s posla usput pokupi gume,donesi ih kući i odma kaze...vulaknizer je rekao da se te gume ne balansiraju i da ih on nikada ne balansira za skutere...tu mi je vec mrak pao na oči,ali reko dobro,valjda on zna...

i tako,nakon sat vremena slozio ja sve gore...gume su izgledale izvana ok,nisam nista primjetio...otisao se provozati kad odjednom ko da po JAJIMA vozim,volan trese,ma uzas...reko j**** im mater,lijepo sam reko da gume treba balansirati ako ih sada budem ponovno morao skidati nabit cu ih na k**ra* skupa s tim gumama...i tako napravio ja 8 km,ne sluteći sta su debili napravili...silazim s motora,priblizim se prednjoj gumi,i infarkt me skoro zdrma,guma uopce nije sjela kako treba na jednom mjestu!!
dam starom krug,i kada se vracao prema meni,zahvalio sam Bogu sto sam ziv uopce kada sam vidio kako guma falša i ide u 8-icu!

nakon toga sam napumpo gumu na 3 bara i samo je nesta puklo i guma je sjela na svoje mjesto,i sve je napokon u redu...

eto prvi put mi se ovako nesta dogodilo,a njima sigurno nece gume vise nosititi jer ocito nisu u stanju normalno namontirati gumu na felgu jer sve preko kurca rade...

pazite kome dajte da vam montira gume,jer vas ovakva "sitnica" moze stajati glave,kao mene skoro!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Oprez sa vulkanizerima!!
« Odgovori #1 : 06 Travanj, 2012, 17:56:06 »
Pa je#ote ovo više nije normalno,niko više nezna napravit posel da niš ne sfuša.
Ak veliš "majstoru" napravi mi tak i tak onda ti veli mali nemoj me učit poslu,a kad mu ne veliš pa se desi pi#darija onda bude a kaj mi nisi rekel.
Sva sreća da si u komadu ostal i ti i gilera,jel da je pukla il nekaj...  :angry7:
Odi im hebi sve po spisku tam

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Oprez sa vulkanizerima!!
« Odgovori #2 : 06 Travanj, 2012, 17:57:10 »
pazite kome dajte da vam montira gume,jer vas ovakva "sitnica" moze stajati glave,kao mene skoro!


Za one iz ZG mogu rec sve najbolje (i njima jedino dam dirat kotace)

http://www.darioauto.hr/darioauto.htm

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Oprez sa vulkanizerima!!
« Odgovori #3 : 06 Travanj, 2012, 18:12:55 »
to kaj ti je puklo...to ti je guma sjela,ja sam radim aute,kaj za sebe,kaj za druge,kad se gume montiraju ovik sam uza i promatram,nema da mi sfusari s gumom kaj

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Oprez sa vulkanizerima!!
« Odgovori #4 : 06 Travanj, 2012, 18:13:47 »
Guma nakon montaze pukne. Ak ne pukne ,treba pogledat dobro jel sjela kak treba. Iako se mzoe desit da je dobro sjela i da ne pukne, al to je izuzetno mali broj guma

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Oprez sa vulkanizerima!!
« Odgovori #5 : 06 Travanj, 2012, 18:23:29 »
zato se u mojoj kući kotači voze samo u UNICOMERCE (V.Gorica)!
možda jesu malo skuplji od ostalih (možda i nisu) ali su kulturni i znaju šta rade!
ni najmanja zamjeka na njihov rad

Offline Go-Go RUNNER

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp
Odg: Oprez sa vulkanizerima!!
« Odgovori #6 : 06 Travanj, 2012, 18:25:44 »
Hvala Bogu pa je dobro prošlo, jesi siguran da ih ne treba balansirat? Tako je i meni rekao pa sam opet moram skidat i balansirat  :(

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Oprez sa vulkanizerima!!
« Odgovori #7 : 06 Travanj, 2012, 18:31:03 »
ma uzas dečki sta da vam kazem,nisam cicija sto se tiče koliko ce naplatiti ali neka barem napravi posten posao a ne ovako da mi je glava u igri  :angry7:

jos sam ih na drugi kraj grada vozio u Vulkal gdje ta radiona slovi kao jedna među boljima a vidi ovo,nabijem ih na k****!


G-Go:nakon sto je "pukla" guma tj. sjela na svoje mjesto sve mi se cini u redu i mislim da nema potrebe,sad cu se ici provozat pa izviditi situaciju

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Oprez sa vulkanizerima!!
« Odgovori #8 : 06 Travanj, 2012, 18:31:54 »
Kotac koji ide preko 80 km/h bi ja ipak balansirao.

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Oprez sa vulkanizerima!!
« Odgovori #9 : 06 Travanj, 2012, 18:33:07 »
Kotac koji ide preko 80 km/h bi ja ipak balansirao.
po čemu cu zakljuciti jel treba balansirati?
hoce tresti ako ne bude dobro ili?

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Oprez sa vulkanizerima!!
« Odgovori #10 : 06 Travanj, 2012, 18:33:14 »
evo da podijelim svoje danasnje iskustvo,koje me skoro kostalo glave zahvaljujuci vulkanizeru  :angry7:
odnio sam gume da ih montira na felge,rekao mu stavi u tom smjeru kako sam ti okrenuo,balansiraj i promjeni ventile...on kaze razumijeli smo se dodi ih kasnije pokupiti,ja reko ok...

i stari kako se vraco s posla usput pokupi gume,donesi ih kući i odma kaze...vulaknizer je rekao da se te gume ne balansiraju i da ih on nikada ne balansira za skutere...tu mi je vec mrak pao na oči,ali reko dobro,valjda on zna...

i tako,nakon sat vremena slozio ja sve gore...gume su izgledale izvana ok,nisam nista primjetio...otisao se provozati kad odjednom ko da po JAJIMA vozim,volan trese,ma uzas...reko j**** im mater,lijepo sam reko da gume treba balansirati ako ih sada budem ponovno morao skidati nabit cu ih na k**ra* skupa s tim gumama...i tako napravio ja 8 km,ne sluteći sta su debili napravili...silazim s motora,priblizim se prednjoj gumi,i infarkt me skoro zdrma,guma uopce nije sjela kako treba na jednom mjestu!!
dam starom krug,i kada se vracao prema meni,zahvalio sam Bogu sto sam ziv uopce kada sam vidio kako guma falša i ide u 8-icu!

nakon toga sam napumpo gumu na 3 bara i samo je nesta puklo i guma je sjela na svoje mjesto,i sve je napokon u redu...

eto prvi put mi se ovako nesta dogodilo,a njima sigurno nece gume vise nosititi jer ocito nisu u stanju normalno namontirati gumu na felgu jer sve preko kurca rade...

pazite kome dajte da vam montira gume,jer vas ovakva "sitnica" moze stajati glave,kao mene skoro!


Ja sam kupoval i montiral gumu u SLO kod Furlana, a oni bi se reklo da su profići u svom poslu kaj se vulkanizacije tiće, i također mi rekli da se te gume NE balansiraju, tak da te po tom pitanju niš nije sjebal :icon_thumright: A za ovo drugo nemam rijeći...

2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Oprez sa vulkanizerima!!
« Odgovori #11 : 06 Travanj, 2012, 18:36:44 »
Ja sam kupoval i montiral gumu u SLO kod Furlana, a oni bi se reklo da su profići u svom poslu kaj se vulkanizacije tiće, i također mi rekli da se te gume NE balansiraju, tak da te po tom pitanju niš nije sjebal :icon_thumright: A za ovo drugo nemam rijeći...




