Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Teretana  (Posjeta: 1048781 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Teretana
« Odgovori #3460 : 05 Travanj, 2012, 19:12:04 »
jeste kad dosli do granice kad nema pomaka, ni na vagi ni u ogledalu? sta onda?  :glasses9:
uprvo sada imam i ja taj problem  :toothy3:
nezz stvarno sta da radim,treninge odlično odradim,o prehrani necu ni govoriti koliko jedem i stvarno pazim da ne jedem slatko i masno...najvise proteina i UH,a na vagi isto vec duze vrijeme,na ogledalu isto...ne vidim neke pomake,mozda male...

kad vidim prehranu od  EmirF121 to mi je smijesno,da ja tako malo jedem smanjivao bi se a ne rastao...

ne znam stvarno u cem je problem,nema tjedna da ja ne odem 4 puta tjedno u teretanu,i nema dana da zapostavim prehranu,znaci bas svaki dan je ubijanje...cak i kad ne treniram jedem vise nego sto bi trebao,1 dnevno serkim sto znaci da nemam brzi metabolizam  :laughing7:  :dontknow:

Offline pOha

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: u djelovima
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: ispilan
Odg: Teretana
« Odgovori #3461 : 05 Travanj, 2012, 19:20:09 »
misliš kao trčanje? OK!

za utege,  to nije trening

da za trcanje!
Došao unuk-narkoman kod babe i pita:
 - Baba, jesi li vidjela one moje tabletice sa stola?
Na to kaže baba:
 - Ma kakve tabletice, jesi ti vidio one zmajeve u kuhinji?!?

Offline pOha

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: u djelovima
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: ispilan
Odg: Teretana
« Odgovori #3462 : 05 Travanj, 2012, 19:22:39 »
uprvo sada imam i ja taj problem  :toothy3:
nezz stvarno sta da radim,treninge odlično odradim,o prehrani necu ni govoriti koliko jedem i stvarno pazim da ne jedem slatko i masno...najvise proteina i UH,a na vagi isto vec duze vrijeme,na ogledalu isto...ne vidim neke pomake,mozda male...

kad vidim prehranu od  EmirF121 to mi je smijesno,da ja tako malo jedem smanjivao bi se a ne rastao...

ne znam stvarno u cem je problem,nema tjedna da ja ne odem 4 puta tjedno u teretanu,i nema dana da zapostavim prehranu,znaci bas svaki dan je ubijanje...cak i kad ne treniram jedem vise nego sto bi trebao,1 dnevno serkim sto znaci da nemam brzi metabolizam  :laughing7:  :dontknow:

Dobijas misice samo se ne vide od masnih naslaga... Trebate i cardio ugurat 2 puta tjedno  :icon_thumright:
Došao unuk-narkoman kod babe i pita:
 - Baba, jesi li vidjela one moje tabletice sa stola?
Na to kaže baba:
 - Ma kakve tabletice, jesi ti vidio one zmajeve u kuhinji?!?

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Teretana
« Odgovori #3463 : 05 Travanj, 2012, 21:42:09 »
uprvo sada imam i ja taj problem  :toothy3:
nezz stvarno sta da radim,treninge odlično odradim,o prehrani necu ni govoriti koliko jedem i stvarno pazim da ne jedem slatko i masno...najvise proteina i UH,a na vagi isto vec duze vrijeme,na ogledalu isto...ne vidim neke pomake,mozda male...

kad vidim prehranu od  EmirF121 to mi je smijesno,da ja tako malo jedem smanjivao bi se a ne rastao...


ne znam stvarno u cem je problem,nema tjedna da ja ne odem 4 puta tjedno u teretanu,i nema dana da zapostavim prehranu,znaci bas svaki dan je ubijanje...cak i kad ne treniram jedem vise nego sto bi trebao,1 dnevno serkim sto znaci da nemam brzi metabolizam  :laughing7:  :dontknow:

Ne znam, možda količinski previše jedem. Recimo ručak oko 250-300g mesa + 100-150g krompir + hljeb. Je li to malo? I definitivno moram izbaciti slatko.

