Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: mjesavina  (Posjeta: 13241 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: mjesavina
« Odgovori #40 : 04 Ožujak, 2008, 13:46:44 »
cek a sto nisu isti okretaji sa gus kitom u mom slucaju top performance??  rekli su da se ne povecavaju okretaji s ovim za razliku od aluminijskih mhr replica i takvih kitova

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: mjesavina
« Odgovori #41 : 04 Ožujak, 2008, 13:49:41 »
cek a sto nisu isti okretaji sa gus kitom u mom slucaju top performance??

Kakve to veze ima sa razradom?

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: mjesavina
« Odgovori #42 : 04 Ožujak, 2008, 13:53:34 »
pa sped je reko:  ...radilica se nije okretala na tim okretajima jos i ne mozes odmah pun gas...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: mjesavina
« Odgovori #43 : 04 Ožujak, 2008, 13:56:43 »
pa sped je reko:  ...radilica se nije okretala na tim okretajima jos i ne mozes odmah pun gas...

Radilica NE TREBA razradjivanje. Razradjuje se ISKLJUCIVO termo grupa.

A ovaj "majstor" koji ti je to slagao i rekao da kit ne treba razradu jos nije gotov s tobom - ocito te zeli kao stalnu musteriju da izvlaci novce iz tebe. Mijenjaj servisera.

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: mjesavina
« Odgovori #44 : 04 Ožujak, 2008, 14:05:54 »
to si dobro reka,to cu sada i napraviti nakon sto san sada prije 5 minuta otisa tamo samo da vidin sto ce reci i reka san da motor vise neide kao prvi dan da slabije vuce i to...
a motor isto ide ka i prije
a on meni poceo nabrajat a jebiga sto si ti mislia moras stavljat kevlarov remen, variomat sportski, opruge ovo ono, nabroja pun k**ra* toga dolsli na cjenu od 1000kn...zamisli i ja pitam jel treba i karburator veci...a on meni da naravno da treba ako se promjeni kubikaza da mu treba vise goriva a prije nego sam kit stavio pitao sam ako kit stavim moram i karb mjenjat reko je da nemoram nista pi*ka mu materina jeben mu mater neka crkne g#vn% lopovsko lažljivo nika vise necu otisi U LERGE NA BILOME BRIGU!!


danas cu ici pitati tamo na borik i vidit a mozda cak tamo u piaggio servis..ko zna

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: mjesavina
« Odgovori #45 : 04 Ožujak, 2008, 14:18:24 »
...radilica se nije okretala na tim okretajima jos i ne mozes odmah pun gas...

Radilica i lageri radilice ne trebaju razradu jer se na njima niti nema sto razradit. Samo termo grupa.

al cek ovo za radilicu pa razmisli onda se nikad ne bih smio pun gas vozit jer uvijek bi bilo da se radilica nije toliko okretala :)

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: mjesavina
« Odgovori #46 : 04 Ožujak, 2008, 14:26:03 »
sada je gotovo, kit san vozia odma koliko san tia nisan razradiva...

ako se sto desi jebiga iman garanciju na to reka mi je GO IH JEBE AKO CRKNE NOVI IDE...
tako da se nebrinem ako je reka da ne treba razrada i ako je reka da odma mogu ici i da ce trajat dugo i da nece biti nikakvih problema samo neka kvalitetno ulje livam onda dobro

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: mjesavina
« Odgovori #47 : 04 Ožujak, 2008, 15:03:13 »
evo jedan interesantan podatak......našao sam na netu.....lik vozi trke u nekoj divljoj klasi u engleskoj....tzr 250 je u pitanju,mješavina motul 800 .....25:1,mješavina castrol 747.......40:1
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: mjesavina
« Odgovori #48 : 04 Ožujak, 2008, 19:03:34 »
evo jedan interesantan podatak......našao sam na netu.....lik vozi trke u nekoj divljoj klasi u engleskoj....tzr 250 je u pitanju,mješavina motul 800 .....25:1,mješavina castrol 747.......40:1

hmmmm... tolika razlika u ulju??? ali i jaka mjesavina, puno okretaja...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: mjesavina
« Odgovori #49 : 04 Ožujak, 2008, 19:05:19 »
...tolika razlika u ulju???

747 ima ricinusa ak se ne varam
« Zadnja izmjena: 04 Ožujak, 2008, 19:06:56 3alfa3 »

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: mjesavina
« Odgovori #50 : 04 Ožujak, 2008, 19:18:40 »
da,navodno da 747 ima ricinusa,tak piše na kutiji.....na 2T yamahe ide standard 4 % ulja,ta TZRka se vrti na 12 000 rpm max,al vjerovatno ima utjecaj i dužina utrke,stari su to motori i po 20tak godina pa vjerovatno i to igra ulogu,samo je interesantna ta razlika 747 bi trebalo bit TOP ulje,al opet razlika je skoro duplo
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: mjesavina
« Odgovori #51 : 04 Ožujak, 2008, 20:40:26 »
sipam i ja u svoj kanistar za mjesavinu ricinusa... :)

nego ne znam kako mislis ovaj svoj zadnji zakljucak?! pa vidi se da je ocita prednost na strani 747 u odnosu na motul 800...  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: mjesavina
« Odgovori #52 : 04 Ožujak, 2008, 20:53:37 »
pa napisao sam da bi trebalo bit top-vrhunsko ulje,nisam ga koristio pa ne mogu tvrdit....možda ga sad i isprobam na novom setupu,dobio sam ponudu taj 747 po cijeni 140 kn/kg i TTS po 105 kn/kg pa ču vidjet još nisam izabrao koje ču ulje,imam u ponudi i silkolene kart sintetiku po 100 kn/kg ,ali nisam još ništa odlučio
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: mjesavina
« Odgovori #53 : 04 Ožujak, 2008, 21:35:38 »
stekao sam dojam da mislis kako je motul bolji od 747  :laughing7:

TTS je u metrou ispod 100kn!
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: mjesavina
« Odgovori #54 : 04 Ožujak, 2008, 21:53:24 »
stekao sam dojam da mislis kako je motul bolji od 747  :laughing7:

TTS je u metrou ispod 100kn!

A u Getrou 83 kn i jos je novo pakiranje :frajer:

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: mjesavina
« Odgovori #55 : 04 Ožujak, 2008, 23:08:32 »
probao sam i ja malo dolivati ricinusa u benzin i ima onaj lepi miris...mmm.. Al najlepše mi miriše shell al za karting, oduševi me taj smrad-miris! moram ga naći negde da kupim...
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: mjesavina
« Odgovori #56 : 04 Ožujak, 2008, 23:40:01 »
mrJ- kolko sipaš ricinusa u mješavinu?
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline anton34

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RoVinj
  • Moj Skuter: Derbi GP1 Open
Odg: mjesavina
« Odgovori #57 : 05 Ožujak, 2008, 16:54:15 »
Ispričavam se na offu, a šta je to ricinus?

Ja namjeravam na novom setupu mješat 4% a kasnije 2.5%. Mislim da će to biti dobro. btw. riječ e o kitu s jednom fašom, Stage6. Očekujem oko 11soma okretaja, kad dobro poštelam.

E, da, da vas pitam, ima kakve veze ako se makne uljna pumpa, jel koristi ona i za nešto drugo ili samo za mješanje s benzom?
« Zadnja izmjena: 05 Ožujak, 2008, 16:56:14 anton34 »
I promise that when we're old we're gonna be best friends - chasing each other around nursing homes with our motor scooters

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: mjesavina
« Odgovori #58 : 05 Ožujak, 2008, 18:01:29 »
Ispričavam se na offu, a šta je to ricinus?

Vrsta ulja. Nepotrebno za cestovnu primjenu.

Ja namjeravam na novom setupu mješat 4% a kasnije 2.5%. Mislim da će to biti dobro. btw. riječ e o kitu s jednom fašom, Stage6. Očekujem oko 11soma okretaja, kad dobro poštelam.

To je Stage 6 PRO? Ulja na pocetku mozes staviti 3-4%, a ubrzo nakon razrade koja skoro da i ne postoji na tom kitu slobodno koristi 2-2,5% nekog boljeg ulja. 11000 je mozda (barem kroz ubrzanje) malo previse. Preporucio bi ti uz taj kit i spuh tipa S6 PRO, Yasuni R, Tecnigas RS70... U toj kombinaciji bi jos mogao voziti na serijsku radilicu ejr bi okretaji bili oko 10000-10500.
Svakako i Multivar2000 (jeftinije) ili MHR variomat, ali uz Torque driver (skuplje). Tvrde federe na kuplung, a kad kuplung da svoje, preporuka za Deltu sa crvenim MHR federima.

E, da, da vas pitam, ima kakve veze ako se makne uljna pumpa, jel koristi ona i za nešto drugo ili samo za mješanje s benzom?

Kako imas Piaggio LC mashinu, ne smijes vaditi uljnu pumpu. Ali bi ti preporucio da napravis ovo sto sam ja napravio i da sam radis mjesavinu
http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=5768.0

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: mjesavina
« Odgovori #59 : 05 Ožujak, 2008, 18:45:41 »
mrJ- kolko sipaš ricinusa u mješavinu?

5% na kolicinu ulja  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!