Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vi koji pravite blokade..?  (Posjeta: 9439 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline numberONE

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Baotian Rebel 90ccm
Vi koji pravite blokade..?
« : 17 Travanj, 2008, 21:45:15 »
Da li pravite blokadu da ima samo Off/On ili pravite blokadu da bude upaljena svaki puta kada se upali skuter, pa tek onda se na neku tipku gasi i onda opleti koliko ide? :)

Ako pravite ovu drugu opciju, jel imate neku foru spajanja? Zelio bi da mi po "defaultu" blokada uvijek bude upaljena kada se tek upali skuter..

Nasao sam jedno mjesto di se bas takva blokada prodaje ali za to me traze 500Kn užas... Ne želim tako :( moze to puno jeftinije...
.::Zasto bi bilo jednostavno kad moze komplicirano::. www.4Tskuteri.com

Offline numberONE

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Baotian Rebel 90ccm
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #1 : 17 Travanj, 2008, 22:18:44 »
Mozete i vi koji vec imate blokadu napisati kakva je i koliko je para ili home made...
.::Zasto bi bilo jednostavno kad moze komplicirano::. www.4Tskuteri.com

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #2 : 17 Travanj, 2008, 22:21:14 »
Napravis blokadu sa prekidacem, upalis kad zelis, ugasis kad zelis, bez komplikacija. Mozes je dobiti za mnogo manje od 500kn koliko je tvornicka.

Ali ti imas Baotiana, na njega ti neide home made blokada.

Offline numberONE

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Baotian Rebel 90ccm
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #3 : 17 Travanj, 2008, 22:31:12 »
Fora je sto ce mi staviti original el. blokadu na njega kada se stavi i kit od 90cc.. Ta blokada mu ide negdje kod kvacila i mjeri broj okretaja, kada dodje do brzine od 45 ne da mu dalje i to je to.. To ce mi biti bespla, e a sad bi ja jos ovo nabacio umjesto prekidaca, nek je ona meni upaljena po defaultu, nekako mi se cini da je to kasnije jednostavnije, ne moram razmisljat kako cu ju ugasiti kada me zaustave (brijem da bi se uspanicio) a i sto dalje sve su rigoroznije kontrole..

P.S. Moj ti je moto zasto bi bilo jednostavno kad moze biti komplicirano.. :)
« Zadnja izmjena: 17 Travanj, 2008, 22:32:45 numberONE »
.::Zasto bi bilo jednostavno kad moze komplicirano::. www.4Tskuteri.com

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #4 : 17 Travanj, 2008, 22:35:00 »
Previse se zamaras s tim blokadama, koliko mislis da ce to ici kad se slozi ? :jerk:

Offline numberONE

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Baotian Rebel 90ccm
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #5 : 17 Travanj, 2008, 22:40:22 »
Pa morao bi oko 80, e sad kad budem radio dalje promjene vjerovatno i vise.. Kada bi ja napravio sve sto planiram vise to ne bi bio ni slican motor... :)

Kasnije zamjena karburatora (ovaj je koma), promjena varomata(i to je koma), remena(bas katastrofa, skiripi kad krecem), na ispuhu se ne isplati nis radit pa onda budem dalje vidio...
.::Zasto bi bilo jednostavno kad moze komplicirano::. www.4Tskuteri.com

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #6 : 17 Travanj, 2008, 22:42:53 »
Trebao bi promjeniti cijeli skuter za vece brzine :icon_thumright:

Offline master_o_fight

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1578
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ri
  • Moj Skuter: s2
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #7 : 17 Travanj, 2008, 22:49:19 »
Trebao bi promjeniti cijeli skuter za vece brzine :icon_thumright:

 :laughing3: :laughing3: :laughing3: :happy3:
vozi idiote vozi !!!!!

Offline numberONE

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Baotian Rebel 90ccm
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #8 : 17 Travanj, 2008, 22:51:18 »
Ma vec bi ga zamjenio ali nema se love :( za njega ne mogu dobiti nista, od 2T ovih malih bas i ne volim zvuk, ali ih zato obozavam vidjeti kako lete :)
Sredit cu ja njega nek drzi cvrstih 80 i biti cu zadovoljan dok ne skupim love za polaganje pa onda nesto vece.. Za sada ovakve zaj..... 

To je meni za po gradu, na poso i kuci, dusu dalo... :)

Isao sam s njim cak iz Os za Sl. Brod 80 Km ima, trebalo mi 1h i 20 min.. solidno.. al sam se nagledao krajolika sa 60 Kmh :)
.::Zasto bi bilo jednostavno kad moze komplicirano::. www.4Tskuteri.com

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #9 : 17 Travanj, 2008, 22:54:45 »
Samo naprijed :icon_thumright:

Offline numberONE

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Baotian Rebel 90ccm
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #10 : 17 Travanj, 2008, 22:57:52 »
Uglavnom vi svi imate shemu ugasi/upali kad hoces i to je to, onda cu tako i ja...

Prekidaci negdje pod sjedalom ili?
.::Zasto bi bilo jednostavno kad moze komplicirano::. www.4Tskuteri.com

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #11 : 17 Travanj, 2008, 23:13:17 »
Uglavnom vi svi imate shemu ugasi/upali kad hoces i to je to, onda cu tako i ja...

Prekidaci negdje pod sjedalom ili?
ja imam odmah ispod sjedala...

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #12 : 18 Travanj, 2008, 00:58:40 »
pa jel to 4t...?

vidim 2 teme se otvorile a nitko se nije sjetio reci da na 4t ne mogu elek blokade
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline numberONE

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Baotian Rebel 90ccm
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #13 : 18 Travanj, 2008, 09:52:14 »
pa jel to 4t...?

vidim 2 teme se otvorile a nitko se nije sjetio reci da na 4t ne mogu elek blokade

Je to je 4T, ali imam mjesto gdje ce mi se ugraditi blokada (elektro, ide na kvacilu, mjeri broj okretaja kotaca i ne da preko 45-50), Znaci nisu neki kondenzatori i svasta nesta koji smanjuju struju na svijecici i tako, ovo je njihova original blokada.. ima gore vec objasnjeno...

E jedina stvar je sad sto na jednu zicu nabacim prekidaci i gasim/palim blokadu, posao rijesen... al ja tu malo kompliciram pa zelim da svaki puta kada palim skuter blokada bude uključena, neovisno o prijašnjem stanju, ali kazu da je i to komplicirano, i tamo gdje ugraduju tako traze me 500 Kn..

Meni treba sklop koji ce se prebaciti u default stanje (upaljen) kada ostane bez struje, te da ga ja mogu ugasiti/upaliti kad hocu.
.::Zasto bi bilo jednostavno kad moze komplicirano::. www.4Tskuteri.com

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #14 : 18 Travanj, 2008, 11:27:51 »
pa jel to 4t...?

vidim 2 teme se otvorile a nitko se nije sjetio reci da na 4t ne mogu elek blokade

Napravis blokadu sa prekidacem, upalis kad zelis, ugasis kad zelis, bez komplikacija. Mozes je dobiti za mnogo manje od 500kn koliko je tvornicka.

Ali ti imas Baotiana, na njega ti neide home made blokada.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #15 : 18 Travanj, 2008, 13:40:56 »
pa jel to 4t...?

vidim 2 teme se otvorile a nitko se nije sjetio reci da na 4t ne mogu elek blokade

Je to je 4T, ali imam mjesto gdje ce mi se ugraditi blokada (elektro, ide na kvacilu, mjeri broj okretaja kotaca i ne da preko 45-50), Znaci nisu neki kondenzatori i svasta nesta koji smanjuju struju na svijecici i tako, ovo je njihova original blokada.. ima gore vec objasnjeno...

E jedina stvar je sad sto na jednu zicu nabacim prekidaci i gasim/palim blokadu, posao rijesen... al ja tu malo kompliciram pa zelim da svaki puta kada palim skuter blokada bude uključena, neovisno o prijašnjem stanju, ali kazu da je i to komplicirano, i tamo gdje ugraduju tako traze me 500 Kn..

Meni treba sklop koji ce se prebaciti u default stanje (upaljen) kada ostane bez struje, te da ga ja mogu ugasiti/upaliti kad hocu.

O CEM TI PRICAS!!!!!


2 slow..sorry brate ali stvarno nisam vidio  :o
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline numberONE

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Baotian Rebel 90ccm
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #16 : 18 Travanj, 2008, 15:53:41 »
Pricam o blokadi koja je automatski stavljena na Baotian (Rebel) BT49QT12 verzija iz 2008. godine.. Električna blokada koja mjeri broj okretaja zadnjeg kotača i ne da ti da ides brze od 45-50Km/h...
Znas onu zicu za koji svi pricaju da se treba presjeci da se skine blokada na Baotianima...??

Ne znam detalje kako radi no to nije vazno... Vazno je da je mogu ugasit/upalit!

Koji dio nisam jasno napisao..?

igor.sb - I cemu takvo izderavanje? To sto imam 15 tak postova ne znaci da ne znam sta pricam, ne bi pisao nesto ako se ne razumijem... Vjeruj mi imao sam toliko kvarova na tom skuteru da ga jaaako dobro znam!! :)
« Zadnja izmjena: 18 Travanj, 2008, 16:09:12 numberONE »
.::Zasto bi bilo jednostavno kad moze komplicirano::. www.4Tskuteri.com

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #17 : 18 Travanj, 2008, 15:56:48 »
Ako ti je problem napraviti blokadu koja će djelovati svaki put kad upališ skuter, a isključit se onda kad stisneš prekidač, to nije problem. potreban ti je samo jedan relej. (10 kn u chipoteci)...

Offline numberONE

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Baotian Rebel 90ccm
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #18 : 18 Travanj, 2008, 16:05:26 »
E takav odgovor trazim :)

Znas mozda kakav relej? Ili da jednostavno odem u Chipoteku tamo njima objasnim za sta mi treba pa mi oni dalje pomognu?
.::Zasto bi bilo jednostavno kad moze komplicirano::. www.4Tskuteri.com

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #19 : 18 Travanj, 2008, 19:21:22 »
igor.sb - I cemu takvo izderavanje? To sto imam 15 tak postova ne znaci da ne znam sta pricam, ne bi pisao nesto ako se ne razumijem... Vjeruj mi imao sam toliko kvarova na tom skuteru da ga jaaako dobro znam!! :)

ma sorry samo nije mi jasno o cem pricas

i nema mi smisla da postoji neka elektronika u prijenosu koja stopa i ne da da se tocak okrece preko 50 na satu


a sta sa radilicom, varijom, remenom, polutkama iza kvacila... to se sve normalno vrti a kad se treba prenjeti snaga na prijenos tj. zadnji tocak, tu ga blokira i ne ide

kako??

ako to postoji nek mi netko objasni kako to radi ??

a ta zica koja se reze to je kao rozena koja ide iz cdi prema kvacilu???

molim objasnjenje

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...