Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: mjesavina  (Posjeta: 13242 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: mjesavina
« Odgovori #60 : 05 Ožujak, 2008, 18:48:18 »
mrJ- kolko sipaš ricinusa u mješavinu?

5% na kolicinu ulja  :icon_thumright:

Kaj u litru ulja stavis 0,5dl pa promuckas i tek onda radis mjesavinu? I zasto bas 5% na kolicinu ulja? Nisam se nikad raspitivao o tome pa pitam... Daj malo detalja.

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: mjesavina
« Odgovori #61 : 05 Ožujak, 2008, 19:10:30 »
Kaj u litru ulja stavis 0,5dl pa promuckas i tek onda radis mjesavinu? I zasto bas 5% na kolicinu ulja? Nisam se nikad raspitivao o tome pa pitam... Daj malo detalja.

to je moja slobodna procjena, za sada sam produzio vijek trajanja termo grupi za puno uzivancije, jer sam ocekivao zacvikavanje krajem prosle sezone, istina nisam puno niti vozio skuter ali otkada tako radim mjesavinu nekako mi ljepse radi... vrtim ga na vise okretaja, prsti od snage, a za dalje cemo vidjeti...

svjecica cista kao suza, tj. bijela kava... nema nikakvih losih nuspojava...

a opet ako je neko drugo ulje sastojak dominatnog ulja onda je u malom postotku...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: mjesavina
« Odgovori #62 : 05 Ožujak, 2008, 19:19:53 »
Ova mjesavina mi bas nije dobra :icon_scratch: imam diznu 85 na 17.5, koliko bi se popravila stvar da stavim diznu broj 82?
Budem pogledao svijecku nakon ciscenja fergazera i filtera...


Offline phantom

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 408
  • Spol: Muški
  • vozim šta mi do?e pod ruku samo da sagorjeva
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pakostane
  • Moj Skuter: nrg
  • MojSetup: mhr
  • MojSpuh: gianelli shot
Odg: mjesavina
« Odgovori #63 : 05 Ožujak, 2008, 23:12:55 »
ma ja mijesam stihl 3%-4% na trophya i to je odlicno ulje jer to i je ulje namjenjeno za rad na visokim okretajima ,one stihlove zujalice razvrsu i i  vise nego  base set up
acab jbg "policijski posao je ?astan samo ga obavljaju u dosta slu?ajeva ne?asni ljudi"

Offline anton34

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RoVinj
  • Moj Skuter: Derbi GP1 Open
Odg: mjesavina
« Odgovori #64 : 07 Ožujak, 2008, 13:02:24 »
Ja namjeravam na novom setupu mješat 4% a kasnije 2.5%. Mislim da će to biti dobro. btw. riječ e o kitu s jednom fašom, Stage6. Očekujem oko 11soma okretaja, kad dobro poštelam.

To je Stage 6 PRO? Ulja na pocetku mozes staviti 3-4%, a ubrzo nakon razrade koja skoro da i ne postoji na tom kitu slobodno koristi 2-2,5% nekog boljeg ulja. 11000 je mozda (barem kroz ubrzanje) malo previse. Preporucio bi ti uz taj kit i spuh tipa S6 PRO, Yasuni R, Tecnigas RS70... U toj kombinaciji bi jos mogao voziti na serijsku radilicu ejr bi okretaji bili oko 10000-10500.
Svakako i Multivar2000 (jeftinije) ili MHR variomat, ali uz Torque driver (skuplje). Tvrde federe na kuplung, a kad kuplung da svoje, preporuka za Deltu sa crvenim MHR federima.

ne, nego stage6 racing, uz yasuni c16, stage6 radilicu, lezaje i karb 19 (za početak, a kasnije prijenos, vario, kvacilo, polutku [sad imam neki jeftini vario od Malossia koje mi je uvalio mehaničar za 350kn] ili komplet Malossi overrange i Delta kvacilo)
I promise that when we're old we're gonna be best friends - chasing each other around nursing homes with our motor scooters

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: mjesavina
« Odgovori #65 : 07 Ožujak, 2008, 14:18:54 »
Ja namjeravam na novom setupu mješat 4% a kasnije 2.5%. Mislim da će to biti dobro. btw. riječ e o kitu s jednom fašom, Stage6. Očekujem oko 11soma okretaja, kad dobro poštelam.

To je Stage 6 PRO? Ulja na pocetku mozes staviti 3-4%, a ubrzo nakon razrade koja skoro da i ne postoji na tom kitu slobodno koristi 2-2,5% nekog boljeg ulja. 11000 je mozda (barem kroz ubrzanje) malo previse. Preporucio bi ti uz taj kit i spuh tipa S6 PRO, Yasuni R, Tecnigas RS70... U toj kombinaciji bi jos mogao voziti na serijsku radilicu ejr bi okretaji bili oko 10000-10500.
Svakako i Multivar2000 (jeftinije) ili MHR variomat, ali uz Torque driver (skuplje). Tvrde federe na kuplung, a kad kuplung da svoje, preporuka za Deltu sa crvenim MHR federima.

ne, nego stage6 racing, uz yasuni c16, stage6 radilicu, lezaje i karb 19 (za početak, a kasnije prijenos, vario, kvacilo, polutku [sad imam neki jeftini vario od Malossia koje mi je uvalio mehaničar za 350kn] ili komplet Malossi overrange i Delta kvacilo)

Kakvih 11000 okr? Pa to se mora vrtit 12500-13000 inace nebu islo kak treba. Za to ti SIGURNO treba jaca radilica jer serijska ne moze trpit ni puno slabije setupe.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: mjesavina
« Odgovori #66 : 07 Ožujak, 2008, 15:19:04 »
Samo da kazem da je Castrol osjetno pojeftinio 2-T ulja, nikad nije bio jeftiniji TTS, 83kn, a actevo je 46kn u Getrou.

Jos nesto, negdje sam cuo da STIHL ulje nije dobro za mjesalicu ulja nego za samostalnu pripremu mjesavine jer je gusto. Ja vec duze vrijeme koristim to ulje i nikakvih problema. :icon_scratch: :dontknow:
« Zadnja izmjena: 07 Ožujak, 2008, 17:52:18 SlowRider »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: mjesavina
« Odgovori #67 : 07 Ožujak, 2008, 19:35:46 »
negdje sam cuo da STIHL ulje nije dobro za mjesalicu ulja nego za samostalnu pripremu mjesavine

Na njemu pise da je za pogodno za oba nacina tako da nema problema.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: mjesavina
« Odgovori #68 : 07 Ožujak, 2008, 19:55:41 »
negdje sam cuo da STIHL ulje nije dobro za mjesalicu ulja nego za samostalnu pripremu mjesavine

Na njemu pise da je za pogodno za oba nacina tako da nema problema.

To me potaknulo jer mi je danas jedan trgovac trazio upute za jedno ulje da se nesmije koristiti u pumpici, a ja jos nisam vidio gusce ulje od stihla ??? tako da sve sto je rjedje od stihla ide u pumpicu :headbang: necu uljevat ulje za getribe...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: mjesavina
« Odgovori #69 : 07 Ožujak, 2008, 19:57:24 »
negdje sam cuo da STIHL ulje nije dobro za mjesalicu ulja nego za samostalnu pripremu mjesavine

Na njemu pise da je za pogodno za oba nacina tako da nema problema.

To me potaknulo jer mi je danas jedan trgovac trazio upute za jedno ulje da se nesmije koristiti u pumpici, a ja jos nisam vidio gusce ulje od stihla ??? tako da sve sto je rjedje od stihla ide u pumpicu :headbang: necu uljevat ulje za getribe...

Heh, al nije gustoca ono po cemu se odredjuje da li je ulje pogodno za pumpu. Nije to tak jednostavno.
Treba se strogo pridrzavati upute proizvodjaca ulja.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: mjesavina
« Odgovori #70 : 07 Ožujak, 2008, 20:15:28 »
negdje sam cuo da STIHL ulje nije dobro za mjesalicu ulja nego za samostalnu pripremu mjesavine

Na njemu pise da je za pogodno za oba nacina tako da nema problema.

To me potaknulo jer mi je danas jedan trgovac trazio upute za jedno ulje da se nesmije koristiti u pumpici, a ja jos nisam vidio gusce ulje od stihla ??? tako da sve sto je rjedje od stihla ide u pumpicu :headbang: necu uljevat ulje za getribe...

Heh, al nije gustoca ono po cemu se odredjuje da li je ulje pogodno za pumpu. Nije to tak jednostavno.
Treba se strogo pridrzavati upute proizvodjaca ulja.

Dobro si, nevalja fuserit, uvijek procitam upute tako da se pridrzavam toga, ali glasine stvaraju krivi dojam.

Offline gogs

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sisak
  • Moj Skuter: sym jet euro x
Odg: mjesavina
« Odgovori #71 : 19 Ožujak, 2008, 17:41:16 »
malo sam se pogubio ovdje na ovoj temi :icon_scratch:. zašto stavljate ulje u gorivo kad skuteri i većina novih dvotaktaša ima odvojenu posudu za ulje :glasses2:

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: mjesavina
« Odgovori #72 : 19 Ožujak, 2008, 17:55:10 »
zato jer tunirani skuteri imaju vise okretaja od serijskog skutera!
tak da ovako se osiguraju od toga da im mjesalica ne ode, jer ak ode zariba sve, tak da ovako ulje direkt u gorivo i nemas se o cem brinuti :)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: mjesavina
« Odgovori #73 : 19 Ožujak, 2008, 19:47:58 »
Ova mjesavina mi bas nije dobra :icon_scratch: imam diznu 85 na 17.5, koliko bi se popravila stvar da stavim diznu broj 82?
Budem pogledao svijecku nakon ciscenja fergazera i filtera...


Jel to malo prebogata smjesa, jer meni je totalno svjecica smedja, a trosi mi oko 4,5 l, sve je serijala?
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: mjesavina
« Odgovori #74 : 19 Ožujak, 2008, 20:51:19 »
nije prebogata ok je... sa tim stihl uljem ste i mene navadili da i ja počnem koristit i ja radim sam mješavinu al u mene je setup ispod neznam dal je bolje to ulje ili valvoline polusintetika?
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: mjesavina
« Odgovori #75 : 19 Ožujak, 2008, 20:53:14 »
nije prebogata ok je... sa tim stihl uljem ste i mene navadili da i ja počnem koristit i ja radim sam mješavinu al u mene je setup ispod neznam dal je bolje to ulje ili valvoline polusintetika?

stihl je majka svi ulja,razmislite malo na koliko se vrte motorne pile,moze se s njim vozit i na high endu

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: mjesavina
« Odgovori #76 : 19 Ožujak, 2008, 21:13:55 »
Morat ću onda i ja preć na stihl al na high endu baš  :icon_tongue:  :laughing6: pa baš će neko mineralno se sipat u high end nije bezveze sintetičko 100kn+-... I koliko onda stihla ide na 10l za 3% znam da nešta to drugačije? i da ne otvaram novi topic kad skinem mješalicu sa minarelija jel trebam tu rupu nečim zatvorit il tak ostavit?
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: mjesavina
« Odgovori #77 : 19 Ožujak, 2008, 21:26:17 »
ne, samo se skine...
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: mjesavina
« Odgovori #78 : 19 Ožujak, 2008, 21:28:11 »
pa na karbu moras zacepit! a mjesalicu samo skines i onaj plasticni puz sa radilice!

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: mjesavina
« Odgovori #79 : 19 Ožujak, 2008, 21:34:06 »
tak sam i mislio... a na 10l jel bijaše 1.5 dl za 3%?
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije