Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: aprilia SR 50R  (Posjeta: 7420 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline crni23

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
aprilia SR 50R
« : 24 Siječanj, 2008, 11:31:29 »
pozdrav ljudi
mene zanima jedna stvar
nitko na ovom forumu ne daje komentare na ovu apriliu
dosta ljudi mi ju hvali sa strane ali nitko ovdje nema ni jedan komentar na nju
dal ima netko apriliu na ovom forumu....pa ako ima neka mi kaze kako je zadovoljan i kako ide skuter
hvala

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia SR 50R
« Odgovori #1 : 24 Siječanj, 2008, 11:38:41 »
dobra je, mašina i komplet ovjes je od piaggia, plastike druge i to je to..
zapravo ju proizvodi piaggio sada..

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: aprilia SR 50R
« Odgovori #2 : 24 Siječanj, 2008, 12:17:58 »
kao što kaze ivanm...osim po meni dobrog dizajna, piaggio makina...cijelom jeftinija od npr. runnera...nije los motor...

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: aprilia SR 50R
« Odgovori #3 : 24 Siječanj, 2008, 12:32:38 »
losije i bolje od konkurencije (NRG-a i Runnera):

losije:
Ima manji disk na prednjem kotacu od NRG-a i Runnera (promjera 19cm, a ne 22cm), a ima i obje gume u istoj dimenziji (130/60-13) koje su ipak u promjeru manje od onih na NRG i Runneru (zadnja je 140/60-13) sto predstavlja zapravo 2,5% kraci prijenos.
Nema utega balansa na volanu - nije neki nedostatak, ali nekako to ozbiljnije djeluje sa utezima

bolje:
hidraulicka prednja vilica
veliki hladnjak koji je sasvim dovoljan i za vrlo zahtjevne kiteve za razliku od onog na NRG-u i Runneru koji su (pre)mali za bilo sto ozbiljnije ohladit



Treba dodati da i orig. bocna nogara kosta nevjerovatnih 355 kuna!!! Sramota - takva za NRG i Runner kosta 250 (sto je isto puno, ali osjetno manje od ove).


Skuter je laksi od NRG-a (9 kg) i Runnera (5kg) sto bi uz kraci prijenos (zbog manjeg opsega kotaca) trebalo rezultirati boljim ubrzanjem iako sumnjam da se to moze jasno osjetiti.
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj, 2008, 12:34:49 3alfa3 »

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: aprilia SR 50R
« Odgovori #4 : 24 Siječanj, 2008, 12:39:37 »
Ako su dimenzije na apriliji 130/60-13 a u runnera 140/60-13 onda nije kraci prijenos, samo je guma uza za 1cm... (zadnji kotac)

Visina gume je 60mm a felga je 13"...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: aprilia SR 50R
« Odgovori #5 : 24 Siječanj, 2008, 12:42:43 »
losije i bolje od konkurencije (NRG-a i Runnera):

losije:
Ima manji disk na prednjem kotacu od NRG-a i Runnera (promjera 19cm, a ne 22cm), a ima i obje gume u istoj dimenziji (130/60-13) koje su ipak u promjeru manje od onih na NRG i Runneru (zadnja je 140/60-13) sto predstavlja zapravo 2,5% kraci prijenos.
Nema utega balansa na volanu - nije neki nedostatak, ali nekako to ozbiljnije djeluje sa utezima

bolje:
hidraulicka prednja vilica
veliki hladnjak koji je sasvim dovoljan i za vrlo zahtjevne kiteve za razliku od onog na NRG-u i Runneru koji su (pre)mali za bilo sto ozbiljnije ohladit



Treba dodati da i orig. bocna nogara kosta nevjerovatnih 355 kuna!!! Sramota - takva za NRG i Runner kosta 250 (sto je isto puno, ali osjetno manje od ove).


Skuter je laksi od NRG-a (9 kg) i Runnera (5kg) sto bi uz kraci prijenos (zbog manjeg opsega kotaca) trebalo rezultirati boljim ubrzanjem iako sumnjam da se to moze jasno osjetiti.
baš suprotno, scoot je teži od nrg-a i runnera, a i u zavoje upada nekako čudno, ima visoko težište, ja sam upravo zato uzo runnera, najveće nagibe podnaša, jedino je derbi gp1 racing upravljivji!
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline crni23

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia SR 50R
« Odgovori #6 : 24 Siječanj, 2008, 12:46:41 »
hvala alfa cini mi se zanimljiva konstatacija...vidim da si malo proucavao   :icon_thumright:

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: aprilia SR 50R
« Odgovori #7 : 24 Siječanj, 2008, 12:55:16 »
Ako su dimenzije na apriliji 130/60-13 a u runnera 140/60-13 onda nije kraci prijenos, samo je guma uza za 1cm... (zadnji kotac)

Visina gume je 60mm a felga je 13"...

Krivo - to je oznaka u postocima od ukupne sirine, dakle, 60% od 130 prema 60% od 140.
http://www.carbibles.com/tyre_bible.html

Zbog toga su na mom NRG-u oba kotaca jednakog promjera, a gume su 120/70-13 i 140/60-13.

kalkulator za usporedbu razlicitih dimenzija guma:
http://www.miata.net/garage/tirecalcold.html


baš suprotno, scoot je teži od nrg-a i runnera...



Samo sam naveo sluzbene tvornicke podatke koji ne moraju biti tocni.
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj, 2008, 13:00:06 3alfa3 »

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: aprilia SR 50R
« Odgovori #8 : 24 Siječanj, 2008, 12:55:36 »
kupuj apriliu neces sigurno pogrijesiti ,dizajn masina sve je za 5 a tuning dijelova imas gdje hoces  ipak je to piaggio  :icon_thumright:

Offline crni23

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia SR 50R
« Odgovori #9 : 24 Siječanj, 2008, 13:14:54 »
a jel ima ko kakvih podataka kliko moze ici cim se skinu blokade???i kakvo ima startno ubrzanje
.....mislim na ono da nisam zadnji papak i da me auti ne pregaze  :toothy10:

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: aprilia SR 50R
« Odgovori #10 : 24 Siječanj, 2008, 13:22:12 »
Svi oni idu oko 80 km/h kad su odblokirani. Startnost je za nefrizirane skutere losa i treba paziti u prometu (govorim za ZG u kojem su opake guzve i auta ima ko dreka). Tek sa kitom od 70ccm i pripadajucim spuhom si "ravnopravan" po tom pitanju sa autima.
Nemoj krivo shvatiti - sa serijskim skutom neces smetati autima (po gradskoj guzvi), ali zaboravi da ces ubrzanjem pobjeci iz neugodne situacije, da ces moci ubrzati ako se zuto upali itd.
Racunaj da je za ubrzanje bitan podatak koliko kilograma tjera konjska snaga. Za skutere s vozacem (serijski imaju oko 4,5 konja) je to oko 35-40kg, dok recimo Punto od 60 konja ima ispod 15kg po konjskoj snazi. Tu vidis da si sa serijskim skuterom zapravo u banani. Vec sa base kitom si prepolovis taj omjer i onda skut postane upotrebljiv kako treba (iako, i dalje na donjoj granici).
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj, 2008, 13:26:53 3alfa3 »

Offline crni23

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia SR 50R
« Odgovori #11 : 24 Siječanj, 2008, 13:26:22 »
gle jebiga to znam...pa nema on neku preveliku startnost za takve situacije!!!
ma bas gledam mozda izaberem i neki 125 ali svi su ruzni, nema nista lijepo da izgleda malosportski
aprilije nema, opet imam derbia(koji kazu da nije nesto), gileru koja mi se bas i ne svidja...i nista drugo

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: aprilia SR 50R
« Odgovori #12 : 24 Siječanj, 2008, 13:29:51 »
Ovi od 125ccm su najcesce 4T, a to ti opet ne ide nikak. Tek 250ccm na dalje.
Uglavnom, moze se sa serijskim skuterom voziti, ali kad jednom stavis kit i spuh, neces moci zamisliti kako si do tada mogao voziti serijalu.
Ako si siguran da neces kit stavljat, onda svakako nabavi rezo spuh (recimo, Yasuni Z, Leo Vince ZX itd) i dobit ces i preko 30% na snazi iako ne i na momentu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: aprilia SR 50R
« Odgovori #13 : 24 Siječanj, 2008, 13:32:46 »
Ja imam 140/60-13 i guma mi je uza za 12mm od Nrg-a koji ima 130/60-13.
Razlog? Nrg ima siru felgu.

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: aprilia SR 50R
« Odgovori #14 : 24 Siječanj, 2008, 13:35:48 »
Ja imam 140/60-13 i guma mi je uza za 12mm od Nrg-a koji ima 130/60-13.
Razlog? Nrg ima siru felgu.

Razlika u sirini je vidljiva i na gumama  iste dimenzija, a razlicitih proizvodjaca. Ja sam morao prepravljati nosac spuha (dok sam imao Nardo) kad sam stavio Metzelerku.
Vidi razliku (Sava mc29 vs. Metzeler ME7)


Offline crni23

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia SR 50R
« Odgovori #15 : 24 Siječanj, 2008, 13:38:52 »
sta mislis da je 125-ica sranje????
tek 250????to mi je puno para...velika razlika za sada
a sada mislim kupiti apriliju...skinuti blokade...a mozda negdje na ljeto kupiti novi spuh!!!!
i mislis da ce to biti dosta da bude motor ok??
a koliko kitovi kostaju cca za apriliju, i koliko motor dobije s njima???

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: aprilia SR 50R
« Odgovori #16 : 24 Siječanj, 2008, 13:41:55 »
Da to sam i ja primjetio, npr Aerox od Kiche ima siru gumu od moje a iste su dimenzije.

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: aprilia SR 50R
« Odgovori #17 : 24 Siječanj, 2008, 14:37:41 »
sta mislis da je 125-ica sranje????
Apsolutno. Ugrubo, 4T mora imati barem 2 puta vecu zapreminu od 2T da bi isao isto, a i to je upitno. Tek 250ccm idu fino.
a sada mislim kupiti apriliju...skinuti blokade...a mozda negdje na ljeto kupiti novi spuh!!!!
i mislis da ce to biti dosta da bude motor ok??
Ako je ikako moguce, odmah stavi spuh jer sa serijskim samo zagusujes mashinu.
a koliko kitovi kostaju cca za apriliju, i koliko motor dobije s njima???
Kitevi kostaju oko 1200-1600 kuna, ali traze i neke druge stvari. Bolji remen (koji krace traje), serijski fergazer je dovoljan samo za najslabije kiteve itd.

E da, OBAVEZNO nabaviti Multivar2000 - variomat koji je puuuuuno bolji od serijskog.
Dakle, trebalo bi napraviti ovo cim prije:
-rezo spuh (kromirani ZX npr, dobar za serijski cilindar, a ne hrdja i lijepo izgleda)
-multivar2000 + 6,1g rolice (tezina rolica zapravo ovisi o spuhu, ali to je oko 6,1g najcesce)
-tvrdje federe kuplunga

Federe kuplunga dobijes sa spuhom ako nabavis Leo Vince ZX spuh, a ako nabavis neki drugi, onda ih moras odvojeno kupiti. Preporucam Malossi bijele ili zute (u kompletu dobis crne, bijele i zute).

To bi bio ulog od 1500-2000 kuna, ali vrijedi svake lipe.
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj, 2008, 14:42:30 3alfa3 »

Offline crni23

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia SR 50R
« Odgovori #18 : 24 Siječanj, 2008, 14:56:24 »
hvala ti alfa...dosta pomazes!!!
a jel ide to sve na SR-ku??? valjda ide.....moram vidjet kako ce to izgledati
vjerovatno pocetkom mjeseca ju dobivam..tako da onda cu te kontaktirat ili malo poslje kad skupim jos nesto para pa
da definiramo tocno sta je najbolje  :icon_thumright:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: aprilia SR 50R
« Odgovori #19 : 24 Siječanj, 2008, 15:23:52 »
a jel ide to sve na SR-ku??? valjda ide....

?? da to sve na sr-ku


na to sve jos dizna 64..koju bi ti svakako trebali staviti nakon skidanja blokada (spuh, vario, limic s karba)

racunaj puno bolje ubrzanje i povecanje krajnje brzine do 15 kmh

 :icon_thumright:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...