Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: problem sa sf2  (Posjeta: 4156 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline S.W.A.T.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 658
  • Spol: Muški
  • *bFzd*Blacky
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: speed fight 2
problem sa sf2
« : 11 Prosinac, 2007, 19:32:56 »
ovako...evo sad idem iz grada iz trgovine...
i izadem iz trgovine...pocnem paliti motor kad nece...samo se cuje zvuk nesto poput cckkkk i ne...i svaki put kad stisnem tipku ta paljenje se tako cuje i odma prekine...nista se ne okrece...samo valjda proba pokrenuti...i posto je to ducan sa elektrotehnickim stvarima a frend mi tamo radi on mi malo pomogne...alat...i otvorim prvo tamo ono za aku...probamo na drugi akumulator...nece...gledamo sta je...probamo onu zutu kutijicu sta je kao neki za struju neznam ni ja sto...pogledaju i kazu da je ispravno...probamo osigurac ispravno...

i nakon 1h mozganja...probamo okrenuti ono za kurblu sa kljestima (neka budala mi je davno prije ukrala kurblu a nemam 185kn za novu a necu da je nekome ukradem...) i malo samo okrenemo...i probamo da upalimo...i malo se okrene i opet nista...i ja probam malo vise okrenuti...samo da prode zub ili sta vec...i probamo i upali...i sad ja sav sretan nakod 2h brige vratim alat...i da cu krenuti...kad ono nece krene...stavim na nogaru i nece uopce okrece gumu...iz auspuha gusti dim...kad dodam jako gas...i cim se upali pa nadalje cuje se neki jako jako cudni zvuk iz bloka...(ono di je remen ako se tako zove  :toothy3: )
i nista...ocigledno je bilo da necu nigdi sa motorom...pa sam ga ostavio u prijateljov portun...sveza i osa ca...x-thug je srecom dosa po mene jer sam zurio...i sad zurim al eto da viditi pa da cujem vase misljenje sta je to kog vraga???i kolko ce me kostati popravak kod ovlastenoh a kolko kod ovlastenog servisera?????


btw sutra cu ga dogurati doma pa sam otvoriti blok da vidim otprilike sta je...ako se da uopce viditi...pa cu onda odgurati ga da servis...jedino je problem sta NEMAM NI KINTE U DŽEPU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry9: :angry7: :angry9: :angry9: :angry9: :angry9: :angry9: :angry9: :angry9: :angry9: :angry9: :angry9:

tako da ljudi....PLIZ POMAGAJTE STO PRIJE I STO OPSIRNIJE...da i ja, lik koj se malo kuzi u mehaniku, skuzim sta je...


PLIZ :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1:
RAĐA SE ZVEJR ;)

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: problem sa sf2
« Odgovori #1 : 11 Prosinac, 2007, 19:48:43 »
presalgali ste ga,ima previse benzina u cilindru i spod njega,i kad upali ne moze sve sagorijet pa se gusi,probaj ga upalit i postepeno dodavat gas,mozda nekako proguta to,ako ne onda skini cilindar i ispusi sav benzin van i ponovno ga upali i radit ce ko novi

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: problem sa sf2
« Odgovori #2 : 12 Prosinac, 2007, 19:42:05 »
S.W.A.T. ako ne uspiješ ništa do vikenda zovi nas ekipu iz Zadra pa ćemo se nać i probat vidit što je...
Who's looking for punishment ??

Offline zikihos

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 334
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: problem sa sf2
« Odgovori #3 : 12 Prosinac, 2007, 19:47:19 »
vjerujem da bi ti par udaraca po anlasseru rijesilo prvi problem.

za drugi skini svijecicu, i zaverglaj par puta, pa stavi natrag
i probaj upalit.

Offline S.W.A.T.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 658
  • Spol: Muški
  • *bFzd*Blacky
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: speed fight 2
Odg: problem sa sf2
« Odgovori #4 : 12 Prosinac, 2007, 20:31:22 »
evo sam sad bio sa likom koj se kuzi u motore...i sorry speed al nisi ni blizu...jer prvo da imam vise goriva u cilindru to nebi bili "simptomi"...
a drugo...on kaze da cemo sutra pogledati...presloziti cili motor i viditi...moze biti samo u bloku...a moze biti i da se cilindar rasuo...ali kaze da 99% nije nesto veliko jer je presa samo 5-6000km...tako da nema sanse...a ako ne sutra onda cemo to napraviti u petak...
a i ja bi isa pogledati u bloku (ne usudujem se dirati i rasklapati cilindar i te dijelove jer nemam garazu a ni znanja za to...)
pa bi vidio dali je tamo...al sam sad tek dogura motor iz grada i umoran sam a vani mrak...tako da cu tek sutra viditi sta je...

uglavnom...nadam se da je nesto sitno...po mogucnosti nesto sto ne kosta...jer sam doslovno presusio sa lovom... :sad1: :sad1: :sad3:
RAĐA SE ZVEJR ;)

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: problem sa sf2
« Odgovori #5 : 12 Prosinac, 2007, 20:52:07 »
evo sam sad bio sa likom koj se kuzi u motore...i sorry speed al nisi ni blizu...jer prvo da imam vise goriva u cilindru to nebi bili "simptomi"...
a drugo...on kaze da cemo sutra pogledati...presloziti cili motor i viditi...moze biti samo u bloku...a moze biti i da se cilindar rasuo...ali kaze da 99% nije nesto veliko jer je presa samo 5-6000km...tako da nema sanse...a ako ne sutra onda cemo to napraviti u petak...
a i ja bi isa pogledati u bloku (ne usudujem se dirati i rasklapati cilindar i te dijelove jer nemam garazu a ni znanja za to...)
pa bi vidio dali je tamo...al sam sad tek dogura motor iz grada i umoran sam a vani mrak...tako da cu tek sutra viditi sta je...

uglavnom...nadam se da je nesto sitno...po mogucnosti nesto sto ne kosta...jer sam doslovno presusio sa lovom... :sad1: :sad1: :sad3:

meni je upravo tako bilo,napunila se radilica gorivom,bilo goriva do cilindra

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: problem sa sf2
« Odgovori #6 : 13 Prosinac, 2007, 10:50:01 »
Javi što je bilo.
Who's looking for punishment ??

Offline S.W.A.T.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 658
  • Spol: Muški
  • *bFzd*Blacky
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: speed fight 2
Odg: problem sa sf2
« Odgovori #7 : 14 Prosinac, 2007, 22:06:48 »
ovako...problem je u hladnjaku na variomatu...
on je ispa i lupa okolo...nije napravija stetu (nije da i ima sta napravit :glasses2: )
eto...sad neznam sta napraviti...kolko dode to???dali se moze samo to mjenjati???ili treba cijeli variomat???

i recite mi okvirno cjenu...pliz...hvala unapred
RAĐA SE ZVEJR ;)

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: problem sa sf2
« Odgovori #8 : 15 Prosinac, 2007, 00:43:48 »
verovatno misliš na spoljašnju polutku variomata, onu sa zupcima za hlađenje...
ne znam kakva ti ide, pretpostaviću da nije plastična kao i kod mene...Ja sam je svojom greškom polomio...
Nova 20 eura...

A jel se polomila ili šta? kako je to spalo? nisi dobro zavrnuo zadnji put!
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: problem sa sf2
« Odgovori #9 : 15 Prosinac, 2007, 10:59:49 »
Ako već ideš di ono... u Švicarsku i ako dobiješ dovoljno love pukni Multivar na skuter i sve 5.
Who's looking for punishment ??

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: problem sa sf2
« Odgovori #10 : 15 Prosinac, 2007, 11:05:40 »
vanjska polutka variomata ne dolazi u kompletu sa variomatom/multivarom...

Za 50ice bi cijena bila oko 200-250 kn... mozda manje...  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: problem sa sf2
« Odgovori #11 : 15 Prosinac, 2007, 13:02:19 »
Citat:
Za 50ice bi cijena bila oko 200-250 kn... mozda manje...

ma manje, ja platio 20 eura...kad pretvorim to u kune, to je nekih 160 kuna ako se ne varam...
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: problem sa sf2
« Odgovori #12 : 15 Prosinac, 2007, 13:17:45 »
dobro, razlika u cijeni između Hrvatske i Srbije je ipak zamjetna, možda i dosta zamjetna..

Offline S.W.A.T.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 658
  • Spol: Muški
  • *bFzd*Blacky
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: speed fight 2
Odg: problem sa sf2
« Odgovori #13 : 16 Prosinac, 2007, 13:08:49 »
popravija sam...zapravo jedan lik...koj se kuzi u to...(mladi od mene :toothy3: )
ide lik u skolu za to a odmalena je sa motorima a i sa mehanikom pa eto...podrum mu pun djelova... :laughing7: :laughing6: :toothy10:

uglavnom...za 300kn mi je to popravijo (jos nisam otvara blok da vidim kako al danas cu mozda)
a i po dogovoru je treba i ocistiti karburator i sve to...staviti novu diznu, novu svjecicu i nastelati gas da nemam prazninu...tj. sad odma vata a ne ko prije na napravim pola kruga pa mi tek onda uvati ubrzaviati...
i reka je da ce mi nabaviti kurblu za sf2

e sad...ja neznam dali je sve napravio sta je obeca (sta se tice ciscenja i novih djelova) al taj glavni problem je popravija i napravija mi je gas...odma vata...a i imam osjecaj da malo bolje povuce kad idem dizati na zadnji...al to nemogu 100% tvrditi

a sto se tice kurble...reka je da danas dodem...dok je nabavi (pitam se samo kako je je nabavit...ccccc :nono: :nono: a neka...meni je neko ukra...al ja nisam tija...a sta on radi to je njegova stvar...)

tako da sam otprilike zadovoljan...300kn nije malo...al eto...ipak je nesto napravija...  :icon_thumright:

ako ko treba (ako je iz zd) da mu neko dosta jeftinije popravi motor mozda cete moci kod njega...(nista ne obecajem) pa ako vas zanima javiti... :hello:
RAĐA SE ZVEJR ;)

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: problem sa sf2
« Odgovori #14 : 16 Prosinac, 2007, 13:38:17 »
Aj ako ne znaš dobro si i prošao jer bi kod servisera bio oderan još više, ali trebao si gledati što radi tako da sam znaš i da ne trebaš bacati lovu poslije... Možeš se i meni obratiti ako ti bude tribala kakva pomoć, platiš kavu i to je to...  :toothy10:
Who's looking for punishment ??

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: problem sa sf2
« Odgovori #15 : 17 Prosinac, 2007, 18:55:39 »
pa mozes staviti kurblu od aeroxa maltene sve pasu..a kontamm si da su jeftinije--!!

Offline S.W.A.T.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 658
  • Spol: Muški
  • *bFzd*Blacky
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: speed fight 2
Odg: problem sa sf2
« Odgovori #16 : 17 Prosinac, 2007, 19:01:22 »
da al sad ga prodajem...(i prije sam  :) ) pa bi bilo glupo da je "tuđa" kurbla...a ne od sf-a
RAĐA SE ZVEJR ;)

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: problem sa sf2
« Odgovori #17 : 24 Prosinac, 2007, 22:09:53 »
ovako...evo sad idem iz grada iz trgovine...
i izadem iz trgovine...pocnem paliti motor kad nece...samo se cuje zvuk nesto poput cckkkk i ne...i svaki put kad stisnem tipku ta paljenje se tako cuje i odma prekine...nista se ne okrece...samo valjda proba pokrenuti...i posto je to ducan sa elektrotehnickim stvarima a frend mi tamo radi on mi malo pomogne...alat...i otvorim prvo tamo ono za aku...probamo na drugi akumulator...nece...gledamo sta je...probamo onu zutu kutijicu sta je kao neki za struju neznam ni ja sto...pogledaju i kazu da je ispravno...probamo osigurac ispravno...

i nakon 1h mozganja...probamo okrenuti ono za kurblu sa kljestima (neka budala mi je davno prije ukrala kurblu a nemam 185kn za novu a necu da je nekome ukradem...) i malo samo okrenemo...i probamo da upalimo...i malo se okrene i opet nista...i ja probam malo vise okrenuti...samo da prode zub ili sta vec...i probamo i upali...i sad ja sav sretan nakod 2h brige vratim alat...i da cu krenuti...kad ono nece krene...stavim na nogaru i nece uopce okrece gumu...iz auspuha gusti dim...kad dodam jako gas...i cim se upali pa nadalje cuje se neki jako jako cudni zvuk iz bloka...(ono di je remen ako se tako zove  :toothy3: )
i nista...ocigledno je bilo da necu nigdi sa motorom...pa sam ga ostavio u prijateljov portun...sveza i osa ca...x-thug je srecom dosa po mene jer sam zurio...i sad zurim al eto da viditi pa da cujem vase misljenje sta je to kog vraga???i kolko ce me kostati popravak kod ovlastenoh a kolko kod ovlastenog servisera?????


btw sutra cu ga dogurati doma pa sam otvoriti blok da vidim otprilike sta je...ako se da uopce viditi...pa cu onda odgurati ga da servis...jedino je problem sta NEMAM NI KINTE U DŽEPU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry9: :angry7: :angry9: :angry9: :angry9: :angry9: :angry9: :angry9: :angry9: :angry9: :angry9: :angry9:

tako da ljudi....PLIZ POMAGAJTE STO PRIJE I STO OPSIRNIJE...da i ja, lik koj se malo kuzi u mehaniku, skuzim sta je...


PLIZ :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1:

baci ga s maslenice

Offline Yamaha_spy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novo ?i?e - Velika Gorica
  • Moj Skuter: Yamaha spy
Odg: problem sa sf2
« Odgovori #18 : 24 Prosinac, 2007, 22:39:26 »
Možeš se i meni obratiti ako ti bude tribala kakva pomoć, platiš kavu i to je to...  :toothy10:
Vidis ono punisher te odere duplo. Hehe  :toothy3: :toothy3: sala
Yamaha-Spy

Offline S.W.A.T.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 658
  • Spol: Muški
  • *bFzd*Blacky
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: speed fight 2
Odg: problem sa sf2
« Odgovori #19 : 25 Prosinac, 2007, 08:42:25 »
hehe...ma punisher je pre skup... :redface:

 :toothy12: :toothy9: :happy6: :happy6: :laughing11:
RAĐA SE ZVEJR ;)