Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Teretana  (Posjeta: 1053786 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3640 : 15 Travanj, 2012, 13:08:18 »
osim uzimanja u ciklusima izgleda da kreatin daje rezultate ako se uzima konstantno po 3 gr na dan.. evo citata proizvođača:

Dosage

A daily dosage of 3 g is recommended.

Creatine should always be taken with caffeine-free drinks, such as water, fruit juice, or warm (improves solubility) tea. Make sure that you take sufficient fluid with the creatine (rule of thumb: 1 g creatine/100 ml fluid).

The creatine drink should always be prepared fresh and consumed that same day, as creatine does not remain stable in fluids for long periods.

Creatine and Caffeine

Taking large doses of caffeine (5 mg per kg body weight per day) cancels the ergogenic (performance enhancing) effect of creatine. Smaller amounts of caffeine (for example, 1–2 cups of coffee), on the other hand, do not seem to have an adverse impact on the effects of creatine.

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Teretana
« Odgovori #3641 : 15 Travanj, 2012, 21:33:15 »
Je li kasno ako pijem whey tek nakon 45min. ili 1h vremena poslije treninga? Ne mogu nigdje više naći dekstrozu pa jedem grožđice dok pijem whey. Koliko treba vremena dok se razgrade i dok dekstroza uđe u krv?

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Teretana
« Odgovori #3642 : 15 Travanj, 2012, 21:38:13 »
Je li kasno ako pijem whey tek nakon 45min. ili 1h vremena poslije treninga? Ne mogu nigdje više naći dekstrozu pa jedem grožđice dok pijem whey. Koliko treba vremena dok se razgrade i dok dekstroza uđe u krv?
kasno je,treba u roku pola sata ali najbolje odmah poslije treninga

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3643 : 15 Travanj, 2012, 21:39:45 »
zašto?

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Teretana
« Odgovori #3644 : 15 Travanj, 2012, 21:41:18 »
zašto?
ne znam zasto niti me zanima,ali ne bi bezveze ljudi koji su iskusniji rekli da ga treba popiti u roku pola sata a najbolje odmah poslije

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3645 : 15 Travanj, 2012, 21:50:41 »
hahahahh ne znaš zašto al su ti tako rekli, ccccc. :omfg:
ako nije popijen sa dekstrozom pola sata prije treninga jer je to najvažniji trenutak onda je tak svejedno kad popiješ..

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Teretana
« Odgovori #3646 : 15 Travanj, 2012, 21:53:27 »
hahahahh ne znaš zašto al su ti tako rekli, ccccc. :omfg:
ako nije popijen sa dekstrozom pola sata prije treninga jer je to najvažniji trenutak onda je tak svejedno kad popiješ..
mislis pola sata nakon treninga?

pda svejedno je kada ga popijes,jer ako ga ne popijes u tih "pola" sata,kasnije vise nema neku ulogu!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3647 : 15 Travanj, 2012, 22:00:25 »
možeš ga otopit sa dekstrozom i pijuckati i za vrijeme treninga..
ako koristiš pjenušavi kreatin onda stoji ovo sa timingom ali ako se radi o kreatin monohidratu on sporije prolazi kroz probavu i ne bude za pola sata u krvotoku..
on se uzima nekoliko puta dnevno, neovisno o treninzima..

PREPORUKA UZIMANJA: creatine se uzima u ciklusima, nevezano za vježbanje i ne uzima se neprestano. Obično se uzima 6-8 tjedana (42 do 56 dana), a tada se napravi pauza od četiri tjedna. Ovaj način uzimanja idealan je za korisnike sa povećanim naporima teretana i još neki sport ili neke druge fizičke aktivnosti - sve dok ste na creatinu imate dovoljno energije za Vaše napore! U slučaju da se bavite samo teretanom preporuka je neki brzo djelujući creatine koji se uzima samo prije treninga ili creatine u šumećoj formi.
Nakon vježbanja potrebno je uzeti nešto za oporavak – npr. 1 mjerica bilo kojeg weight gainera pomiješanog u mlijeku (paziti da ne uđe u sat vremena prije i poslije uzimanja kreatina!) ili nekog preparata za oporavak koji se miješa sa vodom.
VAŽNO: 1 sat prije i poslije uzimanja creatina ne smije se piti kava ili bilo koje piće sa kofeinom, mlijeko i sokovi koji sadrže limunsku kiselinu. Naime, creatine reagira sa tim spojevima i nastaje creatinin – netopivi i nekorisni spoj koji se izbacuje mokraćom.
« Zadnja izmjena: 15 Travanj, 2012, 22:06:47 ivanm »

