Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Teretana  (Posjeta: 1048699 )

0 Članova i 11 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3520 : 07 Travanj, 2012, 12:56:45 »
decki, ajde pricajte mi malo o C vitaminu...koliko sam ja skuzio pospjesuje dotok kisika u krv, volio bi opsirnije da mi netko objasni, recimo ti marko ili bero, josip...
heh, krivo si čuo.

Vit C, sudjeluje u reakciji hidroksilacije aminokiseline prolin u hidroksiprolin - koji je važan korak u sintezi kolagena (vezivnog vlakna) uglavnom postoje više tipova, ali to nije tema rasprave.

Poznato je da navodno sudjeluje u imunim reakcijama,  nikad nije dokazano da je to istina, ali već dugo ljudi kažu da je za zdravlje.. i da se prehlada lakše preboli. osobno ga koristim.

Jedini mu je pozitivni učinak kvalitetnije cijeljenje rana (posjekotina, operativnih) opčenito sve gdje je reparacija vezivnog tkiva uključena.

Neke studije govore da u megadozama blago suprimira lučenje kortizola, što je u BB dobro, ali opet postoje oprečna mišljenja.
Pošto je vodotopiv bitno ga je uzimati svakodnevno zbog uobičajenih procesa u organizmu jer je esencijalan znači organizam ga nemože stvoriti sam. i nema mogučnost skladištenja, nego ga popišamo ako je u suvišku.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3521 : 07 Travanj, 2012, 13:26:18 »
okej Dr. Berislavić ;D
znači clen se koristi kao fat burner..
kofein kao neuromišićni stimulans..
mislim da je 200mg kofeina max dnevna doza :icon_scratch:

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3522 : 07 Travanj, 2012, 13:36:35 »
okej Dr. Berislavić ;D
znači clen se koristi kao fat burner..
kofein kao neuromišićni stimulans..
mislim da je 200mg kofeina max dnevna doza :icon_scratch:

clen je beta 2 agonist, znači ima djelovanje slično adrenalinu(tj. djeluje selektivno ne jednu vrstu receptora B2). Ima isto neuromišični učinak, termogeni također.. ali uzrokuje katkad tremor ruku i jaku glavobolju. samo ne bi ga previše koristio, to je moje mišljenje, a to mi je struka ;)

dok kofein već da, više od 200 na dan ti ga niti netreba jer nebudeš trčao 12 sati na dan. kofein ima slično djelovanje adrenalinu, samo on ne djeluje na izvanstanične receptore nego djeluje na stimulaciju drugog glasnika unutar stanice cAMP, što radi i adrenalin/noradrenalin, ali na sasvim drugačiji način, ali na kraju imaju sličan učinak. Samo je kvaka ta kaj se na kofein brzo stvara  rezistencija. Pa ga nije fora piti prečesto. nešto kao rezistencija na drogu..

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3523 : 07 Travanj, 2012, 13:40:21 »
pa sve te kemije rade rezistenciju... i efedrin brijem...
a kak efedrin djeluje, jer kad popijem 3 maxflua, istina osuše se sluznice al zato letiš..

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: Teretana
« Odgovori #3524 : 07 Travanj, 2012, 14:17:47 »
to je sve individualno i ovisi o tjelesnoj masi... Ja prije 2 godine kad sam imao 15-20kg manje osjecao sam koefin, nekas ne uvjek.. sad uzmem 2 i nista jedino me drzi budim tokom cjelog treninga jer mi se zna desit da mi se pocne spavat nakon sat vremena ali to je posljedica dizanja inzulina.

a efedrin ti djeluje na nacin da ti digne otkucaje srca, digne ti tjelesnu temperaturu i djeluje na zivcani sustav. Ukratko nabrije te i pocnes se znojit malo vise. Inace je raden na bazi speed.a, fali mu jedna supstanca da bi djelovao kao speed.
4t

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3525 : 07 Travanj, 2012, 14:21:30 »
negdje sam čitao da je efedrin biljni ekstrakt... a speed je ipak sintetska droga :icon_scratch:

citat:

Efedrin

Efedrin je ekstrakt kineske biljke Ma Huang (sa drveta Ephedra sinica). On ima psihostimulativno djelovanje te je njegov učinak vrlo sličan efektu prirodnog lučenja adrenalina. Efedrin pojačava snagu kontrakcije mišića, ubrzava metabolizam, pojačava puls te ima termogena svojstva i smanjuje apetit pa se iz tog razloga koristio kao sredstvo za mršavljenje. U medicinske svrhe koristi se u kapima za nos i nekim lijekovima protiv astme.

Zlouporaba efedrina ima brojne neželjene kratkotrajne i dugotrajne posljedice kao što su drhtanje ruku, tremor, znojenje, ubrzano kucanje srca, povišen tlak, vrtoglavica, mučnina, povraćanje, razdražljivost, unutarnji nemir. Efedrin je po svom djelovanju vrlo sličan amfetaminu (mada blaži)  pa se njegovim dugotrajnim nekontroliranim  uzimanjem može uzrokovati moždani udar i impotencija. Ulični naziv za efedrin je biljni ecstasy (herbal ecstasy). Na crno tržište obično dolazi u obliku tableta i kapsula

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3526 : 07 Travanj, 2012, 14:58:38 »
pa sve te kemije rade rezistenciju... i efedrin brijem...
a kak efedrin djeluje, jer kad popijem 3 maxflua, istina osuše se sluznice al zato letiš..

Da rade rezistenciju. I amfetamin, heroin i kokain djeluju slično na autonomni sustav. povuci malo speeda pa vidi jel buš bio gladan i kak buš smršavio od samog bazalnog metabolizma,ali trebao budeš još još i još. isto je simpatomimetik.

Efedrin je jedan od sastojaka uz paracetamol i vit c u maxfluu - zašto: kad si bolestan sav si nikakav, efedrin stavljaju da te podigne, paracetamol da spustiš temp i da te prestane bolit glava ili već kaj te boli, fora je kad u kombinaciji popiješ imaju još jači učinak nego pojedinačno.

mislim da ima 30 mg efedrina, znači dosta. Ista priča bi bila da stave kofein, a coldrex ima kofein u sebi, + taj efedrin kad ga lokalno kapamo u nos djeluje kao dekongestiv nosne sluznice pa odštopa nos. a sistemski učinak na nos mu je slabije izražen , makar ga ima. ali djeluje stimulativno na postsinaptičke receptore određenih živčanih putova koji su nam u prehladi/gripi palo manje aktivni.

Uglavnom efedrin je simpatomometik, koje djeluje malo drugačije od kofeina i adrenalina, ali završni efekt im je isti. Ako nekoga zanima kako djeluje, napisat ću i to. Katkad se volim malo stručnije raspisati, možda i pretjeram malo. ako nekome nije jasno , neka slobodno pita;)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3527 : 07 Travanj, 2012, 15:03:17 »
pardon da ispravim doktora, effedrin je u maxfluu da osuši sluznicu nosa i grla :icon_thumright:

a zakaj je effedrin stavljen na crnu listu kad je biljni ekstrakt... mislim i nikotin je na crnoj listi pa se ipak prodaje
okej effedrin je na listi zabranjenih dopinga ali po štetnosti ne vjerujem da je opasan jer se nebi prodavao u maxfluu ni u kapima za nos... ima pacijenata koji čak piju kapi hahah... :icon_scratch:

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3528 : 07 Travanj, 2012, 15:04:50 »
Svaki lijek koji djeluje na simpatikus (ajmo  reč vrti se oko adrenalina/noradrenalina i njihovih učinaka) stimulira moždanu koru i oslobađanje određenih neurotransmitera koji nas drže budnim/povečane koncentracije.
samim time kemijske reakcije u našim stanicama počinju efikasnije pretvarati energiju iz supstrata (povečana temp) = povečan fat burn. otkucaji srca su viši zbog večih potreba bazalnog metabolizma.

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3529 : 07 Travanj, 2012, 15:12:44 »
pardon da ispravim doktora, effedrin je u maxfluu da osuši sluznicu nosa i grla :icon_thumright:

a zakaj je effedrin stavljen na crnu listu kad je biljni ekstrakt... mislim i nikotin je na crnoj listi pa se ipak prodaje
okej effedrin je na listi zabranjenih dopinga ali po štetnosti ne vjerujem da je opasan jer se nebi prodavao u maxfluu ni u kapima za nos... ima pacijenata koji čak piju kapi hahah... :icon_scratch:

Suho grlo i nos su posljedica njegova djelovanja.

Dekongestija = smanjivanje dotoka krvi kako bi se recimo u slučaju zaštopanog nosa smanjio edem slluznice nosa i omogučilo disanje. Smanjuje se na način da kako je poznato adrenalin zužava žile, ako nemamo opskrbu krvlju adekvatnu potrebama, nemože se stvarati sluz koja čini sluznice vlažnima. a one moraju biti vlažne zbog svoje funkcije!

Naravno kad nam curi nos i zaštopan je , to je super jer nismo šmrkavi, ali kad si zdrav onda je sranje.. Znači to mu je nuspojava koju mi trenutno "trebamo" ali inače=bolest.

efedrin stvara puno jaču ovisnost i može imati fatalne posljedice. jer kad ga ljudi kupuju u tabletama to su doze veće nego u max fluu. max flu je klinički ispitan, i nebuš ga dobio na "veliko" u ljekarni.

Vidio sam takve koji piju, ali oni popiju cijelu onu kapalicu :) za učinak, mislim da je konc 1% u kapima

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3530 : 07 Travanj, 2012, 15:14:53 »
Svaka droga (mislim na lijek) je prvotno dobiven iz bilja iz prirode.

Kasnije su suntetski modificirani u labosu , da im se smanji ili pojača ili prusmjeri selektivno djelovanje i još ine stvari..

To ti je isto ko da veliš da je morfij ok jer je on sok mladog maka:) a zapravo je skupa droga


recimo speed i efedrin imaju sličnu kemijsku strukturu, oba su amini koji imaju benzenski prsten. a kasnije u labosu imaju dodane pobočne lance koji im trebaju za određeni učinak
« Zadnja izmjena: 07 Travanj, 2012, 15:18:19 Bero »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3531 : 07 Travanj, 2012, 15:17:22 »
Bero, morfij je derivat opijuma a opijum je zgrudani sok stabljike bijelih makova :laughing7:

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3532 : 07 Travanj, 2012, 15:21:33 »
Bero, morfij je derivat opijuma a opijum je zgrudani sok stabljike bijelih makova :laughing7:


pa mislio sam prvenstveno na opij ;) ali njega baš nema za kupiti ovako, a kad smo u kontekstu ljekova onda pričamo o morfiju;)

a morfij je ona opet modificiran, ovisi na koje receptore djeluje.. pa onda rade metadon koji kao ne stvara toliku ovisnost i neke stvari kao ostale droge. ali uglavnom. droga nije dobra stvar

« Zadnja izmjena: 07 Travanj, 2012, 15:23:52 Bero »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3533 : 07 Travanj, 2012, 15:25:08 »
ja sam neko vrijeme nakon sudara gutao tramadol, sintetski opioid, uuuf skidao sam se 3 tjedna uz nesanicu.. :o

Offline pOha

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: u djelovima
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: ispilan
Odg: Teretana
« Odgovori #3534 : 07 Travanj, 2012, 15:52:35 »
Bero jesi ti po zanimanju nekakav kemicar/farmaceut ?  Sve znas u vezi ljekova droge i ostalog  :toothy12:
Došao unuk-narkoman kod babe i pita:
 - Baba, jesi li vidjela one moje tabletice sa stola?
Na to kaže baba:
 - Ma kakve tabletice, jesi ti vidio one zmajeve u kuhinji?!?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3535 : 07 Travanj, 2012, 15:53:12 »
doktor je jbt

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3536 : 07 Travanj, 2012, 17:32:06 »
ja sam neko vrijeme nakon sudara gutao tramadol, sintetski opioid, uuuf skidao sam se 3 tjedna uz nesanicu.. :o

Da velim, možda te zanima. Da popiješ tramadol i da imaš tipa sudar i testiraju te na drogu našli bi ti produkte izlučivanja morfija :) i rekli bi ti da si ovisnik i tko ti dila morfij?
To je kasnije dosta škakljivo za dokazati da si zapravo uzeo tramadol:) to se sve sredi kad liječnik dokaže da ti je izdao recept, ali na prvu je škakljivo.

Ajmo o selektivnim agonistima opioidnih receptora (Tramadol) npr.

postoje kapa, mi i sigma receptori na koje djeluje morfij

mi - protiv bolova, euforija, ovisnost
kapa - protiv bolova, sužava zjenice, sedacija
sigma - halucinacije respiratorna i vazomotorna stimulacija (pojačano disanje i rad srca)

koliko se sječam tramadol se veže na mi receptore i ima dosta slab učinak, ali oni pogoduju protiv bolova- zbog toga si ih pio, ali i sudjeluju u stvaranju ovisnosti. koja je ista ko kod morfija,a morfij djeluje na sve receptore.
ali od tramadola nisi bio euforičan, i da ti srce lupa 100 na sat.

Znači tramadol se selektivno veže samo za jednu vrstu receptora(zato je kemijski derivat) i izaziva učinak za koji su odgovorni samo ti receptori. Jest da izaziva još neke promjene u organizmu, ali to ću samo natuknuti.

Isto za metadon/heptanon - on se veže za mi receptore isto kao ovaj, znači da dbivšem ovisniku zadovolji fizičku ovisnost, a i psihičku, ali nema ove simptome sedacije, male zjenice, lupanje srca i to.

napisao sam ako nekoga zanima;)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3537 : 07 Travanj, 2012, 17:41:35 »
tramadol djeluje još na neke receptore (serotoninske i noradrenalinske) jer ubrzava rad srca i opću budnost onak ko neka laka droga... (od emocija možda ne euforija, više ravnodušnost)
mislim da ih ovisnici uzimaju i nazivaju ih "trolovi" ..
« Zadnja izmjena: 07 Travanj, 2012, 17:44:31 ivanm »

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Teretana
« Odgovori #3538 : 07 Travanj, 2012, 19:04:33 »
bero, strucan si do jaja :D

koda gledam dr. housea i ne kuzim o kojoj se bolesti radi  :toothy10:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3539 : 07 Travanj, 2012, 19:15:41 »
tramadol djeluje još na neke receptore (serotoninske i noradrenalinske) jer ubrzava rad srca i opću budnost onak ko neka laka droga... (od emocija možda ne euforija, više ravnodušnost)
mislim da ih ovisnici uzimaju i nazivaju ih "trolovi" ..
ma još na hrpu toga, ali glupo je pisati. uglavnom bude ko apaurin u drugu ruku:) zbog ravnodušnosti