Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Tp Trophy - Due+ Modular Glava - Pomak Kuta Paljenja (Utjecaj na perfomanse ?)  (Posjeta: 1334 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
znaci ovako..radi se o TP Trophy 70cc kitu, setup je u avataru

citao sam po forumu razne dileme oko modular glave i oko kuta paljenja, zakljucak je da due+ modular glava na due+ kitu ne daje neke razlike u performansama vec samo bolje hladjenje glave, ali ako se ta glava ubaci na Tp Trophy ciji je kompresioni prostor orginalne glave veci onda se dobije bolja kompresija i poboljsanje performansi oko 10%. Sto se tice pomaka kuta paljenja, valjda se nesto dobije vise momenta na srednim i vecim okretajima, ali se vise grije masina.

Moja masina sto se tice temperature jedva po ljeti po najvecoj vrucini dosegne nesto preko 80'C, razmisljalji smo se da ako ubacimo modular glavu dobit ce se nesto veca kompresija i bolje hladjenje glave, a pomakom kuta paljenja taman ono sto se malo temperatura bude dizala vise kompenziralo bi se valjda kroz bolje hladjenje preko modular glave.

Sto vi mislite o ovome, relativno je jeftino ulaganje a nesto bi se dobilo na performansama, volio bi cut misljenje nekog ko je probavao slicnu kombinaciju, pa da se donese zakljucak dali ovo uopste raditi  :notworthy:


Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
I povecanje stepena kompresije i pomjeranje paljenja na ranije donosi istu stvar a to ti dosta bolja reakcija na gas i povecanje snage u nizim obrtajima a takodje imaju isti kontra efekat a to je povacanje temperature i gubljenje maksialnih obrtaja. Da uprostim povecaj kompresiju i dobices dosta bolji start i ubrzanje a izgubices koji km/h krajnje.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
ne zaboravi na veču diznu kad to sve montiraš i neče biti sigurno pregrijavanja :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
ne zaboravi na veču diznu kad to sve montiraš i neče biti sigurno pregrijavanja :icon_thumright:

Sad je 85 glavna dizna gore, znaci 90-tka i nema frke  :headbang:

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Sad je 85 glavna dizna gore, znaci 90-tka i nema frke  :headbang:
vidit češ sam nemoj napamet :icon_thumright:
sa kajlom se osijeti razlika(ne siječam se kolko veču diznu je tražilo kod mene mislim za oko 2-4br)definitvno best bay :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 20 Rujan, 2011, 20:51:36 pajo »
lovac u mutnom team

Offline Johnny iber

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1446
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: je u dijelovima
  • Moja Kaciga: kapa glavu cuva
  • MojSetup: naturpijan tupom turpijom
  • MojSpuh: pofarban
eo da se samo nadovezem ja prelazim na slabiji setup pa me zanima ak imam kakva ralzika  izmedu glave od trofija i due+ po izgledu je drugacija ali kaj se tice kompresije i performansi!?
Ubit cu se ladno jos ovoga sata jer u kladioni ostade mi plata

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
eo da se samo nadovezem ja prelazim na slabiji setup pa me zanima ak imam kakva ralzika  izmedu glave od trofija i due+ po izgledu je drugacija ali kaj se tice kompresije i performansi!?

pa ja sam spominajo i kolega poslije mene, kod trophy-a kompresioni prostor glave je veci u odnosu na glavu due+ sto rezultira slabijom kompresiom kod trophy-a, sto se tice performansi u praksi to ce ti najbolje rec netko ko je probao obje glave

Offline Johnny iber

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1446
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: je u dijelovima
  • Moja Kaciga: kapa glavu cuva
  • MojSetup: naturpijan tupom turpijom
  • MojSpuh: pofarban
pa ja sam spominajo i kolega poslije mene, kod trophy-a kompresioni prostor glave je veci u odnosu na glavu due+ sto rezultira slabijom kompresiom kod trophy-a, sto se tice performansi u praksi to ce ti najbolje rec netko ko je probao obje glave
istina nisam primjetio opce.. slabo sluzi masina u glavi ;)
Ubit cu se ladno jos ovoga sata jer u kladioni ostade mi plata

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Sama zapremina due + glave je manja i zato je i kompresija veca..
Ukoliko kompresija postane prevelika gubi se na obrtajima,zato treba naci optimum

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Svaki put se moram uključit u ovakve teme i ispravit grešku: Modularnom glavom se dobija znatno manja temperatura glave ali veća temperatura tekućine, hladnjaka čega hoćete al to je ono šta ti spominješ 80C koje bi u tvojem slučaju pokazalo nešto više sa modularnom glavom. Ako je ista obična glava u trophya i due+ onda ja nisam primjetio bitnu razliku kad sam stavio modularnu, osim što ljepše radi kad se ugrije. Ako je trophy sa dvije karike samo deri na veću kompresiju
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Svaki put se moram uključit u ovakve teme i ispravit grešku: Modularnom glavom se dobija znatno manja temperatura glave ali veća temperatura tekućine, hladnjaka čega hoćete al to je ono šta ti spominješ 80C koje bi u tvojem slučaju pokazalo nešto više sa modularnom glavom. Ako je ista obična glava u trophya i due+ onda ja nisam primjetio bitnu razliku kad sam stavio modularnu, osim što ljepše radi kad se ugrije. Ako je trophy sa dvije karike samo deri na veću kompresiju
Nema logike da bude temperatura vode hladnija  :toothy12:

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Nema logike da bude temperatura vode hladnija  :toothy12:

tocno da, i kure je dobro rekao...znaci glava se manje grije a ta toplina se opet negdje predaje..znaci rashladnoj tekucini koja cirkulira, i u konacnici temperatura tekucine ce biti veca a ne manja, ako je prije kod mene bilo 80'C sad ce bit mozda 85'C

kure govori da su glave od trophy-a i due+ iste  ???

malo kopajuci po forumu i googlajuci po netu, nasao sam da trophy original ima squish 1.2mm a due+ 0.8mm - aluminijske brtve na bazi gdje sjeda cilindar su iste, znaci po nekoj logici glave su razlicite

« Zadnja izmjena: 21 Rujan, 2011, 03:05:02 frki22 »

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Nisam imo trophy tak da ne znam to.. Vozio sam due+ s običnom i stavim samo modularnu znači ništa nije mjenjano drugo i razlike mi nije bilo, osim što je s običnom dok je hladan puno bolje išo nego kad se ugrije,  s modularnom je ta razlika bila puno manja
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije