Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: aerox tuning  (Posjeta: 12419 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: aerox tuning
« Odgovori #40 : 06 Prosinac, 2007, 22:22:35 »
lijepo lijepo samo umjesto c3 ležajeva c4 stavit (ako ćeš već stavit)...i sa radilicom dobivaš jaču predkompresiju sad koliko to osjetiš na performansama neznam ta radilica je valjda testiranada može radit do 13000 obrtaja normalno (tak piše) more ić i na više al nije preporučeno- to ti ništa ne znači al et toliko
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: aerox tuning
« Odgovori #41 : 06 Prosinac, 2007, 22:36:52 »
lijepo lijepo samo umjesto c3 ležajeva c4 stavit (ako ćeš već stavit)...i sa radilicom dobivaš jaču predkompresiju sad koliko to osjetiš na performansama neznam ta radilica je valjda testiranada može radit do 13000 obrtaja normalno (tak piše) more ić i na više al nije preporučeno- to ti ništa ne znači al et toliko
ne osjeti ništa, i nije mu potrebna ni u kojem slučaju ako nece ic dalje od base setupa, to sam bezveze stavio, ak raspolaze s vise para, a sto se tiče ležajeva, moze ostavit i serijske jer je to ipak samo base, al radi sigurnosti a i kad vec sve mjenja i da mu se ne desi da nakon 7-8t km mora opet sve rasklapat nek stavi C3 ili C4, samo C4 je teško nać, a razlika je jedino u tome ako ti se c3 ili ti serijski raspadnu bacas blokove i kit u smeće, a sa c4 iliti teflonskim ti se to nece desit, ali c4 se stavljaju samo na race setupove, na nizim klasama, a pogotovo base nisu potrebni, ali stavi ako mozes nac, jos bolje...!

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: aerox tuning
« Odgovori #42 : 06 Prosinac, 2007, 22:47:05 »
pa bolje stavit c4 uvijek jer su 250 kn tak nešta i pitaj malo palca kako je on najeb. sa c3 imo due+ i koliko puta ležajevi ošli samo zato jer nije imo gdje kupit c4 a nij emu se čekalo. i mislim da c4 nemogu na serijalu taksam čuo nešto do teflona. i ti znaš da se ništa ne dobije sa TP radilicom, ona je zapunjena a seriska nije i na malim stvarima se dobija neočekivano možda kad bi bila dva potpuno ista skutera sve isto napravljeno i podešeno a jedan sa seriskom a dr.sa ovom radilicom i dva vozačasaisto kila da bi ovaj bio brži ili startniji, nikad se nezna  :dontknow: :laughing7: :laughing7: :laughing7: :icon_biggrin:
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: aerox tuning
« Odgovori #43 : 07 Prosinac, 2007, 00:16:59 »
pa bolje stavit c4 uvijek jer su 250 kn tak nešta i pitaj malo palca kako je on najeb. sa c3 imo due+ i koliko puta ležajevi ošli samo zato jer nije imo gdje kupit c4 a nij emu se čekalo. i mislim da c4 nemogu na serijalu taksam čuo nešto do teflona.

c4 skf ducan u zagrebu , blizu ciboninog tornja- 74 kn komad
imam ja na serijskoj radilici c4 (piaggio nrg)

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: aerox tuning
« Odgovori #44 : 07 Prosinac, 2007, 08:25:01 »
na malossi rhq radilici imam koyo c3 ležajeve već 5000km rade bez beda. Razletio mi se bio c3 ležaj na topovoj radilici koju sam imao prije i nikakve štete nije bilo na blokovima, jedino je malo uletilo u cilindar pa sam ga morao bušiti na prvu specijalu i novi klip i kariku stavljati.. sad sam si za neosa uzeo rms c4 ležaje, cijena je 190 kn u benconiju, zajedno sa semerinzima..
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: aerox tuning
« Odgovori #45 : 07 Prosinac, 2007, 10:30:09 »
Jos nisam cuo usmeno od nekoga da radilica sa punim polutkama podize kompresiju, price za malu djecu...

