Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SP bocna plastika  (Posjeta: 3281 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ivan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • M696
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Oto?ac
  • Moj Skuter: Gilera Runner 180SP
SP bocna plastika
« : 27 Veljača, 2008, 00:38:57 »
Doslo je vrijeme da sredim stroj  :D pa imam par pitanja jer nisam siguran sto je bolje rjesenje. Nemam bas nikakvog iskustva sa krpanjem plastika i farbanjem pa ne znam koliko bi to kostalo. Rep mislim da bi se mogao sredit jer nije jako ogreban (mozda se varam?). Ova bocna plastika ima rupu i mislim da je to dosta zeznuto za napraviti jer je bas pukla tamo na nezgodnom mjestu i izuljano je dole na podnici. Bubreg ide novi, a prednja plastika mislim da se moze sredit - ogrebana je jos  iznad zmigavca samo se ne vidi na slici.

Znaci, pitanje je koliko bi me otprilike moglo doci rep i prednja plastika - kitanje i spricanje, i pod broj 2. jel' mi bolje kupit novu bocnu plastiku pa ju samo stavim ili da dam ovo na popravak? 

Unaprijed hvala na bilo kakvim informacijama  ;D




Bolje izgubiti sekundu u životu, nego život u sekundi...

Offline MaLi_OdvALjivAc

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Grad koji je rekao "NE" spavanju
  • Moj Skuter: Gilera RuNNeR C36 50ccm
Odg: SP bocna plastika
« Odgovori #1 : 27 Veljača, 2008, 01:01:12 »
imam slicnih ogrebotina kao ti.. malo su mi manje, i isto mi je ova plastika pukla kao i tebi, no imam manju ruupu, tebi je ovo ogromno..nemoj sam raditi, nije naivno, daj to majstoru, izacice te oko 200e
DugA Je uLicA, NoSi kAciGu!! <MF (BS)>

2TOČKA 1ŽIVOT
 *´¨) ¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨) (¸.·´ (¸.·

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SP bocna plastika
« Odgovori #2 : 27 Veljača, 2008, 01:15:11 »
jarane nove plastike iste te boje pa da nemoraš ništ radit,nego, jesi ga dobro skršio bokte, jel to krv na podnici, uf, naježio sam se sav

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: SP bocna plastika
« Odgovori #3 : 27 Veljača, 2008, 08:46:27 »
da i meni liči na krv... lool
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline dejvid

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
  • Znam da ništa ne znam
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rovinj
  • Moj Skuter: Runner VX
Odg: SP bocna plastika
« Odgovori #4 : 27 Veljača, 2008, 09:15:47 »
Sve se može srediti bez većih problema, išlo bi ti oko 200 kn po plastici, za rep vjerojatno manje. Za bočnu, mislim da joj nema spasa i to mora nova ići.
Jesu ti se vilice iskrivile?
Izgleda da je bilo gadno zbog one krvi.  :sad1:

Offline Ivan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • M696
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Oto?ac
  • Moj Skuter: Gilera Runner 180SP
Odg: SP bocna plastika
« Odgovori #5 : 27 Veljača, 2008, 12:13:05 »
hehe, je, ono je krv na bubregu. To mi buraz isao s posla autocestom i od umora i nepaznje jednostavno proklizao i bacilo ga s motora. Desni onaj teleskop(stap) na vilici se iskrivio, pukla desna rucica od kocnice i desni retrovizor, a on je nekako valjda nabio desnu ruku na taj retrovizor i rasjekao dlan - zato krv. I jos mi nesto prednja kocnica ne radi kako treba, rekli su mi da treba odzraciti jer kad stisnem onda samo propada. Obzirom na brzinu i da je autocesta moglo je biti puno gore, srecom nitko nije dosao iza njega da ga jos pobere. Najgore je prosao buraz jer iako je imao kacigu i jaknu s protektorima, specijalac je bio u trenerci pa je najebala guzica  :toothy9:. Uglavnom samo ogrebotine i proslo za neka 3 tjedna.



Dal' netko slucajno zna koliko otprilike dodje ona bocna?
Bolje izgubiti sekundu u životu, nego život u sekundi...

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SP bocna plastika
« Odgovori #6 : 27 Veljača, 2008, 16:16:29 »
uf jarane, žao mi ga, kad vidim motor, još krv, sve mislim neka jebena nesreča

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: SP bocna plastika
« Odgovori #7 : 27 Veljača, 2008, 16:21:31 »
a u pizdu strininu de pazite na sebe ... :angry9:

Offline Tomma

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb!
  • Moj Skuter: Runner PureJet
  • Moja Kaciga: Mat
  • MojSpuh: Serijala
Odg: SP bocna plastika
« Odgovori #8 : 27 Veljača, 2008, 16:28:50 »
a u pizdu strininu de pazite na sebe ... :angry9:
Ti si proso gore nego ja sa motorm...(Ivan)
neer pazimo ali jebiga drugi nas pokupe,ko mene nedavno...jebiga ...

Offline :::Bruno:::

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 188
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • graffiti
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: gary fisher opie
Odg: SP bocna plastika
« Odgovori #9 : 27 Veljača, 2008, 17:29:27 »
ja bi rekao da treba samo podnica nova i ova roletna(lol) u sredini bubrega... ostalo se sve sredi...
http://img233.imageshack.us/img233/6667/runner2qq7.jpg
ovo možeš srediti na ovaj način.. sa te vanjske strane zaljepiš krep traku, a sa unutranje strane naneseš sloj smole, pa sloj fibera... dovoljno će biti 2-3 sloja fibera (vlakana), a kad se osuši skineš krep traku i sa te vanjske strane kitom poravnaš... jedino nečeš imati one resice što idu preko usisnika, to pošmirglaj da ti bude ravno http://img166.imageshack.us/img166/4862/a7origrw1.jpg ..evo kako bi ispalo..
bubreg se pokita i fino izravna, a isto tako i rukohvat za suvozača  :icon_thumright:

Offline MaLi_OdvALjivAc

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Grad koji je rekao "NE" spavanju
  • Moj Skuter: Gilera RuNNeR C36 50ccm
Odg: SP bocna plastika
« Odgovori #10 : 27 Veljača, 2008, 21:30:57 »
ma koja nova plastika, moze sve to lepo da se popuni gitom, spric kitom ili sta vec od tih zebancija, ne moras uopste kupovati novu plastiku..ako nemas zivaca, onda kupuj..
DugA Je uLicA, NoSi kAciGu!! <MF (BS)>

2TOČKA 1ŽIVOT
 *´¨) ¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨) (¸.·´ (¸.·

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: SP bocna plastika
« Odgovori #11 : 27 Veljača, 2008, 23:14:57 »
citam stalno ovo oko krpljenja plastika ....a sta uradit kad popucaju nosaci na plastikama ?? kako onda ?? :D niti mozes da zavrnes plastiku normalno niti sta...sta onda uradit ?? govorim to jer imam frenda pa nezna sta ce ...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SP bocna plastika
« Odgovori #12 : 27 Veljača, 2008, 23:37:04 »
citam stalno ovo oko krpljenja plastika ....a sta uradit kad popucaju nosaci na plastikama ?? kako onda ?? :D niti mozes da zavrnes plastiku normalno niti sta...sta onda uradit ?? govorim to jer imam frenda pa nezna sta ce ...


loll pa ivane, ;)  zavariš,kao i ja ;)

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: SP bocna plastika
« Odgovori #13 : 28 Veljača, 2008, 00:23:43 »
ovak malo zvuci mozda smijesno....sad sam prico sa rplcant-om ........pistolj za zavarivanje plastika  ??? nikad cuo vidio,nigdje za kupit kod nas a on tvrdi da je to jeftino jbg ...tj za dzabe ....zvao par ovi sto lakiraju  i slicno i niko nema takvo nesto...jel mi ko moze sliku kakvu stavit da vidim kako to izgleda :D ovdje nista nema isto koda je 12.stoljece :D
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SP bocna plastika
« Odgovori #14 : 28 Veljača, 2008, 00:28:57 »

Offline MaLi_OdvALjivAc

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Grad koji je rekao "NE" spavanju
  • Moj Skuter: Gilera RuNNeR C36 50ccm
Odg: SP bocna plastika
« Odgovori #15 : 28 Veljača, 2008, 00:36:30 »
jes, zavaris plastiku, wtf??!! sta posle kad trebas nesto raditi na skuteru, mos je samo cekicem skinut, kod nosaca nema pomoci, tu "mora" nova
DugA Je uLicA, NoSi kAciGu!! <MF (BS)>

2TOČKA 1ŽIVOT
 *´¨) ¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨) (¸.·´ (¸.·

Offline Ivan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • M696
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Oto?ac
  • Moj Skuter: Gilera Runner 180SP
Odg: SP bocna plastika
« Odgovori #16 : 28 Veljača, 2008, 00:39:17 »
Mozda je rijeci o onom tzv vrucem ljepilu, izgleda ko pistolj i iza se stave oni bijeli 'stapici'? Pojma nemam..
Mislim da cu kupit novu plastiku ako je oko 100-130€ jer sam to ne mogu raditi, a skoro isto bi me kostalo da nekome platim. (Na scooter-centru je 77.42€) Jedino sad da prodaju sve u kompletu... e onda  :dontknow:

A kad popucaju one kukice sto drze plastiku na mjestu... :icon_scratch: onda kao ja sa centralnom plastikom naprijed ... kupis novu  :toothy9:

ili malo fusherski sve to zalotas sa tom plastikom... al onda da, moras lomit kad skidas. S tim sam ja nesto radio za wifi antene, pa ako je ista kvaliteta onda se to lako skine. Cak malo ugrijes pa bude gumeno.
« Zadnja izmjena: 28 Veljača, 2008, 00:43:04 Ivan »
Bolje izgubiti sekundu u životu, nego život u sekundi...

Offline MaLi_OdvALjivAc

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Grad koji je rekao "NE" spavanju
  • Moj Skuter: Gilera RuNNeR C36 50ccm
Odg: SP bocna plastika
« Odgovori #17 : 28 Veljača, 2008, 00:41:25 »
130e je previse za jednu plastiku, sve dodju oko 350... nemoj novu, probaj naci polovnu!! prelistaj oglase!
DugA Je uLicA, NoSi kAciGu!! <MF (BS)>

2TOČKA 1ŽIVOT
 *´¨) ¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨) (¸.·´ (¸.·

Offline :::Bruno:::

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 188
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • graffiti
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: gary fisher opie
Odg: SP bocna plastika
« Odgovori #18 : 28 Veljača, 2008, 01:54:06 »
Mozda je rijeci o onom tzv vrucem ljepilu, izgleda ko pistolj i iza se stave oni bijeli 'stapici'? Pojma nemam..
Mislim da cu kupit novu plastiku ako je oko 100-130€ jer sam to ne mogu raditi, a skoro isto bi me kostalo da nekome platim. (Na scooter-centru je 77.42€) Jedino sad da prodaju sve u kompletu... e onda  :dontknow:

A kad popucaju one kukice sto drze plastiku na mjestu... :icon_scratch: onda kao ja sa centralnom plastikom naprijed ... kupis novu  :toothy9:

ili malo fusherski sve to zalotas sa tom plastikom... al onda da, moras lomit kad skidas. S tim sam ja nesto radio za wifi antene, pa ako je ista kvaliteta onda se to lako skine. Cak malo ugrijes pa bude gumeno.
zašto?... treba ti krep traka, kist, smola(30kn pola kg), vlakna/fiber(20-30kn 1 m2) i posudica u kojoj ćeš pomješati smolu i katalizator(učvrščivač).. a za obradu ti treba kit sa staklenim vlaknima (25-35kn) koji naneseš i kasnije pošmirglaš sa vodobrusnim (prvo neki grublji npr 360, pa neki finiji npr. 600-800)... stvarno nije problem to napraviti =)

Offline Ivan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • M696
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Oto?ac
  • Moj Skuter: Gilera Runner 180SP
Odg: SP bocna plastika
« Odgovori #19 : 28 Veljača, 2008, 13:01:10 »
Hm.. kad tako kazes onda stvarno djeluje jednostavno  :icon_thumright: To cu kad diplomiram pa kad budem imao slobodnog vremena. Sad cu si uzet novu da se mogu vozit, a sa ovom cu experimentirat drugi put.. mozda napravit i neki tutorial
Bolje izgubiti sekundu u životu, nego život u sekundi...