Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moj SP180...  (Posjeta: 12676 )

0 Članova i 8 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Gerbi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 187
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Moj SP180...
« : 08 Travanj, 2008, 19:50:53 »
Evo nešto i o njemu...znači ja sam treći vlasnik...kupio sam ga kao prvi scoot u devetom mjesecu prošle godine...

Da ne pišem kakav je bio prije i što sam sve promjenio, proći ću to samo ukratko i, evo, staviti par slika...
Kostur je 1999`, dok su blokovi 2006. godište, kao i trenutni cilindar i klip...glava je serijska zamjenska, mislim iz 2002...serijski variomat, serijsko kvačilo, 20`5, roline 14,7 g i mrtve šuštice kvačila koje pod hitno treba promjenit =)

Plastike su ofarbane u po katalogu serijsku piaggio boju...srebrna prepoznatljiva i plava, evo malo drugačija, ali da opet ostane u "Runner" tonu...kada sam kupio motor, bile su u serijskoj boji ali zbog padanja na jednu i drugu stranu i zbog starosti, malo ogrebane...

Što se ovjesa tiče, tu su te Paioli F32 i Malossijev RS24 s oversizeom te pleteni lajtung prednje kočnice...gume su MLke...

Čekajući vozačku (koja mi do 18te svejedno još ne pomaže  ;D) sam proveo par zimskih mjesecu u garaži i uglavnom izmišljao posao oko njega, ali sam ga uredio kolko god sam mogao...ovakav je bez plastika...



Mašina sada zdravo radi...prije mjesec i pol mi je šuštica od semeringa uletila u mašinku pa je okrhnula nikasil...motor nije zaribao, ali sam zbog špene morao otvoriti blokove...tada sam iskoristio priliku da stavim nove ležajeve i semeringe, te da stavim novu radilicu i promjenim pumpu vode...složio mašinku da se barem radilica i ležajevi razrade s novim cilindrom...ali...

Zbog loše organiziranosti piaggio centra i loše financijske situacije s moje strane =) čekao sam novi cilindar i klip...evo pa do danas... ;D tj. danas su stigli u Piaggio...

U planu je još samo par sitnica za njega...karb 28 je doma, treba nabaviti par setova rolina da se nađe dobra kombinacija i pod hitno promjeniti šušte kvačila jer su ove izgubile svoja svojstva odavno...vratit malossi glavu, stavit dvije nove gume i pločice i to bi bilo otprilike to...

Nije da patim za sitnicama ali volim ih vidjet na motoru...tako je legao i Boost Bottle od Mr Ja, možda i bez razloga, ali da se nađe  ;D...Xenon sam stavio na kratko svjetlo, a na dugom mi je isto jedan, ali taj je na posudbi do daljnjega samo...prednji prozirni žmigavci, i još tražim prozirna sjenila štopa za stari model...i rješio sam ono što me živcira već dugo, a to je onaj ventilator koji ne radi kako treba, pa sam sredio da ga na sklopku palim...itd itd...evo par slikica...



...i filmića s Xenonom i kako (ne)ide...





Kad dovedem u red to što moram, i kada se onda još malo izguštiram, možda ode u prodaju...tu nije napisano niti pola toga kolko je uloženo, novih djelova, a radnih sati da ne pričam...tko je prošao i vidio ga dok se "radilo oko njega" i zna se koliko je skuter pažen i mažen... inače, u planu je motor...niš...tolko od mene...zz  8) ;D
« Zadnja izmjena: 08 Travanj, 2008, 19:59:54 Gerbi »

Offline Tomma

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb!
  • Moj Skuter: Runner PureJet
  • Moja Kaciga: Mat
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Moj SP180...
« Odgovori #1 : 08 Travanj, 2008, 19:56:05 »
Kako djubre letiiiiiiii....kolko ti ide?

Offline Gerbi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 187
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj SP180...
« Odgovori #2 : 08 Travanj, 2008, 20:01:27 »
U najboljim danima je po Ninji išao 143...tj. najbolje je išao kada sam ga tek uzeo...sada je mrtvac zbog tog kvačila i sa serijskom glavom i mrtvim karikama...vidiš da ni CRa nemože držat... ;D

Offline 180RunNeR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • mader fucker
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novalja
  • Moj Skuter: Gilera RunNeR 180 SP
  • Moja Kaciga: imam 2
  • MojSetup: tunned by gokiSP
  • MojSpuh: origigi majkemi
Odg: Moj SP180...
« Odgovori #3 : 08 Travanj, 2008, 20:18:55 »
pa zašto ga prodavat...taj SP je jedinstven motor....ja svoga neću nikad prodavat!!!!ali za tuning sve pohvale :notworthy: :notworthy: :notworthy:...samo ako bi imao šta vremena pa da meni malo pogledaš mašinu...da vidimo stanje....
kad ti dodje policajac ajde mali daj vozacku, reci mu frizider, i on ce pitat kakav frizider, ti mu kazi kakva vozacka :dontknow:

Offline Gerbi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 187
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj SP180...
« Odgovori #4 : 08 Travanj, 2008, 20:23:33 »
Mogu pomoć ali da sam neki tuner, i nisam =) Bica tjuning ti je to...

Offline 180RunNeR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • mader fucker
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novalja
  • Moj Skuter: Gilera RunNeR 180 SP
  • Moja Kaciga: imam 2
  • MojSetup: tunned by gokiSP
  • MojSpuh: origigi majkemi
Odg: Moj SP180...
« Odgovori #5 : 08 Travanj, 2008, 20:32:44 »
ma samo da pogledamo stanje!!!niš više!!!jer ti si ga sigurno više puta rastavljao nego ja!!!hhhh :toothy9:
kad ti dodje policajac ajde mali daj vozacku, reci mu frizider, i on ce pitat kakav frizider, ti mu kazi kakva vozacka :dontknow:

Offline Gerbi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 187
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj SP180...
« Odgovori #6 : 08 Travanj, 2008, 20:41:52 »
A to stoji...sve dogovoreno ;)

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj SP180...
« Odgovori #7 : 08 Travanj, 2008, 20:56:18 »
meni jedan od najljepšijh motora, očeš mijenjat plastike :)

Offline Tomma

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb!
  • Moj Skuter: Runner PureJet
  • Moja Kaciga: Mat
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Moj SP180...
« Odgovori #8 : 08 Travanj, 2008, 21:00:24 »
Ocu ja  ;D

Offline Gerbi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 187
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj SP180...
« Odgovori #9 : 08 Travanj, 2008, 23:04:31 »
meni jedan od najljepšijh motora, očeš mijenjat plastike :)

Ja sam ga isprve nanovo htio u tvoju varijantu farbat =)

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj SP180...
« Odgovori #10 : 08 Travanj, 2008, 23:16:28 »
meni jedan od najljepšijh motora, očeš mijenjat plastike :)

Ja sam ga isprve nanovo htio u tvoju varijantu farbat =)

cc, vidiš meni se ta tvoja sviđa, serijske boje su najljepše, to mi je super kombinacija ta, baš tako kako tebi stoji, prelijepo

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Moj SP180...
« Odgovori #11 : 09 Travanj, 2008, 06:31:34 »
Citat:
Kostur je 1999`, dok su blokovi 2006.

kako su ti blokovi 2006,ti blokovi su se prestali proizvodit 2003 mislim
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Moj SP180...
« Odgovori #12 : 09 Travanj, 2008, 10:13:01 »
Citat:
Kostur je 1999`, dok su blokovi 2006.

kako su ti blokovi 2006,ti blokovi su se prestali proizvodit 2003 mislim

Tako je!  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Gerbi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 187
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj SP180...
« Odgovori #13 : 09 Travanj, 2008, 10:25:46 »
U krivu ste...samo da sliku nađem...

Edit: nisam slikao ali ćim prvi put skinem zadnju felgu ću slikat onaj "pečat" s godinom proizvodnje i jasno se vidi broj "6"...i nemojte inače pametovat bezveze jer su i meni pričali da se te blokove nove više ne može nabavit, a u nedavnom prolasko kroz Piaggio u Italiji sam shvatio da ih se još uvijek može nabaviti...tako da...

Prestankom proizvodnje motora, ne prestaju se proizvoditi i rezervni djelovi ...lol
« Zadnja izmjena: 09 Travanj, 2008, 10:32:24 Gerbi »

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: Moj SP180...
« Odgovori #14 : 09 Travanj, 2008, 10:56:07 »
prosle godine sam mislio uzet kompletnu masinu za SP sa skuter centra al pise da se ne proizvodi vise :dontknow:
vjerjem da u italiji ima jos toga za uzet
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline Gerbi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 187
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj SP180...
« Odgovori #15 : 09 Travanj, 2008, 10:57:15 »
Italija i to je to...nigdje drugdje...jbg...nego, da li ti onda piše broj 7 na bloku?

Offline hrga-fxr

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • 2T rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zgb
  • Moj Skuter: gilera runner 180 FXR
Odg: Moj SP180...
« Odgovori #16 : 09 Travanj, 2008, 20:11:35 »
jebeno izgleda ova boja a pogotovo na runneru,evo i ja nagovaram frenda da farba motor u tu kombinaciju boja,

:icon_thumright:

Offline 180RunNeR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • mader fucker
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novalja
  • Moj Skuter: Gilera RunNeR 180 SP
  • Moja Kaciga: imam 2
  • MojSetup: tunned by gokiSP
  • MojSpuh: origigi majkemi
Odg: Moj SP180...
« Odgovori #17 : 09 Travanj, 2008, 20:34:24 »
ma motor mu je predobar...evo ja sam ga prije par dana vidio i motor je prekrasan.....i ove nedjelje ja se nadam da će ga moć vozit....šuštice sigurno dolaze..... :icon_thumright:
kad ti dodje policajac ajde mali daj vozacku, reci mu frizider, i on ce pitat kakav frizider, ti mu kazi kakva vozacka :dontknow:

Offline Gerbi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 187
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj SP180...
« Odgovori #18 : 21 Travanj, 2008, 14:57:49 »
Evo, termo grupa danas stigla...bez glave, jer je ona nepotrebna...evo ovaj stari cilindar koji je 2006 nije potrošen baš, ali on ide na "doradu"  ;D i zatim na policu dok neka reza i struja ne legnu...

Ova ide sad na motor...




Evo, i zahvala scorpione90 na šušticama...sad je kvačilo kako treba...još par sitnica da kupim i do vikenda opet na cesti ;)

Offline Tomma

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb!
  • Moj Skuter: Runner PureJet
  • Moja Kaciga: Mat
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Moj SP180...
« Odgovori #19 : 21 Travanj, 2008, 14:59:21 »
Bitno da je VW na pozadini :icon_thumright: