Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ditech - xenon na njega  (Posjeta: 7787 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zeljac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1448
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia
  • Moja Kaciga: nosi se
  • MojSetup: nista zasad
  • MojSpuh: serijski
ditech - xenon na njega
« : 23 Kolovoz, 2011, 22:59:40 »
ovako posto mi je vise dojadilo da se vozim napamet zelim se opet malo bacit u trosak pa kupit xenone pa me sad zanima kako to spojit posto se radi o ditechu ali opet mislim da to nema nikakve veze ako se ne varam svaka je zarulja 15 w zajedno 30 w a sad kolko ampera bome neznam pa me zanima sta moram kupit unaprjed da znam jel se isplati ili ne hvala
« Zadnja izmjena: 23 Kolovoz, 2011, 23:10:06 Zeljac »

Offline kamikaza

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1076
  • Spol: Muški
  • 0911889594
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: area 51
  • Moja Kaciga: kbc
  • MojSetup: evo
  • MojSpuh: shot
Odg: xenon na 50 ccm
« Odgovori #1 : 23 Kolovoz, 2011, 23:06:24 »
stvarno si hrabar ako ides petljat po struji od ditecha a ona radi :D

Offline Zeljac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1448
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia
  • Moja Kaciga: nosi se
  • MojSetup: nista zasad
  • MojSpuh: serijski
Odg: ditech xenon na njega
« Odgovori #2 : 23 Kolovoz, 2011, 23:07:55 »
pa radi da ali zelim i neki vrag vidjet a ne da se u nest zabijem i da ta svjetla stalno pregorjevarju 30 kn su orginalna tako da dosta mi je vise toga xD

Offline 2mjeseca

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 28
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ditech xenon na njega
« Odgovori #3 : 23 Kolovoz, 2011, 23:13:32 »
pa radi da ali zelim i neki vrag vidjet a ne da se u nest zabijem i da ta svjetla stalno pregorjevarju 30 kn su orginalna tako da dosta mi je vise toga xD
nije nikakav problem spojio na prekidac svijetla i spoji direktno na akumulator

Offline Zeljac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1448
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia
  • Moja Kaciga: nosi se
  • MojSetup: nista zasad
  • MojSpuh: serijski
Odg: ditech - xenon na njega
« Odgovori #4 : 23 Kolovoz, 2011, 23:19:24 »
a da ne bude malo pre slab akumulator ? a sta ove zice od svjetla spojim na akumulator da fila odma xD

Offline Zeljac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1448
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia
  • Moja Kaciga: nosi se
  • MojSetup: nista zasad
  • MojSpuh: serijski
Odg: ditech - xenon na njega
« Odgovori #5 : 24 Kolovoz, 2011, 12:00:29 »
posto vidim da nitko nece nista rec molio bih moda da zakljuca i obrise temu hvala 

lock

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: ditech - xenon na njega
« Odgovori #6 : 24 Kolovoz, 2011, 12:06:00 »
sa reglera spoji zicu od svjetla na akumulator, sa akumulatora povuci zicu do releya sa releya na xenon, aktivaciju releya uzmi sa akumualtora preko prekidca za paljenje i gasenje i trebalo bi šljakat.. to je u teoriji jer ako uzmes sa akumulatora ispraznit ce se, ako uzmes sa svjetala samo krepat ce akumualtor. zato probaj ovako i vidi spoji pa izmjeri kolko ima napona na akumulatoru i dal se pregriajva ako ne, uagsi skut izmjeri napon i zapamti, spoji prvo neku lampu od 45w na akumulator i ostavi skuter nek radi 5 min u leru pa se odi provozaj al vozi se polakse nemoj ful gas davat (vozi se barem 30 min) dodji doma i izmjeri napon ak ce bit kaj manji puno nego prije tipa prije je bilo 13 a sad je 11.5 onda znas da nevalja i nist od tog a ak ce bit 13 i sad 12.4 onda se odi vozit dalje nekamo nemoj ic sam odi sa jos nekim ko ima motor i nakon par sati voznje izmjeri napon slobodno onda stavis i jacu lampu gore.
🙈

Offline amirdjonlic

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški
  • TwoStrokeDirectInjection
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force TSDI
  • Moja Kaciga: AwA helmets
Odg: ditech - xenon na njega
« Odgovori #7 : 24 Kolovoz, 2011, 12:30:56 »
sa reglera spoji zicu od svjetla na akumulator, sa akumulatora povuci zicu do releya sa releya na xenon, aktivaciju releya uzmi sa akumualtora preko prekidca za paljenje i gasenje i trebalo bi šljakat.. to je u teoriji jer ako uzmes sa akumulatora ispraznit ce se, ako uzmes sa svjetala samo krepat ce akumualtor. zato probaj ovako i vidi spoji pa izmjeri kolko ima napona na akumulatoru i dal se pregriajva ako ne, uagsi skut izmjeri napon i zapamti, spoji prvo neku lampu od 45w na akumulator i ostavi skuter nek radi 5 min u leru pa se odi provozaj al vozi se polakse nemoj ful gas davat (vozi se barem 30 min) dodji doma i izmjeri napon ak ce bit kaj manji puno nego prije tipa prije je bilo 13 a sad je 11.5 onda znas da nevalja i nist od tog a ak ce bit 13 i sad 12.4 onda se odi vozit dalje nekamo nemoj ic sam odi sa jos nekim ko ima motor i nakon par sati voznje izmjeri napon slobodno onda stavis i jacu lampu gore.
e ovako da ne otvaram temu,moguli ja na jet force TSDI staviti xenon h7,ali na kratka svjetla,sad je u njemu h4 zarulje od 60 w i normalno ih pokrece  :icon_thumright:

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: ditech - xenon na njega
« Odgovori #8 : 24 Kolovoz, 2011, 18:32:30 »
kak ces stavit h7 u h4 grlo.?
ak imas h4 grlo stavi h4 35w xenon i vozi. neznam kakvu shemu struje ima tsdi ili opcenito yet pa ti dalje drugo nista neznam, ali ako ti se lampe pale na kontakt onda nemas brige samo stavi i spoj.
🙈

Offline amirdjonlic

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški
  • TwoStrokeDirectInjection
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force TSDI
  • Moja Kaciga: AwA helmets
Odg: ditech - xenon na njega
« Odgovori #9 : 24 Kolovoz, 2011, 18:50:44 »
kak ces stavit h7 u h4 grlo.?
ak imas h4 grlo stavi h4 35w xenon i vozi. neznam kakvu shemu struje ima tsdi ili opcenito yet pa ti dalje drugo nista neznam, ali ako ti se lampe pale na kontakt onda nemas brige samo stavi i spoj.
moze se staviti kao univezalno je grlo probavao sam mozel stati al nisam spajao bilo me strah nesto ce crknuti  :notworthy:

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: ditech - xenon na njega
« Odgovori #10 : 25 Rujan, 2011, 15:53:23 »
sa reglera spoji zicu od svjetla na akumulator,

Kako ovo izvest, nisam nikad otvarao, ima ko kakvu sliku?
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: ditech - xenon na njega
« Odgovori #11 : 25 Rujan, 2011, 18:00:27 »
bez sheme i osnova nemoj se upustat u to. kad ces imat shemu i osnove neke o principu rada svega na skuteru onda ces to napravit bez ovog pitanja..
🙈

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: ditech - xenon na njega
« Odgovori #12 : 25 Rujan, 2011, 23:15:48 »
Hh, dobro imaš u neku ruku i pravo. :icon_thumright:

Kužim ti sve šta misliš gore reć, ali zadnje s čim sam radio oko struje, na vozilu sa dva kotača, je bio magnet od APN-a :frajer:

Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: ditech - xenon na njega
« Odgovori #13 : 26 Rujan, 2011, 11:36:49 »
Ja sam kod sebe stavio ledice iza koje praktički ne troše ništa struje i sad sam u procesu da si napred stavim jače žarulje... bolje to nego da mi xenon pojede aku i onda kad stanem mogu fino cipelcugom
4t u srcu <3

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: ditech - xenon na njega
« Odgovori #14 : 26 Rujan, 2011, 12:43:06 »
AL jače žarulje mogu otopit plastični far, xenon se manje grije a daje više svjetla
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
« Zadnja izmjena: 26 Rujan, 2011, 12:51:54 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: ditech - xenon na njega
« Odgovori #16 : 26 Rujan, 2011, 13:46:00 »
Ja imam HS1 arulje od 35w, pa sam si naručio PIAA Super Plasma GT-X.

˝HS1 Bulb Super Plasma GT-X Single Pack. For the look of HID there is nothing closer than PIAA's new HS1 Super Plasma GT-X. The bulb shines at 5000K giving off a beautiful bluish-purpulish look. With PIAA bulbs you never sacrifice performance and with XTRA technology this bulb delivers 60w/60w, but only draws 35w/35w. ˝

http://www.google.hr/imgres?q=piaa+gtx&hl=hr&sa=X&biw=1024&bih=607&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=r5ug6RqeMygnxM:&imgrefurl=http://aeriostyle.com/forum/viewtopic.php%3Ft%3D4339&docid=ka-7rqPwKhWi5M&w=430&h=372&ei=qWWATvL1Muzb4QTO7uDCDg&zoom=1&iact=rc&dur=891&page=4&tbnh=116&tbnw=134&start=49&ndsp=15&ved=1t:429,r:12,s:49&tx=71&ty=34
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1685
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: ditech - xenon na njega
« Odgovori #17 : 26 Rujan, 2011, 20:56:21 »
Da prenesem moja iskustva o RMS satro xenon sijalicama.
http://www.dodaj.rs/?1O%2Fci%2F1zSO0a71%2Fdscf5676.jpg
Ovo sam slikao da se vidi razlika izmedju obicne balonke od 15w i satro xenon RMS od 20w. Kao sto se i vidi u postu, stavio sam RMS i bio sam prezadovoljan ! Medjutim, posle kratkog vremena, vidim da se na jednom socivu jedva razaznaje svetlo. Otvori i imam sta da vidim: nosac sociva se skroz otopio i pocelo da se topi i samo socivo. Naravno, deformisao se i sam drzac sijalice, koji je bio zaliven istopljenom plastikom. Naravno, odmah sam izvadio obe RMS sijalice, jer su za dlaku mogle da mi naprave svasta. Nesto sam izmajstorisao, vratio standardne sijalice i sad se jedva vide. Nocu, kao da ih i nemam, kao da tinjaju, a o nekom bacanju od 2-4m ni reci. Sad opet nesto petljam sa halogenim sijalicama, ali bojim se da one bacaju kratko i siroko, tako da ni sam ne znam sta da radim ! Da, zaboravih da kazem da su oba sociva pocela da se tope, sa strane sijalica, jer su od plastike, a ne od pravog stakla !

Offline Go-Go RUNNER

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp
Odg: ditech - xenon na njega
« Odgovori #18 : 26 Rujan, 2011, 21:03:38 »
Imaju li neke bele H8 žarulje?

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: ditech - xenon na njega
« Odgovori #19 : 26 Rujan, 2011, 21:51:28 »
Evo da vam i ja prenesem svoje iskustvo a xenonima koje je inace odlicno,stavio sam na SF xenon i to na dugo svjetlo jer se ne moze voziti nonstop jer iscrpi akumulator a dugo mi treba povremeno tako da regler uspije dopuniti akumulator.

Znaci  na SF2 far koristi H4 sijalicu u obe strane i za dugo i za kratko i to u obe strane istu nit H4 sijalice koja se inace koristi za dugo svjetlo.Ja sam imao orginal H4 Xenon sijalicu ali ona je bila samo za kratko svjetlo a za dugo na njoj je bila jos jedna obicna halogena i kad sam ja uklonio tu obicnu halogenu i stavio sam xenon u far i upalio svjetlosni snop nije licio ni na sta.Onada sam malo uporedio sijalice i skontao u cemu je trik,kad se postave obje sijlaice jedna pored druge vidi se da visina niti dugog svjetla na orginal H4 sijalici ne odgovara visini zarnog mjesta na H4 xenon sijalici i tada sam od jedne neispravne H4 sijalice napravio distancer koji podesio xenon sijalicu da stoji na odgovarajucoj visini i snop je poslije toga bio dobar a osvjetljenost puta nevjerovatna.

Eh ima tu jos koja fora da se ne ubacuju nikakvi dodatni prekidaci nego da se iskoristi orginalna instalacija.Znaci svi vec znamo da svjetla na skuterima rade na naizmjenicnu struju i da se na takvu ne mogu spajati xenon sijalice,ali se moze iskoristi mjesto na instalacij gdje prije bila sijalica da se na to mjesto postavi relej koji ce se korisiti za paljenje gasenje xenona.Ni taj relej koji ce se koristiti za paljenje gasenje xenona nece da radi na naizmjenicu struju pa je potrebno na mjesto gdje je prije bila sijalica prvo staviti 4 diode u grecov spoj pa tek onda na grec spojiti relej.

Eto ko imalo shvata struju ovo ce mu biti dovoljno da sebi napravi odgovarajuci pripremak da bilo koju xenon sijalicu prilagodi da propisno sjedne u far i da ima kvaitetan snop svjetlosti i da prilagodi instalaciju da se paljenje vrsi sa orginalnog prekidaca.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle