Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Luna Vision 2 - prvi dojmovi  (Posjeta: 44653 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline crovex007

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 87
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Bit će iduće sezone...
Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« : 22 Ožujak, 2011, 20:22:08 »
Pozdravi svima  :hello: Evo da podijelim neke svoje misli sa puno iskusnijima, a možda mi i otklonite neke dileme..
Danas prvi put sjeo na Lunu, ajmo reći probna vožnja i sve skupa na njoj, oko nje i izdaleka, dojmovi i informacije da bi se iste shvatile su idući:

Vision 2, kao i većina, proizveden 2008. godine, ali nov, ima 30-tak kilometara, nikad registriran, vidi se po boji (crno-crvena) da skuter nije korišten.. Radio prije par dana kada mu je promijenjeno ulje i akumulator, prije toga radio prije više od 6 mjeseci i tada je i napravljena ta sića od kilometara. I sada, prvo paljenje vrti 5-6 sekundi u prazno-ništa. Paljenje kurblom-na prvi zub. Opet paljenje redovnim putem-upali. Stoji tako upaljen na nogarama, čini mi se malo nepravilan rad, bijeli dimcek iz auspuha, ali nakon minute rad motora bitno tiši, nekako pravilniji, bez bijelog dima itd. Dobro ajde, prva faza prošla. Krenem vozit, rade svi prekidači, svjetla, žmigavci, sve ok.. Ali ubrzanje, o jadna ti majka.. :sad3: Treba mu valjda 300 metara dok ne dosegne 50.. Ima kao na ručici gasa malu prazninu na početku, neznam jel to tako treba bit, nešto kao turbo rupa na dizelašu ako tko ima iskustva.. Ali sporo za popizdit, neznam jel svi blokirani lunatici imaju takva iskustva sa svojima, ali ovo je perverzno sporo, čak iako ne očekujem čudo. I tako ja malo 2-3 kruga ok, vratim se, natrag na nogaru i idem još malo vidjet šta i kako.. Otvaram sjedalo ok normalno, treba ga zatvorit kao malo teže pogađa zub ili sam ja krivo gađao rukom  :happy3: Dalje, poklopac goriva, malo mi se čini kao razlohano, neznam, ok je, ali nije kao to naj to. Unutra se dobije kao nekakav snop odvijača, ključeva itd, ali nema inbusa ako sam dobro vidio  :icon_scratch: za podić kadicu sjedala i zamijenit CD i sl.  :icon_thumright: I tako je više manje na tom i ostalo.. Eh da, kočnice, zube mi od nagle rekacije neće potrgat, to sigurno  :toothy3:

 Sve u svemu, to su kriteriji od Aprilie primijenjeni na kineski skuter  :laughing7: Jasmo mi je da ne mogu očekivat čuda od kineza, pogotovo za ovu cijenu koju bih trebao platit, ali te neke sitnice, iako sam picajzla, su mi malo čudnjikave..

Šta vi kažete?
 :help: prije nego što se ovih dana isprsim i odemo kod bilježnika  :toothy10:

(Inače, ne bih ga nešto posebno eksploatirao, nek' on ide 70-tak od mjesta do mjesta, nek' me previše ne hebe i samo neka malo bolje ubrzava, ne tražim previše  :) )

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #1 : 22 Ožujak, 2011, 20:25:41 »
skini blokade i vozi..  vidjet ćeš kakve su gume, ako je pogibeljno mijenjaj.. :icon_thumright:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #2 : 22 Ožujak, 2011, 20:35:10 »
Skuter s 30km je nov i nerazradjen, nebi mu trebao skidat blokadu i trebao bi ga lagano vozikat kao da ucis vozit bar stotinjak km, onda zamjenis cdi pa rolice i ic ce oko 70 ubrzavat ko svaki drugi AC 2t skuter... Po pitanju sica, svaka luna zeza, fora je kad zatvaras bez lupanja lagano oslonit sic prema strani brave i laganim pritiskom pol kile zatvoriti sic, ako nemaknes malo prema bravi mozes slobodno sjest na sic kadkad se nece ni tako zatvorit...
Na luni ti imbus nece trebati, odvijac sto si dobio je i obicni i krizni, dobio si kljuc za svjecicu i za skinut sic, s tim alatom mozes zamjenit svjecicu, skinut i ocistit karb, mada je bolji gedor s produzalom prilikom skidanja sica ili filtera zraka...
Kocnice su u lune napravljene da traju, a ne da koce, zadnji koci uvjek slabo, malim preinakama moze blokirat kotac kad god pozelis, prednja ima pretvrde plocice, disk je odlican...
Luna prakticki osim prednjih zarulja i ovog sto sam naveo nema problema, skuter s promjenjenim cdi-jom malo trosi, dugo traje i ide ok, prva verzija je imala boljku oko auspuha dok je to kod druge verzije rjeseno...

Offline crovex007

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 87
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Bit će iduće sezone...
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #3 : 22 Ožujak, 2011, 20:43:17 »
Znači mislite obojica da se treba upustit u tu avanturu? Ha i ja imam daj dojam, samo su me te sitnice mučile..

Da, što se tiče, guma, one jesu nove, ali u zavoju kao da ti hoće poručit da ne pokušavaš koljenom do ceste, čak štoviše bilo bi poželjno kretat se isključivo pravocrtno  :toothy9:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #4 : 22 Ožujak, 2011, 20:44:20 »
ma neće mu ništa bit pa razrađuješ i novi kit polako... vožnja s blokadom po zagrebu je samoubojstvo..
kad nabavi bolji cdi bude ga stavio a sad samo skine prsten sa variomata i gas..

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #5 : 22 Ožujak, 2011, 20:45:36 »
Nebi trebao imat prsten, samo preteske rolice i cdi, imam mu ja cdi od lune ako oce :toothy11:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #6 : 22 Ožujak, 2011, 20:48:14 »
onda koje role 4.8 gr stavi i gas..

Offline crovex007

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 87
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Bit će iduće sezone...
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #7 : 22 Ožujak, 2011, 20:53:47 »
Danas CDI naručio/zvao u moto bencony, oni dobijaju od beta mota, to je riješeno..
A rolice, mislim da ću morat do Gračana, koliko će me to zadovoljstvo izaći?  :toothy10:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #8 : 22 Ožujak, 2011, 20:55:09 »
uzmi onda u benconyju rms role 15x12 4.8 gr.. ma nebu puno..

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #9 : 22 Ožujak, 2011, 20:55:52 »
64kn su bile malossi rolice 15x12 4.8g kad sam zadnji put kupovao za lunu?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #10 : 22 Ožujak, 2011, 20:57:35 »
malossi su oko 70 kn a rms su 50 kn..

Offline crovex007

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 87
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Bit će iduće sezone...
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #11 : 22 Ožujak, 2011, 21:01:12 »
malossi su oko 70 kn a rms su 50 kn..

Može, hoćeš mi zamijenit?  :icon_thumright: Truba sam, znam i sam..

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #12 : 22 Ožujak, 2011, 21:06:04 »
može nema frke.. kad dođu dijelovi samo se javi, to je 20 minuta posla..

Offline crovex007

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 87
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Bit će iduće sezone...
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #13 : 22 Ožujak, 2011, 21:11:18 »
može nema frke.. kad dođu dijelovi samo se javi, to je 20 minuta posla..
Broj si mi čini mi se već dao.. Jel trebam još što zasad, nešto jeftinije, a da će kinezeru pomoći, neka svjećica ili slično, lupam gluposti.. :laughing7:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #14 : 22 Ožujak, 2011, 21:13:12 »
Ako bude ivan od volje nek izbaci serijski dihtung cilindra i namaze tanki sloj diht mase, malo fusherski al najeftinija stvar koja da nesto na luni :icon_biggrin:

Offline crovex007

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 87
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Bit će iduće sezone...
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #15 : 22 Ožujak, 2011, 21:16:56 »
Ako bude ivan od volje nek izbaci serijski dihtung cilindra i namaze tanki sloj diht mase, malo fusherski al najeftinija stvar koja da nesto na luni :icon_biggrin:
Ajde Ivane, vidiš kako te luna500rr prakički lijepo moli, daj nešto od znanja, a nećeš ni ostat na hvala, znam ne kotrlja se po džepu kažu.. :laughing7:

Ovo mu vjerojatno ne bi odmoglo da naručim:
žarulja 12v 20w P26s    10,00 kn
žarulja 12v 20w P26s piattel    25,00 kn

Vidio u nekom postu..


Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #16 : 22 Ožujak, 2011, 21:20:33 »
Sto znaci to piattel? Pasu zarulje s nekog tomosa, ja sam na obruc stare zarulje stavio 20w bosch zarulju iz zmigavca nekog opela, sad bolje svjetli i necrkaje nikako, prije bi svaki drugi mjesec mjenjao zarulje iz servisa, svaka 30kn...

Offline drift KING

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: wangye by MINARELLI
  • Moja Kaciga: shoei
  • MojSetup: DR EVO
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #17 : 22 Ožujak, 2011, 21:21:25 »
evo opet gledam i nesto me sili da pitam za diht masu sto je to?jel to silikon ili?
NISU SVIMA DUKE I TA g#vn# ZANIMLJIVA.  :toothy9:


tebi bi i g#vn% bilo zanimljivo da je u malossi bojama  :dontknow:  :)

Offline crovex007

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 87
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Bit će iduće sezone...
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #18 : 22 Ožujak, 2011, 21:23:22 »
Sto znaci to piattel? Pasu zarulje s nekog tomosa, ja sam na obruc stare zarulje stavio 20w bosch zarulju iz zmigavca nekog opela, sad bolje svjetli i necrkaje nikako, prije bi svaki drugi mjesec mjenjao zarulje iz servisa, svaka 30kn...

To je c/p sa stranice od Tomosa...
http://www.tomos-autousluga.hr/index.php?menu=cjenik&lang=cro&cid=45

Pojma nemam, ali znam da je netko s foruma hvalio baš tu..
A neka caka postoji kad je 15 kuna skuplja od "iste"..

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna Vision 2 - prvi dojmovi
« Odgovori #19 : 22 Ožujak, 2011, 21:32:42 »
Sta se tice guma,ni ja ni moji poznanici na Lunama nikad nismo imali problema s njima,tj. nikad nisu proklizale kad nisu trebale
Kocnice služe svrsi za takve brzine.Istina da prednja skripi i da ne daju dozirat ko na nekim drugim skuterima,ali meni je recimo dovoljna samo zadnja za normalnu voznju
A za spuh,na serijalama su stariji i noviji spuhovi skroz isti  :dontknow: