Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Teretana  (Posjeta: 1078042 )

0 Članova i 13 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Teretana
« Odgovori #1600 : 01 Srpanj, 2011, 19:14:26 »
Znači slobodno rokam 7-8 jaja za doručak.  :toothy3:

I pijem znači whey čim ujutro ustanem i odmah nakon treninga (jer ja uzimam 2 mjerice dnevno), a kad ne treniram onda uzimam u isto vrijeme kada bi uzeo da sam odradio trening? Koliki vremenski razmak treba da bude između whey-a i pravog obroka?

Offline M!cko46

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 266
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Spyder
  • Moja Kaciga: mds
Odg: Teretana
« Odgovori #1601 : 01 Srpanj, 2011, 19:43:12 »
Treba sve to finansijski izdrzati..

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Teretana
« Odgovori #1602 : 02 Srpanj, 2011, 00:03:00 »
meni shake nije zamjena za obrok, samo mi je fino :zubo:

ja sam mu napisao 30g, i to bi bilo ok za njega, ali poznavajuci CoKa on ce pretjerat ko i uvijek i poduplat ce...30 do max 50 grama ce biti ok!
nj nj :P

shake mi je od pola litre, i unutra ako stavim vise od manje zlicice deks bude pre pre pre slatko a to mi ne pase, zato sam vas i pitao na koju kolicinu vode stavljate te stvari jer na pola litre 30g wheya i 30g deksa je...odvratno  :hmh:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #1603 : 02 Srpanj, 2011, 00:19:07 »
Znači slobodno rokam 7-8 jaja za doručak.  :toothy3:

I pijem znači whey čim ujutro ustanem i odmah nakon treninga (jer ja uzimam 2 mjerice dnevno), a kad ne treniram onda uzimam u isto vrijeme kada bi uzeo da sam odradio trening? Koliki vremenski razmak treba da bude između whey-a i pravog obroka?
ali to ni nijE za dorucak neizbor od kojega se zivi! Radije ujutoro izvor uh + proteini, moze iz wheya ili neki sporije otpustajuci tipa sir, meso. Znam da nije nekoa kombinacija , ali svakakve sam jeo:)

Masti: josip je reko sve... Inace prakticiram hranjenje pancetom,prsutom i sirom, cvarcima malo malo. Naravno bez kruha, a susenog pojedem koliko me volja i to ne kao cheat day nego tek toliko. I nikad se nisam udebljao. Znam da bez kruha nije fino, ali od tamo uzmem 33% energije iz zasicenih masti;) mono i polinezasicene jedem iz orasastih plodova... I jos dapace mrsavim. Prosle godine sam uz pravilnu prehranu spustio BF na 5.3% po kaliperu mjereno na 7 mjestA. Naravno uz nesto sitno kardija. Ali ono lezim doma i mrsavim di ces bolje;)

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Teretana
« Odgovori #1604 : 02 Srpanj, 2011, 01:22:31 »
ali to ni nijE za dorucak neizbor od kojega se zivi! Radije ujutoro izvor uh + proteini, moze iz wheya ili neki sporije otpustajuci tipa sir, meso. Znam da nije nekoa kombinacija , ali svakakve sam jeo:)

Masti: josip je reko sve... Inace prakticiram hranjenje pancetom,prsutom i sirom, cvarcima malo malo. Naravno bez kruha, a susenog pojedem koliko me volja i to ne kao cheat day nego tek toliko. I nikad se nisam udebljao. Znam da bez kruha nije fino, ali od tamo uzmem 33% energije iz zasicenih masti;) mono i polinezasicene jedem iz orasastih plodova... I jos dapace mrsavim. Prosle godine sam uz pravilnu prehranu spustio BF na 5.3% po kaliperu mjereno na 7 mjestA. Naravno uz nesto sitno kardija. Ali ono lezim doma i mrsavim di ces bolje;)

Ujutro čim ustanem popijem Whey. Mogu li odmah poslije toga doručkovati ili je bolje sačekati 1-2 sata.
Ti ne jedeš kruh nikako ili? Ja i ne jedem ujutro samo jaja, uvijek tu ima nekog sira svježeg, nekakvog mesa kao prilog i tako. Meni je najveći problem salo na stomaku, vjerovatno od previše kruha, jer bez toga ne mogu, a volim i čokolade jesti. :D

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #1605 : 02 Srpanj, 2011, 01:42:10 »
Slobodno pojedes Whey sa nekim pahuljicama npr. + voce i mlijeko... Nema smisla raditi rupu od 2 sata jer je to lako probavljiva hrana!
Salo na stomaku: puno cardia, izbaci kruh, slatikse eventualno nakon treninga, ali nadam se da to nisu mars snickers i takve stvari koje imaju losu kombinaciju uh+masti, a proteinima ni traga.
Izbacio sam kruh iz prehrane makar sam ga priej volio, sada mi uopce nefali. Tu i tamo mi zamirisi, ali ne toliko da ga idem jesti. Znam da je to mozda cudno drugima,ali meni nije bed.
Vjeruj mi, lakse je skinuti kile nego dobiti kvalitetne mase sto mislik na misice. Sad opet mozes. Smrsavit u 1 mj puno masti i misica izgubit, ili to rastegnuti na par mj pa izgubiti veci posotak masti i minimalno misica. Sto bi ti trebao biti cilj. Jaja stavis kao npr drugi obrok u danu. Makar ovisi kako ti je isplanirana prehrana kroz dane treninga i slobodne dane.

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Teretana
« Odgovori #1606 : 02 Srpanj, 2011, 10:10:52 »
meni shake nije zamjena za obrok, samo mi je fino :zubo:
nj nj :P

shake mi je od pola litre, i unutra ako stavim vise od manje zlicice deks bude pre pre pre slatko a to mi ne pase, zato sam vas i pitao na koju kolicinu vode stavljate te stvari jer na pola litre 30g wheya i 30g deksa je...odvratno  :hmh:

zato dragi cokica uzmes maltodextrin koji nije sladak ko klasicna glukoza, mozes uzet i vitargo  :icon_thumright:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Teretana
« Odgovori #1607 : 02 Srpanj, 2011, 10:33:39 »
zato dragi cokica uzmes maltodextrin koji nije sladak ko klasicna glukoza, mozes uzet i vitargo  :icon_thumright:
sad mi kaze!  :angry7:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Teretana
« Odgovori #1608 : 02 Srpanj, 2011, 11:50:02 »
sto je sve dobro izbaciti iz prehrane a sto vise unositi,izbacio sam kruh,sokove,cipseve,slatkoga a pijem samo vodu i jedem krumpir,meso,povrce vode...kaj jos da pazim na prehranu

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #1609 : 02 Srpanj, 2011, 11:58:34 »
sad mi kaze!  :angry7:
Uzmes Vitargo bez okusa, pa ti bude bljutavo:)

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #1610 : 02 Srpanj, 2011, 12:03:27 »
sto je sve dobro izbaciti iz prehrane a sto vise unositi,izbacio sam kruh,sokove,cipseve,slatkoga a pijem samo vodu i jedem krumpir,meso,povrce vode...kaj jos da pazim na prehranu
Mozda vise tjestenine nego krumpira, ali to samo zbog nesto nizeg glikemijskog indexa tjestenine. I voce naravno, ali ne tipa lubenica,banana, ali to  je ok prije treninga i voce visokog GI. Zato grozde, jabuke, kruske, breskve bi bilo ok u meduobrocima

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Teretana
« Odgovori #1611 : 02 Srpanj, 2011, 12:25:28 »
Uzmes Vitargo bez okusa, pa ti bude bljutavo:)
gdje da to kupim?
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Teretana
« Odgovori #1612 : 02 Srpanj, 2011, 12:34:33 »
sad mi kaze!  :angry7:

pa sad kad nisam zna da ti dex smeta, mozda si mmi napomenija ali sam izostavija taj podatak  :dontknow:, ja osobno volim slatko jedini mi je problem sto mi da prevelik osjecaj sitosti


gorane!!!!! nadam se da ces mi oprostit.......  :'( :'( :'( :'(

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Teretana
« Odgovori #1613 : 02 Srpanj, 2011, 13:05:50 »
pa sad kad nisam zna da ti dex smeta, mozda si mmi napomenija ali sam izostavija taj podatak  :dontknow:, ja osobno volim slatko jedini mi je problem sto mi da prevelik osjecaj sitosti


gorane!!!!! nadam se da ces mi oprostit.......  :'( :'( :'( :'(
<3

ja sam mislio da je to samo taj, da nema drugi  :sad1:

ali mjerica od 30g na pola litre vode, pa cak i na litru je veeeej tu slatko, barem meni jer je i ovaj whey od banane sladak  :dontknow:

mogo bi ja to razmutiti oboje u 1 ili cak 1,5l vode i to bi bilo to onda
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Teretana
« Odgovori #1614 : 02 Srpanj, 2011, 13:10:32 »
Vitargo je dobar  :icon_thumright:

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #1615 : 02 Srpanj, 2011, 13:24:34 »

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Teretana
« Odgovori #1616 : 05 Srpanj, 2011, 14:59:38 »
Slobodno pojedes Whey sa nekim pahuljicama npr. + voce i mlijeko... Nema smisla raditi rupu od 2 sata jer je to lako probavljiva hrana!
Salo na stomaku: puno cardia, izbaci kruh, slatikse eventualno nakon treninga, ali nadam se da to nisu mars snickers i takve stvari koje imaju losu kombinaciju uh+masti, a proteinima ni traga.
Izbacio sam kruh iz prehrane makar sam ga priej volio, sada mi uopce nefali. Tu i tamo mi zamirisi, ali ne toliko da ga idem jesti. Znam da je to mozda cudno drugima,ali meni nije bed.
Vjeruj mi, lakse je skinuti kile nego dobiti kvalitetne mase sto mislik na misice. Sad opet mozes. Smrsavit u 1 mj puno masti i misica izgubit, ili to rastegnuti na par mj pa izgubiti veci posotak masti i minimalno misica. Sto bi ti trebao biti cilj. Jaja stavis kao npr drugi obrok u danu. Makar ovisi kako ti je isplanirana prehrana kroz dane treninga i slobodne dane.
Whey ne s mlijekom prije treninga,samo ce uporit metabolizam

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #1617 : 05 Srpanj, 2011, 16:34:41 »
Whey ne s mlijekom prije treninga,samo ce uporit metabolizam

Ja sam napisao to za ujutro,a ono sto ljudi misle da je metabolizam nije isto sto apsorpcija. Mlijeko ima nesto kazeina u sebi, ali to je premala kolicina da bi ikako bilo sporije otpustanje aminokiselina.
Dapace mnoge studije au provedene gdje ljudi piju cokloladno mlijeko kao pwm i nisu nadene nikakve razlike u prirastu sto masti sto misica. Dobro je popiti whey nakon treninga, makar znam ljude koji se zalazu za mesto i tjesteninu odmah nakon, a ta kombinacija je puno sporija od wheya i glukoze;)
Tak da ono nedrzi vodu, citao sam po teretana forumu da su se neki uhvatili u kostac s tom temom, ali brzo im je ponestalo ideja :icon_thumright:

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Teretana
« Odgovori #1618 : 05 Srpanj, 2011, 19:03:36 »
Ja sam napisao to za ujutro,a ono sto ljudi misle da je metabolizam nije isto sto apsorpcija. Mlijeko ima nesto kazeina u sebi, ali to je premala kolicina da bi ikako bilo sporije otpustanje aminokiselina.
Dapace mnoge studije au provedene gdje ljudi piju cokloladno mlijeko kao pwm i nisu nadene nikakve razlike u prirastu sto masti sto misica. Dobro je popiti whey nakon treninga, makar znam ljude koji se zalazu za mesto i tjesteninu odmah nakon, a ta kombinacija je puno sporija od wheya i glukoze;)
Tak da ono nedrzi vodu, citao sam po teretana forumu da su se neki uhvatili u kostac s tom temom, ali brzo im je ponestalo ideja :icon_thumright:

ono sta drka u mljeku nije ni kasein, ni mljecna mast, vec kurceva laktoza  :icon_thumright: :icon_tongue:

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #1619 : 05 Srpanj, 2011, 19:22:10 »
ono sta drka u mljeku nije ni kasein, ni mljecna mast, vec kurceva laktoza  :icon_thumright: :icon_tongue:
Ma zato puno ljudi jit nepije mlijeko je je intolerancija laktoze u porastu.

Ali ono ja se drzim ciste vode, a onaj tko smatra da nepodnosi laktozu a bas mora piti mlijeko . Taj ne proba popit probavne enzime u obroku sa mlijekom. To bi trebalo rijesiti stvar. Jer 2 dl mlijeka ima 10 g laktoze sto je kod nekoga ravno laksativu, a opet proteini se reaorbiraju u krv. Makar u manjoj kolicini jer proljevom izade visak :( koj bi se u odredenoj mjeri iskoristio