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Teretana
« Odgovori #3464 : 05 Travanj, 2012, 21:45:07 »
u kojem smislu pomaka, koji ti je cilj.

biti veči ili da skineš još masti?
veci...relativno brzo sam skupio 5kg, na ajmo rec pravim mjestima, i sad je tu zapelo...mislim, znam da treba jesti, ali u takvim enormnim kolicinama...jeli to zbilja jedini nacin ili je tu po srijedi genetika?

meni cardio ne treba, nemam potrebu za skidanjem kg, vec za dobivanjem :D

recimo dok sam se hranio onih 2 mj pravo, cisto, imao sam kg isto ko i sada samo sto su zile iskakale cim bi se napregnuo prdnut, i vidio se svaki misic, sad jedem sve, kg su iste ali se pohvatalo i masti, ali sve u svemu na istoj sam kilazi! Zbilja mogu cuda pojest :D
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3465 : 05 Travanj, 2012, 21:54:56 »
Ne debljam se tako lako. Od kada sam krenuo u teretanu krenulo je to debljanje, valjda previše žderem. Imam izrazito jake butine i noge uopće, ramena uska, prsa mala, leđa mala. Radio sam i noge dvije sedmice pa sam prestao jer jako brzo reaguju i onda još više do izražaja dolazi ta disproporcija. Inače malo trčim, morat ću ubaciti nakon svakog treninga po 10 min. trčanja na traci.

Jelovnik:
Jutro: 5 jaja (3 cijela i 2 bez žumanca)
Obrok: Whey sa vodom.
Ručak: Obično neka pohovana piletina sa krompirom i nekim salatama
Obrok: Whey+dekstroza nakon treninga
Večera: Ponovo meso sa povrćem/krompirom.

Mislim da je ishrana OK, nego jednostavno malo kardia radim i zato se talože masne naslage oko struka.

po ovome kako si napisao sve 5, samo debljaš se očito jer količinski puno pojedeš. probaj smanjiti malo neproteinske djelove u porcijama, pa vidi kako kontroliraš debljanje! jer čovijek koji vježba ne bi se smio debljat, osim ako se ne prežderava, znači ako si non stop u kalorijskom suficitu

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Teretana
« Odgovori #3466 : 05 Travanj, 2012, 22:00:55 »
Emire:po ovome kako si ti napisao imas 3 obroka sto nije nikako dobro,ako si vec rekao da puno pojedes u jednome obroku probaj onda taj 
jedan veliki obrok podijeliti na 2 mala obroka,to će ti se sigurno bolje pokazati jer ti tijelo ne moze sve pravilo razgraditi kada se nažderes,zato bolje vise malih obroka...podijelis ta 3 obroka,i vec si na 6 obroka+ovaj whey i to ti je taman...

btw. meni isto JOŠ ne treba cardio,hoću napakirati jos 4-5 kg ali nikako ne ide  :dontknow:

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Teretana
« Odgovori #3467 : 05 Travanj, 2012, 22:02:40 »
po ovome kako si napisao sve 5, samo debljaš se očito jer količinski puno pojedeš. probaj smanjiti malo neproteinske djelove u porcijama, pa vidi kako kontroliraš debljanje! jer čovijek koji vježba ne bi se smio debljat, osim ako se ne prežderava, znači ako si non stop u kalorijskom suficitu

Recimo sad idem si spremiti 250g ramsteka i nešto krompira jer sam gladan a nisam stigao prije jesti. Ne stignem jesti 4-5 puta, pa se onda nažderem za ta 3 obroka koja stignem. Vjerovatno je to uzrok masnih naslaga.

@pralas to je to, ali ne stignem...

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3468 : 05 Travanj, 2012, 22:07:25 »
uprvo sada imam i ja taj problem  :toothy3:
nezz stvarno sta da radim,treninge odlično odradim,o prehrani necu ni govoriti koliko jedem i stvarno pazim da ne jedem slatko i masno...najvise proteina i UH,a na vagi isto vec duze vrijeme,na ogledalu isto...ne vidim neke pomake,mozda male...

kad vidim prehranu od  EmirF121 to mi je smijesno,da ja tako malo jedem smanjivao bi se a ne rastao...

ne znam stvarno u cem je problem,nema tjedna da ja ne odem 4 puta tjedno u teretanu,i nema dana da zapostavim prehranu,znaci bas svaki dan je ubijanje...cak i kad ne treniram jedem vise nego sto bi trebao,1 dnevno serkim sto znaci da nemam brzi metabolizam  :laughing7:  :dontknow:

jesi probao promjeniti način treniranja, intenzitet i volumen? Ako si do sada brzo napredovao, a sada stao, to se zove "bigginer gains" što je motivacija svakom novopečenom vježbaču.

Npr. Krenuo sam u gym pred 6 godina, sa 64 kg i 183 cm. Čisti ektomorf sa dugim rukama i nimalo masti. Kroz prvih 3 mj dobio sam 3 kg i "vidno" se povečao. i dalje sve na staž,iskustvo i volju. doslovno 2-2,5 kg čistih mišića godišnje. što je izvrsno za ekto-naturalca. Nepričam o tome da mi sada kilaža varira +5-6 kg preko zime, ali to je mast koju namjerno nakupim. Recimo preko ljeta imam 80 kg i body fat 6%, a preko zime 86 i bf 13%. i tako druge godine BF 6% opet sa 82 kg, Znači uz isti bf, masa na vagi je povečana. Ali cijelu godinu radim sve da dobijem te 2 kg+.

Da se vratim na početnu misao - dok sa te prve 3 kg kroz 3 mj dobio  bez da sam pazio šta jedem, i kako vježbam.
živio sam na 2 buhtle od čokolade na dan. za whey nisam ni znao.. a mišiće sam dobivao.

Probaj izrotirati način treninga,to je meni uvijek upalilo.  :)

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3469 : 05 Travanj, 2012, 22:11:51 »
da za trcanje!


Za trčanje je super! Pogotovo ako ti je cilj smršavit. Znam dečke kojima taj trening služi isključivo za pred natjecateljsku formu. Ja ga koristim kada spuštam body fat sa cca 13-15% na 10.

Neke studije su dokazale da utječe na hitertrofiju nogu, tako da bi se "mogao" zamijeniti za trening nogu, ali to mi je sumnjivo.

S tim da je dobar za pravi kardio

Uglavnom, za svoju namjenu je super!

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Teretana
« Odgovori #3470 : 05 Travanj, 2012, 22:13:08 »
jesi probao promjeniti način treniranja, intenzitet i volumen? Ako si do sada brzo napredovao, a sada stao, to se zove "bigginer gains" što je motivacija svakom novopečenom vježbaču.

Npr. Krenuo sam u gym pred 6 godina, sa 64 kg i 183 cm. Čisti ektomorf sa dugim rukama i nimalo masti. Kroz prvih 3 mj dobio sam 3 kg i "vidno" se povečao. i dalje sve na staž,iskustvo i volju. doslovno 2-2,5 kg čistih mišića godišnje. što je izvrsno za ekto-naturalca. Nepričam o tome da mi sada kilaža varira +5-6 kg preko zime, ali to je mast koju namjerno nakupim. Recimo preko ljeta imam 80 kg i body fat 6%, a preko zime 86 i bf 13%. i tako druge godine BF 6% opet sa 82 kg, Znači uz isti bf, masa na vagi je povečana. Ali cijelu godinu radim sve da dobijem te 2 kg+.

Da se vratim na početnu misao - dok sa te prve 3 kg kroz 3 mj dobio  bez da sam pazio šta jedem, i kako vježbam.
živio sam na 2 buhtle od čokolade na dan. za whey nisam ni znao.. a mišiće sam dobivao.

Probaj izrotirati način treninga,to je meni uvijek upalilo.  :)
gledaj ja sam krenio prije 5 mjeseci sa 70-72kg na visinu 186 cm,sada trenutno imam 86 kg na istu visinu u 5 mj...
s tim da dok sam rastao nisam jeo koliko sada jedem,jeo sam solidno ali sada jedem puno vise i pazim sta jedem a stojim na istom...
znaci isto kao i kod tebe...

nego kako mislis izrotirati trening?

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3471 : 05 Travanj, 2012, 22:15:37 »
Emire:po ovome kako si ti napisao imas 3 obroka sto nije nikako dobro,ako si vec rekao da puno pojedes u jednome obroku probaj onda taj 
jedan veliki obrok podijeliti na 2 mala obroka,to će ti se sigurno bolje pokazati jer ti tijelo ne moze sve pravilo razgraditi kada se nažderes,zato bolje vise malih obroka...podijelis ta 3 obroka,i vec si na 6 obroka+ovaj whey i to ti je taman...

btw. meni isto JOŠ ne treba cardio,hoću napakirati jos 4-5 kg ali nikako ne ide  :dontknow:

ovaj whey s vodom bi odmah zamijenio sa posnim sirom i orašatim plodovima, jer ovo nema smisla.

to su mu već 4 obroka:)

- @pralas - počni junkat;) tako ide, vjeruj mi:)

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Teretana
« Odgovori #3472 : 05 Travanj, 2012, 22:35:16 »

- @pralas - počni junkat;) tako ide, vjeruj mi:)
ma noooo  ;D

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3473 : 05 Travanj, 2012, 22:44:33 »
veci...relativno brzo sam skupio 5kg, na ajmo rec pravim mjestima, i sad je tu zapelo...mislim, znam da treba jesti, ali u takvim enormnim kolicinama...jeli to zbilja jedini nacin ili je tu po srijedi genetika?

meni cardio ne treba, nemam potrebu za skidanjem kg, vec za dobivanjem :D

recimo dok sam se hranio onih 2 mj pravo, cisto, imao sam kg isto ko i sada samo sto su zile iskakale cim bi se napregnuo prdnut, i vidio se svaki misic, sad jedem sve, kg su iste ali se pohvatalo i masti, ali sve u svemu na istoj sam kilazi! Zbilja mogu cuda pojest :D


Ima malo u genetici, ali i u kalorijama. Recimo dobar genetičar ima automatski više čiste mišićne mase u startu, lijepše mišiće (dobra polazišta i hvatišta) možda i krače kosti, pa jednako velik mišić neizgleda jednako na nekome tko je krakat ili kompaktan/simetričan.

Koliko se sječam ti si počeo vježbati ozbiljnije negdje oko 5-6 mj? jel tako ili se varam. Ako da, onda si imao one bigginer gainse o čem se pisao. I sada polako, treba paziti na hranu obavezno, ali sada će mišići dolaziti jako polako. Ne kao do sad. I sad.. sad treba imati živaca/volje biti uporan. Vjerovatno napreduješ na dizanjima, ali neprima se puno. Realno, normalan čovijek po nekim učenjima može povečati mišićnu masu na prirodan način 40-60% tu ovisi genetika.
Zapravo sa koliko vlakana si se u mišiću rodio. Ako si "genetičar" napredovao budeš 60% ako ne, onda 40.

Tu ovisi i konstitucija, onaj endo/ekto/mezomorf. - znači sama fizionomija, jer neki endo, nebude nikada izgledao kao mezo, jer će uvijek imati širu zdjelicu, a da proširi prsa, leđa i ramena do te mjere koliko mezo ima prirodno... treba jako puno truda. Zapravo endomorf ima potencijal dobivanja mišića jako velik, ali da ima V-Taper look, treba se jako potruditi. A pogotovo da se izdefinira, što jednom ektu nije problem, ali da dobije mase ko endo je;)

Znači samo udri, i čekaj

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3474 : 05 Travanj, 2012, 22:48:43 »
Recimo sad idem si spremiti 250g ramsteka i nešto krompira jer sam gladan a nisam stigao prije jesti. Ne stignem jesti 4-5 puta, pa se onda nažderem za ta 3 obroka koja stignem. Vjerovatno je to uzrok masnih naslaga.

@pralas to je to, ali ne stignem...

trebao bi rasporedit u mannje, već je pralas reko.


Ali zašto 250g ramsteka odjednom? Kad možeš 2x125 i tako imaš dva super obroka. Od toliko proteina se nitko nije zdebljao ,dapače od proteina se nitko nije zdebljao

Doručkuj-Moraš
Ručaj- Moraš
poslje treninga pij whey i dex

pa onda opet jedi meso i rižu npr

I onda prije spavanja, posni i orašaste plodove

tu ti je 4 obaveznih obroka, bez kojih nema napretka. I sad možeš još ubaciti jedan.

Offline vx

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 819
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3475 : 05 Travanj, 2012, 22:53:25 »
Mislim da je ishrana OK, nego jednostavno malo kardia radim i zato se talože masne naslage oko struka.

ja jedem 3 puta više od tebe i jako malo mi se prima  :icon_biggrin:

-ujutro moraš ubaciti UH
-nemoj jesti pohano (ili jednostavno oguliš kožicu i jedeš samo meso)
-izbaci krompir iz prehrane uopće
-uvečer pojedi samo meso ili posni +  2 žlice lanenog/maslinovog ulja
Tjesim svinje prije klanja! Informacije na tel. +38763518514

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3476 : 05 Travanj, 2012, 22:55:40 »
gledaj ja sam krenio prije 5 mjeseci sa 70-72kg na visinu 186 cm,sada trenutno imam 86 kg na istu visinu u 5 mj...
s tim da dok sam rastao nisam jeo koliko sada jedem,jeo sam solidno ali sada jedem puno vise i pazim sta jedem a stojim na istom...
znaci isto kao i kod tebe...

nego kako mislis izrotirati trening?

Pa jesi vidio koliko si puno dobio... Tako je svima, da sam ja dobivao svaki mjesec kilu mišića sada bi imao 136 kg čiste mišićne mase... Što je jednostavno neizvedivo.
Jednostavno ide ovako: Početni rast - svakoga veseli i motivira, i onda se zaletimo u plato i ni makac, pa tražiš riješenje i kreneš mic po mic prema nekom genetičkom maksimumu.

rotirat, da jedan mjesec radiš npr. visoki broj ponavljanja(12-15) uz određeni odmor, a drugi mjesec tipa 6-8 ponavljanja uz isti odmor. naravno kad ideš 6-8 onda natrpaš utega da jedva napraviš 6-8 a ne da staneš na 8 i misliš pa mogao sam do 12:) isto tako sa 12-15. staviš toliko kg da jedva napraviš 12-15. To ti je promjena volumena treninga

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Teretana
« Odgovori #3477 : 05 Travanj, 2012, 23:03:42 »
Pa jesi vidio koliko si puno dobio... Tako je svima, da sam ja dobivao svaki mjesec kilu mišića sada bi imao 136 kg čiste mišićne mase... Što je jednostavno neizvedivo.
Jednostavno ide ovako: Početni rast - svakoga veseli i motivira, i onda se zaletimo u plato i ni makac, pa tražiš riješenje i kreneš mic po mic prema nekom genetičkom maksimumu.

rotirat, da jedan mjesec radiš npr. visoki broj ponavljanja(12-15) uz određeni odmor, a drugi mjesec tipa 6-8 ponavljanja uz isti odmor. naravno kad ideš 6-8 onda natrpaš utega da jedva napraviš 6-8 a ne da staneš na 8 i misliš pa mogao sam do 12:) isto tako sa 12-15. staviš toliko kg da jedva napraviš 12-15. To ti je promjena volumena treninga
bas to...
e super je ovo sto si mi dao za primjer,stvarno cu krenuti tako od idučeg tjedna pa cemo vidjeti...
ugl da mi sve vjezbe budu 12-15 ponavljanja?a idući mjesec isto sve vježbe ali 6-8?
koji odmor preporučas izmedu serija,1min?

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3478 : 05 Travanj, 2012, 23:12:21 »
Pokusao bi sve sa istim vjezbama, a odmor 1 do 1:30 min ovisi o individualnom umoru.
Na taj nacin ja probijam plato, i meni uspije. Probaj, pa ces vidjet.

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Teretana
« Odgovori #3479 : 05 Travanj, 2012, 23:14:33 »
Pokusao bi sve sa istim vjezbama, a odmor 1 do 1:30 min ovisi o individualnom umoru.
Na taj nacin ja probijam plato, i meni uspije. Probaj, pa ces vidjet.
e da znas da cu probati,nemam sta izgubiti ionako sad stojim na istome...
hvala na savjetu pa cemo vidjeti za 2-3 mj  :icon_thumright: