Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: 2T 50ccm skuteri su jednostavno (puno)preslabi  (Posjeta: 6042 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: 2T 50ccm skuteri su jednostavno (puno)preslabi
« Odgovori #20 : 09 Prosinac, 2010, 19:03:55 »
aj sad malo struke onda...
najmodernija koncepcija motora je čim više klipova u redu...
V motori su u biti redni motori sa malim kutom da stane više cilindara u istu masu i da se smanje gubici... osim toga materijali su često aluminij i karbon da bi cijela masa bila manja...
rotirajući dijelovi se složenim mehanizmima dodatno balansiraju da bi se omogućili viši okretaji...
motus viva est, čim više okretaja i brži si..
šteta što tu nije Narx il neko sa strojarskim faxom, al i da je nadobudni tjuneri bi ga popljuvali..


Sve 5, ali pricamo o razlikama od 250-300%, a ne od 20-30%.


Evo, recimo, moj Z750 iz svakog cilindra istisne 26.5 konja, a obujam svakog cilindra je 187.5ccm i stim da je on zapravo slab motor obzirom na obujam jer toliko mu ima snage i konkurencija sa 25% manjim obujmom. Koliko konja ima VXR200?
« Zadnja izmjena: 09 Prosinac, 2010, 19:06:44 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 2T 50ccm skuteri su jednostavno (puno)preslabi
« Odgovori #21 : 09 Prosinac, 2010, 19:07:44 »
kak si ti jednom reko piaggio blok je koncepcijski i tehnološki superiorniji od pežoovog...
tako je svaki stroj iste zapremine a veće snage tehnološki superiorniji nad onim drugim, bilo zbog svrhe i namjene ili uštede...
i sam znaš da se primjenom najrazličitijih tehnologija iz svakog stroja može izvući 50, 70, 90 ili 100%..

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: 2T 50ccm skuteri su jednostavno (puno)preslabi
« Odgovori #22 : 09 Prosinac, 2010, 19:09:20 »
Neće ti to ići baš tako. najmodernija koncepcija motora je čim više klipova u redu...

Nekad su Kawasaki i Honda pravili motore sa 6 cilindara u redu. I to je bio potpun promašaj. Bili su preteški za upravljanje, puno trošili, 1300 ccm, a slabo išli u krajnjoj

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: 2T 50ccm skuteri su jednostavno (puno)preslabi
« Odgovori #23 : 09 Prosinac, 2010, 19:09:24 »
kak si ti jednom reko piaggio blok je koncepcijski i tehnološki superiorniji od pežoovog...
tako je svaki stroj iste zapremine a veće snage tehnološki superiorniji nad onim drugim, bilo zbog svrhe i namjene ili uštede...
i sam znaš da se primjenom najrazličitijih tehnologija iz svakog stroja može izvući 50, 70, 90 ili 100%..


To mi sve ima smisla. Al jedino kaj me muci je da se ovdje radi o razlikama koje su bitno vece. Ponavljam, nemam znanja da si to objasnim strucno pa je pitanje vise onak, filozofsko

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 2T 50ccm skuteri su jednostavno (puno)preslabi
« Odgovori #24 : 09 Prosinac, 2010, 19:10:27 »
daj ponovno razloži još jednom jer sam se izgubio u postovima..
gdje su razlike 250%?

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: 2T 50ccm skuteri su jednostavno (puno)preslabi
« Odgovori #25 : 09 Prosinac, 2010, 19:11:11 »
pa nije daleko, 21  :dontknow:

vjerojatno se tu razlikuje obrada i kvaliteta dijelova koji se ugraduju na skutere raznih trzista

nesto slicno usporedbi kineza 200ccm i taliana 200ccm...cak i da ima vise snage, ne ide bolje od talijana - kvaliteta :dontknow:


Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: 2T 50ccm skuteri su jednostavno (puno)preslabi
« Odgovori #26 : 09 Prosinac, 2010, 19:17:54 »
alfa, tvoj prvi post je kao da si pitao,
ako 50cc ide 50 kmh, onda bi motor od 500 cc trebao ic 500...

mislim kuzim kaj oces pitat ali opet.. usporedi dvije iste kubikaze.. 50cc pia i 50 cc minarelli.. znaci ista kubikaza a osjetna razlika u brzini...
puno je tu faktora za uzeti da bi se bavili matematikom
taj sam

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 2T 50ccm skuteri su jednostavno (puno)preslabi
« Odgovori #27 : 09 Prosinac, 2010, 19:25:50 »
puno elemenata, puno kretanja, puno rotacija...
puno razlika i na kraju velike razlike u performansama... namjerno ili slučajno, sasvim sporedno.. tehnologija je skupa..

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: 2T 50ccm skuteri su jednostavno (puno)preslabi
« Odgovori #28 : 09 Prosinac, 2010, 19:30:52 »
Koja je to tehnologija. Prodaju nam muda pod bubrege i to za skupe pare.
Novi skuter od 250 ccm košta skoro ko pravi motor od 600 ccm.
Jedan cilindar, jedan karburator ili ubrizgavanje, remen i plastika. Šta tu toliko košta?????

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: 2T 50ccm skuteri su jednostavno (puno)preslabi
« Odgovori #29 : 09 Prosinac, 2010, 20:19:01 »
alfa, tvoj prvi post je kao da si pitao,
ako 50cc ide 50 kmh, onda bi motor od 500 cc trebao ic 500...

Ja sam pitao u vezi snage motora koja se mjeri na radilici (ili kotacu), ne na utjecaju otpora zraka

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: 2T 50ccm skuteri su jednostavno (puno)preslabi
« Odgovori #30 : 09 Prosinac, 2010, 20:44:44 »
Dobro, provokacija ocito nije uspjela, ali ni jedan konkretan odgovor nisam dobio osim par pokusaja koji su isli u dobrom smjeru.
Inace, zato i je tema u offtopiku  ;D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 2T 50ccm skuteri su jednostavno (puno)preslabi
« Odgovori #31 : 09 Prosinac, 2010, 21:08:01 »
zato što pitanje nije bilo konkretno nego je ličilo na povokaciju, nisam se trudio ić u detalje...  :icon_thumright:

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: 2T 50ccm skuteri su jednostavno (puno)preslabi
« Odgovori #32 : 09 Prosinac, 2010, 21:09:52 »
Radi se očito o kubikaži, jer cvajo 500kubika, malo turpijan ima 130ks, znači da nije problem u cvajama već u kubikaži. I očito da na motoru male snage/kubika puno njegove snage odlazi na gubitke (trenje) a i vjerojatno je puno bolje iskorištavanje goriva i smjese u većem obujmu.
« Zadnja izmjena: 09 Prosinac, 2010, 21:12:44 Pupo »

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: 2T 50ccm skuteri su jednostavno (puno)preslabi
« Odgovori #33 : 09 Prosinac, 2010, 22:57:06 »
ima ih tu još sa strojarstva ali šute  :icon_biggrin:

Trenutno je morini ditech najsuperiorniji od svih 50cc jer ide najbrže u serijali zbog direktnog ubrizgavanja, i onda ti tu sve pada u vodu kako skuter iste klase koji manje troši može ić bolje od onog koji više troši.Zato jer ima veliku iskoristivost.

Analogno motor sa dva ili 4 cilindra od 1000cc ima veću iskoristivost od onog s jednim cilindrom i 1000cc, ali naravno sve ovisi o konceptu motora jer recimo kamioni imaju po 6 cilindara i 12 000 cm3 a samo 400ks. Očito bi motor te kubikaže trebao istiskivat veću snagu,duplo ili troduplo veću.
Ili recimo motor iz mog đipa 2500ccm i 100ks, a audi ima motor iste zapremnine isto TDI a ima dublo više snage maltene

Sve ovisi za koju je namjenu motor rađen
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: 2T 50ccm skuteri su jednostavno (puno)preslabi
« Odgovori #34 : 09 Prosinac, 2010, 23:16:36 »
ima ih tu još sa strojarstva ali šute  :icon_biggrin:

Trenutno je morini ditech najsuperiorniji od svih 50cc jer ide najbrže u serijali zbog direktnog ubrizgavanja, i onda ti tu sve pada u vodu kako skuter iste klase koji manje troši može ić bolje od onog koji više troši.Zato jer ima veliku iskoristivost.

Analogno motor sa dva ili 4 cilindra od 1000cc ima veću iskoristivost od onog s jednim cilindrom i 1000cc, ali naravno sve ovisi o konceptu motora jer recimo kamioni imaju po 6 cilindara i 12 000 cm3 a samo 400ks. Očito bi motor te kubikaže trebao istiskivat veću snagu,duplo ili troduplo veću.
Ili recimo motor iz mog đipa 2500ccm i 100ks, a audi ima motor iste zapremnine isto TDI a ima dublo više snage maltene

Sve ovisi za koju je namjenu motor rađen


potpisujem  :icon_thumright:... isto kao što i ti potpisuješ moj post o masovnim sklekovima  :icon_thumright:
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: 2T 50ccm skuteri su jednostavno (puno)preslabi
« Odgovori #35 : 09 Prosinac, 2010, 23:29:55 »
Ako vec motor srednje klase ima 80 konja (i to sam malo rekao), skuter od 49ccm (2T) bi trebao imati preko 13 konja.


motor srednje klase, recimo kawa er 6f, 72 Ks pri 9000 okr/min, 0-100 4s taman najsrednjiji motor, ako je 72ps na 600ccm, podjeljeno s 10 to je 7,2ps na 60ccm, odnosno tocno 6ks na 9000 rpm...
Koliko konja daje minarelli/piaggio serijala s zx-om (zx max snaga na 8-9t rpm)?

Sigurno si stariji od mene, pa vjerojatno znas kako idu auti s 8v a kako s 16 ventila, baotiani i te stvari se prave s masinama koje su kopija honde iz 80.-tih godina, koliko su onda ps imali motori?
Zamisli danas zipa 4t 50ccm s 4 ventila, izravnim ubrizgavanjem, naturpijanim tako da max snagu daje na 9t rpm, dabi bi to imalo tih 6 ps ili vise, te kako bi to islo?

Dakle odgovor ti stoji u tome da su masine na skuterima tehnicki zaostale, jedino aprilija nesto pokusava novo izvest i to nesto slabo...

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: 2T 50ccm skuteri su jednostavno (puno)preslabi
« Odgovori #36 : 10 Prosinac, 2010, 00:47:51 »
Vrlo jednostavno...svaki motor je rađen s namjenom da daje otprilike takvu snagu. Neradi se motor po principu napravit ćemo ga pa koliko snage ima ima,sve se to unaprijed planira.

Uostalom zašto bi skuter 50ccm imao 13ks,kad zakonski nesmije preko 50km/h. Mogli su ugraditi serijski cilindar i dijelove sličnih specifikacija kao recimo polini evo ili malossi mhr dijelovi,ima bi i preko tih 13ks...ali čemu, bio bi skup,manje bi komada prodali,razvoj bi duže trajao..sve što jedna firma koja se bavi masovnom serijskom proizvodnjom ne želi.

A da ga jebeš s 4T 50ccm nebi nikak doguro do tih 13ks (govorim o trenutnim piaggio konstrukcijama motora).... i opet bi 2T imao 100% veću snagu.
Uostalom teoretski to je 100% veće zbog zapaljenja smjese svaki ciklus motora,ali je taj postotak zapravo manji...usporedbe opet zavise od modela do modela...

http://www.twostrokeshop.com/TSS1100GP.htm

btw evo citat : "Target is 250 rear wheel horsepower at 9500rpm, and just shy of DOUBLE the torque of the original ZX-10R motor. This will be easily achievable, with an engine that weighs 25kg less than the outgoing four-stroke 1000cc engine "

A ja opet kažem da dvotaktni može još više,kad bi bio 4 cilindra i da se još više vrti od tih 9500okr,samo to bi bilo po meni prejako za kontrolirat normalno,a i problem je trajnost dijelova što se ide u više okretaje.
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 2T 50ccm skuteri su jednostavno (puno)preslabi
« Odgovori #37 : 10 Prosinac, 2010, 06:51:06 »

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: 2T 50ccm skuteri su jednostavno (puno)preslabi
« Odgovori #38 : 10 Prosinac, 2010, 07:32:49 »
Dobri odgovori ,ocekivao sam puno vise nekih bisera i nelogicnih izjava....

Masine i njihova snaga su potpuno objasnjive i izracunive matematikom ,tu mjesta nagadjanju nema i metoda pokusaja i pogresaka se ne primjenjuje jako ,jako dugo . Tu revoluciju izracunavanje umjesto bezbroj eksperimenata je rezultat razvoja tehnologije i znanja.  (Hvala inzinjeri i razvojni timovi F1 )

Masine sa vise klipova imaju i boljim rasporedom paljenja (Zadnja R1) imaju vecu snagu zbog optimalnijeg rada ,jer se smanjuje razlika izmedju dvaju paljenja smjese. Nije toliko bitna razlika u snagi i ne mora biti u svim slucajevima ocita, jer snaga nije ustvari ono sto se mjeri. Mjeri se uvjek okretni moment ,a snaga se izracunava.  Znaci snaga je matematicka velicina .

Snaga ovisi o dvije stvari : 1. Max broju okretaja i 2. Okrenom momentu (koji proizlazi iz ccm) 

Okretni moment donosi ubrzanje ,a snaga krajnju brzinu.

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: 2T 50ccm skuteri su jednostavno (puno)preslabi
« Odgovori #39 : 11 Prosinac, 2010, 01:41:24 »

Masine sa vise klipova imaju i boljim rasporedom paljenja (Zadnja R1) imaju vecu snagu zbog optimalnijeg rada ,jer se smanjuje razlika izmedju dvaju paljenja smjese. Nije toliko bitna razlika u snagi i ne mora biti u svim slucajevima ocita, jer snaga nije ustvari ono sto se mjeri. Mjeri se uvjek okretni moment ,a snaga se izracunava.  Znaci snaga je matematicka velicina .


Bliži raspored paljenja kod rednog četverocilindraša doprinosi razvijanju većeg okretnog momenta na nižim okretajima tako da maksimalna snaga se u principu ne povećava jer takve mašine nisu pogodne za previsoke okretaje baš zbog tog disbalansa kod paljenja. Takve primjere imaš i u GP-u sa Yamahom M1 a i Ducati eksperimentira sa Twinpulse V4 koji ima paljenje dva po dva cilindra kao obični V2. U GP-u vrte oni njih jako puno ali im je smanjena trajnost i maksimalna snaga naspram "screamer" mašinama, uz to paljenje veći otpori se dešavaju i zbog balansera, širih kliznih ležaja, te jačih komponenti koje su opterečenije kod big-bang mašina.

Kao što je već spomenuto Zip 50 4T ima toliko snage jer je za to namjenjen a kad bi imao dizajn termogrupe i razvoda kao jedan od cilindara nekog snažnijeg višecilindraša onda bi mu razvoj maksimalne snage bio u jako visokim okretajima i sa tim jednim 50 ccm cilindrom bi bio neupotrebljiv, možda jedino na stazi a uz to i skup.
Servis skutera i motora, kompletni tuning