LOL

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Oprez sa vulkanizerima!!
« Odgovori #12 : 06 Travanj, 2012, 18:39:55 »
Za one iz ZG mogu rec sve najbolje (i njima jedino dam dirat kotace)

http://www.darioauto.hr/darioauto.htm
Već neko vrijeme razmišljam promjenit zadnju gumu i ni sam neznam kam odnest da ne naletim na nekog tulipana ko Pralas pa ću otić tu onda ak veliš da su dobri,a i vidim da jako paziš da stvari budu kak spada napravljene i ko radi pa me onda ne brine da će kaj sfušat (valjda  ;D)

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Oprez sa vulkanizerima!!
« Odgovori #13 : 06 Travanj, 2012, 18:41:11 »
Već neko vrijeme razmišljam promjenit zadnju gumu i ni sam neznam kam odnest da ne naletim na nekog tulipana ko Pralas pa ću otić tu onda ak veliš da su dobri,a i vidim da jako paziš da stvari budu kak spada napravljene i ko radi pa me onda ne brine da će kaj sfušat (valjda  ;D)


Ak oni sfusaju, onda si od tog dana sve radim sam. Kupit cu montirku i balansirku  ;D

To su 2 buraza koji voze i motore i vecina motorist abas tam ide.
Ja im donesem skinute kotace jer volim sam prckat, a montazu gume, novi ventil i balansiranje mi naplate 50kn po kotacu neovisno koliko utega treba stavit (za razliku od surine koji gleda svaki uteg i koji je i inace skuplji)

I najbolje od svega, izbalansiraju kotac u gram. Recimo, imam otraga 27,5g utega. Onda znas o kojoj preciznosti pricamo. I ne koriste balansirku za auto (dinamicku), nego staticnu jer ona je izrazito precizna. Stavi se kotac na osovinu, ucvrsti konusima da je osovima cvrsto na kotaci u onda se ta osovina stavlja na "raslje" koje imaju 4 lagera po 2 sa svake strane). Tezi dio kotaca ce se odvrtit na dno, a na suprotnu stranu se stavlja privremeni uteg i tako sve do trena kad se kotac vise ne vrti u koji god ga polozaj stavio. Onda se utezi stave trajno i to je to
« Zadnja izmjena: 06 Travanj, 2012, 18:45:21 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Oprez sa vulkanizerima!!
« Odgovori #14 : 06 Travanj, 2012, 18:43:12 »

LOL
zato kaj moped ne ide prek 50 na sat pa se ne balansiraju.. ni serijske na skuterima 50ccm nisu balansirane.. jer da trese do 50 mora bit žešće deformirana..
ja sam bio u vulkalu na slavonskoj i dečko si stvarno da truda.. tko je vidio moju zadnju felgu zna kaj pričam
« Zadnja izmjena: 06 Travanj, 2012, 18:45:28 ivanm »

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Oprez sa vulkanizerima!!
« Odgovori #15 : 06 Travanj, 2012, 18:44:29 »

LOL

Odi gore k njima pa tam LOLaj.

@Ivan - pa nisam ja sa skuterom bil gore, imal sam samo felgu od 13cola, kaj ni jedan skuter prek 50ccm nema 13cola, a i da nema kak on more znati od čega je kotać?
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Oprez sa vulkanizerima!!
« Odgovori #16 : 06 Travanj, 2012, 18:45:52 »
Odi gore k njima pa tam LOLaj.

Bio sam gore, vise puta. Na pamet mi ne pada tam montirat bilo kaj  ;D

Pogotovo zato jer vole izgrebat felge (kao i Lasic)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Oprez sa vulkanizerima!!
« Odgovori #17 : 06 Travanj, 2012, 18:46:36 »
u slo moped ide 50 il uopće ne ide.. :icon_biggrin:

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Oprez sa vulkanizerima!!
« Odgovori #18 : 06 Travanj, 2012, 18:47:23 »
gle na 50cc nije obavezno balansirat,ali na malo vecim kubikazama normalno da se treba...a sad da cu bit điber i ne dat 50kn u vulkalu da mi zbalasiraju

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16952
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Oprez sa vulkanizerima!!
« Odgovori #19 : 06 Travanj, 2012, 18:47:37 »
sve gume se trebaju balansirati pa cak i za tomosa
kad su svi majstori teski koji imaju doma kompresor i misle da znaju a znaju kurca gologa
ja sam montiro gume sebi i provozo se prednji kotac mi mlataril ko kerov rep
balansiral sam gume kod vulkanizera i mozem na 70 pustiti ruke s gurvenala i nemrda on nikamo
ako ti vulkić veli da se ne balansira odi drugome jer je ocito da budala nema blage veze o poslu koji radi  :angry7: