Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ustelani minarelli AC serijala  (Posjeta: 12196 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Guje

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 383
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: japan
  • Moj Skuter: aerox 2010, zip sp
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: ustelani minarelli AC serijala
« Odgovori #20 : 02 Rujan, 2011, 00:15:07 »
ma to su samo podloske koje stavljas ak imas novi remen ili siri remen pa stavis podloske da ti naprijed sjedne remen do kraja, al ti unisti krajnju jer ti nemoze doc variomat skroz do remenice....
Baš nasuprot ako stavljaš tanju podlošku...
1960-2013

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: ustelani minarelli AC serijala
« Odgovori #21 : 02 Rujan, 2011, 00:32:07 »
Baš nasuprot ako stavljaš tanju podlošku...
ako stavis poddlosku izmedju bolcne i remenice to ti je kao da produzis bolcnu, bolcna ti je na jednoj strani naslonjena na kalotu a na drugoj strani je remenica, izmjedu je remen, ako ti stavis podlosku debljine ajmo rec 5 cm ti ces udaljit remenicu i kalotu sto vodi do toga da se NEMOZE stisnut to dvoje jedno uz drugo sto znaci da nemoze izgurat remen vise na variomatu i dati ti vecu krajnju.......

Offline Guje

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 383
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: japan
  • Moj Skuter: aerox 2010, zip sp
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: ustelani minarelli AC serijala
« Odgovori #22 : 02 Rujan, 2011, 01:04:05 »
ako stavis poddlosku izmedju bolcne i remenice to ti je kao da produzis bolcnu, bolcna ti je na jednoj strani naslonjena na kalotu a na drugoj strani je remenica, izmjedu je remen, ako ti stavis podlosku debljine ajmo rec 5 cm ti ces udaljit remenicu i kalotu sto vodi do toga da se NEMOZE stisnut to dvoje jedno uz drugo sto znaci da nemoze izgurat remen vise na variomatu i dati ti vecu krajnju.......
fazon je da minareli mora da ima tu podlosku, znaci fabricki je ima. (neka ko iskusniji objasni zasto)  ;D
Ali ta je predebela da bi remen isao do kraja, zato kazem ako stavimo tanju sajbicu veca je mogucnost da remen ide do kraja  :headbang:
1960-2013

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: ustelani minarelli AC serijala
« Odgovori #23 : 02 Rujan, 2011, 01:06:19 »
fazon je da minareli mora da ima tu podlosku, znaci fabricki je ima. (neka ko iskusniji objasni zasto)  ;D
Ali ta je predebela da bi remen isao do kraja, zato kazem ako stavimo tanju sajbicu veca je mogucnost da remen ide do kraja  :headbang:
ja sam izvadio sajbicu pa opet nejde do kraja..... to jedino stavis kad ti je novi remen pa ih onda vadis kak se trosi remen  :icon_thumright:

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: ustelani minarelli AC serijala
« Odgovori #24 : 02 Rujan, 2011, 01:24:27 »
ja sam izvadio sajbicu pa opet nejde do kraja..... to jedino stavis kad ti je novi remen pa ih onda vadis kak se trosi remen  :icon_thumright:
Onda ti ne ide iz drugih razloga,mozda je vrijeme za turpiju  :laughing7:

Offline Guje

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 383
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: japan
  • Moj Skuter: aerox 2010, zip sp
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: ustelani minarelli AC serijala
« Odgovori #25 : 02 Rujan, 2011, 04:07:20 »
ja sam izvadio sajbicu pa opet nejde do kraja..... to jedino stavis kad ti je novi remen pa ih onda vadis kak se trosi remen  :icon_thumright:
provjeri luft između bolcne i ventilatora...  ;D
1960-2013

Offline Santa_Kloz

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 213
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ustelani minarelli AC serijala
« Odgovori #26 : 02 Rujan, 2011, 09:31:38 »
ja sam izvadio sajbicu pa opet nejde do kraja..... to jedino stavis kad ti je novi remen pa ih onda vadis kak se trosi remen  :icon_thumright:
ti si vjerojatno gadno izgubio start ako si izvadio šajbicu.  ;D


provjeri luft između bolcne i ventilatora...  ;D


imaš pravo! šajbica negdje mora biti da bi matica uspjela stegnuti variomat prije nego dođe do kraja navoja. da to bude sve na mjestu, šajbicu treba staviti između zvjezdice i krune kurble :icon_thumright:
[author=Pulss]   pukla radilica, zabia se klip u cilindar, karike pukle par puta, osiguraci izgorili 300tinjak puta, nedavno se zapalia, izgoria regler, trosi ko trajekt al opet ga nebi minja za nista ...2T u srcu  :toothy9:

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: ustelani minarelli AC serijala
« Odgovori #27 : 02 Rujan, 2011, 10:12:00 »
nisam ni start bas izgubio, sve je ok, nema lufta jer imam saajbicu jednu debelu 5-6 mm, tak da nema nikakvih problema...

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: ustelani minarelli AC serijala
« Odgovori #28 : 02 Rujan, 2011, 10:19:40 »
Onda ti ne ide iz drugih razloga,mozda je vrijeme za turpiju  :laughing7:
na minarelliu  ga nikak nemres izvuc do kraja............

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: ustelani minarelli AC serijala
« Odgovori #29 : 02 Rujan, 2011, 10:22:29 »
Ako hoces snimim ti ja sutra kako moj minarelli AC ide  :icon_biggrin:

Stim da ja imam zx-r i hebo NG vario. To sve u kompletu mi ide 80 km/h al treba vremena do 80 km/h  :angry7:

Tih 80 km/h kojih pokazuje kod mene pokazuje i kod Rossia na st200, valjda je tacan onda  :dontknow:

Stim da je LC getriba unutra, ne kontam...

Duzan sam i luni video mog minarellia, znam da ce me slomiti ako mu se javim, zato mu se i ne smijem javiti :zubo:

luna <3 nemoj galamiti na mene  :toothy9:

Necu galamit :*
Evo kako je moj isao s mislim termogrupom od lune clana neven92? Ostatak je dell12 phva, serijski aurbox bez lulice s diznom oko 80, vjerojatno malo manja, lc sekundar, morini polutke, lunino kvacilo, multivar, giannelli next a ostatak serijski minarelli ac...


Tko je jednom vozio lunu, zna koliko otprilike snage ovo ima kad je ovako laganini na kolo isla, a vrti oko 7000rpm kroz ubrzanje...
S ovim je isao skoro do mph po satu dakle 80 prave, a s f10 cilindrom je isao 85 prave, jos zesci start imao, siguran sam da bi slagnut s novim remenom hvatao 90 prave... Neznam zasto, al na potpuno istom setupu samo s f10 cilindrom bi trazio minimum 1500 okretaja vise ili nebi isao nikako, gore od čune vision serijale :drunken_smilie:

na minarelliu  ga nikak nemres izvuc do kraja............

Ako je zdrav remen i poturpijana zadnja polutka, serijski vario izbaciva do kraja bez beda :icon_thumright:

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: ustelani minarelli AC serijala
« Odgovori #30 : 02 Rujan, 2011, 10:41:45 »
kaj ti to znaci poturpijana zadnja polutka?

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: ustelani minarelli AC serijala
« Odgovori #31 : 02 Rujan, 2011, 11:30:48 »
kaj ti to znaci poturpijana zadnja polutka?

Zadnja polutka ti se sastoji od pomicne i nepomicne...
Pomicna u sebi ima kanale, ako se ti kanali poturpijaju, odnosno produze, te se polutka skrati za koji mm s strane kvacila (tu obicno nastrada semering al vozi i bez njega, provjereno, samo se stavi tovantna mast umjesto grafitne), onda se polutke mogu vise rasiriti i remen moze uci dublje unjih...
Mislim da u temi o animatrixovoj luni ima slika kako je on to radio al mi se neda trazit, ugl serijska polutka dovoljno upusti remen od 14mm, al remen od 14mm je pretanak pa nece izac puno na variomatu, kad poturpijas pomicnu polutku onda nazad kako je ulazio remen od 14mm, tako udje i remen od 17mm, a teoretski remen deblji od 16.5mm moze izic na vrh variomata, uz sexsanje starta naravno...

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: ustelani minarelli AC serijala
« Odgovori #32 : 02 Rujan, 2011, 12:24:44 »
na minarelliu  ga nikak nemres izvuc do kraja............
Ja sam na benjinom izvukao do kraja...Mos mislit kad se ona luna lako dizala na zadnji bez problema


Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: ustelani minarelli AC serijala
« Odgovori #33 : 02 Rujan, 2011, 14:26:18 »
Ja sam na benjinom izvukao do kraja...Mos mislit kad se ona luna lako dizala na zadnji bez problema



Benjo ima chinarelli, a meni na chinarelliju ne da je islo do kraja, nego bi remen izisao iz polutki variomata 2-3mm :headbang:
Tajna je u cpi variomatu, morini polutkama i 804x17.5 remenu, evo slika variomata:


Offline enel

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Hybrid
  • Moja Kaciga: Shark s500 samurai black
Odg: ustelani minarelli AC serijala
« Odgovori #34 : 02 Rujan, 2011, 14:33:26 »
Evo obecani video:



Mozete ga cak gledati i u HD  :laughing7:

Snimak nije najbolji, na putu je bilo rupa i izbocina pa mi je bilo tesko snimati.

Nisam isao max brzinom, nestalo mi puta da bi isao vise  :laughing7: Vidi se kako se poceo polahko vuci od 70 do 80.

Ne izgleda mi kao da ide najidelnije  :dontknow: stim da nije bio hladan skroz kad sam snimao, prije toga sam vozio tako da je prijenos vec bio vruc i odma je mrvu slabije isao.

Ja bi zato ipak mog hibrida nazvao "neustelani minarelli AC serijala"  :toothy9:
« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2011, 14:36:04 enel »

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: ustelani minarelli AC serijala
« Odgovori #35 : 02 Rujan, 2011, 14:59:40 »
Termogrupa je od!?
Nekako mi to cudno ide, ko moja luna samo s nextom kad je bila, 11s 0-60, vjerojatno je benelijeva termogrupa sa squishom od 1.8mm pa ti 0-50 ide ko piaggio serijala a 10kg tuning djelova na tvome :angry7:

Offline enel

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Hybrid
  • Moja Kaciga: Shark s500 samurai black
Odg: ustelani minarelli AC serijala
« Odgovori #36 : 02 Rujan, 2011, 15:42:24 »
Termogrupa je od!?
Nekako mi to cudno ide, ko moja luna samo s nextom kad je bila, 11s 0-60, vjerojatno je benelijeva termogrupa sa squishom od 1.8mm pa ti 0-50 ide ko piaggio serijala a 10kg tuning djelova na tvome :angry7:

Termogrupa je od minarellia AC, tacnije Yamaha Neos. Jedino da mi lik nije uvalio kakvu tamo petu termogrupu, a ne od neosa  :dontknow:

Ne znam, meni lijepo povuce do jedno 55 ili 60, a onda nastavlja jako sporo da se penje.

Jos se nisam igrao sa gramazom u variu, a na kvacilu su mi neke oprugice koje sam dobio uz zx-r. I kvacilo me jebe jer mi skakuce zadnji dio skuta kad lagano dajem gas. Tako da ima tu par propusta i stvari koje moram srediti.

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: ustelani minarelli AC serijala
« Odgovori #37 : 02 Rujan, 2011, 15:43:33 »
Termogrupa je od minarellia AC, tacnije Yamaha Neos. Jedino da mi lik nije uvalio kakvu tamo petu termogrupu, a ne od neosa  :dontknow:

Ne znam, meni lijepo povuce do jedno 55 ili 60, a onda nastavlja jako sporo da se penje.

Jos se nisam igrao sa gramazom u variu, a na kvacilu su mi neke oprugice koje sam dobio uz zx-r. I kvacilo me jebe jer mi skakuce zadnji dio skuta kad lagano dajem gas. Tako da ima tu par propusta i stvari koje moram srediti.
A koji spuh imas?

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ustelani minarelli AC serijala
« Odgovori #38 : 02 Rujan, 2011, 15:44:19 »
ma to su samo podloske koje stavljas ak imas novi remen ili siri remen pa stavis podloske da ti naprijed sjedne remen do kraja, al ti unisti krajnju jer ti nemoze doc variomat skroz do remenice....
podloške na minareliju max koje se stavljaju je oko 2mm ostalo je sve previše i gubiš max na krajnjoj.
podloška se regulira po debljini remena.
bitno je da remen uvijek stoji što bliže bolcni variomata,i da dužina remena dozvoljava da što više izbaci u zadnjim polutkama.(radi boljeg starta) :icon_thumright:
a dužina remena regulira krajnju brzinu
lovac u mutnom team

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: ustelani minarelli AC serijala
« Odgovori #39 : 02 Rujan, 2011, 15:45:51 »
Onda je vjerojatno do prjenosa?
svejedno premjeri squish...