Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Luna Vision 2 - prvi dojmovi  (Posjeta: 44661 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline crovex007

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 87
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Bit će iduće sezone...
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #60 : 29 Ožujak, 2011, 20:40:40 »
Sto ti je ono na prvom disku?
Odvozi stotinjak km pa promjeni cdi, rolice tek oko 200-300km promini, nek se bar malkice razradi masina :hello:

Disc lock alarm.. Bio je gore s baterijama praktički 10-tak minuta.. Prvo svira, izletim van, stari od cure me gleda zbunjena i kaže: Samo sam probal plastiku  :laughing7: I ništa, nakon pol minute mir.
Za 10 minuta opet svira, ja opet s kauča van, kad ono mačka 3 metra od skutera i gleda u čudu  :o
Tad sam shvatio da od disc lock alarma ostaje samo disc lock, ako iole želim imati curine susjede na svojoj strani  :laughing1:

Inače, upalio ga nakon tjedan dana, kaže da nije radio od moje probne vožnje, i dosta je bio glasan i radio na relativno visokim okretajima, kad za jedno 100-tinjak sekundi tolko se stišao i umirio da sam mislio da će se ugasit - ali nije. Pretpostavljam da je to ok.. E i kako ga gasiš, ključem ili na lijevi sivi prekidač?  :icon_scratch:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #61 : 29 Ožujak, 2011, 21:50:46 »
Ista ti je stvar gasio na kljucu ili ljevo na prekidacu, prekidac ti sluzi da mozes ugasit masinu kad je palis na daljinsko paljenje, luna ima vec gotovo ozicenje za alarm koji mozes kupit u servisu, uz alarm dobijes mali daljinski s kojim mozes palit/gasit skuter i alarm...

To za okretaje ti je normalno jer nakon malo vremena se elektricni cok automatski deaktivira i spusti se ler masine, to sluzi da ti se skuter prije zgrije, zagrijan puno vise traje nego kad se muci na hladno...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #62 : 29 Ožujak, 2011, 23:25:49 »
Mali samo update...

Da skuter iz in da haus!  :headbang:

http://img849.imageshack.us/i/tomi.jpg/

Sutra ide registracija i idemo dalje, na satu trenutno 41 km  :laughing7:
Sve super, al' je spoooor..
Malo sam prelistao knjižicu, kaže prvi servis obaviti nakon 300 km, mijenjanje ulja štajaznam  ??? Nisam znao da to tako brzo treba otići obaviti.. Kako god, budem, nisi pisali valjda bez razloga..
Nego, jel bi stavio sutra odmah brzi CDI, muči se ovako nekako, kao da ima kravatu, želim ga osloboditi, a na tom prvom servisu i bar lakše rolice staviti (već sam ih kupio).  :hello: Kaj velite?
cdi, lakše role i poštelati karb..

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #63 : 01 Travanj, 2011, 22:42:52 »
sređeno... ide ajmo reč ok, al treba to razraditi, ima samo 85 km.. makar bi za normalnu vožnju uz brijeg trebalo tvrđe federe na kvačilo.. s ovima se prvih 10 metara vuče..
btw, kad kupiš leo tt za minarelli s njim dobiješ federe koji pašu na lunino kvačilo, i koje role 3.7 gr?
edit, dođu 3.5 gr role i federi
http://www.leovince.com/files/F29036/IM-7404-GB.pdf
« Zadnja izmjena: 01 Travanj, 2011, 22:46:23 ivanm »

Offline crovex007

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 87
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Bit će iduće sezone...
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #64 : 02 Travanj, 2011, 00:03:34 »
sređeno... ide ajmo reč ok, al treba to razraditi, ima samo 85 km.. makar bi za normalnu vožnju uz brijeg trebalo tvrđe federe na kvačilo.. s ovima se prvih 10 metara vuče..
btw, kad kupiš leo tt za minarelli s njim dobiješ federe koji pašu na lunino kvačilo, i koje role 3.7 gr?
edit, dođu 3.5 gr role i federi
http://www.leovince.com/files/F29036/IM-7404-GB.pdf

Javno te pohvaljujem za izvrstan posao, osjećam se kao normalan sudionik u prometu  :laughing7: Treba sad samo vozit da to sve sjedne, kao što si rekao, pa će se iznać potreba za modifikacijama u vidu hand madea  :headbang: Nego, malo mi je teže palio kad je bio topal, ali laganini prede na min gasu, ne trese se ni minimalno.. Sutra prvo kupanje novorođenčeta i naravno niz kilometara, većinom bez potrebe.. :toothy9: Javim se s novim dojmovima...

Offline Ivan_drifter

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3372
  • Spol: Muški
  • nevozi brze nego tvoj anđeo čuvar može da leti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: pežola sf2
  • Moja Kaciga: takachi
  • MojSetup: tajne malih majstora
  • MojSpuh: leo zx, polini for race2
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #65 : 02 Travanj, 2011, 00:24:12 »
Javno te pohvaljujem za izvrstan posao, osjećam se kao normalan sudionik u prometu  :laughing7: Treba sad samo vozit da to sve sjedne, kao što si rekao, pa će se iznać potreba za modifikacijama u vidu hand madea  :headbang: Nego, malo mi je teže palio kad je bio topal, ali laganini prede na min gasu, ne trese se ni minimalno.. Sutra prvo kupanje novorođenčeta i naravno niz kilometara, većinom bez potrebe.. :toothy9: Javim se s novim dojmovima...
ivek zna svoj posel! i ako ce ga ko napravit to je on! nije ko balavurdija koja bi se jebala u guzicu radi jedne rolice!! i neznam tuning 5 rolica:)

Offline Helmet Hair

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • Moja Kaciga: no name jeftilen
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #66 : 08 Svibanj, 2011, 08:15:55 »
Pozdrav!
Kupio sam nedavno rabljenu Lunu (moj prvi skuter), i imam par pitanja pa ako netko ima volje da odgovori bio bih zahvalan;
1. Može li se škripanje prednje kočnice riješiti mekšim pločicama? Ako da, onda kojim?
2. Vidim da je i autor teme primjetio da gas skoro i nije moguće dozirati pri kretanju i manevriranju pri malim brzinama - odvrneš četvrtinu, ništa - odvrneš još malo, odjednom "zagrize" i naglo povuče. Popravlja li se to ili pogoršava stavljanjem rolica?
Znam da na loše doziranje gasa itekako utječe i moje neiskustvo, ali i prijašnji vlasnik (kojeg jako dobro poznajem) kaže da je tu "Luna malo zajebana"
3. Dali i na drugim 50ccm/2T skuterima ručica gasa isto ovako nervozno reagira?

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #67 : 08 Svibanj, 2011, 09:42:06 »
Pozdrav!
Kupio sam nedavno rabljenu Lunu (moj prvi skuter), i imam par pitanja pa ako netko ima volje da odgovori bio bih zahvalan;
1. Može li se škripanje prednje kočnice riješiti mekšim pločicama? Ako da, onda kojim?
2. Vidim da je i autor teme primjetio da gas skoro i nije moguće dozirati pri kretanju i manevriranju pri malim brzinama - odvrneš četvrtinu, ništa - odvrneš još malo, odjednom "zagrize" i naglo povuče. Popravlja li se to ili pogoršava stavljanjem rolica?
Znam da na loše doziranje gasa itekako utječe i moje neiskustvo, ali i prijašnji vlasnik (kojeg jako dobro poznajem) kaže da je tu "Luna malo zajebana"
3. Dali i na drugim 50ccm/2T skuterima ručica gasa isto ovako nervozno reagira?

1. To se rjesi brake cleaner sprejem ili se ocisti kocnica, namaze wd-om, prvih par km vozis ko kamikaza a poslje odlicno koci i ne zuji...
2. Luna ima 16mm karburator i normalno je da zivlje reagira na gas, stavis li manji karb, ko 12mm, polazit ce ti tek s pola gasa, slabije ce ici al ce i manje trositi
3. Vecina ostalih serijskih skutera imaju ili 12mm karbove ili limicem prigusene 17.5mm, rucica gasa im dosta tromije reagira, al su jaci i bolje postelani pa se u konacnici doimaju zivlje

Offline Helmet Hair

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • Moja Kaciga: no name jeftilen
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #68 : 08 Svibanj, 2011, 10:56:04 »
Brake cleaner, odlično!  :icon_thumright: Vidim da još ima dosta mesa na pločicama pa da ih ne mijenjam bez veze... Nije mi problem "živ" gas, dapače, što je startniji to bolje, ali kad se npr. želim polukružno okrenuti (bez spuštanja noge) zajebano ga je dozirati jer poznaje samo dva stanja; uključeno-isključeno, nema onog finog prijelaza pri kretanju. Još jedna stvar, vidim da ima isti poklopac goriva kao i na baotianu, a čujem da znaju po pljusku propustiti vodu u rezervar pa me zanima događa li se to i s Lunom?

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #69 : 08 Svibanj, 2011, 10:56:54 »
Nece ti se to desit na luni ;D

Offline Helmet Hair

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • Moja Kaciga: no name jeftilen
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #70 : 08 Svibanj, 2011, 11:04:24 »
Već sam iskonstruirao preklop od gume koji pokriva čep i ne primjećuje se, ali je gnjavaža kod tankiranja. Hvala ti na pomoći, brake cleaner mi nikad nebi pao na pamet  :icon_thumright:

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #71 : 08 Svibanj, 2011, 13:02:46 »
ovo za doziranje gasa,to se da rijesit meksim federima kvacila nego sto sad imas

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #72 : 08 Svibanj, 2011, 14:58:21 »
pa nije luna tako bijesan motor da treba mekse federe  kvacila... iovak su premekani... ja bih provjerio kako se ponasa klipic na karbu.. mozda te jebe onaj razdjelnik na dvije sajle sto stoji ispod prednje maske.. pa ti ne otvara ravnomjerno gas..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Helmet Hair

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • Moja Kaciga: no name jeftilen
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #73 : 08 Svibanj, 2011, 15:43:44 »
Tvoj ravnomjerno reagira? Na mom se ne da dozirati još od prvog dana, a i autor ove teme spominje isti problem tako da mislim da je skuter jednostavno tvornički takav. Bliži mu se servis na 6000 pa ću ovo što si gore napisao napomenuti mehaničaru.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #74 : 08 Svibanj, 2011, 19:30:54 »
vjerojatno je do tog razdjelnika, sajle i kako je naspanato na karbu
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline crovex007

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 87
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Bit će iduće sezone...
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #75 : 15 Svibanj, 2011, 20:03:50 »
Jel tko stavljao distancer amortizera, jel se to isplati vizuelno/sigurnosno na Visionu?

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #76 : 15 Svibanj, 2011, 22:26:23 »
Bude malo neobicnije za vozit pa je lipsi osjecaj za volanom, a lipsi je i opcenito svaki skuter kad se guzica digne...
Kod lune je fora da ce svjecica udarat u rezervar ulja s distancerom, to se rjesi fus metodob podbacivanja sarafa u ulbazivace vibracija na nosacu masine, ovako:



Ovako je serijski:



Ako to ne napravis, osim sto ce udarat svjecica u rezervar ulja, prirubnica airboxa ce udarat u ramu i skuter nece bit stabilan na centralnoj nogari...

Offline crovex007

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 87
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Bit će iduće sezone...
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #77 : 15 Svibanj, 2011, 23:26:58 »
cut

Zanimljivo, radi 4 centimetra?

Koji preporučuješ?

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #78 : 15 Svibanj, 2011, 23:29:08 »
koji god, samo da je od punog materijala a ne neki homemade pa da ti propadne zadnji kraj negdje u putu :drunken_smilie:

Offline crovex007

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 87
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Bit će iduće sezone...
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #79 : 15 Svibanj, 2011, 23:38:45 »
koji god, samo da je od punog materijala a ne neki homemade pa da ti propadne zadnji kraj negdje u putu :drunken_smilie:

neki str8 ili koji već s portala?

Ajde, daj ime  :laughing7: