Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoc/savjet oko Piaggio nrg MC2  (Posjeta: 5658 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MarshalNRG

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla/BiH
  • Moj Skuter: je moja djevojka
  • Moja Kaciga: Durex ultra thin
  • MojSetup: u: sam joj stavio
  • MojSpuh: sam joj uzeo odma
Pomoc/savjet oko Piaggio nrg MC2
« : 19 Travanj, 2011, 23:03:16 »
Kao prvo zelio bih da vas sve pozdravim,jer novi sam na vasem forumu. Ukratko prejak forum i stvarno mi se svidja,dosta korisnih informacija i savjeta :icon_thumright:
Naime imam jedan uzasno veliki problem. Posjedujem piaggio nrg mc2, 2002 godiste. Presao 11 500km. Uzeo sam ga prosle godine polovnog i presao sam s njime oko 2000km,znaci sad ukupno ima 13 xxx.
Kao i svako drugi kad sam ga kupio nisam razmisljao o brzini,ali sad sam vec debelo zagrizao i usao u te vode. Naime promjenio sam sve zivo na skuter. Ngk svjecicu,malossi red sponge,malossi multivar,malossi rolnice,malossi special belt,crvene oprugice,auspuh leovince ZX,klip,karike i ne znam sto sve jos. Ali imam veliki prob. na skuter, uopste nece da ubrzava nema dobar start,a i krajnja brzina za to sve sto imam i nije bas za pohvalit,po mom satu ide 102max. Ali sad uzasno laze cirka nekih 10kmh mozda cak i vise.
Naime pitam se sta bi trebao uraditi da mi motor bolje ubrzava,da ima bolji start. Jer osjecam da imam velike obrtaje ali motor nece uopste da povuce,znaci puni gas ili pola gasa on ce isto krenut. Napominjem samo da imam karburator weber fabricki 12ka i na njemu dizna 68. Karburator je malo losiji sastavljen je iz dijelova,nije njegov usis i nisu lamelice,znaci nije sve iz istog paketa ali je piaggio.
Ako neko ima nekih preporuka ili sta da uradim,neki sturcni odgovori molio bih da to uradite ovde ili na privatno.

Unaprijed hvala :)

Offline roxyy

  • Tržnica : (+4)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: konavle
  • Moj Skuter: sr50r,corrado g60
  • Moja Kaciga: .......
Odg: Pomoc/savjet oko Piaggio nrg MC2
« Odgovori #1 : 19 Travanj, 2011, 23:10:26 »
kao prvo se predstavi u podforumu za to http://www.mojskuter.com/forum/index.php/board,3.0.html, a ovo da ti prima gas i ideu u okretaje a slabo vuče može bit da se prevrtava u prazno,reci koji ti je setup

Offline MarshalNRG

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla/BiH
  • Moj Skuter: je moja djevojka
  • Moja Kaciga: Durex ultra thin
  • MojSetup: u: sam joj stavio
  • MojSpuh: sam joj uzeo odma
Odg: Pomoc/savjet oko Piaggio nrg MC2
« Odgovori #2 : 19 Travanj, 2011, 23:18:47 »
kao prvo se predstavi u podforumu za to http://www.mojskuter.com/forum/index.php/board,3.0.html, a ovo da ti prima gas i ideu u okretaje a slabo vuče može bit da se prevrtava u prazno,reci koji ti je setup

Ok sry,uradit cu to.
A napisao sam sve sta imam na motoru,ukratko auspuh leovince multivar kao sto rekoh i uz njega rolnice 7.2gr (probao sam 5.0 uopste nece da povuce motor samo vrti a ne mrda) I karburator imam weber 12ka (fabricki). Sumnjam da me karburator zeza i da ne mogu da ustimam prenos. Ali znaci starta i ubrzanja uopste nemam nego ide kao kakav fabricki,a sve sam skoro izmjenjao na njemu. Ako te sta jos zanima reci mi napisat cu. pozz

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Pomoc/savjet oko Piaggio nrg MC2
« Odgovori #3 : 19 Travanj, 2011, 23:22:42 »
rolnice,suste,centralni?
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline MarshalNRG

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla/BiH
  • Moj Skuter: je moja djevojka
  • Moja Kaciga: Durex ultra thin
  • MojSetup: u: sam joj stavio
  • MojSpuh: sam joj uzeo odma
Odg: Pomoc/savjet oko Piaggio nrg MC2
« Odgovori #4 : 19 Travanj, 2011, 23:28:59 »
rolnice,suste,centralni?

Hmm rolnica sam probao,znaci imam ih za izvoza. Isto tako variomata,imam serijski piaggio,neki sportski,i imam multivar malossi. Saltao sam rolnica i rolnica i nikad mi se nije motor pokazao na ubrzanju da bas otkida ili da ubrzava,ja kad sam sam,a pogotovo sa dvoje,znaci da nabere cak i od 0 do 60 sa dvojicom treba mu i previse vremena. Mozda nisam potrefio pravu kombinaciju. A sto se tice sustanja hmm to se cuje ali ne iz dekla neg vise kao iz masine (od kako sam promjenio klip/karike/dihtunge,veca kompresija)
A centralni uz multivar znaci set rolnice(7,2gr) opruga bijela,multivar

Offline roxyy

  • Tržnica : (+4)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: konavle
  • Moj Skuter: sr50r,corrado g60
  • Moja Kaciga: .......
Odg: Pomoc/savjet oko Piaggio nrg MC2
« Odgovori #5 : 19 Travanj, 2011, 23:33:41 »
stavi 6.5 valjke,provaj ako možeš gdje izmjeri kompresiju da nisu karike pošle u kura#,kakva ti je smjesa,stavi serijski centralni,ako ti može ko posudi kakav drugi karb npr. 17.5,taj ko u tebe samo da nije sastavljan od 5 drugih karbova

Offline MarshalNRG

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla/BiH
  • Moj Skuter: je moja djevojka
  • Moja Kaciga: Durex ultra thin
  • MojSetup: u: sam joj stavio
  • MojSpuh: sam joj uzeo odma
Odg: Pomoc/savjet oko Piaggio nrg MC2
« Odgovori #6 : 19 Travanj, 2011, 23:46:32 »
stavi 6.5 valjke,provaj ako možeš gdje izmjeri kompresiju da nisu karike pošle u kura#,kakva ti je smjesa,stavi serijski centralni,ako ti može ko posudi kakav drugi karb npr. 17.5,taj ko u tebe samo da nije sastavljan od 5 drugih karbova

Za valjke ok posto ih nemam orginalne 6x6.5 napravim od drugih rolnica kombinaciju po toj istoj tecini znaci 3x3. A serijski centralni sam imao cijelo vrijeme do sada i sta god sam radio nije mi se pokazivalo. Sto se tice smjese vjeruj mi da to ne znam,ja sumnjam da je 1.karburator los 2.prenos nije ustiman 3.ne znam napraviti odgovarajucu smjecu zrak,gorivo,izduv.

A frend mi je rekao,da malo ispoliramo izduv,usis i prelive tj.kanale na cilindru. Kod njega je serijala motor i to sve uradjeno,posjeduje samo TT i duplo bolje ubrzava od moga i veca mu je brzina. A ja fakticki imam citav motor izmjenjan,jos cak sve je malossi.

Offline roxyy

  • Tržnica : (+4)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: konavle
  • Moj Skuter: sr50r,corrado g60
  • Moja Kaciga: .......
Odg: Pomoc/savjet oko Piaggio nrg MC2
« Odgovori #7 : 19 Travanj, 2011, 23:55:41 »
nema veze što je sve malossi kad nije uštelovano,nađi nekoga da ti to napravi ako ti neznaš,netrebaš ništa polira

Offline MarshalNRG

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla/BiH
  • Moj Skuter: je moja djevojka
  • Moja Kaciga: Durex ultra thin
  • MojSetup: u: sam joj stavio
  • MojSpuh: sam joj uzeo odma
Odg: Pomoc/savjet oko Piaggio nrg MC2
« Odgovori #8 : 19 Travanj, 2011, 23:57:39 »
nema veze što je sve malossi kad nije uštelovano,nađi nekoga da ti to napravi ako ti neznaš

Al valja naci pravog majstora heh,do sad nema kome nisam isao,svaciji motor serijala ide prejako,a ja sam na svoj nabacao svasta i nece :glasses9:

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Pomoc/savjet oko Piaggio nrg MC2
« Odgovori #9 : 20 Travanj, 2011, 00:00:18 »
suste: federčići koji idu na kvačilo i ima ih 3  (nikakvo suskanje u deklo kao sto si mislio)

stavi žute boje
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline MarshalNRG

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla/BiH
  • Moj Skuter: je moja djevojka
  • Moja Kaciga: Durex ultra thin
  • MojSetup: u: sam joj stavio
  • MojSpuh: sam joj uzeo odma
Odg: Pomoc/savjet oko Piaggio nrg MC2
« Odgovori #10 : 20 Travanj, 2011, 00:05:32 »
suste: federčići koji idu na kvačilo i ima ih 3  (nikakvo suskanje u deklo kao sto si mislio)

stavi žute boje

Ma federcici su samo na kolko ce kvacilo odvajati,s malossi fly ih mozes cak i ustimavati. A koristim crvene jer su dosle u paketu sa ZX kao preporucuju se.
Do sad sam probao crne oprugice dok sam sve imao serijala,plave oprugice (samo su ranije hvatale,znaci manje si ga mogao turirat u mjestu) i sad znaci su mi ostavljene crvene oprugice uz zx sto su dosle,brzina ostala ista pri svakim oprugicama,start uvijek los,nabiranje lose,samo sam s oprugicama dobio na kolko ce kvacilo da odvoji i motor krene,i veci hod gasa za turiranje, na zalost dosta sam toga probao,dosta para dao i dobio sam samo jedno brdo novih dijelova u motoru a brzina oskudno se povecala sa serijale po kojoj je isao 65-70 pa od svih ovih dijelova sad na 80-85 max.

Napominjem da ima dosta skutera koji su 50ccm a super idu samo sa sportskim spuhom. ( mislim isto na grupaciju piaggio/gilera modeli do 2004godine)

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Pomoc/savjet oko Piaggio nrg MC2
« Odgovori #11 : 20 Travanj, 2011, 00:11:09 »
ti samo sebe slusas i pravis se pametan najbolje da onda radis po svome,mi ti kazemo sta da napravis koja je najbolja kombinacija ali ti opet po svome,tu ti mi  nemozemo pomoc
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline MarshalNRG

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla/BiH
  • Moj Skuter: je moja djevojka
  • Moja Kaciga: Durex ultra thin
  • MojSetup: u: sam joj stavio
  • MojSpuh: sam joj uzeo odma
Odg: Pomoc/savjet oko Piaggio nrg MC2
« Odgovori #12 : 20 Travanj, 2011, 00:16:27 »
ti samo sebe slusas i pravis se pametan najbolje da onda radis po svome,mi ti kazemo sta da napravis koja je najbolja kombinacija ali ti opet po svome,tu ti mi  nemozemo pomoc

Ja skuter uopste i ne radim po svome,iskreno ne znam nista oko ustimavanja da imam snagu brzinu itd. Ja skuter znam samo rastaviti promjeniti dijelove i to je to,a stimanje sam nula. I ako si procitao gore ranije,imam malo more dijelova,bas sve sto su mi govorili da probam isprobavao sam. Zato sam i napravio temu ako neko ima isti skuter ili se dobro razumije u stimanje da me posavjetuje.

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Pomoc/savjet oko Piaggio nrg MC2
« Odgovori #13 : 20 Travanj, 2011, 00:22:05 »
šuti federi na kvačilu,serijski centralni,dobar remen,rolice isprobavas sam i vidis koje su se pokazale najbolje,na karbu zavidas saraf od zraka do kraja i odvidas ga 1.5 kruga,pun gas 500m,stanes,sacekas 5 min da se malo ohladi,skines svjecicu i mora ti bit boje cigle
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline MarshalNRG

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla/BiH
  • Moj Skuter: je moja djevojka
  • Moja Kaciga: Durex ultra thin
  • MojSetup: u: sam joj stavio
  • MojSpuh: sam joj uzeo odma
Odg: Pomoc/savjet oko Piaggio nrg MC2
« Odgovori #14 : 20 Travanj, 2011, 00:34:52 »
šuti federi na kvačilu,serijski centralni,dobar remen,rolice isprobavas sam i vidis koje su se pokazale najbolje,na karbu zavidas saraf od zraka do kraja i odvidas ga 1.5 kruga,pun gas 500m,stanes,sacekas 5 min da se malo ohladi,skines svjecicu i mora ti bit boje cigle

Ok probam onda zute federcice,vratim svoj centralni,a remen imam nov malossi special belt,a probat cu to i s karb. stelovanje. A sto se tice svjecica imam 2 NGK i obadvije daju boju cigle.
I interesuje me dal da ostavim malossi red sponge ne mijenjam ga uopste ili da probam vratiti i serijski filter pa probati i s njime ? Pozz i hvala na svim odgovorima.

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Pomoc/savjet oko Piaggio nrg MC2
« Odgovori #15 : 20 Travanj, 2011, 00:41:17 »
serijski filter sa red sponge nikakva gljiva (sportski filter)
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: Pomoc/savjet oko Piaggio nrg MC2
« Odgovori #16 : 20 Travanj, 2011, 01:18:42 »
Ja ću ti samo reći kakav ja imam setup na svom nrgu.
Karburator je isto weber sa serijskom diznom 68 i red spongeom i boja svjećice je solidna.
U multivaru su 7,2 grama valjčići,serijski centralni i bijeli federi na kvačilu.
I skuter ide sasvim solidno za serijalu,vrti se na kojih 8,5 u startu do 9.

Online dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7030
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Pomoc/savjet oko Piaggio nrg MC2
« Odgovori #17 : 20 Travanj, 2011, 16:58:49 »
ja na typhoonu sa prerađenim cilindrom i rr-om u multivaru imam 5.7 rolice,trga motor u svim režimima,ali je gore i 19 frga,krajnja je 95,ali ide slabije na krajnjoj radi kratke getribe...

na tvom mjestu bi probo serijski centralni i 6,1 rolice,ak je smjesa dobra,nemoras nis cackat po frgi,a male federcice mozes ostavit i te crvene,ak jos imas plave,onda njih vrati gore...
vidi do kud ti remen diže...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Pomoc/savjet oko Piaggio nrg MC2
« Odgovori #18 : 20 Travanj, 2011, 17:14:33 »
weber 12 dolazi sa diznom 72 i iglom na sredini ja mislim

role 5.5 u multivaru serijski centralni i kevlar
Trece,tebi trebaju 19x15,5 pazi da se tu nisi zaj#bo

I kao 4. jesi izvadio blokade iz auspuha :D
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline MarshalNRG

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla/BiH
  • Moj Skuter: je moja djevojka
  • Moja Kaciga: Durex ultra thin
  • MojSetup: u: sam joj stavio
  • MojSpuh: sam joj uzeo odma
Odg: Pomoc/savjet oko Piaggio nrg MC2
« Odgovori #19 : 20 Travanj, 2011, 22:02:53 »
ja na typhoonu sa prerađenim cilindrom i rr-om u multivaru imam 5.7 rolice,trga motor u svim režimima,ali je gore i 19 frga,krajnja je 95,ali ide slabije na krajnjoj radi kratke getribe...

na tvom mjestu bi probo serijski centralni i 6,1 rolice,ak je smjesa dobra,nemoras nis cackat po frgi,a male federcice mozes ostavit i te crvene,ak jos imas plave,onda njih vrati gore...
vidi do kud ti remen diže...

Sto se tice remena on ide do kraja,to smo oznacavali i gledali,a od rolnica na multivaru sam probao 7,2 one daju dobru krajnju al je start prelos, i probao sam 5.0 nece motor uopste da krene,vrti ali ne krece. I probao sam kombinaciju 3x7,2 i 3x5.0 nije ni to imalo nekog ucinka. A imam plave federcice probam i to sutra/preksutra.