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Teretana
« Odgovori #3648 : 15 Travanj, 2012, 22:10:02 »
onda bi po tome creatin monohidrat piti 1 sat prije treninga na prazan želudac a ne pola sata jer sporije prolazi kroz probavu?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3649 : 15 Travanj, 2012, 22:13:54 »
evo još jednog odgovora domaćeg trenera i bodybuldera:

Kreatin monohidrat (5g dnevno) i beta alanin (6g dnevno). Glutamin niškoristi, tribulus ne valja.
Možeš pit kreatin odjednom 5g za doručak il nakon treninga (svejedno je, no mnogi prakticiraju nakon treninga), beta alanin možeš 3g ujutro i 3g cca 45 min prije treninga.

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Teretana
« Odgovori #3650 : 15 Travanj, 2012, 22:19:18 »
možeš ga otopit sa dekstrozom i pijuckati i za vrijeme treninga..
ako koristiš pjenušavi kreatin onda stoji ovo sa timingom ali ako se radi o kreatin monohidratu on sporije prolazi kroz probavu i ne bude za pola sata u krvotoku..
on se uzima nekoliko puta dnevno, neovisno o treninzima..

PREPORUKA UZIMANJA: creatine se uzima u ciklusima, nevezano za vježbanje i ne uzima se neprestano. Obično se uzima 6-8 tjedana (42 do 56 dana), a tada se napravi pauza od četiri tjedna. Ovaj način uzimanja idealan je za korisnike sa povećanim naporima teretana i još neki sport ili neke druge fizičke aktivnosti - sve dok ste na creatinu imate dovoljno energije za Vaše napore! U slučaju da se bavite samo teretanom preporuka je neki brzo djelujući creatine koji se uzima samo prije treninga ili creatine u šumećoj formi.
Nakon vježbanja potrebno je uzeti nešto za oporavak – npr. 1 mjerica bilo kojeg weight gainera pomiješanog u mlijeku (paziti da ne uđe u sat vremena prije i poslije uzimanja kreatina!) ili nekog preparata za oporavak koji se miješa sa vodom.
VAŽNO: 1 sat prije i poslije uzimanja creatina ne smije se piti kava ili bilo koje piće sa kofeinom, mlijeko i sokovi koji sadrže limunsku kiselinu. Naime, creatine reagira sa tim spojevima i nastaje creatinin – netopivi i nekorisni spoj koji se izbacuje mokraćom.

On je pital za Whey a ne za kreatin.

Whey je najbolj epopit odmah....jer kasnije nema puno smisla. Naravno ćemu i piti Whey ako ne odmah poslje velikog napora, jer tada su mišići najgladniji i potrebni su mu proteini da bi se maksimalno ojačali.

Kreatin je druga prića...pogotovo monohidrat koji se razgrađuje satima.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3651 : 15 Travanj, 2012, 22:27:27 »
hehehhe da fakat... :toothy11:

whey se pije iza treninga, odmah i to u omjeru 50:50 sa dekstrozom.. znači mjericu 30g wheya i 30gr dektroze i to izmućkaš, eto moš dodat i 5 gr kreatina..
čak nije ni whey toliko bitan poslije treninga nego baš dekstroza... nju obavezno..
ako nemaš wheya pojedi neki visokoproteinski spororazgrađujući obrok, a nakon treninga najvažniji je ovaj  brzi ugljikohidrat da odmah napuni glokogenske spremnike..

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Teretana
« Odgovori #3652 : 15 Travanj, 2012, 23:35:34 »
bas volim citati ivanove i pralasove postove  :)

Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3653 : 15 Travanj, 2012, 23:38:55 »
ne znam zasto niti me zanima,ali ne bi bezveze ljudi koji su iskusniji rekli da ga treba popiti u roku pola sata a najbolje odmah poslije

Da se inzulinom inhibira lučenje kortizola, i tako potakne anabolno djelovanje inzulina i ponova pohrana glikogena u čim bržem vrmenu :)

Najbolje je popiti odmah nakon

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3654 : 15 Travanj, 2012, 23:40:25 »
Je li kasno ako pijem whey tek nakon 45min. ili 1h vremena poslije treninga? Ne mogu nigdje više naći dekstrozu pa jedem grožđice dok pijem whey. Koliko treba vremena dok se razgrade i dok dekstroza uđe u krv?

Whey ti se apsorbira 10g/h, glukoza još brže, uglavnom u skoro max koncentraciji je sigurno imaš 30 min nakon unosa shakea.

Grožđice su ok, samo imaju manji glikemijski index i treba ih pojest jako puno ;)

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3655 : 15 Travanj, 2012, 23:42:42 »
mislis pola sata nakon treninga?

pda svejedno je kada ga popijes,jer ako ga ne popijes u tih "pola" sata,kasnije vise nema neku ulogu!

ovo je prozor vremena za najoptimalniji učinak, zato se i shake pije, i zato su u njemu tvari koje najbrže djeluju, glukoza kao najjednostavniji ugljikohidrat i whey koji je jako lako razgrddiv,

po nekim istraživanjima whey se brže apsorbira nego čiste aminokiseline!

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3656 : 15 Travanj, 2012, 23:44:57 »
onda bi po tome creatin monohidrat piti 1 sat prije treninga na prazan želudac a ne pola sata jer sporije prolazi kroz probavu?

kreatin bi bilo idealno uzimati uvijek na prazan želudac, sa slatkom otopinom, tipa voda + glukoza, tada ima najveću apsorpciju

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3657 : 15 Travanj, 2012, 23:45:44 »
On je pital za Whey a ne za kreatin.

Whey je najbolj epopit odmah....jer kasnije nema puno smisla. Naravno ćemu i piti Whey ako ne odmah poslje velikog napora, jer tada su mišići najgladniji i potrebni su mu proteini da bi se maksimalno ojačali.

Kreatin je druga prića...pogotovo monohidrat koji se razgrađuje satima.
potpis

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3658 : 15 Travanj, 2012, 23:47:34 »
hehehhe da fakat... :toothy11:

whey se pije iza treninga, odmah i to u omjeru 50:50 sa dekstrozom.. znači mjericu 30g wheya i 30gr dektroze i to izmućkaš, eto moš dodat i 5 gr kreatina..
čak nije ni whey toliko bitan poslije treninga nego baš dekstroza... nju obavezno..
ako nemaš wheya pojedi neki visokoproteinski spororazgrađujući obrok, a nakon treninga najvažniji je ovaj  brzi ugljikohidrat da odmah napuni glokogenske spremnike..

ma glukozu treba piti u odnosu wheya toliko koliko se debljaš, ako se jako debljaš onda 50:50 , ako ne udriš i do 40g whey i 80g glukoza

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Teretana
« Odgovori #3659 : 16 Travanj, 2012, 16:02:07 »
a isusa ti koje filozofije.... ode se prepucavate ko je bolje informiran ili? :dontknow: :icon_scratch: :drunken_smilie:

lipo odjebite s tipkovnica i zamjenite ih utezima i bit ce napretka, a vecina niti ne krene vjezbat, vec se informira o AAS-u, ko i ode, nemaju ni skuter a vec pitanja o HE setupima  :sad3:

i btw..............
osobno koristim optimum hydro whey (tj korstim dok vjezbam) kojem je vrijeme apsorbiranja nesto krace od obicnog wheya (whey, isolat, hydroisolat) i pocnem ga vec 3/4 treninga pijuckat, po zavrsetku zadnje serije popijem do kraja
a bitno ga je popit sta prije zbog nadoknade glikogena, i zbog takozvane "anabolicke prilike" koja je najdalje pola sata iza aktivnosti