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: aerox tuning
« Odgovori #46 : 07 Prosinac, 2007, 13:49:49 »
pa bolje stavit c4 uvijek jer su 250 kn tak nešta i pitaj malo palca kako je on najeb. sa c3 imo due+ i koliko puta ležajevi ošli samo zato jer nije imo gdje kupit c4 a nij emu se čekalo. i mislim da c4 nemogu na serijalu taksam čuo nešto do teflona. i ti znaš da se ništa ne dobije sa TP radilicom, ona je zapunjena a seriska nije i na malim stvarima se dobija neočekivano možda kad bi bila dva potpuno ista skutera sve isto napravljeno i podešeno a jedan sa seriskom a dr.sa ovom radilicom i dva vozačasaisto kila da bi ovaj bio brži ili startniji, nikad se nezna  :dontknow: :laughing7: :laughing7: :laughing7: :icon_biggrin:

naravno da je bolje stavit c4, ali ce ih tesko nac, ako vec moze neka ih stavi, a c3 lezaji ja garantiram da se nece raspast na base kitu, oni drze do 13-14t obrtaja. a palcu je na due+ se raspali iako ni na njemu nisu trebali, mozda tvornicka greska, ili pogresna ugradnja(to za palca nevjerujem) ili ostećenje nekakvo prije upresavanja, neki na race setupove stavljaju c3! da, c4 nemogu na serijalu jer se serijski kitevi vise griju nego sportski i teflon bi se otopio!
a radilica nemoze dati nikakve performance, ona je popunjena i ojacana i to je to, jer treba podnjet vece obrtaje. a to sto kazes da je popunjena moze samo oduzeti performance jer je teza i teze ju je klipu pokrenut, ali to je neprimjetno, na 0,00000....

Offline marin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aerox R
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: aerox tuning
« Odgovori #47 : 07 Prosinac, 2007, 14:40:57 »
manite se cika kure-ta on nema pojma                                           (zajebajem se :frajer:)

evo poslusaj mene(base setup):

KIT: Malossi Sport 70 - iz njega se da izvuc do 11ks sto ti je sasvim dovoljno za pocetak - oko 1300-1400kn
AUSPUH: TOP Nardo ili Gianelli Shot - iz kita ce ti izvuc maximum - mislim oko 1300kn
KARBURATOR: Dellorto 19mm - on je savršen za taj setup - novi oko 800-900kn, polovni (teško nać) do 500kn
RADILICA: serijska, ako imas viska para najbolje uzmi TOP Racing radilicu, ali mjenjanje radilice nije potrebno na base setupu - TOP-ova oko 800-900kn
LEŽAJI: mozes, a i nemoras jer skuter ti je nov, ali ak već sve mjenjaš bilo bi poželjno, RMS paket, dobijes SKF C3 ležaje i oba semeringa - 120-150kn
VARIOMAT: Malossi Multivar - provjeren, i pokazao se među najboljim, imam ga i ja - 500kn
REMEN: Malossi Kevlar belt ili Special belt - kevlar je kvalitetniji iako ce taj setup zadovoljit i special- Kevlar 260kn, Special 130kn
KVAČILO: Malossi Fly - odlično kvačilo, za taj setup netreba bolje - oko 400kn
FILTER: gljiva Malossi E5 - gljiva je savršena za taj setup, a zvuk je preejeben  :frajer:, imao je - 160kn
OSTALO: znači tipa rolice, dizne, svjećica itd. - do 300kn

radilica nije potrebna, to ako želiš i imaš viška para; variomat,remen,kvačilo nije odmah potrebno ako nemas para, ali svakako stavi kad budes imao jer osjeti se dosta u brzini i ubrzanju kad ih staviš...

eto to je to...


Nekak sam si mislio to tak slagat,sam da pitam kakva dizna ide na ovakav setup,jer sam negdje pročitao da je drugačija ako je gljiva,a drugačija ako je red sponge,e sad još da pitam koja je svečka najbolja za to i di se gore navedeni spuhovi mogu nabavit u zg-u?
Hell was full sa I came back !

Offline marin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aerox R
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: aerox tuning
« Odgovori #48 : 07 Prosinac, 2007, 15:38:46 »
Ovak našao sam kit,našao sam remen,našao sam kvačilo,variomat i našao sam frgić ali od 20,5 mm dali je taj prevelik ili...
Hell was full sa I came back !

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: aerox tuning
« Odgovori #49 : 07 Prosinac, 2007, 15:53:21 »
dizna od 80-90 sa gljivom, nitko ti nemoze rec tocno, sam ces morat otkrit, a svjecicu ngk 9, e sad ako hoces kvalitetniju uzmes platinum ili iridium

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: aerox tuning
« Odgovori #50 : 07 Prosinac, 2007, 15:55:11 »
Ovak našao sam kit,našao sam remen,našao sam kvačilo,variomat i našao sam frgić ali od 20,5 mm dali je taj prevelik ili...
to polovno sve? nije prevelik, ali ce ti samo malo vise trosit nego s 19mm, inace ostalo je sve isto ako dobro postelujes

Offline marin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aerox R
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: aerox tuning
« Odgovori #51 : 07 Prosinac, 2007, 16:09:41 »
Sve je novo,nažalost sad su me zvali i nemaju frgu,a ovo sve ostalo bi dali za 1870 kuna ak je za keš,2200 na karticu!
Po meni je to ok cijena za kit,variomat,remen,kvačilo i nekakvo zvono je spominjao sam kaj ga nisam dobro čuo,e sad kakve role bi ti bile idealne i di nabavit auspuh!
Hell was full sa I came back !

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: aerox tuning
« Odgovori #52 : 07 Prosinac, 2007, 16:25:45 »
kako mislis di nabaviti auspuh??

a role racunaj u multivaru(jel njega uzimas) oko 3,5-4,5 nitko ne moze to tocno reci, i zavisi koji ce centralni biti i tako
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline marin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aerox R
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: aerox tuning
« Odgovori #53 : 07 Prosinac, 2007, 16:44:45 »
mislio sam di ih kod nas ima za kupit,a da nije malossi jer košta oko 1700 kuna tak su mi bar rekli,a to mi je po mojoj procjeni malo too much, tj ak netko ima neki broj telefona u Zg-u i slično,znam da sam dosadan al nemrem si pomoć :toothy3:
Hell was full sa I came back !

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: aerox tuning
« Odgovori #54 : 07 Prosinac, 2007, 16:54:59 »
mislio sam di ih kod nas ima za kupit,a da nije malossi jer košta oko 1700 kuna tak su mi bar rekli,a to mi je po mojoj procjeni malo too much, tj ak netko ima neki broj telefona u Zg-u i slično,znam da sam dosadan al nemrem si pomoć :toothy3:

ajd sad odvrti na 3. stranicu i pogledaj sta sam napisao za leo viceve, di ima za nabavit  :icon_thumright:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: aerox tuning
« Odgovori #55 : 07 Prosinac, 2007, 17:25:55 »
DA diže predkompresiju sad koliko to veze ima sa samom kompresijom pitajte nekoga ko zna. Zašto bi ta plastika bila za pojačanje? ne služi ona za toga... Neka odg. neko pametan ko zna šta je predkompresija i šta točno znači to šta je zapunjena? ovi vaši odg su glupost... ne bi se svađo da nisam siguran da diže
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: aerox tuning
« Odgovori #56 : 07 Prosinac, 2007, 18:34:57 »


koji je ovo ležaj?

Offline marin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aerox R
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: aerox tuning
« Odgovori #57 : 07 Prosinac, 2007, 18:42:06 »
Našao sam u moto benconiu leo vince zx za 1120 kuna,jedino sad neznam kak se taj spuh slaže sa ovim setupom,se isplati to ubadat ili da ipak potražim gianellia?
Hell was full sa I came back !

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: aerox tuning
« Odgovori #58 : 07 Prosinac, 2007, 18:46:10 »
koji gianelli?

ide zx na base..to znas i sam

ako ti je puno dati za replicu 1600-1700kn sta ti onda drugo preostaje, jedino nesta kao zx..il trazi polovni malo otvoreniji spuh  :dontknow:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: aerox tuning
« Odgovori #59 : 07 Prosinac, 2007, 19:29:28 »
predkompresija(kompresija u karteru) - cvajo bez nekakvog kompresora nemoze radit...dakle treba ti nesto sto ce tome sluzit i gurat smjesu u cilindar. tome sluzi karter kod manjih cvaja(smjesa ulazi u karter kad klip ide prema GMT, kad krene dolje usisni blok se zatvori i pocne kompresija u karteru, koja traje sve do jedno cca 60°prije DMT, kad pocinje tzv ispiranje cilindra svjezom smjesom iz kartera. dakle, sto je manji prostor kartera to ti brze struji smjesa iz kartera u cilindar. i tome sluze radilice s punim polutkama(bile one ispunjene ili od jednog materijala) izmedju ostalog

radilica s ispunama se lakse razvrtava, zato je bolja  kod race skutera...kod cross skutera je bolje koristit onu s polutkama iz jednog komada jer ce tako skuter lakse svladat uzbrdice.. odgovor od jolly the roger-a sa ss-a ti i dalje pričaj da su priče za malu djecu i da se teže razvrtava.... znao sam da je nešta tako eto sad i vi možete bit sigurni
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije