Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Air filter  (Posjeta: 2204 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline boroperisic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Cacak
  • Moj Skuter: Aprilia area 51
Air filter
« : 17 Prosinac, 2007, 21:37:48 »
Kao prvo da se predstavim, zovem se Boro, iz Cacka sam, prvi put postujem, jer posle duge pretrage mnogih foruma o skuterima na ovim prostorima, nasao sam da je ovaj najprofesionalniji, da ljudi znaju o cemu pisu, kao i da svi stoje iza onoga sto kazu. Razne teme na ovom forumu su mi pomogle da naucim dosta toga o odrzavanju i servisiranju skutera, bez odlaska kod majistora.
Evo postavio bih i ja jedno pitanje na koje nisam uspeo naci odgovor, a to je zasto se skida lulica sa air box-a, cemu to doprinosi, konkretno kod mene? Imam apriliu areu, sve je serijala. Da li to doprinosi smanjenju potrosnje?
Hvala.

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Air filter
« Odgovori #1 : 17 Prosinac, 2007, 21:39:17 »
Predstavio si se u krivi podforum!

Evo tu se prvo predstavi: http://www.mojskuter.com/forum/index.php?board=3.0

..mod.. dobro, je , ali ne trebas ga odmah napadati  , moze i bez toliko usklicnika, a ako ti nije tesko , pomognes covjeku i linkom dok se ne pocne snalaziti po forumu ;)
« Zadnja izmjena: 18 Prosinac, 2007, 15:13:45 Zero Cool »

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Air filter
« Odgovori #2 : 17 Prosinac, 2007, 21:40:27 »
skida se samo pri ugradji termogrupe, znaci vece zapremine! jer onda ti ide veci karb, a s lulicom mu je premali dovod zraka, te se ona zato vadi!!
no bolje ga je preradit i ostavit lulicu!

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Air filter
« Odgovori #3 : 17 Prosinac, 2007, 21:51:23 »
ovo šta je već navedeno i more pri ugradnji base kita ostat seriski karb ali mu je potrebno više bezina(veća dizna) i sa tom većom diznom treba više zraka pa se vadi lulica ili preradi airbox
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Air filter
« Odgovori #4 : 18 Prosinac, 2007, 11:10:46 »
lulica smanjuje presjek rupe kroz koju preko potlaka karburator vuce zrak (potlak stvara termo grupa) za ubrizgavanje u cilindar zajedno sa gorivom.

Naime bitan je pravi omjer zraka i benzina u smjesi kako bi smjesa u cilindru pravilno i u potpunosti izgarala. Omjer zraka i benzina se nastimava preko njihovih protoka (za benzin glavna diza,ler diza, polozaj igle) (za zrak diza zraka, protocnost filtera zraka i presjek rupe kroz koju se usisava zrak).

Svakom promjenom bilo kojeg dijela koji je naveden u zagradama se izravno utjece na omjer zraka i benzina u smjesi...

 :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Air filter
« Odgovori #5 : 18 Prosinac, 2007, 11:12:17 »
ugl i kad stavis kit, bolje ti je preradit airbox, ima tu na forumu kako malossi preporuca da se to sredi
bolje tako nego cupat lulicu!

Offline boroperisic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Cacak
  • Moj Skuter: Aprilia area 51
Odg: Air filter
« Odgovori #6 : 18 Prosinac, 2007, 21:23:52 »
Greska je ispravljena. Hvala na odgovorima i jos jedno pitanje. Skoro sam kupio apriliu areu i na prvih sto kilometara je potrosila negde oko 7l, sto mislim da je stvarno mnogo s obzirom da je sve serijala, a i vozio sam je na temperaturi od oko 2-8C, sto je prilicno hladno, pa ne znam da li je i to uticalo na potrosnju. Posle citanja pojedinih tema ocistio sam airbox iz koga je vec curelo ulje a i u unutrasnjosti filtera osecao se benzin, takodje sam ocictio i svecicu, koju nameravam da promenim (koju mi preporucujete?), ali nazalost sneg me preduhitrio pa nisam stigao da ponovo proverim potrosnju. Da li ce ovo ciscenje uticati na potrosnju, i da li je normalna potrosnja za ovaj skuter 3-3.5l na 100km? Hvala

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Air filter
« Odgovori #7 : 18 Prosinac, 2007, 21:43:53 »
Greska je ispravljena. Hvala na odgovorima i jos jedno pitanje. Skoro sam kupio apriliu areu i na prvih sto kilometara je potrosila negde oko 7l, sto mislim da je stvarno mnogo s obzirom da je sve serijala, a i vozio sam je na temperaturi od oko 2-8C, sto je prilicno hladno, pa ne znam da li je i to uticalo na potrosnju. Posle citanja pojedinih tema ocistio sam airbox iz koga je vec curelo ulje a i u unutrasnjosti filtera osecao se benzin, takodje sam ocictio i svecicu, koju nameravam da promenim (koju mi preporucujete?), ali nazalost sneg me preduhitrio pa nisam stigao da ponovo proverim potrosnju. Da li ce ovo ciscenje uticati na potrosnju, i da li je normalna potrosnja za ovaj skuter 3-3.5l na 100km? Hvala

potrosnja oko 4L, ali sve ovisi o nacinu voznje... uglavnom 4.5L je maxxxx!

Uglavnom je uzrok velike potrosnje nepostimanost karburatora... Svjecica i celo klipa crni...
Jos moze biti i zbog potrosenih karika i drugih stvari koje si naveo...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline boroperisic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Cacak
  • Moj Skuter: Aprilia area 51
Odg: Air filter
« Odgovori #8 : 18 Prosinac, 2007, 22:01:27 »
Postoji li opcija da se potrosnja smanji stavljanjem manje dizne, na racun toga da se smanje performanse skutera, jer meni nije toliko bitno ubrzanje kao i krajnja brzina, koja sada iznosi oko 70km/h?

Offline phantom

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 408
  • Spol: Muški
  • vozim šta mi do?e pod ruku samo da sagorjeva
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pakostane
  • Moj Skuter: nrg
  • MojSetup: mhr
  • MojSpuh: gianelli shot
Odg: Air filter
« Odgovori #9 : 18 Prosinac, 2007, 22:56:40 »
pa logicno kad stavis manju diznu trosit ce ti manje a najvjerovatnije i manje ici ali nije bitno samo stavit diznu trebas to sve doktorski ustelat da dobijes maksimalnu iskoristivost.najbitnije je napravit tocan omjer benzin zrak i nemos falit onda
acab jbg "policijski posao je ?astan samo ga obavljaju u dosta slu?ajeva ne?asni ljudi"

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: Air filter
« Odgovori #10 : 18 Prosinac, 2007, 23:56:50 »
najbolje ti dečko to prodaj i kupi sebi dobro biciklo. ili druga opcija... ugradi plin!  :binkybaby:


Offline boroperisic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Cacak
  • Moj Skuter: Aprilia area 51
Odg: Air filter
« Odgovori #11 : 19 Prosinac, 2007, 16:27:39 »
najbolje ti dečko to prodaj i kupi sebi dobro biciklo. ili druga opcija... ugradi plin!  :binkybaby:


:-) ha,ha

Za koliko brojeva bib bilo najbolje smanjiti diznu, i kolika je otprilike cena dizne za delorta? Da li slucajno neko zna koja je velicina dizne na ovom modelu, posto nisam stigao da otvaram karb?