Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aerox i zx  (Posjeta: 7659 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline G-man

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox i zx
« Odgovori #20 : 22 Travanj, 2011, 19:43:33 »
Evo stavio sam crni centralni, i odma je bolje, povlaci bolje itd. Sad su na njemu 3,4 rolice i prelagane su, al drzim ih samo zato sto s ovima 4,1 ne moze krenit nikako, a s ovima vec nekako krene. Kretao je dobro prvih desetak puta kad sam tek stavio, poslije opet ista stvar nece i nece. Moram narucit set federa i onda ce to bit to. Iako je danco u pravu, nesto izmedu 3,4 i 4,1 bi bile tocno pogodene rolice, sa ovim centralnim.
Koju diznu da stavim, oce li to poboljsat ista performanse? Jel triba rastavljat cijeli karb i skidat ga, ili samo onaj poklopac nisam nikad rastavljao kod minarellia

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Aerox i zx
« Odgovori #21 : 22 Travanj, 2011, 19:46:02 »
Evo stavio sam crni centralni, i odma je bolje, povlaci bolje itd. Sad su na njemu 3,4 rolice i prelagane su, al drzim ih samo zato sto s ovima 4,1 ne moze krenit nikako, a s ovima vec nekako krene. Kretao je dobro prvih desetak puta kad sam tek stavio, poslije opet ista stvar nece i nece. Moram narucit set federa i onda ce to bit to. Iako je danco u pravu, nesto izmedu 3,4 i 4,1 bi bile tocno pogodene rolice, sa ovim centralnim.
Koju diznu da stavim, oce li to poboljsat ista performanse? Jel triba rastavljat cijeli karb i skidat ga, ili samo onaj poklopac nisam nikad rastavljao kod minarellia

stavi 5-10 brojeva vecu diznu jedna ce ti odgovarat,za promijenit diznu moras skinut karb jer ti je dizna ispod njega,moras samo skinut poklopac čašise
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox i zx
« Odgovori #22 : 22 Travanj, 2011, 22:48:11 »
Ja sam stavio ko šta danc priča i probao sam sve kombinacije kod tog variomata.. Jer mario ako se nevaram ti si multivar štelao, nije isto i rolice su drugih dimenzija..
I ja sam na multivaru imao negdje oko 3.7 rolice tak neš jer je išo ku*ca uz brijeg, nije se mogao razvrtit inače..
Nemojte se bezveze prepucavat  :icon_thumright:

Ja sam prije s 4.4 rolicama vozio na multivaru i zxu i sam odjednom nikak nije išo i nikak se nije mogao razvrtit, tak da neznam kak tak teško može terat..
Ove sad od 3.9, il 4.0 kolko već su mi najtaman s crnim centralnim i crvenim federima, jer sam stavio malo manju podlošku da ne izgubim krajnju pa sam stavio crvene, znam da nepotrebno, al nisam mogo start uštelat.. možda je i do zvona ovog rms-ovog neznam..

I MHR pakovanje vam je crveni, plavi crni
A sport pakovanje vam je bijeli, zeleni, žuti   -   po tvrdoći poredano

Tak da danc krivo govoriš za to
.. Evo vam i slika
Vidi u linku race, to ti mhr to..
http://www.sip-scootershop.com/EN/Products/Images/e0ab555b-24a5-4e23-83a4-3e7f40c65d74/Clutch+Springs+MALOSSI+Race.jpg
Vidi u linku sport, to ti sport pakovanje..
http://www.sip-scootershop.com/EN/Products/Images/5bb77a70-f0b1-4079-bada-f00217cb5866/Clutch+Springs+MALOSSI+Sport.jpg

Za druge kombinacije neznam, ovo su malossi i ta dva pakiranja  :dontknow:

Ej Andy, pa nemoj me klat, imam ih na tavanu :icon_thumright: MHR pakovanje u kojemi su zeleni-plavi-crveni, pa kaj me delaš ludim i ti?!
 :sad3: evo ti link http://www.sip-scootershop.com/EN/Products/M299605/Clutch+Springs+MALOSSI+.aspx  

Makar tu piše malossi, no meni na paketiću piše MHR ko i na umutama...slikam ti sutra ak mi ne vjeruješ!
@G-man

Kad staviš tvrđe federe onda ti budu 4.1 rolice dobre, no ipak traži između jer ćeš biti zadovoljniji!

A diznu ne diraj, ne treba ti ni broj veča od serijske, jer ti je dosta velika za ovaj setup 64dizna, samo buš imal trokiranja. Čak možeš jedino preradit airbox malo, jer smjesa ti je ionak bogatija!

A da premjeniš diznu ne trebaš skidat sic ni niš, pa to je za popizdit jer kad štelaš karb treba ti barem 2-3dizne pa zamisli skidat sic svako malo.

Ovak, stavi zadnji kotađ na neku klocnu da ga malo pdigneš i zablokiraj ga da ti ne padne na glavu! Skini unutarnji dio airboxa(to su ti tri vijka u plastici i dva imbusa koji drže airbox za blok).
Zavuci se ispd skuta bočno i lagano odšrafiš čašicu karba i odmah vidiš diznu te ju promjeniš ak baš hoćeš!

Eto to ti je 5min posla, niš strašno, samo pazi da se ne zaliješ benzinom iz čašice ;D :laughing7: ja jesam prvi put
« Zadnja izmjena: 22 Travanj, 2011, 22:49:44 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox i zx
« Odgovori #23 : 23 Travanj, 2011, 00:40:39 »
a evo ja pisem kak ti i na sipu pise, a i po forumu se to reklo vise puta..vidio sam ovo s tvog linka al neznam onda koji je to.. A na ovim mojim isto mhr i znam da moraju bit crni u paketu!!
Onda taj tvoj paket kak idu po tvrdoci? Na kolko koji hvataju?

Offline G-man

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox i zx
« Odgovori #24 : 26 Travanj, 2011, 18:17:19 »
nisam jos uspio nabavit federe al zanima me ovo.
Ugl kad tek motor upalim, odnosno kad je hladan nabija obrtaje odlicno i krene bez ikakvih problema. i tako moze krenit 1 put, 2 puta u vrh glave. poslije nema sanse, i sta sam jos primjetio kao da trokira tek kad krece pa ne moze u obrtaje. Jel moze bit nesto do karba, saraf smjese na leru, ima li ikakve veze igla sa time ili nesto slicno?

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox i zx
« Odgovori #25 : 26 Travanj, 2011, 18:35:28 »
Pa dok je hladan tak radi, malo baca dim i to je normalno.. Nije se ugrijao još.. I onda dok dode na radnu temp ide drugačije i ne trokira ti to kak kažeš.. Sigurno je to to na šta si mislio..
A ide bolje jer je hladan i prijenos pa zato se bolje razvrti.. Trebaš poštelat prijenos očito

Offline G-man

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox i zx
« Odgovori #26 : 26 Travanj, 2011, 18:48:05 »
ma trokira dok je ugrijan, ne samo kad je hladan. koliko san uspio primjetit samo na punom gasu radi dobro

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Aerox i zx
« Odgovori #27 : 26 Travanj, 2011, 18:49:37 »
veca dizna i stelanje smjese i zraka  :icon_thumright:
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox i zx
« Odgovori #28 : 26 Travanj, 2011, 19:09:49 »
a evo ja pisem kak ti i na sipu pise, a i po forumu se to reklo vise puta..vidio sam ovo s tvog linka al neznam onda koji je to.. A na ovim mojim isto mhr i znam da moraju bit crni u paketu!!
Onda taj tvoj paket kak idu po tvrdoci? Na kolko koji hvataju?

LINK !

Plavi su mi na kvačilo tak da oni fale! Plavi su srednji po tvrdoće i love potpuno na 6T, na 5,5 poče cimat!


Tu su instrukcije, pa ti piše za svaku boju na kolko lovi!

LINK !
« Zadnja izmjena: 26 Travanj, 2011, 19:12:10 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Aerox i zx
« Odgovori #29 : 26 Travanj, 2011, 19:14:58 »
treba znat sta je sport paket a sta je mhr paket (to su paketi iskljucivo za fly i delta kvacilo) i treba razlikovat sta je paket za serijsko kvacilo


a to sto pise mhr na svakom k...  :dontknow: :dontknow:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox i zx
« Odgovori #30 : 26 Travanj, 2011, 19:17:25 »
Meni pašu na serijsko, a onda paše i na sva ostala serijska od Aeroxa, a za druge skutere ne znam, zato velim nekome kad pita, a ima aerox! :icon_thumright:

P.S- ne hebe to mene kaj piše MHR, meni je bitnije da su ODLIČNI, kaj i jesu. Drže ko i prvog dana kad sam ih kupil, a i kvačilo je u odličnom stanju, a i pašu mi tvrdoće, na serijali sa ZX-om su bili zeleni mila majka, sad su mi plavi odlični, i to mi je najbitnije, da sam kupil set pored kojeg ne trebam još 3 druga proizvođača za štelanje! Je da je bil oko 100kn-120kn ali se isplatilo!
« Zadnja izmjena: 26 Travanj, 2011, 19:20:29 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox i zx
« Odgovori #31 : 26 Travanj, 2011, 19:18:10 »
treba znat sta je sport paket a sta je mhr paket (to su paketi iskljucivo za fly i delta kvacilo) i treba razlikovat sta je paket za serijsko kvacilo


a to sto pise mhr na svakom k...  :dontknow: :dontknow:
:BangHead:

Da, to sam sj#bo.. Zaboravio sam to naglasit jer ja imam fly kvačilo, tak da meni paše mhr i sport paket.. :toothy11:

Hvala igore :-*

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Aerox i zx
« Odgovori #32 : 26 Travanj, 2011, 19:21:46 »
Meni pašu na serijsko, a onda paše i na sva ostala serijska od Aeroxa, a za druge skutere ne znam, zato velim nekome kad pita, a ima aerox! :icon_thumright:

P.S- ne hebe to mene kaj piše MHR, meni je bitnije da su ODLIČNI, kaj i jesu. Drže ko i prvog dana kad sam ih kupil, a i kvačilo je u odličnom stanju.


pa to i jesu federi za serijsko kvacilo i predviđena su za sva minarelli 107 kvacila + i za neka druga honda, pežo sta ti ja znam
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline amerr

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr50
  • MojSetup: dr evo 70cca
  • MojSpuh: leo vince zx r
Odg: Aerox i zx
« Odgovori #33 : 26 Travanj, 2011, 21:33:52 »
u aeoroxa je minareli ko u moje aprilije, i setup je slican pa trebam mišljenje,

 rolnice imam 3,7 ?, serijiski vario, al neznam koje male federe i centralni, jer sa ovim uz auspuh zutim nisam zadovoljan... a centrelni nabavio sam top zuti, i nije mi nesto...
da mi je provjerena kombinacija

i jel na minreliju mora biti podloska kod ventilvara?

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Aerox i zx
« Odgovori #34 : 26 Travanj, 2011, 21:37:49 »
stavi žute federe na kvačilo i serijski centralni
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox i zx
« Odgovori #35 : 26 Travanj, 2011, 21:43:15 »
u aeoroxa je minareli ko u moje aprilije, i setup je slican pa trebam mišljenje,

 rolnice imam 3,7 ?, serijiski vario, al neznam koje male federe i centralni, jer sa ovim uz auspuh zutim nisam zadovoljan... a centrelni nabavio sam top zuti, i nije mi nesto...
da mi je provjerena kombinacija

i jel na minreliju mora biti podloska kod ventilvara?

Ak je nemaš niš se ne bude dogodilo, no imal budeš slabije performanse, pogotovo start, dok bi krajnja trebala biti bolja!

Stavi 0.7-0.8mm debljine i to je to, 1.3mm je serijska i ona je predebela malo.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Aerox i zx
« Odgovori #36 : 26 Travanj, 2011, 21:48:58 »
Mina bez sajbne ko dobra riba bez sisa   :icon_biggrin:  Bilo je price o tome u gomili tema...ev jedna...
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,23421.msg358957.html#msg358957

Offline amerr

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr50
  • MojSetup: dr evo 70cca
  • MojSpuh: leo vince zx r
Odg: Aerox i zx
« Odgovori #37 : 26 Travanj, 2011, 22:56:48 »
hvala na brzim odgovorima,
 samo me zanima srednji da li ostavit serijski ili malosi zuti, ili top zuti (njeg imam, ali mi bolje radi sa serijskim, ili mi se cini jer nemam sajbicu, moram je nabavit)