Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aerox čuniranje  (Posjeta: 1583 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline smoki

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Generalski Stol
  • Moj Skuter: Gilera Runner VX 200 '06.
  • Moja Kaciga: Shoei XR-900
  • MojSpuh: Shacal
Aerox čuniranje
« : 16 Srpanj, 2011, 22:41:19 »
E ovak..Aerox sa trenutnim setupom:

Termogrupa original, malossi multivar, neki auspuh rezo nemam pojma koji, polini plavi filter, serijska frga, tvrđi federi kvačila.. E sad sam nabavio TP due+ pa bi nabio to gore i zanima me treba li šta popratno stavljat,a da je NUŽNO..frgu najradije nebi mijenjao jer je reparirana a ne treba mi skut za trke..zanima me šta treba uz taj kit promijenit, dali treba dizna ili svijećica druga? thx

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Aerox čuniranje
« Odgovori #1 : 16 Srpanj, 2011, 22:49:34 »
E ovak..Aerox sa trenutnim setupom:

Termogrupa original, malossi multivar, neki auspuh rezo nemam pojma koji, polini plavi filter, serijska frga, tvrđi federi kvačila.. E sad sam nabavio TP due+ pa bi nabio to gore i zanima me treba li šta popratno stavljat,a da je NUŽNO..frgu najradije nebi mijenjao jer je reparirana a ne treba mi skut za trke..zanima me šta treba uz taj kit promijenit, dali treba dizna ili svijećica druga? thx
minimalno karb. 19 , top nardo ili shot , radilica s punim polutkama , kevlar remen , bolje kvacilo , dizne i hrpa rolica,centralnih opruga i oprugica kvacila...........ugl. to je due+  :icon_biggrin:

Offline Darky

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 407
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kolibrić
  • Moja Kaciga: Sonic
  • MojSetup: Airsal 65 ccm
  • MojSpuh: Scoot verzija
Odg: Aerox čuniranje
« Odgovori #2 : 16 Srpanj, 2011, 23:03:02 »
a minimalno od toga trebas karb 19 prijenos nastelat uz ovo sto imas vec  :toothy3:

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Aerox čuniranje
« Odgovori #3 : 16 Srpanj, 2011, 23:36:39 »
a minimalno od toga trebas karb 19 prijenos nastelat uz ovo sto imas vec  :toothy3:

zna se sta ide na due+ ! ! ! (minimum ti je radilica, 19mm, vario, nardo)
a ako to nemislis ostavi kako je!

Offline smoki

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Generalski Stol
  • Moj Skuter: Gilera Runner VX 200 '06.
  • Moja Kaciga: Shoei XR-900
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Aerox čuniranje
« Odgovori #4 : 17 Srpanj, 2011, 11:26:43 »
Sa prijenosom sam jako zadovoljan, multivar sa rolicama koje sam sam tokario, neznam koje težine jer nemam tako preciznu vagu ali su *ebeno dobro pogođene..Radilicu sam mislio promijenit ali neznam koja je bolcna na due + i kakva mi je radilica najbolja(najjeftinija)..Jer kažem, ne slažem ga za trke nego za every day..

Kevlar remen imam nov al neću ga stavljat prije kita..Kvačilo mi ne treba drugo ovo mi je super..ak bude klizilo promijenit ću, oprugice su mi jako tvrde tak da je prijenos ok, to nebi mijenjao..

Znači radilica, koja? I karb, koji? Znači trebao bi i karb 19 sa prirubnicom? Pretpostavit ću da mi više ovaj airbox ne igra..Tražim kao kod kompa - minimal requirements

Spuh neću mijenjat sigurno jer je kupljen nov i došao s motorom..Ovakav:

http://imageshack.us/photo/my-images/820/20110716135845.jpg/

Iza piše titanium, ništa drugo..

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Aerox čuniranje
« Odgovori #5 : 17 Srpanj, 2011, 11:49:28 »
Sa prijenosom sam jako zadovoljan, multivar sa rolicama koje sam sam tokario, neznam koje težine jer nemam tako preciznu vagu ali su *ebeno dobro pogođene..Radilicu sam mislio promijenit ali neznam koja je bolcna na due + i kakva mi je radilica najbolja(najjeftinija)..Jer kažem, ne slažem ga za trke nego za every day..

Kevlar remen imam nov al neću ga stavljat prije kita..Kvačilo mi ne treba drugo ovo mi je super..ak bude klizilo promijenit ću, oprugice su mi jako tvrde tak da je prijenos ok, to nebi mijenjao..

Znači radilica, koja? I karb, koji? Znači trebao bi i karb 19 sa prirubnicom? Pretpostavit ću da mi više ovaj airbox ne igra..Tražim kao kod kompa - minimal requirements

Spuh neću mijenjat sigurno jer je kupljen nov i došao s motorom..Ovakav:

http://imageshack.us/photo/my-images/820/20110716135845.jpg/

Iza piše titanium, ništa drugo..


onda ili ne diraj nista ili stavi neki base cilindar, radilicu onda ni ne moras mjenjat, carb 19mm, ostavi stand filter (manja potrosnja) postelaj kako treba i bok
i kako molim te znas da su ti svi ti federi "tvrdi pa su dobri" i onda je prijenos dobar?
due ti je min za nardo, a glupo je da ga stavis na ovaj arrow jer nece iskoristit ni 50% kapaciteta cilindra, a i due vrti na 12500 i mislim da nije bas neki best čojs za pocetak, a ti sad kako oces,

sta se radilice tice stand ti je 10mm, a ako ti je kit montiran vjerojatno je i bolcna na klipu 10mm jer drugacije ne sljaka
ako ces kupovat uzmi neku BGM ili motoforce bit ce ti super (nije prek 100€)
i nije ti due bas za svaki dan pogotovo jer ti cini mi se nemas neko osebujno znanje



 :icon_thumright:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Aerox čuniranje
« Odgovori #6 : 17 Srpanj, 2011, 11:58:03 »
nista ne diraj i vozi ovako kako je.

ako zelis utuc pare onda uzmi taj due+, radilicu, nardo i itd...

ne mozes voziti due+ bez spuha kak bog zapoveda i radilice .

Offline marko_rox

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 656
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krašić
  • Moj Skuter: aprilia sr50
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: seijala
  • MojSpuh: leo vince tt
Odg: Aerox čuniranje
« Odgovori #7 : 17 Srpanj, 2011, 12:01:53 »
kolko ti km ima skut?
trebat ces ti brzo i novo kvačilo to ti ce ic dobro al ce ti otic vidjet ces  :laughing7:
trebo si se prvo raspitat pa onda uzet kit, mogo si uzet base
a ovo ti nije za svaki dan kak ti zelis, i nemres sad ti toradit kak ti islis da bi islo decki su ti rekli koji je minimum auspuh: nardo karb: 19 mm i druga radilica

Offline MP Tuning

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
  • MPT Beast
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovići,Vitaljina
  • MojSpuh: MPT AnMante
Odg: Aerox čuniranje
« Odgovori #8 : 17 Srpanj, 2011, 12:12:00 »
prodaj due+ ako ne zelis kupit radilicu,karb,spuh itd,uzmi base kit,ostavis taj spuh,kupis dell 17.5,poigras se s prijenosom i to ti je to :hello:
MP TUNING :)

Offline smoki

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Generalski Stol
  • Moj Skuter: Gilera Runner VX 200 '06.
  • Moja Kaciga: Shoei XR-900
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Aerox čuniranje
« Odgovori #9 : 17 Srpanj, 2011, 13:32:20 »
Nemojte se miješati u moje znanje jer me nitko od vas ne pozna, pitam samo zato jer je to vjerojatno netko prije mene slagao pa da mi reče šta i kako..

Slagao sam dečku polini sport i u papirima je pisalo da treba samo iglicu na frgi poštelat, i rezo spuh. I motor ide super a sve serijala samo polini sport, multivar i zx. Zato sam pitao dali je netko kupio novi due + i šta piše u papirima da treba još mijenjat..

Zato please nemojte se pravit pametni, razmišljat o mom znanju i savjetovat mi da si kupim bicikl nego recite šta treba..

Nigdje nisam napisao da mi je kit na motoru jer bi u tom slučaju iznio svoje dojmove a nebi pitao kak složit setup, mehanika nije problem..NEZNAM koja je bolcna original i NEZNAM koja je bolcna na due i NEZNAM koja mi bolcna treba, zato PITAM.

Znam da je to mid race kit i sve to stoji, ja se ne želim mid rejsat nego samo iz zajebancije to složit..kaznite me

Opet molim bez izdrkavanja nego korisni savjeti..A sad čim mi kit stigne složit ću ga na ovaj setup koji imam samo da vama pametnima dokažem da motor može vozit..hvala :hello:
« Zadnja izmjena: 17 Srpanj, 2011, 13:34:01 smoki »

Offline MP Tuning

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
  • MPT Beast
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovići,Vitaljina
  • MojSpuh: MPT AnMante
Odg: Aerox čuniranje
« Odgovori #10 : 17 Srpanj, 2011, 13:40:15 »
Nemojte se miješati u moje znanje jer me nitko od vas ne pozna, pitam samo zato jer je to vjerojatno netko prije mene slagao pa da mi reče šta i kako..

Slagao sam dečku polini sport i u papirima je pisalo da treba samo iglicu na frgi poštelat, i rezo spuh. I motor ide super a sve serijala samo polini sport, multivar i zx. Zato sam pitao dali je netko kupio novi due + i šta piše u papirima da treba još mijenjat..

Zato please nemojte se pravit pametni, razmišljat o mom znanju i savjetovat mi da si kupim bicikl nego recite šta treba..

Nigdje nisam napisao da mi je kit na motoru jer bi u tom slučaju iznio svoje dojmove a nebi pitao kak složit setup, mehanika nije problem..NEZNAM koja je bolcna original i NEZNAM koja je bolcna na due i NEZNAM koja mi bolcna treba, zato PITAM.

Znam da je to mid race kit i sve to stoji, ja se ne želim mid rejsat nego samo iz zajebancije to složit..kaznite me

Opet molim bez izdrkavanja nego korisni savjeti..A sad čim mi kit stigne složit ću ga na ovaj setup koji imam samo da vama pametnima dokažem da motor može vozit..hvala :hello:

motor sigurno ide super,ali sa zx-om i serijskim karbom sigurno iz kita ne izvlaci max,a kad slozis kit naravno da ce se motor moci voziti,ali nece sve bit tako super

a ako hoces korisne savjete,stavi narda,taj kevlar sto imas,karb bi morao staviti 19,radilicu,i nista vise,osim sto bi se trebao jos malo poigrati s prijenosom :icon_thumright:
MP TUNING :)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox čuniranje
« Odgovori #11 : 17 Srpanj, 2011, 13:43:28 »
a može vozit al ništa bolje od base kita sa ostatkom setupa.. a najvjerojatnije će cviknut brzo..
bolcna je 10mm..
pročitaj postove koje su ti dečki napisali potpuno točno... ako nisi zadovoljan odgovorom potraži ga negdje drugdje ili već sam znaš sve pa i ne znam zašto pitaš..
za due + treba mijenjat kajlu na magnetu i stavit shift kajlu, to piše u uputstvu :icon_biggrin:

Offline smoki

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Generalski Stol
  • Moj Skuter: Gilera Runner VX 200 '06.
  • Moja Kaciga: Shoei XR-900
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Aerox čuniranje
« Odgovori #12 : 17 Srpanj, 2011, 18:19:33 »
@MP Tuning - takav odgovor mi treba, nisam ni rekao da želim da ide bolje od base kita..želim samo da ide bolje od serijale..dobio sam kit za dobre novce pa bi si to složio pa pitam da skupim sve prije nego počnem..

Za ovog frenda nisam ni reko da izvlači max, osjeti se da skut može još dosta bolje ić ali on je meni to donio da mu složim, htio je samo brži motor od ostatka klinaca..i to je super

@ivanm - neznam zašto bi cviknuo ak mu poštelam bogatiju smjesu na karbu i ak izbacim mješalicu ulja i sam radim mješavinu..Šta se tiče hlađenja već dugo na serijskom kileru imam ventilator preko cijelog kilera tak da me ni to ne brine..btw neznam sve, zato i pitam, nitko nezna sve, a za ovo zadnje si lijepo mogao napisati da treba pomaknut kut paljenja, neznaju svi šta je shift (offset) kajla.. :icon_thumright:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Aerox čuniranje
« Odgovori #13 : 17 Srpanj, 2011, 18:32:51 »
@MP Tuning - takav odgovor mi treba, nisam ni rekao da želim da ide bolje od base kita..želim samo da ide bolje od serijale..dobio sam kit za dobre novce pa bi si to složio pa pitam da skupim sve prije nego počnem..

Za ovog frenda nisam ni reko da izvlači max, osjeti se da skut može još dosta bolje ić ali on je meni to donio da mu složim, htio je samo brži motor od ostatka klinaca..i to je super

@ivanm - neznam zašto bi cviknuo ak mu poštelam bogatiju smjesu na karbu i ak izbacim mješalicu ulja i sam radim mješavinu..Šta se tiče hlađenja već dugo na serijskom kileru imam ventilator preko cijelog kilera tak da me ni to ne brine..btw neznam sve, zato i pitam, nitko nezna sve, a za ovo zadnje si lijepo mogao napisati da treba pomaknut kut paljenja, neznaju svi šta je shift (offset) kajla.. :icon_thumright:

Majsktore , samo napred  :icon_thumright:

daj mi objasni sta ce ti na serijskom kileru veeliki ventilator ako je serijala ??

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox čuniranje
« Odgovori #14 : 17 Srpanj, 2011, 23:20:11 »
Majsktore , samo napred  :icon_thumright:

daj mi objasni sta ce ti na serijskom kileru veeliki ventilator ako je serijala ??

Pa da nije serijala, kiler bez ventilatora nije kullll........... :frajer:


BTW- mješalica ti dobro dođe, ne znam zake bi ju vadil ak je ispravna :dontknow: Smjesa ne treba biti bogata, mora biti taman :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline marko_rox

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 656
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krašić
  • Moj Skuter: aprilia sr50
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: seijala
  • MojSpuh: leo vince tt
Odg: Aerox čuniranje
« Odgovori #15 : 17 Srpanj, 2011, 23:25:14 »
a i po kojoj logici karb koji je za serijalu 50 ccm moze davat dost smjese mid kitu. i da stavis najvecu diznu ja mislim da ce brzo otic kit a sad ako ti znas da nece sve 5  :dontknow:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Aerox čuniranje
« Odgovori #16 : 18 Srpanj, 2011, 08:38:52 »
imas jos jednu mogucnost kako malo popravit stanje stvari, nabaviti klip od tp trophy-a sa 2 karike i stavit na dueta, imat ce ti vise momenta i moci ces se voziti s trenutnim setupom motora..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline smoki

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Generalski Stol
  • Moj Skuter: Gilera Runner VX 200 '06.
  • Moja Kaciga: Shoei XR-900
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Aerox čuniranje
« Odgovori #17 : 18 Srpanj, 2011, 15:13:28 »
Ovaj moj due i ima 2 karike... :icon_thumright:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Aerox čuniranje
« Odgovori #18 : 18 Srpanj, 2011, 15:17:51 »
jes mjerio sqvish

ako imas i glavu od dueta, ubitacna kombinacija, jer je trofy klip malo vislji i nije bas pametno KAO
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline smoki

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Generalski Stol
  • Moj Skuter: Gilera Runner VX 200 '06.
  • Moja Kaciga: Shoei XR-900
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Aerox čuniranje
« Odgovori #19 : 18 Srpanj, 2011, 22:26:14 »
Nisam mjerio, ova kombinacija je vozila..rabljeno je naravno